Baigiamojoje konferencijoje aptarti įgyvendinti projektai ir ateities vizijos

VVG „Pagėgių kraštas“ sėkmingai įgyvendino 2007-2013 m. ES paramos strategiją. Rugsėjo 11 d. Pagėgių savivaldybės Turizmo informacijos centre įvyko baigiamoji konferencija, kurios metu buvo aptarti projekto „Vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ vietos plėtros 2007-2013 strategija“ metu įgyvendinti projektai bei pristatyta 2014-2020 m. „Leader“ paramos programa.

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis VVG „Pagėgių kraštas“ pirmininkui Edmundui Inciui už bendradarbiavimą įteikė padėkos raštą.

Socialinis verslas
Renginio metu VVG „Pagėgių kraštas“ pirmininkas Edmundas Incius pateikė išsamią apžvalgą apie VVG „Pagėgių kraštas“ 2007-2013 m. vietos plėtros strategijos įgyvendinimą: „VVG Pagėgių kraštas buvo įsteigta 2008 m. Pirmojo laikotarpio strategija buvo paruošta ir pradėta įgyvendinti 2010 m. Buvo suplanuota įgyvendinti 47 projektus, bet aktyvių valdybos sektorių atstovų pastangomis įgyvendinome net 55 projektus, kuriems skirta per 1,474 mln. €. Visi įgyvendinti projektai atitiko strategijos iškeltus tikslus ir buvo sėkmingai įgyvendinti.
VVG „Pagėgių krašto“ valdybą sudaro 3 skirtingi sektoriai: nevyriausybinių organizacijų, verslo bei vietos valdžios. Džiugu, kad visą laikotarpi jie dirbo vieni kitus suprasdami ir palaikydami, todėl pavyko pasiekti teigiamų rezultatų. Norėčiau asmeniškai padėkoti strategijoje dalyvavusioms bendruomenėms, VVG „Pagėgių kraštas“ valdybos nariams, administracijos darbuotojams bei Pagėgių savivaldybei, kuri ženkliai prisidėjo prie vykdomų projektų kofinansavimo“.
Pranešimą „Partnerystės vaidmuo plėtojant socialinį verslą kaimo vietovėse“ skaitė Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys. Jis analizavo galimo socialinio verslo apimtis, veiklos principus ir formą VVG teritorijoje.
„ES pasirinko socialinį verslą kaip vieną pagrindinių įrankių kovoti su nedarbu ir augančia socialine atskirtimi, nes unikalus jo modelis šiuo metu efektyviausiai sprendžia opias regiono problemas. Socialinis verslas dėl savo lankstumo ir galimybės pritraukti skirtingus materialius ir nematerialius paramos šaltinius gali pasiūlyti savo prekes ir paslaugas net mažiausias pajamas turintiems gyventojams. Socialiniam verslui būdingas labai platus veiklos spektras. ES valstybėse narėse socialinis verslas dažniausiai veikia trijose srityse: integracijos į darbo rinką (mokymai bedarbiams ir reintegravimas į darbo rinką), asmeninių paslaugų (vaikų priežiūra, paslaugos senjorams, nuotolinės paslaugos, pagalba socialiai atskirtiems žmonėms ir pan.) ir socialiai atskirtų vietovių plėtros (socialinis verslas labai nutolusiose kaimo vietovėse, reabilitacinės programos kaimo vietovėse)“, – pasakojo S. Stonys.

Baigiamojoje konferencijoje aptarti įgyvendintieji ir būsimi projektai.

Gyventojai nusiteikę talkinti
Konferencijoje Aleksandro Stulginskio universiteto Mokslo ir technologijų parko Kaimo regioninės plėtros centro vadovas Rimantas Čiūtas pristatė LEADER programą 2014-2020 m. ES finansiniu laikotarpiu bei VVG „Pagėgių kraštas“ teritorijos vietos plėtros strategiją. Jis akcentavo kaimo plėtros 2014-2020 m. svarbą: „VVG „Pagėgių kraštas“ apima dalį Mažosios Lietuvos ir įeina į Lietuvos Respubliką, sudarydama penktąjį Lietuvos etnokultūros regioną. Dabartinė Pagėgių savivaldybės teritorija – rečiausiai apgyvendinta Tauragės apskrityje ir viena iš rečiausiai apgyvendintų šalyje. VVG „Pagėgių krašto“ teritorija yra viena mažiausių kaimo vietovių VVG teritorijų Respublikoje. Kraštas taip pat susiduria su tam tikrais sunkumais: čia didesnis nei šalyje nedarbas, mažesnis darbo užmokestis, opios socialinės atskirties problemos.
Kraštas išsiskiria ne tik skaudžia ir visos Lietuvos istorijos raidai įtakos turėjusia praeitimi, bet ir gausiais rekreaciniais ištekliais. Pagėgių sav. teritorijoje 2011 m. užfiksuota daug didesnė neigiama nei kitur natūrali gyventojų kaita. VVG atlikta sociologinė apklausa atskleidė vietos gyventojų pozityvų požiūrį į nevyriausybinių organizacijų ūkinę veiklą ir teigiamą nusiteikimą talkinti organizuojant bendruomenines paslaugas. Pagėgių krašto NVO pamažu įsisavina naują ūkinės veiklos kryptį. VVG teritorijoje jau yra įgyvendinta keletas NVO ūkinės veiklos projektų, o NVO deklaruoja norą toliau dirbti šia linkme. Įgyvendinti bendruomenių surastas problemas padės nauja 2014-2020 m. LEADER metodo programa“, – kalbėjo R. Čiūtas.
Įteiktos padėkos
Renginio metu už sutelktą ir geranorišką bendradarbiavimą sėkmingai gyvendinant VVG „Pagėgių kraštas“ vietos plėtros 2007-2013 m. strategiją padėkos raštai įteikti Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojui S. Stoniui, VVG „Pagėgių kraštas“ valdybos pirmininkui E. Inciui ir Aleksandro Stulginskio universiteto Mokslo ir technologijų parko Kaimo regioninės plėtros centro vadovui R. Čiūtui.
Už sėkmingą VVG „Pagėgių kraštas“ vietos plėtros 2007-2013 m. strategijos įgyvendinimą padėkos raštu ir atminimo dovana padėkota VVG „Pagėgių kraštas“ administracijos vadovo pavaduotojai Stanislavai Bružienei bei VVG „Pagėgių kraštas“ finansininkei Ramutei Barkauskienei. Valdybos nariams, bendruomenių pirmininkams įteiktos atminimo dovanos.
Po pranešimų vykta apžiūrėti įgyvendintų vietos projektų. Konferencijos dalyviai darbą baigė pažintine kelione Pagėgių krašto laivu „Skalva“, grožėdamiesi Nemuno upės vingiais, Rambyno kalnu.

Hits: 24

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite