Avarinė tarnyba nepaliks nelaimėje

Jau beveik metus laiko Šilutės 460 daugiabučių namų, kuriuos administruoja UAB „Šilutės būstas“, gyventojai gali naudotis bendrojo skambučių centro paslaugomis. Svarbiausia, kad avarinę tarnybą galima išsikviesti visą parą ir visomis savaitės dienomis.
Ko verta tokia paslauga, ko gero, geriausiai supranta daugiabučių namų pirmųjų aukštų gyventojai, kai užsikimšus kanalizacijai nešvarumai pradeda plūsti į būstą. Kol dvokiantys nešvarumai dar telpa vonioje ir unitaze, pusė bėdos, bet jiems užsipildžius, nešvarumus tenka semti kibirais ir nešti į lauką… Gerai, jei kas tuo metu yra namie, jei ne, prasideda dvokiantis tvanas.

UAB „Šilutės būstas“ avarinės tarnybos brigada valo užsikimšusį kanalizacijos vamzdį.

Anksčiau prisikviesti pagalbos ne darbo metu būdavo sudėtinga. Bendrasis skambučių centras padėjo išspręsti šią problemą ir tuo įsitikino šių eilučių autorius, kai bėda ištiko vieną šeštadienį, prieš pat pusiaunaktį. Avarinė UAB „Šilutės būstas“ tarnyba atvyko per pusvalandį ir gedimą pašalino.
UAB „Šilutės būstas“ pastatų administravimo vadybininkas Marius Stankus, pavaduojantis atostogaujantį įmonės direktorių Aleksą Kvederį, sakė, bendrasis skambučių centras pradėjo veikti maždaug prieš metus. Jis įsikūręs Klaipėdoje. Čia išklausoma pranešimo, patikslinama, kas atsitiko, ir į įvykio vietą nukreipiama remontininkų brigada. Apie iškvietimą avarinės tarnybos darbuotojai informuojami mobiliuoju telefonu. Sistema fiksuoja skambučio laiką ir stebima, kad gedimo pašalinimas neužtruktų ilgiau kaip parą. Savaitgaliais ir naktį budinčios avarinės brigados darbuotojai įmonės automobilį laiko prie namų, kad esant reikalui galėtų greičiau atvykti.
Pasak M. Stankaus, Šilutėje budi viena avarinės tarnybos brigada, bet jeigu darbų apimtis reikalauja, gali būti atsiųstos dar dvi brigados. Kai nėra iškvietimų, avarinė brigada talkina kitiems įmonės darbininkams. Pagrindiniai gedimai, su kuriais susiduria avarinės tarnybos brigada, – užsikimšusi kanalizacijos sistema, šalto vandens tiekimo sutrikimai, elektros instaliacijos gedimai. Per dieną sulaukiama 3-5 iškvietimų. Naktį – rečiau. Gedimų padaugėja sustiprėjus šalčiams ir prasidėjus atlydžiui.
Pasitaiko ir neįprastų iškvietimų. Pastatų administravimo vadybininkas pasakojo, kad ne per seniausiai teko siųsti ant automobilio sumontuotą bokštelį į Šilutės Jaunimo kvartalą ir vaduoti iš buto nebegalinčią išeiti moterį. Garbingo amžiaus šilutiškė kreipėsi į avarinę tarnybą ir pranešė, kad užsikirto spyna ir ji negalinti išeiti iš namų. Pagelbėti pasišovė kaimynas. UAB „Šilutės būstas“ darbuotojai bokšteliu jį įkėlė į trečio aukšto balkoną. Patekęs į butą, vyras sugebėjo atrakinti užsikirtusią spyną ir išvaduoti savo būsto įkaite tapusią moterį.
Dažniausiai už UAB „Šilutės būstas“ teikiamas paslaugas atsiskaito viso namo gyventojai. M. Stankus sakė, kad gyventojai gali išsikviesti specialistą, pavyzdžiui, santechniką, ir asmeniškai. Tiesa, tada mokėti už suteiktą paslaugą teks pačiam klientui.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip žmonės gerumu širdis šildė…

„Sėkime gerumo sėklas kitiems, nes meilės vaisiai visada paliečia ir mūsų gyvenimus.“  Kunigas ir lyderystės mokytojas Rytis Gurkšnys Mintis atgaivinti daug metų Pagėgių bibliotekos organizuotą gerumo iniciatyvą išsiplėtojo, įsisuko iki didelės, prasmingos ir maloniai nustebinusios akcijos.   Pradėkime nuo pradžių… Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka, tuomet vadovaujama Elenos Stankevičienės, daugelį metų organizavo ar būdavo pagalbininkė organizuojant tokio tipo renginius, kurių metu surinktos lėšos būdavo skiriamos bėdos ištiktiems kraštiečiams. Šios akcijos metu surinkti pinigai finansine atrama tapo ne vienai šeimai. Šiais

Kontroliuos, kaip parduodamos, laikomos ir naudojamos pirotechnikos priemonės

Tauragės apskr. VPK pareigūnai nuo gruodžio 10 d. iki kitų metų sausio 4 d. vykdys civilinių pirotechnikos priemonių laikymo, naudojimo ir prekybos kontrolę. Visu šiuo laikotarpiu policijos pareigūnai tikrins fizinius ir juridinius asmenis, importuojančius bei prekiaujančius minėtomis priemonėmis, bei galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėto prekybos ir naudojimo vietas. Raginame gyventojus naudojant pirotechnikos priemones laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų ir instrukcijų, nurodytų ant pakuotės. Būkite itin atsargūs bandydami įsigyti pirotechnikos priemonių. Perkant tokias priemones iš nepatikimų, neturinčių leidimo užsiimti tokia veikla

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Taip pat skaitykite