Avarinis balkonas įplieskė nesutarimų

Trijų aukštų namo (Tilžės g. 17, Šilutėje) balkonas, kuris senokai kelia pavojų ir poros butų gyventojams, kurie juo naudojasi, ir praeiviams, išeina į centrinę miesto gatvę. Šaligatvio dalis po balkonu senokai aptverta: eiti pavojinga! UAB „Šilutės būstas“, administruojantis ir bendrijos neturintį, ir jungtinės veiklos sutarties nesudariusių gyventojų namą, tegali pasiū lyti vienintelę išeitį – balkoną būtina suremontuoti.

Brangus balkonas
Pirmajame namo aukšte veikia kavinė „Astra“ ir gėrimų parduotuvė, tai dviejų verslininkų patalpos. Balkonas yra antrajame aukšte prie 4 ir 5 butų, kuriuos savininkai yra išnuomoję, o 6 bute gyvena Irena Kungienė, senjorė, gaunanti 190 Eur pensija. Trečiajame aukšte yra du butai – viename gyvena Virginija Servienė, taip pat kuklių pajamų teturinti moteris su vyru. Kitas šalia esantis butas parduodamas… V. Servienė čia gyvena 40 metų, I. Kungienė – 20. Pirmajame aukšte sukasi verslininkai, kituose butuose gyvena nuomininkai.
Moterys pasakojo, kad balkono ekspertizė kainavo 600 Eur, balkono sutvarkymo aprašas – 700 Eur. Šios išlaidos paskirstytos visiems savininkams pagal turimų patalpų plotą. Mokėti dalimis leidžiama pusę metų. Balkono remontas kainuos dar 12 tūkst. Eur, šią sumą irgi teks dengti visiems, paskaičiavus pagal turimo buto ar patalpų plotą.
Moterys tikino, kad mokėti tektų dvejus metus. „Kodėl turime mokėti už balkono tvarkymą, kai mes juo nesinaudojome ir nesinaudosime?“ – piktinosi moteriškės, kurioms svarbiau, kad būtų suremontuotas koridorius, laiptinė, kur net koją įkelti baisu… Kita vertus, ilgiausiai šiame name gyvenančios moterys atvirai tikino, kad tiek pinigų neturi.
„Mes nenorime jungtis į bendriją, nes tuomet „Šilutės būstas“ netvarkytų stogo. Dabar tvarko, kai tik vėjas nuplėšia, kai prireikia“, – sakė V. Servienė.
Moterys neslėpė, kad verslininkai ir butų savininkai kalbinami jungtis į bendriją ar sudaryti jungtinės veiklos sutartį – tuomet namą tektų tvarkyti patiems arba pirkti namo priežiūros ar tvarkymo paslaugas. Žinoma, tektų patiems mokėti už viską, tačiau verslininkai įsitikinę, kad pavyktų tvarkytis pigiau.
Šilutės seniūno nuomonė
Trečiadienį kartu su Šilutės seniūnu Raimondu Steponkumi nuvykome prie namo Tilžės g. 17. „Šilutės būstas“ jau pasirūpino aptverti po balkonu esančią šaligatvio dalį, nes akivaizdu, kad balkonas yra avarinės būklės. Anot seniūno, galioja tokia tvarka: visi patalpų savininkai turi dengti remonto kaštus dalimis, paskaičiuotomis pagal valdomą patalpų plotą. Taip skaičiuojama už stogo, sienų, balkonų, pamatų ir kitų namo dalių tvarkymą. Gal tokia sistema ir nėra tobula, tačiau kol kas ji galioja.
„Šilutės būstas“, administruojantis šį pastatą, privalo laiku suremontuoti avarinės būklės balkoną, net jeigu gyventojai ar komercinių patalpų savininkai tam ir nepritaria. Po remonto nesutarus, kad pastato savininkai atlygintų kaštus, galima tai išsireikalauti per teismą.
Įprasta, kad kaštus gyventojai dengia dalimis per metus, kitus. „Dažnai sulaukiu skundų, kad „Šilutės būstas“ taiko brangius įkainius, tuomet atsakau, kad gyventojai savo namu gali rūpintis patys, įkūrę bendriją ar sudarę jungtinės veiklos sutartį – gal remontai ir kiti darbai kainuotų pigiau“,– sakė seniūnas, priminęs, kad ir garbaus amžiaus Šilutės gyventojai savo nuosavus namus remontuoja bei tvarko tik iš savo kišenės ir nė neprašo, kad valdžia pridėtų. Gi daugiabučių gyventojai kartais mano, kad butas – jo, koridorius, langai, durys, stogas, kiemas ir rūsiai turėtų būti tvarkomi iš biudžeto, visų mokesčių mokėtojų pinigais…

Paveldosaugos specialistės nuomonė
Šilutės r. savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistė, atsakinga už paveldosaugą, Reda Švelniūtė „Pamariui“ telefonu paaiškino, kad namas Tilžės g. 17 priklauso miesto istorinei daliai, jo fasadas turi išliekamąją vertę, formuoja Šilutės senamiesčio vaizdą. Tad avarinis balkonas po remonto turėtų išsaugoti buvusį vaizdą. Dėl balkonų tvarkymo ir „Šilutės būsto“ skundų esą nuolat. „Darbai labai brangūs ir prastos kokybės“, – teigia R. Švelniūtė, priminusi, kad Lietuvininkų g. 24 balkonas buvo sutvarkytas labai prastai, nepraėjus nė metams jau luposi. M. Jankaus g. 3A namo stogas irgi kainavęs dvigubai brangiau, gyventojai sakė, jog buvo suradę pigesnį variantą, bet neva neleidę tuo pasinaudoti… „Šilutės senamiesčiui kenkia prastai atliekami darbai, gyventojai skundžiasi, kad jiems paslauga labai brangi“,– sakė R. Švelniūtė.

Susirinkimas
Trečiadienį po darbo Tilžės g. 17 namo būstų ir komercinių patalpų savininkai susirinko tartis. Tai vyko laiptinėje, kur ant sienų didelės ištrupėjusio tinko, nusilupusių dažų dėmės, plyšiai. Vaizdas – baisokas.
„Šilutės būsto“ techninės priežiūros vadovė Rita Šulcienė priminė balkono sutvarkymo kaštus. Esą buvo surengta apklausa. Iš 6 įmonių pasiūlymus pateikė trys: 12 051 Eur – mažiausia iš visų siūlomų kainų. Tačiau vyrai sakė sužinoję, kad yra Lietuvoje balkonus tvarkanti įmonė, kurios kainos kelis kartus mažesnės. Informacija perduota R. Šulcienei, po poros savaičių vėl vyks susirinkimas, tada ir paaiškės, ką pavyko sutarti.
Aptartos ir ekspertų išvados: balkoną galima remontuoti, galima iš naujo daryti gerokai mažesnį arba jį „nupjauti“, tada namas liktų be balkono. Dėl to bus klausiama paveldosaugininkų ir kitų specialistų nuomonės, nors susirinkimo dalyviams labiausiai tiktų, kad to balkono visai neliktų.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasieniečiai įsigijo naują patrulinį laivą ir tris katerius

Klaipėdoje pristatomi naujas patrulinis pasieniečių laivas „Gintaras Žagunis“ ir trys kateriai. Patrulinį laivą „Gintaras Žagunis“ pastatė Estijos bendrovė „Baltic Workboats Shipyard“. Jis kainavo beveik 3,9 mln. eurų. ES lėšomis finansuota 90 proc. šios sumos, kita dalis – Lietuvos biudžeto. Puoselėjant istorinę atmintį ir VSAT tradicijas, laivui suteiktas pirmo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos metu 1991 m. žuvusio Lietuvos pasieniečio Gintaro Žagunio vardas. Pakrančių patrulinio laivo „Gintaras Žagunis“ paskirtis – valstybės sienos apsauga teritorinėje jūroje bei Kuršių mariose. Taip pat jis galės

Orai: savaitgalį bus kritulių

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantį savaitgalį šalčių nebus, tačiau kai kur kris gausūs krituliai. Lapkričio 25 d., penktadienį, įdienojus temperatūra sieks nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Lapkričio 26 d., šeštadienį, naktį bus niūrūs ir darganoti orai. Vietomis, daugiausia šiaurinėje šalies pusėje, numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur plikledis vis dar laikysis, o kai kur formuosis naujas.  Pietiniuose rajonuose galimas rūkas. Dvelks vos juntamas nepastovios krypties vėjas. Žemiausia temperatūra šią naktį sieks nuo 4 laipsnių šalčio iki 1

Iš pašto ženklų sukurtas Jono Basanavičiaus portretas perduotas Signatarų namams

Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų lankytojai nuo šiol galės grožėtis ir didžiausia šalyje mozaika iš pašto ženklų, kurioje įamžintas daktaras Jonas Basanavičius. Menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtą kūrinį signataro gimtadienio išvakarėse, lapkričio 22 d., perdavė Lietuvos paštas. Būtent jo iniciatyva prieš penkerius metus ir buvo nuspręsta tokiu būdu įamžinti J. Basanavičiaus atminimą ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Paveikslas keliavo po Lietuvą Originaliu būdu pagaminta, iš pašto ženklų sudėliota Jono Basanavičiaus mozaika per valstybės atkūrimo šimtmetį keliavo po visą Lietuvą ir

Aplinkosaugininkai Šilutės sendaikčių parduotuvėje rado vilko galvos iškamšą

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pažeidėjus dažnai išaiškina vykdydami reidus turguose ar kitose prekybos vietose. Šįkart Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, neteisėtai pardavinėjusį vilko galvos iškamšą. Aplinkosaugininkai nuolat vykdo Prekybos laukiniais gyvūnais, jų dalimis arba gaminiais iš jų kontrolę. Išaiškintam asmeniui Šilutėje, sendaikčių parduotuvėje, už neteisėtai pardavinėjamą vilko galvos iškamšą gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų. „Vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys prekiauja laukinių gyvūnų dalimis ar jų gaminiais neturėdami teisėtą įsigijimą patvirtinančio dokumento. Todėl įspėjame, kad

Taip pat skaitykite