Bankininkų klientai į seifus vėl neša brangius daiktus

Beveik prieš metus Lietuvoje įsigaliojusi prievolė Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pranešti apie bankuose asmeninius seifus išsinuomojančius klientus šios paslaugos iš rinkos neišstūmė. Pasak bankininkų, sugriežtinus reglamentavimą seifų nuomos poreikis nesumažėjo, o po pandeminės 2020-ųjų vasaros šiemet netgi fiksuojamas didesnis poilsiautojų bei kitų klientų susidomėjimas šia paslauga.

„Nors buvo prognozuojama, kad dėl prievolės VMI atskleisti klientus bankų seifų paslauga Lietuvoje gali tapti neaktuali, taip nenutiko. Mes seifų užimtumo ar naudojimo pokyčio po pernykščio rugsėjo nepastebėjome – valstybės institucijoms tapatybės nebijantys atskleisti klientai ja naudojasi kaip ir anksčiau. Tiesa, 2020 metų vasarą buvo išskirtinė dėl koronaviruso pandemijos, tačiau šiemet keliaujama kiek drąsiau ir tolimesniais maršrutais, todėl grįžta ir daugiau sezoninių klientų“, – sako Medicinos banko Komercijos departamento direktorius Julius Ivaška.

Sezoniškumą atspindi ir banko seifų užimtumas. Liepos pabaigoje Medicinos banko seifų saugyklos Kaune buvo užpildytos per 80 proc., Klaipėdoje buvo išnuomota daugiau nei pusė turimų seifų.

Atveda ir saugumo paieškos, ir nepasitikėjimas

Dokumentai, grynieji pinigai, juvelyriniai dirbiniai ar kiti daiktai banko seife atsiduria dėl įvairiausių priežasčių. Pasak J. Ivaškos, dažniausiai į banką atveda noras objektyviai ar emociškai brangius daiktus apsaugoti nuo vagysčių ir praradimų.

„Didžioji dalis klientų vertybes saugo banke, kadangi taip jaučiasi saugiau. Tai nulemia pirmiausiai pačių daiktų vertinimas ir kokios jų laikymo sąlygos namuose ar darbovietėje. Žinoma, pasitaiko ir tokių atvejų, kai nepasitikima artimaisiais ar namiškiais, o darbovietėje – kolegomis. Tokiu atveju vertybių saugojimas „neutralioje“ teritorijoje irgi pasirenkama kaip reali išeitis“, – pastebi Medicinos banko departamento vadovas.

Nors paprastai seifo nuomos sutartis sudaroma metų laikotarpiui, tarp poilsiauti išvykstančių klientų itin populiari trumpalaikė seifų nuoma, kai namai ar biuras lieka tušti, o vertingiausių daiktų nenorima atostogų metu palikti be priežiūros.

Kodėl nepatartina į seifą dėti paso 

Egzistuoja ir nerašytos taisyklės, ko geriau seife nepalikti vien dėl to, kad saugyklos dirba ne visą parą ir čia paliktus daiktus gali būti sudėtinga pasiimti tą pačią minutę, kai tik jų prireikia.

„Aplinkybių gali susiklostyti įvairiausių, tačiau su savimi patartume turėti asmens tapatybę įrodančius dokumentus: asmens tapatybės kortelę arba pasą. Vertėtų gerai pagalvoti ir apie testamento palikimą ilgam laikui saugykloje ar bent jau šito fakto neužmiršti, nes savo valią galima keisti, persigalvoti, todėl seife gali būti saugomas nebūtinai paskutinis šio dokumento variantas. Dar viena dokumentų grupė, kurios įdėjimą į banko seifą patartina gerai apsvarstyti, tai medicininiai dokumentai – išrašai, receptai. Kitaip tariant, tai, ko gali prireikti netikėtai ir be ko neįmanoma apsieiti, geriau laikyti arčiau savęs“, – pataria J. Ivaška.

Tuo tarpu banko seifai tinka laikyti įvairius nuosavybės dokumentus, sutartis bei susitarimus, kolekcionuojamas vertybes ar tiesiog brangius juvelyrinius dirbinius, skaitmenines laikmenas ar nuotraukas.

Nors bankų seifai yra apsaugoti nuo tokių stichijų, kaip vanduo, vis dėlto dėl maksimalaus saugumo seife paliekamas vertybes rekomenduojama papildomai įdėti į vandeniui nepralaidžius maišelius – toks paprastas dalykas padėtų ne tik papildomai apsaugoti brangius daiktus, bet ir palaikyti tvarką seife.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgąjį savaitgalį policija sustiprino greičio ir blaivumo kontrolę.

Ilgąjį savaitgalį, rugpjūčio 12-15 d., Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai keliuose vykdė sustiprintą leistino greičio kontrolę, tikrino vairuotojų blaivumą. Patruliuojantys pareigūnai, keliuose užfiksavo 32 transporto priemonių leistino greičio viršijimo atvejus (Tauragės mieste ir rajone – 17; Šilalėje – 5; Šilutėje – 8; Pagėgių savivaldybėje – 2). Nustatyta atvejų, kai leistinas greitis buvo viršytas daugiau kaip 50 km/val. Šilutės rajone 51-erių vyras automobiliu BMW važiavo 162 km/h greičiu, maksimalų leistiną greitį viršydamas 90 km/h greitį. Kitas 48-erių vyras kelyje Vilnius

Policija tiria galimą žmogžudystę

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Į Šilutės rajono policijos komisariatą kreipėsi vyras, gim. 1949 m., dėl suklastotos pirkimo-pardavimo sutarties perkant automobilį „Subaru Forester“. Sutartyje įrašyti klaidingi pardavėjo duomenys. Rugpjūčio 10 d. Vilkyčių k., Saugų sen., pažįstami asmenys sukėlė fizinį skausmą nepilnametei, gim. 2005 m., ir iš jos pavogė telefoną „Huawei I6“. Rugpjūčio 11-12 d. Petrelių k., Saugų sen., nenustatyti asmenys iš traktorių bakų, kurie priklausė moteriai, gim. 1995 m., pavogė 150 litrų žymėto dyzelino. Nuostolis 210 eurų.

Kvepalų rinkiniai. Savybės, kurias labiausiai vertina pirkėjai

Kvepalai naudojami įvairiais atvejais: kasdien, laisvalaikiu ar išskirtinėmis progomis. Ir kiekvienam iš šių atvejų dažniausiai tinka skirtingi aromatai. Todėl labai populiaru rinktis kvepalų rinkinius, kuriuos gali sudaryti trijų, keturių, šešių ar daugiau skirtingų kvepalų buteliukai. Kvepalų rinkiniai gali būti vyriški, moteriški arba universalūs (unisex). Talpa irgi gali būti įvairi – nuo 2 ml iki 10 ml. Tai galima laikyti privalumu – tokius kvepalus paprasta vežtis į kelionę ar nuolat patogiai nešiotis rankinėje, vežiotis automobilyje. Bet šios priežastys ne vienintelės, kodėl

Kas yra nagų ir odelių aliejus?

Nagų aliejus skirtas nuolatinei nagų priežiūrai po higieninės grožio procedūros. Šis produktas minkština odeles ir neleidžia joms šerpetoti. Rekomenduojama aliejus nagams ir odelėms naudoti reguliariai tam, kad būtų skatinamas sveikų nagų augimas ir užtikrinama puiki nagų ir odelių išvaizda. Šie aliejai taip pat būna papildyti įvairiais vitaminais, kurie lėtina senėjimo procesą bei saugo ląsteles nuo sužalojimo. Kada naudoti aliejų? Nagų odelės yra pakankamai kietos, tad atliekant higieninę grožio procedūrą, jas pirmiausia reikia atstumti jas apelsinmedžio lazdele, o vėliau nukirpti nagų

Taip pat skaitykite