Avarinis balkonas įplieskė nesutarimų

Trijų aukštų namo (Tilžės g. 17, Šilutėje) balkonas, kuris senokai kelia pavojų ir poros butų gyventojams, kurie juo naudojasi, ir praeiviams, išeina į centrinę miesto gatvę. Šaligatvio dalis po balkonu senokai aptverta: eiti pavojinga! UAB „Šilutės būstas“, administruojantis ir bendrijos neturintį, ir jungtinės veiklos sutarties nesudariusių gyventojų namą, tegali pasiū lyti vienintelę išeitį – balkoną būtina suremontuoti.

Brangus balkonas
Pirmajame namo aukšte veikia kavinė „Astra“ ir gėrimų parduotuvė, tai dviejų verslininkų patalpos. Balkonas yra antrajame aukšte prie 4 ir 5 butų, kuriuos savininkai yra išnuomoję, o 6 bute gyvena Irena Kungienė, senjorė, gaunanti 190 Eur pensija. Trečiajame aukšte yra du butai – viename gyvena Virginija Servienė, taip pat kuklių pajamų teturinti moteris su vyru. Kitas šalia esantis butas parduodamas… V. Servienė čia gyvena 40 metų, I. Kungienė – 20. Pirmajame aukšte sukasi verslininkai, kituose butuose gyvena nuomininkai.
Moterys pasakojo, kad balkono ekspertizė kainavo 600 Eur, balkono sutvarkymo aprašas – 700 Eur. Šios išlaidos paskirstytos visiems savininkams pagal turimų patalpų plotą. Mokėti dalimis leidžiama pusę metų. Balkono remontas kainuos dar 12 tūkst. Eur, šią sumą irgi teks dengti visiems, paskaičiavus pagal turimo buto ar patalpų plotą.
Moterys tikino, kad mokėti tektų dvejus metus. „Kodėl turime mokėti už balkono tvarkymą, kai mes juo nesinaudojome ir nesinaudosime?“ – piktinosi moteriškės, kurioms svarbiau, kad būtų suremontuotas koridorius, laiptinė, kur net koją įkelti baisu… Kita vertus, ilgiausiai šiame name gyvenančios moterys atvirai tikino, kad tiek pinigų neturi.
„Mes nenorime jungtis į bendriją, nes tuomet „Šilutės būstas“ netvarkytų stogo. Dabar tvarko, kai tik vėjas nuplėšia, kai prireikia“, – sakė V. Servienė.
Moterys neslėpė, kad verslininkai ir butų savininkai kalbinami jungtis į bendriją ar sudaryti jungtinės veiklos sutartį – tuomet namą tektų tvarkyti patiems arba pirkti namo priežiūros ar tvarkymo paslaugas. Žinoma, tektų patiems mokėti už viską, tačiau verslininkai įsitikinę, kad pavyktų tvarkytis pigiau.
Šilutės seniūno nuomonė
Trečiadienį kartu su Šilutės seniūnu Raimondu Steponkumi nuvykome prie namo Tilžės g. 17. „Šilutės būstas“ jau pasirūpino aptverti po balkonu esančią šaligatvio dalį, nes akivaizdu, kad balkonas yra avarinės būklės. Anot seniūno, galioja tokia tvarka: visi patalpų savininkai turi dengti remonto kaštus dalimis, paskaičiuotomis pagal valdomą patalpų plotą. Taip skaičiuojama už stogo, sienų, balkonų, pamatų ir kitų namo dalių tvarkymą. Gal tokia sistema ir nėra tobula, tačiau kol kas ji galioja.
„Šilutės būstas“, administruojantis šį pastatą, privalo laiku suremontuoti avarinės būklės balkoną, net jeigu gyventojai ar komercinių patalpų savininkai tam ir nepritaria. Po remonto nesutarus, kad pastato savininkai atlygintų kaštus, galima tai išsireikalauti per teismą.
Įprasta, kad kaštus gyventojai dengia dalimis per metus, kitus. „Dažnai sulaukiu skundų, kad „Šilutės būstas“ taiko brangius įkainius, tuomet atsakau, kad gyventojai savo namu gali rūpintis patys, įkūrę bendriją ar sudarę jungtinės veiklos sutartį – gal remontai ir kiti darbai kainuotų pigiau“,– sakė seniūnas, priminęs, kad ir garbaus amžiaus Šilutės gyventojai savo nuosavus namus remontuoja bei tvarko tik iš savo kišenės ir nė neprašo, kad valdžia pridėtų. Gi daugiabučių gyventojai kartais mano, kad butas – jo, koridorius, langai, durys, stogas, kiemas ir rūsiai turėtų būti tvarkomi iš biudžeto, visų mokesčių mokėtojų pinigais…

Paveldosaugos specialistės nuomonė
Šilutės r. savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistė, atsakinga už paveldosaugą, Reda Švelniūtė „Pamariui“ telefonu paaiškino, kad namas Tilžės g. 17 priklauso miesto istorinei daliai, jo fasadas turi išliekamąją vertę, formuoja Šilutės senamiesčio vaizdą. Tad avarinis balkonas po remonto turėtų išsaugoti buvusį vaizdą. Dėl balkonų tvarkymo ir „Šilutės būsto“ skundų esą nuolat. „Darbai labai brangūs ir prastos kokybės“, – teigia R. Švelniūtė, priminusi, kad Lietuvininkų g. 24 balkonas buvo sutvarkytas labai prastai, nepraėjus nė metams jau luposi. M. Jankaus g. 3A namo stogas irgi kainavęs dvigubai brangiau, gyventojai sakė, jog buvo suradę pigesnį variantą, bet neva neleidę tuo pasinaudoti… „Šilutės senamiesčiui kenkia prastai atliekami darbai, gyventojai skundžiasi, kad jiems paslauga labai brangi“,– sakė R. Švelniūtė.

Susirinkimas
Trečiadienį po darbo Tilžės g. 17 namo būstų ir komercinių patalpų savininkai susirinko tartis. Tai vyko laiptinėje, kur ant sienų didelės ištrupėjusio tinko, nusilupusių dažų dėmės, plyšiai. Vaizdas – baisokas.
„Šilutės būsto“ techninės priežiūros vadovė Rita Šulcienė priminė balkono sutvarkymo kaštus. Esą buvo surengta apklausa. Iš 6 įmonių pasiūlymus pateikė trys: 12 051 Eur – mažiausia iš visų siūlomų kainų. Tačiau vyrai sakė sužinoję, kad yra Lietuvoje balkonus tvarkanti įmonė, kurios kainos kelis kartus mažesnės. Informacija perduota R. Šulcienei, po poros savaičių vėl vyks susirinkimas, tada ir paaiškės, ką pavyko sutarti.
Aptartos ir ekspertų išvados: balkoną galima remontuoti, galima iš naujo daryti gerokai mažesnį arba jį „nupjauti“, tada namas liktų be balkono. Dėl to bus klausiama paveldosaugininkų ir kitų specialistų nuomonės, nors susirinkimo dalyviams labiausiai tiktų, kad to balkono visai neliktų.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 60

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Šilutės pirmajai gimnazijai sukako 103 metai

Ypatingas balandis Šilutės pirmajai gimnazijai: balandžio 16 d. vadinama šios mokyklos gimtadieniu. Tokia žinia gimnazijos interneto svetainėje pasidalino istorijos mokytoja Laima Toliušienė. 1918 m. balandžio 16 d. Princo Joachimo gatvėje (dabar – Lietuvininkų g. 20) savo veiklą pradėjo Šilokarčemos realinė gimnazija – licėjus. Mokytoja Laima Toliušienė rašo: „Turtingą istoriją turime: susikūrę Vokietijos imperijos laikais, suklestėjome Lietuvos Respublikos laikotarpiu, išgyvenome nacių, sovietų diktatūras, gimnazijos statusą susigrąžinome nepriklausomoje Lietuvoje. Šiandien mokomės gražiame gimnazijos pastate, pastatytame tarpukario Lietuvos Respublikos laikais (1930 m.).“ Jeigu

Taip pat skaitykite