Baigiamojoje konferencijoje aptarti įgyvendinti projektai ir ateities vizijos

VVG „Pagėgių kraštas“ sėkmingai įgyvendino 2007-2013 m. ES paramos strategiją. Rugsėjo 11 d. Pagėgių savivaldybės Turizmo informacijos centre įvyko baigiamoji konferencija, kurios metu buvo aptarti projekto „Vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ vietos plėtros 2007-2013 strategija“ metu įgyvendinti projektai bei pristatyta 2014-2020 m. „Leader“ paramos programa.

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis VVG „Pagėgių kraštas“ pirmininkui Edmundui Inciui už bendradarbiavimą įteikė padėkos raštą.

Socialinis verslas
Renginio metu VVG „Pagėgių kraštas“ pirmininkas Edmundas Incius pateikė išsamią apžvalgą apie VVG „Pagėgių kraštas“ 2007-2013 m. vietos plėtros strategijos įgyvendinimą: „VVG Pagėgių kraštas buvo įsteigta 2008 m. Pirmojo laikotarpio strategija buvo paruošta ir pradėta įgyvendinti 2010 m. Buvo suplanuota įgyvendinti 47 projektus, bet aktyvių valdybos sektorių atstovų pastangomis įgyvendinome net 55 projektus, kuriems skirta per 1,474 mln. €. Visi įgyvendinti projektai atitiko strategijos iškeltus tikslus ir buvo sėkmingai įgyvendinti.
VVG „Pagėgių krašto“ valdybą sudaro 3 skirtingi sektoriai: nevyriausybinių organizacijų, verslo bei vietos valdžios. Džiugu, kad visą laikotarpi jie dirbo vieni kitus suprasdami ir palaikydami, todėl pavyko pasiekti teigiamų rezultatų. Norėčiau asmeniškai padėkoti strategijoje dalyvavusioms bendruomenėms, VVG „Pagėgių kraštas“ valdybos nariams, administracijos darbuotojams bei Pagėgių savivaldybei, kuri ženkliai prisidėjo prie vykdomų projektų kofinansavimo“.
Pranešimą „Partnerystės vaidmuo plėtojant socialinį verslą kaimo vietovėse“ skaitė Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys. Jis analizavo galimo socialinio verslo apimtis, veiklos principus ir formą VVG teritorijoje.
„ES pasirinko socialinį verslą kaip vieną pagrindinių įrankių kovoti su nedarbu ir augančia socialine atskirtimi, nes unikalus jo modelis šiuo metu efektyviausiai sprendžia opias regiono problemas. Socialinis verslas dėl savo lankstumo ir galimybės pritraukti skirtingus materialius ir nematerialius paramos šaltinius gali pasiūlyti savo prekes ir paslaugas net mažiausias pajamas turintiems gyventojams. Socialiniam verslui būdingas labai platus veiklos spektras. ES valstybėse narėse socialinis verslas dažniausiai veikia trijose srityse: integracijos į darbo rinką (mokymai bedarbiams ir reintegravimas į darbo rinką), asmeninių paslaugų (vaikų priežiūra, paslaugos senjorams, nuotolinės paslaugos, pagalba socialiai atskirtiems žmonėms ir pan.) ir socialiai atskirtų vietovių plėtros (socialinis verslas labai nutolusiose kaimo vietovėse, reabilitacinės programos kaimo vietovėse)“, – pasakojo S. Stonys.

Baigiamojoje konferencijoje aptarti įgyvendintieji ir būsimi projektai.

Gyventojai nusiteikę talkinti
Konferencijoje Aleksandro Stulginskio universiteto Mokslo ir technologijų parko Kaimo regioninės plėtros centro vadovas Rimantas Čiūtas pristatė LEADER programą 2014-2020 m. ES finansiniu laikotarpiu bei VVG „Pagėgių kraštas“ teritorijos vietos plėtros strategiją. Jis akcentavo kaimo plėtros 2014-2020 m. svarbą: „VVG „Pagėgių kraštas“ apima dalį Mažosios Lietuvos ir įeina į Lietuvos Respubliką, sudarydama penktąjį Lietuvos etnokultūros regioną. Dabartinė Pagėgių savivaldybės teritorija – rečiausiai apgyvendinta Tauragės apskrityje ir viena iš rečiausiai apgyvendintų šalyje. VVG „Pagėgių krašto“ teritorija yra viena mažiausių kaimo vietovių VVG teritorijų Respublikoje. Kraštas taip pat susiduria su tam tikrais sunkumais: čia didesnis nei šalyje nedarbas, mažesnis darbo užmokestis, opios socialinės atskirties problemos.
Kraštas išsiskiria ne tik skaudžia ir visos Lietuvos istorijos raidai įtakos turėjusia praeitimi, bet ir gausiais rekreaciniais ištekliais. Pagėgių sav. teritorijoje 2011 m. užfiksuota daug didesnė neigiama nei kitur natūrali gyventojų kaita. VVG atlikta sociologinė apklausa atskleidė vietos gyventojų pozityvų požiūrį į nevyriausybinių organizacijų ūkinę veiklą ir teigiamą nusiteikimą talkinti organizuojant bendruomenines paslaugas. Pagėgių krašto NVO pamažu įsisavina naują ūkinės veiklos kryptį. VVG teritorijoje jau yra įgyvendinta keletas NVO ūkinės veiklos projektų, o NVO deklaruoja norą toliau dirbti šia linkme. Įgyvendinti bendruomenių surastas problemas padės nauja 2014-2020 m. LEADER metodo programa“, – kalbėjo R. Čiūtas.
Įteiktos padėkos
Renginio metu už sutelktą ir geranorišką bendradarbiavimą sėkmingai gyvendinant VVG „Pagėgių kraštas“ vietos plėtros 2007-2013 m. strategiją padėkos raštai įteikti Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojui S. Stoniui, VVG „Pagėgių kraštas“ valdybos pirmininkui E. Inciui ir Aleksandro Stulginskio universiteto Mokslo ir technologijų parko Kaimo regioninės plėtros centro vadovui R. Čiūtui.
Už sėkmingą VVG „Pagėgių kraštas“ vietos plėtros 2007-2013 m. strategijos įgyvendinimą padėkos raštu ir atminimo dovana padėkota VVG „Pagėgių kraštas“ administracijos vadovo pavaduotojai Stanislavai Bružienei bei VVG „Pagėgių kraštas“ finansininkei Ramutei Barkauskienei. Valdybos nariams, bendruomenių pirmininkams įteiktos atminimo dovanos.
Po pranešimų vykta apžiūrėti įgyvendintų vietos projektų. Konferencijos dalyviai darbą baigė pažintine kelione Pagėgių krašto laivu „Skalva“, grožėdamiesi Nemuno upės vingiais, Rambyno kalnu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite