Avarinė tarnyba nepaliks nelaimėje

Jau beveik metus laiko Šilutės 460 daugiabučių namų, kuriuos administruoja UAB „Šilutės būstas“, gyventojai gali naudotis bendrojo skambučių centro paslaugomis. Svarbiausia, kad avarinę tarnybą galima išsikviesti visą parą ir visomis savaitės dienomis.
Ko verta tokia paslauga, ko gero, geriausiai supranta daugiabučių namų pirmųjų aukštų gyventojai, kai užsikimšus kanalizacijai nešvarumai pradeda plūsti į būstą. Kol dvokiantys nešvarumai dar telpa vonioje ir unitaze, pusė bėdos, bet jiems užsipildžius, nešvarumus tenka semti kibirais ir nešti į lauką… Gerai, jei kas tuo metu yra namie, jei ne, prasideda dvokiantis tvanas.

UAB „Šilutės būstas“ avarinės tarnybos brigada valo užsikimšusį kanalizacijos vamzdį.

Anksčiau prisikviesti pagalbos ne darbo metu būdavo sudėtinga. Bendrasis skambučių centras padėjo išspręsti šią problemą ir tuo įsitikino šių eilučių autorius, kai bėda ištiko vieną šeštadienį, prieš pat pusiaunaktį. Avarinė UAB „Šilutės būstas“ tarnyba atvyko per pusvalandį ir gedimą pašalino.
UAB „Šilutės būstas“ pastatų administravimo vadybininkas Marius Stankus, pavaduojantis atostogaujantį įmonės direktorių Aleksą Kvederį, sakė, bendrasis skambučių centras pradėjo veikti maždaug prieš metus. Jis įsikūręs Klaipėdoje. Čia išklausoma pranešimo, patikslinama, kas atsitiko, ir į įvykio vietą nukreipiama remontininkų brigada. Apie iškvietimą avarinės tarnybos darbuotojai informuojami mobiliuoju telefonu. Sistema fiksuoja skambučio laiką ir stebima, kad gedimo pašalinimas neužtruktų ilgiau kaip parą. Savaitgaliais ir naktį budinčios avarinės brigados darbuotojai įmonės automobilį laiko prie namų, kad esant reikalui galėtų greičiau atvykti.
Pasak M. Stankaus, Šilutėje budi viena avarinės tarnybos brigada, bet jeigu darbų apimtis reikalauja, gali būti atsiųstos dar dvi brigados. Kai nėra iškvietimų, avarinė brigada talkina kitiems įmonės darbininkams. Pagrindiniai gedimai, su kuriais susiduria avarinės tarnybos brigada, – užsikimšusi kanalizacijos sistema, šalto vandens tiekimo sutrikimai, elektros instaliacijos gedimai. Per dieną sulaukiama 3-5 iškvietimų. Naktį – rečiau. Gedimų padaugėja sustiprėjus šalčiams ir prasidėjus atlydžiui.
Pasitaiko ir neįprastų iškvietimų. Pastatų administravimo vadybininkas pasakojo, kad ne per seniausiai teko siųsti ant automobilio sumontuotą bokštelį į Šilutės Jaunimo kvartalą ir vaduoti iš buto nebegalinčią išeiti moterį. Garbingo amžiaus šilutiškė kreipėsi į avarinę tarnybą ir pranešė, kad užsikirto spyna ir ji negalinti išeiti iš namų. Pagelbėti pasišovė kaimynas. UAB „Šilutės būstas“ darbuotojai bokšteliu jį įkėlė į trečio aukšto balkoną. Patekęs į butą, vyras sugebėjo atrakinti užsikirtusią spyną ir išvaduoti savo būsto įkaite tapusią moterį.
Dažniausiai už UAB „Šilutės būstas“ teikiamas paslaugas atsiskaito viso namo gyventojai. M. Stankus sakė, kad gyventojai gali išsikviesti specialistą, pavyzdžiui, santechniką, ir asmeniškai. Tiesa, tada mokėti už suteiktą paslaugą teks pačiam klientui.

Vaidotas VILKAS

Hits: 60

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Šilutės pirmajai gimnazijai sukako 103 metai

Ypatingas balandis Šilutės pirmajai gimnazijai: balandžio 16 d. vadinama šios mokyklos gimtadieniu. Tokia žinia gimnazijos interneto svetainėje pasidalino istorijos mokytoja Laima Toliušienė. 1918 m. balandžio 16 d. Princo Joachimo gatvėje (dabar – Lietuvininkų g. 20) savo veiklą pradėjo Šilokarčemos realinė gimnazija – licėjus. Mokytoja Laima Toliušienė rašo: „Turtingą istoriją turime: susikūrę Vokietijos imperijos laikais, suklestėjome Lietuvos Respublikos laikotarpiu, išgyvenome nacių, sovietų diktatūras, gimnazijos statusą susigrąžinome nepriklausomoje Lietuvoje. Šiandien mokomės gražiame gimnazijos pastate, pastatytame tarpukario Lietuvos Respublikos laikais (1930 m.).“ Jeigu

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Taip pat skaitykite