Autobusų parko, stoties ir prekybos centro statyba rūpinsis UAB „Projestos projektai“

Po ilgų diskusijų, aiškinimosi ir politikavimo Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai nutarė pritarti UAB „Projestos projektai“ pateiktai Šilutės autobusų stoties ir komercinės paskirties pastato bei autobusų parko pastato statybos koncepcijai. Balsuoti atsisakė Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ir LR liberalų sąjūdžio atstovai. Tad iš 23 Tarybos narių balsavo 16.

Tikėtina, kad nemažai įtakos balsavimo rezultatui turėjo Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus pasisakymas.

Tikėtina, kad nemažai įtakos balsavimo rezultatui turėjo Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus pasisakymas.

5 iš 16 balsavime dalyvavusių Tarybos narių balsus gavusi UAB „Capital City“ turi teisę apskųsti politikų sprendimą Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
Posėdžio pradžioje kilo klausimų dėl vienos iš įmonių pavadinimo. Politikai nesuprato, kodėl vienu atveju investuojanti įmonė vadinama UAB „Capital City“, kitu UAB „Capital City Group“. Ir ar tai nesuteiks vėliau formalaus pagrindo apskųsti Tarybos sprendimą. Teisininkai tvirtino, kad viskas bus gerai, o įmonės „Capital City“ generalinis direktorius Mindaugas Zaremba paaiškino, kad „Capital City“ esanti „Capital City Gruop“ sudėtinė dalis. Tarybos nariai tikino, kad abu projektai jiems atrodo labai panašūs ir sunku kuriam nors iš jų suteikti pirmenybę.
Išsiaiškinę dėl įmonės pavadinimo, politikai susikibo dėl balsavimo procedūros. Kiekvienas politikas ant savo stalo rado instrukciją, kaip balsuoti, nes pasirenkant investuotoją numatyta balsuoti ne dėl kiekvieno investuotojo atskirai, bet balsavimo metu spaudžiant skirtingus mygtukus. Pagal tai, kokį skaičių 2 ar 3 balsavimo pulte paspaudė politikas, buvo sprendžiama, kokiam investuotojui skiriamas balsas.
Balsuojantiems už UAB „Capital City“ reikėjo spausti dvejetą, už UAB „Projestos projektai“ – skaičių 3, nekreipiant dėmesio į ekrane degančius užrašus „Už“ ir „Prieš“. Nepalaikantieji nė vieno investuotojo galėjo nespausti jokio mygtuko. Kitu balsavimu Tarybos nariai turėjo patvirtinti sprendimo projektą dėl pirmame balsavime laimėjusio investuotojo.
Tai pasirodė pakankamai sudėtinga, todėl daugeliui Tarybos, ypač opozicijos narių, tokia netikėtai pasiūlyta procedūra sukėlė abejonių. Opozicijos lyderis Algirdas Gečas paprašė mero Vytauto Laurinaičio padaryti 15 minučių pertrauką ir surengti frakcijų pasitarimą. Paaiškinęs, kad frakcijų pasitarimas buvo surengtas prieš posėdį, tačiau jame opozicijos nesulaukę… Vis dėlto, sutarus visiems Tarybos nariams, sutiko padaryti 10 minučių pertraukėlę.

11 iš 16 tarybos narių balsavo už UAB „Projestos projektai“, kuriai vadovauja Rytis Kanapėnas, siūlymus.

11 iš 16 tarybos narių balsavo už UAB „Projestos projektai“, kuriai vadovauja Rytis Kanapėnas, siūlymus.

Pagaliau sutarus dėl balsavimo tvarkos, žodis buvo suteiktas investuotojams. Vienas po kito kalbėję UAB „Capital City“ bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Zaremba ir UAB „Projestos projektai“ generalinis direktorius Rytis Kanapėnas bei jo pavaduotojas Darius Baliukevičius pirmiausiai paaiškino, kad nė su vienu politiku nėra susiję korupciniais ryšiais ir bet kokios kalbos bei įtarimai apie tai neturi jokio pagrindo. Taip pat kalbėtojai stengėsi išsklaidyti abejones dėl jų valdomų įmonių finansinės būklės.
Į Tarybos narės Sandros Tamašauskienės klausimą, kodėl nėra Tarybos sprendimų projektų dėl investuotojų antikorupcinio vertinimo, atsakė Administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Anot jo, tokio vertinimo nereikia, nes Savivaldybė neinvestuoja nė euro.
Vėliau investuotojai detaliau pristatė savo gana panašius projektus, aiškino dėl darbų atlikimo terminų, projekto ir tolimesnio bendradarbiavimo su Šilutės savivaldybe, atsakinėjo į Tarybos narių klausimus. UAB „Capital City Group“ siūlo Šilutės autobusų parko teritorijoje pastatyti naują autobusų stotį, kuri būtų sujungta su apie 3500 kv. m ploto prekybos centru. Jau sutarta, kad tai galėtų būti „Maxima“. UAB „Projestos projektai“ siūlo panašų projektą, tik Šilutėje greičiausiai atsirastų dar vienas „Iki“ prekybos centras arba „Lidl“.
Nei diskusijos, nei investuotojų kalbos nepadėjo politikams galutinai apsispręsti, ką rinktis. Teigdami, kad trūksta skaidrumo ir aiškumo, balsavime atsisakė dalyvauti Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ir liberalų sąjūdžio nariai.
Prieš pat balsavimą žodis buvo suteiktas UAB Šilutės autobusų parko direktoriui Artūrui Stonkui. Šis dar kartą patvirtino, kad svarbiausia priimti politinį sprendimą dėl jo vadovaujamos įmonės ateities, jis sakė pirmenybę teikiantis UAB „Projestos projektai“ pateiktai koncepcijai. Savo sprendimą A. Stonkus motyvavo labai gerais atsiliepimais iš miestų, kur ši įmonė jau statė su prekybos centrais sujungtas autobusų stotis. Nežinia ar apsispręsti padėjo A. Stonkaus nuomonė, tačiau balsavimo metu paaiškėjo, kad UAB „Projestos projektai“ koncepcija surinko 11, o UAB „Capital City“ pasiūlymas – 5 balsus.
Šiame posėdyje nebuvo nei minimas, nei aptarinėjamas UAB „Energetikos objektų statyba“ vadovo Audriaus Endzino siūlymas naują Šilutės autobusų parką statyti ne Dariaus ir Girėno gatvėje, bet Nemuno g. 12 esančioje teritorijoje.
Po Tarybos posėdžio toje pat salėje opozicija skubiai surengė spaudos konferenciją. Balsavime nedalyvavę politikai bandė paaiškinti savo sprendimo motyvus. Iš esmės jie pakartojo tai, ką sakė ką tik pasibaigusiame posėdyje – sprendimų projektai esą neskaidrūs, balsavimo procedūra nepateisinamai sudėtinga, o abu pasiūlymai tokie panašūs, kad sunku pasirinkti…
Žvelgiant iš šalies, tai buvo labiau panašu į bandymą pasiteisinti prieš rinkėjus dėl savo pasyvumo sprendžiant miestui ir rajonui svarbius klausimus.

Vaidotas VILKAS

Po posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje opozicijos atstovai bandė aiškinti nedalyvavimo balsavime motyvus.

Po posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje opozicijos atstovai bandė aiškinti nedalyvavimo balsavime motyvus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite