Avarinė tarnyba nepaliks nelaimėje

Jau beveik metus laiko Šilutės 460 daugiabučių namų, kuriuos administruoja UAB „Šilutės būstas“, gyventojai gali naudotis bendrojo skambučių centro paslaugomis. Svarbiausia, kad avarinę tarnybą galima išsikviesti visą parą ir visomis savaitės dienomis.
Ko verta tokia paslauga, ko gero, geriausiai supranta daugiabučių namų pirmųjų aukštų gyventojai, kai užsikimšus kanalizacijai nešvarumai pradeda plūsti į būstą. Kol dvokiantys nešvarumai dar telpa vonioje ir unitaze, pusė bėdos, bet jiems užsipildžius, nešvarumus tenka semti kibirais ir nešti į lauką… Gerai, jei kas tuo metu yra namie, jei ne, prasideda dvokiantis tvanas.

UAB „Šilutės būstas“ avarinės tarnybos brigada valo užsikimšusį kanalizacijos vamzdį.

Anksčiau prisikviesti pagalbos ne darbo metu būdavo sudėtinga. Bendrasis skambučių centras padėjo išspręsti šią problemą ir tuo įsitikino šių eilučių autorius, kai bėda ištiko vieną šeštadienį, prieš pat pusiaunaktį. Avarinė UAB „Šilutės būstas“ tarnyba atvyko per pusvalandį ir gedimą pašalino.
UAB „Šilutės būstas“ pastatų administravimo vadybininkas Marius Stankus, pavaduojantis atostogaujantį įmonės direktorių Aleksą Kvederį, sakė, bendrasis skambučių centras pradėjo veikti maždaug prieš metus. Jis įsikūręs Klaipėdoje. Čia išklausoma pranešimo, patikslinama, kas atsitiko, ir į įvykio vietą nukreipiama remontininkų brigada. Apie iškvietimą avarinės tarnybos darbuotojai informuojami mobiliuoju telefonu. Sistema fiksuoja skambučio laiką ir stebima, kad gedimo pašalinimas neužtruktų ilgiau kaip parą. Savaitgaliais ir naktį budinčios avarinės brigados darbuotojai įmonės automobilį laiko prie namų, kad esant reikalui galėtų greičiau atvykti.
Pasak M. Stankaus, Šilutėje budi viena avarinės tarnybos brigada, bet jeigu darbų apimtis reikalauja, gali būti atsiųstos dar dvi brigados. Kai nėra iškvietimų, avarinė brigada talkina kitiems įmonės darbininkams. Pagrindiniai gedimai, su kuriais susiduria avarinės tarnybos brigada, – užsikimšusi kanalizacijos sistema, šalto vandens tiekimo sutrikimai, elektros instaliacijos gedimai. Per dieną sulaukiama 3-5 iškvietimų. Naktį – rečiau. Gedimų padaugėja sustiprėjus šalčiams ir prasidėjus atlydžiui.
Pasitaiko ir neįprastų iškvietimų. Pastatų administravimo vadybininkas pasakojo, kad ne per seniausiai teko siųsti ant automobilio sumontuotą bokštelį į Šilutės Jaunimo kvartalą ir vaduoti iš buto nebegalinčią išeiti moterį. Garbingo amžiaus šilutiškė kreipėsi į avarinę tarnybą ir pranešė, kad užsikirto spyna ir ji negalinti išeiti iš namų. Pagelbėti pasišovė kaimynas. UAB „Šilutės būstas“ darbuotojai bokšteliu jį įkėlė į trečio aukšto balkoną. Patekęs į butą, vyras sugebėjo atrakinti užsikirtusią spyną ir išvaduoti savo būsto įkaite tapusią moterį.
Dažniausiai už UAB „Šilutės būstas“ teikiamas paslaugas atsiskaito viso namo gyventojai. M. Stankus sakė, kad gyventojai gali išsikviesti specialistą, pavyzdžiui, santechniką, ir asmeniškai. Tiesa, tada mokėti už suteiktą paslaugą teks pačiam klientui.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite