Avarinė tarnyba nepaliks nelaimėje

Jau beveik metus laiko Šilutės 460 daugiabučių namų, kuriuos administruoja UAB „Šilutės būstas“, gyventojai gali naudotis bendrojo skambučių centro paslaugomis. Svarbiausia, kad avarinę tarnybą galima išsikviesti visą parą ir visomis savaitės dienomis.
Ko verta tokia paslauga, ko gero, geriausiai supranta daugiabučių namų pirmųjų aukštų gyventojai, kai užsikimšus kanalizacijai nešvarumai pradeda plūsti į būstą. Kol dvokiantys nešvarumai dar telpa vonioje ir unitaze, pusė bėdos, bet jiems užsipildžius, nešvarumus tenka semti kibirais ir nešti į lauką… Gerai, jei kas tuo metu yra namie, jei ne, prasideda dvokiantis tvanas.

UAB „Šilutės būstas“ avarinės tarnybos brigada valo užsikimšusį kanalizacijos vamzdį.

Anksčiau prisikviesti pagalbos ne darbo metu būdavo sudėtinga. Bendrasis skambučių centras padėjo išspręsti šią problemą ir tuo įsitikino šių eilučių autorius, kai bėda ištiko vieną šeštadienį, prieš pat pusiaunaktį. Avarinė UAB „Šilutės būstas“ tarnyba atvyko per pusvalandį ir gedimą pašalino.
UAB „Šilutės būstas“ pastatų administravimo vadybininkas Marius Stankus, pavaduojantis atostogaujantį įmonės direktorių Aleksą Kvederį, sakė, bendrasis skambučių centras pradėjo veikti maždaug prieš metus. Jis įsikūręs Klaipėdoje. Čia išklausoma pranešimo, patikslinama, kas atsitiko, ir į įvykio vietą nukreipiama remontininkų brigada. Apie iškvietimą avarinės tarnybos darbuotojai informuojami mobiliuoju telefonu. Sistema fiksuoja skambučio laiką ir stebima, kad gedimo pašalinimas neužtruktų ilgiau kaip parą. Savaitgaliais ir naktį budinčios avarinės brigados darbuotojai įmonės automobilį laiko prie namų, kad esant reikalui galėtų greičiau atvykti.
Pasak M. Stankaus, Šilutėje budi viena avarinės tarnybos brigada, bet jeigu darbų apimtis reikalauja, gali būti atsiųstos dar dvi brigados. Kai nėra iškvietimų, avarinė brigada talkina kitiems įmonės darbininkams. Pagrindiniai gedimai, su kuriais susiduria avarinės tarnybos brigada, – užsikimšusi kanalizacijos sistema, šalto vandens tiekimo sutrikimai, elektros instaliacijos gedimai. Per dieną sulaukiama 3-5 iškvietimų. Naktį – rečiau. Gedimų padaugėja sustiprėjus šalčiams ir prasidėjus atlydžiui.
Pasitaiko ir neįprastų iškvietimų. Pastatų administravimo vadybininkas pasakojo, kad ne per seniausiai teko siųsti ant automobilio sumontuotą bokštelį į Šilutės Jaunimo kvartalą ir vaduoti iš buto nebegalinčią išeiti moterį. Garbingo amžiaus šilutiškė kreipėsi į avarinę tarnybą ir pranešė, kad užsikirto spyna ir ji negalinti išeiti iš namų. Pagelbėti pasišovė kaimynas. UAB „Šilutės būstas“ darbuotojai bokšteliu jį įkėlė į trečio aukšto balkoną. Patekęs į butą, vyras sugebėjo atrakinti užsikirtusią spyną ir išvaduoti savo būsto įkaite tapusią moterį.
Dažniausiai už UAB „Šilutės būstas“ teikiamas paslaugas atsiskaito viso namo gyventojai. M. Stankus sakė, kad gyventojai gali išsikviesti specialistą, pavyzdžiui, santechniką, ir asmeniškai. Tiesa, tada mokėti už suteiktą paslaugą teks pačiam klientui.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite