Bankininkų klientai į seifus vėl neša brangius daiktus

Beveik prieš metus Lietuvoje įsigaliojusi prievolė Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pranešti apie bankuose asmeninius seifus išsinuomojančius klientus šios paslaugos iš rinkos neišstūmė. Pasak bankininkų, sugriežtinus reglamentavimą seifų nuomos poreikis nesumažėjo, o po pandeminės 2020-ųjų vasaros šiemet netgi fiksuojamas didesnis poilsiautojų bei kitų klientų susidomėjimas šia paslauga.

„Nors buvo prognozuojama, kad dėl prievolės VMI atskleisti klientus bankų seifų paslauga Lietuvoje gali tapti neaktuali, taip nenutiko. Mes seifų užimtumo ar naudojimo pokyčio po pernykščio rugsėjo nepastebėjome – valstybės institucijoms tapatybės nebijantys atskleisti klientai ja naudojasi kaip ir anksčiau. Tiesa, 2020 metų vasarą buvo išskirtinė dėl koronaviruso pandemijos, tačiau šiemet keliaujama kiek drąsiau ir tolimesniais maršrutais, todėl grįžta ir daugiau sezoninių klientų“, – sako Medicinos banko Komercijos departamento direktorius Julius Ivaška.

Sezoniškumą atspindi ir banko seifų užimtumas. Liepos pabaigoje Medicinos banko seifų saugyklos Kaune buvo užpildytos per 80 proc., Klaipėdoje buvo išnuomota daugiau nei pusė turimų seifų.

Atveda ir saugumo paieškos, ir nepasitikėjimas

Dokumentai, grynieji pinigai, juvelyriniai dirbiniai ar kiti daiktai banko seife atsiduria dėl įvairiausių priežasčių. Pasak J. Ivaškos, dažniausiai į banką atveda noras objektyviai ar emociškai brangius daiktus apsaugoti nuo vagysčių ir praradimų.

„Didžioji dalis klientų vertybes saugo banke, kadangi taip jaučiasi saugiau. Tai nulemia pirmiausiai pačių daiktų vertinimas ir kokios jų laikymo sąlygos namuose ar darbovietėje. Žinoma, pasitaiko ir tokių atvejų, kai nepasitikima artimaisiais ar namiškiais, o darbovietėje – kolegomis. Tokiu atveju vertybių saugojimas „neutralioje“ teritorijoje irgi pasirenkama kaip reali išeitis“, – pastebi Medicinos banko departamento vadovas.

Nors paprastai seifo nuomos sutartis sudaroma metų laikotarpiui, tarp poilsiauti išvykstančių klientų itin populiari trumpalaikė seifų nuoma, kai namai ar biuras lieka tušti, o vertingiausių daiktų nenorima atostogų metu palikti be priežiūros.

Kodėl nepatartina į seifą dėti paso 

Egzistuoja ir nerašytos taisyklės, ko geriau seife nepalikti vien dėl to, kad saugyklos dirba ne visą parą ir čia paliktus daiktus gali būti sudėtinga pasiimti tą pačią minutę, kai tik jų prireikia.

„Aplinkybių gali susiklostyti įvairiausių, tačiau su savimi patartume turėti asmens tapatybę įrodančius dokumentus: asmens tapatybės kortelę arba pasą. Vertėtų gerai pagalvoti ir apie testamento palikimą ilgam laikui saugykloje ar bent jau šito fakto neužmiršti, nes savo valią galima keisti, persigalvoti, todėl seife gali būti saugomas nebūtinai paskutinis šio dokumento variantas. Dar viena dokumentų grupė, kurios įdėjimą į banko seifą patartina gerai apsvarstyti, tai medicininiai dokumentai – išrašai, receptai. Kitaip tariant, tai, ko gali prireikti netikėtai ir be ko neįmanoma apsieiti, geriau laikyti arčiau savęs“, – pataria J. Ivaška.

Tuo tarpu banko seifai tinka laikyti įvairius nuosavybės dokumentus, sutartis bei susitarimus, kolekcionuojamas vertybes ar tiesiog brangius juvelyrinius dirbinius, skaitmenines laikmenas ar nuotraukas.

Nors bankų seifai yra apsaugoti nuo tokių stichijų, kaip vanduo, vis dėlto dėl maksimalaus saugumo seife paliekamas vertybes rekomenduojama papildomai įdėti į vandeniui nepralaidžius maišelius – toks paprastas dalykas padėtų ne tik papildomai apsaugoti brangius daiktus, bet ir palaikyti tvarką seife.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite