Avarinė tarnyba nepaliks nelaimėje

Jau beveik metus laiko Šilutės 460 daugiabučių namų, kuriuos administruoja UAB „Šilutės būstas“, gyventojai gali naudotis bendrojo skambučių centro paslaugomis. Svarbiausia, kad avarinę tarnybą galima išsikviesti visą parą ir visomis savaitės dienomis.
Ko verta tokia paslauga, ko gero, geriausiai supranta daugiabučių namų pirmųjų aukštų gyventojai, kai užsikimšus kanalizacijai nešvarumai pradeda plūsti į būstą. Kol dvokiantys nešvarumai dar telpa vonioje ir unitaze, pusė bėdos, bet jiems užsipildžius, nešvarumus tenka semti kibirais ir nešti į lauką… Gerai, jei kas tuo metu yra namie, jei ne, prasideda dvokiantis tvanas.

UAB „Šilutės būstas“ avarinės tarnybos brigada valo užsikimšusį kanalizacijos vamzdį.

Anksčiau prisikviesti pagalbos ne darbo metu būdavo sudėtinga. Bendrasis skambučių centras padėjo išspręsti šią problemą ir tuo įsitikino šių eilučių autorius, kai bėda ištiko vieną šeštadienį, prieš pat pusiaunaktį. Avarinė UAB „Šilutės būstas“ tarnyba atvyko per pusvalandį ir gedimą pašalino.
UAB „Šilutės būstas“ pastatų administravimo vadybininkas Marius Stankus, pavaduojantis atostogaujantį įmonės direktorių Aleksą Kvederį, sakė, bendrasis skambučių centras pradėjo veikti maždaug prieš metus. Jis įsikūręs Klaipėdoje. Čia išklausoma pranešimo, patikslinama, kas atsitiko, ir į įvykio vietą nukreipiama remontininkų brigada. Apie iškvietimą avarinės tarnybos darbuotojai informuojami mobiliuoju telefonu. Sistema fiksuoja skambučio laiką ir stebima, kad gedimo pašalinimas neužtruktų ilgiau kaip parą. Savaitgaliais ir naktį budinčios avarinės brigados darbuotojai įmonės automobilį laiko prie namų, kad esant reikalui galėtų greičiau atvykti.
Pasak M. Stankaus, Šilutėje budi viena avarinės tarnybos brigada, bet jeigu darbų apimtis reikalauja, gali būti atsiųstos dar dvi brigados. Kai nėra iškvietimų, avarinė brigada talkina kitiems įmonės darbininkams. Pagrindiniai gedimai, su kuriais susiduria avarinės tarnybos brigada, – užsikimšusi kanalizacijos sistema, šalto vandens tiekimo sutrikimai, elektros instaliacijos gedimai. Per dieną sulaukiama 3-5 iškvietimų. Naktį – rečiau. Gedimų padaugėja sustiprėjus šalčiams ir prasidėjus atlydžiui.
Pasitaiko ir neįprastų iškvietimų. Pastatų administravimo vadybininkas pasakojo, kad ne per seniausiai teko siųsti ant automobilio sumontuotą bokštelį į Šilutės Jaunimo kvartalą ir vaduoti iš buto nebegalinčią išeiti moterį. Garbingo amžiaus šilutiškė kreipėsi į avarinę tarnybą ir pranešė, kad užsikirto spyna ir ji negalinti išeiti iš namų. Pagelbėti pasišovė kaimynas. UAB „Šilutės būstas“ darbuotojai bokšteliu jį įkėlė į trečio aukšto balkoną. Patekęs į butą, vyras sugebėjo atrakinti užsikirtusią spyną ir išvaduoti savo būsto įkaite tapusią moterį.
Dažniausiai už UAB „Šilutės būstas“ teikiamas paslaugas atsiskaito viso namo gyventojai. M. Stankus sakė, kad gyventojai gali išsikviesti specialistą, pavyzdžiui, santechniką, ir asmeniškai. Tiesa, tada mokėti už suteiktą paslaugą teks pačiam klientui.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite