Avarinis balkonas įplieskė nesutarimų

Trijų aukštų namo (Tilžės g. 17, Šilutėje) balkonas, kuris senokai kelia pavojų ir poros butų gyventojams, kurie juo naudojasi, ir praeiviams, išeina į centrinę miesto gatvę. Šaligatvio dalis po balkonu senokai aptverta: eiti pavojinga! UAB „Šilutės būstas“, administruojantis ir bendrijos neturintį, ir jungtinės veiklos sutarties nesudariusių gyventojų namą, tegali pasiū lyti vienintelę išeitį – balkoną būtina suremontuoti.

Brangus balkonas
Pirmajame namo aukšte veikia kavinė „Astra“ ir gėrimų parduotuvė, tai dviejų verslininkų patalpos. Balkonas yra antrajame aukšte prie 4 ir 5 butų, kuriuos savininkai yra išnuomoję, o 6 bute gyvena Irena Kungienė, senjorė, gaunanti 190 Eur pensija. Trečiajame aukšte yra du butai – viename gyvena Virginija Servienė, taip pat kuklių pajamų teturinti moteris su vyru. Kitas šalia esantis butas parduodamas… V. Servienė čia gyvena 40 metų, I. Kungienė – 20. Pirmajame aukšte sukasi verslininkai, kituose butuose gyvena nuomininkai.
Moterys pasakojo, kad balkono ekspertizė kainavo 600 Eur, balkono sutvarkymo aprašas – 700 Eur. Šios išlaidos paskirstytos visiems savininkams pagal turimų patalpų plotą. Mokėti dalimis leidžiama pusę metų. Balkono remontas kainuos dar 12 tūkst. Eur, šią sumą irgi teks dengti visiems, paskaičiavus pagal turimo buto ar patalpų plotą.
Moterys tikino, kad mokėti tektų dvejus metus. „Kodėl turime mokėti už balkono tvarkymą, kai mes juo nesinaudojome ir nesinaudosime?“ – piktinosi moteriškės, kurioms svarbiau, kad būtų suremontuotas koridorius, laiptinė, kur net koją įkelti baisu… Kita vertus, ilgiausiai šiame name gyvenančios moterys atvirai tikino, kad tiek pinigų neturi.
„Mes nenorime jungtis į bendriją, nes tuomet „Šilutės būstas“ netvarkytų stogo. Dabar tvarko, kai tik vėjas nuplėšia, kai prireikia“, – sakė V. Servienė.
Moterys neslėpė, kad verslininkai ir butų savininkai kalbinami jungtis į bendriją ar sudaryti jungtinės veiklos sutartį – tuomet namą tektų tvarkyti patiems arba pirkti namo priežiūros ar tvarkymo paslaugas. Žinoma, tektų patiems mokėti už viską, tačiau verslininkai įsitikinę, kad pavyktų tvarkytis pigiau.
Šilutės seniūno nuomonė
Trečiadienį kartu su Šilutės seniūnu Raimondu Steponkumi nuvykome prie namo Tilžės g. 17. „Šilutės būstas“ jau pasirūpino aptverti po balkonu esančią šaligatvio dalį, nes akivaizdu, kad balkonas yra avarinės būklės. Anot seniūno, galioja tokia tvarka: visi patalpų savininkai turi dengti remonto kaštus dalimis, paskaičiuotomis pagal valdomą patalpų plotą. Taip skaičiuojama už stogo, sienų, balkonų, pamatų ir kitų namo dalių tvarkymą. Gal tokia sistema ir nėra tobula, tačiau kol kas ji galioja.
„Šilutės būstas“, administruojantis šį pastatą, privalo laiku suremontuoti avarinės būklės balkoną, net jeigu gyventojai ar komercinių patalpų savininkai tam ir nepritaria. Po remonto nesutarus, kad pastato savininkai atlygintų kaštus, galima tai išsireikalauti per teismą.
Įprasta, kad kaštus gyventojai dengia dalimis per metus, kitus. „Dažnai sulaukiu skundų, kad „Šilutės būstas“ taiko brangius įkainius, tuomet atsakau, kad gyventojai savo namu gali rūpintis patys, įkūrę bendriją ar sudarę jungtinės veiklos sutartį – gal remontai ir kiti darbai kainuotų pigiau“,– sakė seniūnas, priminęs, kad ir garbaus amžiaus Šilutės gyventojai savo nuosavus namus remontuoja bei tvarko tik iš savo kišenės ir nė neprašo, kad valdžia pridėtų. Gi daugiabučių gyventojai kartais mano, kad butas – jo, koridorius, langai, durys, stogas, kiemas ir rūsiai turėtų būti tvarkomi iš biudžeto, visų mokesčių mokėtojų pinigais…

Paveldosaugos specialistės nuomonė
Šilutės r. savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistė, atsakinga už paveldosaugą, Reda Švelniūtė „Pamariui“ telefonu paaiškino, kad namas Tilžės g. 17 priklauso miesto istorinei daliai, jo fasadas turi išliekamąją vertę, formuoja Šilutės senamiesčio vaizdą. Tad avarinis balkonas po remonto turėtų išsaugoti buvusį vaizdą. Dėl balkonų tvarkymo ir „Šilutės būsto“ skundų esą nuolat. „Darbai labai brangūs ir prastos kokybės“, – teigia R. Švelniūtė, priminusi, kad Lietuvininkų g. 24 balkonas buvo sutvarkytas labai prastai, nepraėjus nė metams jau luposi. M. Jankaus g. 3A namo stogas irgi kainavęs dvigubai brangiau, gyventojai sakė, jog buvo suradę pigesnį variantą, bet neva neleidę tuo pasinaudoti… „Šilutės senamiesčiui kenkia prastai atliekami darbai, gyventojai skundžiasi, kad jiems paslauga labai brangi“,– sakė R. Švelniūtė.

Susirinkimas
Trečiadienį po darbo Tilžės g. 17 namo būstų ir komercinių patalpų savininkai susirinko tartis. Tai vyko laiptinėje, kur ant sienų didelės ištrupėjusio tinko, nusilupusių dažų dėmės, plyšiai. Vaizdas – baisokas.
„Šilutės būsto“ techninės priežiūros vadovė Rita Šulcienė priminė balkono sutvarkymo kaštus. Esą buvo surengta apklausa. Iš 6 įmonių pasiūlymus pateikė trys: 12 051 Eur – mažiausia iš visų siūlomų kainų. Tačiau vyrai sakė sužinoję, kad yra Lietuvoje balkonus tvarkanti įmonė, kurios kainos kelis kartus mažesnės. Informacija perduota R. Šulcienei, po poros savaičių vėl vyks susirinkimas, tada ir paaiškės, ką pavyko sutarti.
Aptartos ir ekspertų išvados: balkoną galima remontuoti, galima iš naujo daryti gerokai mažesnį arba jį „nupjauti“, tada namas liktų be balkono. Dėl to bus klausiama paveldosaugininkų ir kitų specialistų nuomonės, nors susirinkimo dalyviams labiausiai tiktų, kad to balkono visai neliktų.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vaistininkė: liaudies medicina gali ne tik padėti, bet ir pakenkti

Prasidėjęs peršalimo ligų sezonas ne vieną paskatina imtis papildomų sveikatinimosi priemonių: griebiamės ne tik vaistažolių arbatų, bet ir tradicinių liaudies medicinos receptų. Vaistininkė perspėja, kad derinant liaudies mediciną su įprastomis gydymo priemonėmis svarbu nepamesti saiko, kad besigydydami dar labiau sau nepakenktume. Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Giedrės Tautkevičienės, į vaistinę užsukantys neretai klausia, ar saugu naudoti vieną ar kitą liaudies medicinoje naudojamą gydymo būdą. Pasitaiko atvejų, kai žmonės ateina besiskundžiantys įvairiais simptomais, kurių nepavyko įveikti tradicinėmis priemonėmis. „Pavyzdžiui, kilusį kosulį bando

Ligonių kasos primena privalomojo sveikatos draudimo garantijas neįgaliesiems

Mums visiems kartais reikia šiek tiek pastangų visaverčiam gyvenimui gyventi. Tačiau daugiau kaip 220 tūkst. žmonių Lietuvoje neretai tenka labai stengtis, kad pasiektų kitiems paprastą tikslą. Tai – žmonės su negalia, į kurių kasdienybės iššūkius turėtume atkreipti dėmesį. Kaip šiuos iššūkius kasdien gali palengvinti privalomojo sveikatos draudimo garantijos? Draudimas valstybės lėšomis Esminis palengvinimas – privalomasis sveikatos draudimas (PSD). Nedirbantys gyventojai, teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti neįgaliaisiais, PSD yra draudžiami valstybės lėšomis. Tai reiškia, kad šiems žmonėms nereikia mokėti PSD įmokos,

Gydytoja įspėja: perštėjimas ir ašarojimas gali būti ne akių nuovargio, o pavojingesnės būklės požymiai

Žiemiški orai ir minusinė temperatūra didina ne tik peršalimo ligų riziką, bet ir tikimybę susidurti su akių problemomis. Šaltis ir vėjas lauke, šildymo įrenginių išsausintas patalpų oras, ryškus dirbtinis apšvietimas, taip pat ir nuolatinis žiūrėjimas į kompiuterių ekranus lemia, kad akys sausėja ir atsiranda perštėjimas, paraudimas, neryškus matymas. Gydytojų teigimu, svarbu nenumoti į simptomus ranka, nes jie yra būdingi ne tik laikinam akių nuovargiui, bet ir sausų akių sindromui, kuris negydomas gali sutrikdyti regėjimą. „Sausų akių sindromas nėra paprastas akių

Kodėl paukščiai nešioja žiedus?

Paukščių ekologija ir elgesys tiriami įvairiais metodais. Vienas jų, ypač dažnai ir plačiai naudojamas visame pasaulyje – žiedavimas. Žiedavimu išaiškinami paukščių migracijų maršrutai, žiemojimo vietos, amžiaus trukmė, žuvimo priežastys, gausumo tendencijos ir daugybė kitų paukščių ekologijos ir elgesio klausimų. Šiuo metodu vykdoma ir jūrinių erelių stebėsena. Jūriniai ereliai buvo stebimi ir Blinstrubiškių miške, kur ekosistemai išsaugoti įsteigtas biosferos poligonas. Visa ši saugoma teritorija priskirta „Natura 2000“ tinklui, kaip buveinių ir paukščių apsaugai svarbi teritorija, kurios didžiausia vertybė čia perinčios jūrinių

Taip pat skaitykite