Autobusų parko, stoties ir prekybos centro statyba rūpinsis UAB „Projestos projektai“

Po ilgų diskusijų, aiškinimosi ir politikavimo Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai nutarė pritarti UAB „Projestos projektai“ pateiktai Šilutės autobusų stoties ir komercinės paskirties pastato bei autobusų parko pastato statybos koncepcijai. Balsuoti atsisakė Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ir LR liberalų sąjūdžio atstovai. Tad iš 23 Tarybos narių balsavo 16.

Tikėtina, kad nemažai įtakos balsavimo rezultatui turėjo Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus pasisakymas.

Tikėtina, kad nemažai įtakos balsavimo rezultatui turėjo Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus pasisakymas.

5 iš 16 balsavime dalyvavusių Tarybos narių balsus gavusi UAB „Capital City“ turi teisę apskųsti politikų sprendimą Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
Posėdžio pradžioje kilo klausimų dėl vienos iš įmonių pavadinimo. Politikai nesuprato, kodėl vienu atveju investuojanti įmonė vadinama UAB „Capital City“, kitu UAB „Capital City Group“. Ir ar tai nesuteiks vėliau formalaus pagrindo apskųsti Tarybos sprendimą. Teisininkai tvirtino, kad viskas bus gerai, o įmonės „Capital City“ generalinis direktorius Mindaugas Zaremba paaiškino, kad „Capital City“ esanti „Capital City Gruop“ sudėtinė dalis. Tarybos nariai tikino, kad abu projektai jiems atrodo labai panašūs ir sunku kuriam nors iš jų suteikti pirmenybę.
Išsiaiškinę dėl įmonės pavadinimo, politikai susikibo dėl balsavimo procedūros. Kiekvienas politikas ant savo stalo rado instrukciją, kaip balsuoti, nes pasirenkant investuotoją numatyta balsuoti ne dėl kiekvieno investuotojo atskirai, bet balsavimo metu spaudžiant skirtingus mygtukus. Pagal tai, kokį skaičių 2 ar 3 balsavimo pulte paspaudė politikas, buvo sprendžiama, kokiam investuotojui skiriamas balsas.
Balsuojantiems už UAB „Capital City“ reikėjo spausti dvejetą, už UAB „Projestos projektai“ – skaičių 3, nekreipiant dėmesio į ekrane degančius užrašus „Už“ ir „Prieš“. Nepalaikantieji nė vieno investuotojo galėjo nespausti jokio mygtuko. Kitu balsavimu Tarybos nariai turėjo patvirtinti sprendimo projektą dėl pirmame balsavime laimėjusio investuotojo.
Tai pasirodė pakankamai sudėtinga, todėl daugeliui Tarybos, ypač opozicijos narių, tokia netikėtai pasiūlyta procedūra sukėlė abejonių. Opozicijos lyderis Algirdas Gečas paprašė mero Vytauto Laurinaičio padaryti 15 minučių pertrauką ir surengti frakcijų pasitarimą. Paaiškinęs, kad frakcijų pasitarimas buvo surengtas prieš posėdį, tačiau jame opozicijos nesulaukę… Vis dėlto, sutarus visiems Tarybos nariams, sutiko padaryti 10 minučių pertraukėlę.

11 iš 16 tarybos narių balsavo už UAB „Projestos projektai“, kuriai vadovauja Rytis Kanapėnas, siūlymus.

11 iš 16 tarybos narių balsavo už UAB „Projestos projektai“, kuriai vadovauja Rytis Kanapėnas, siūlymus.

Pagaliau sutarus dėl balsavimo tvarkos, žodis buvo suteiktas investuotojams. Vienas po kito kalbėję UAB „Capital City“ bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Zaremba ir UAB „Projestos projektai“ generalinis direktorius Rytis Kanapėnas bei jo pavaduotojas Darius Baliukevičius pirmiausiai paaiškino, kad nė su vienu politiku nėra susiję korupciniais ryšiais ir bet kokios kalbos bei įtarimai apie tai neturi jokio pagrindo. Taip pat kalbėtojai stengėsi išsklaidyti abejones dėl jų valdomų įmonių finansinės būklės.
Į Tarybos narės Sandros Tamašauskienės klausimą, kodėl nėra Tarybos sprendimų projektų dėl investuotojų antikorupcinio vertinimo, atsakė Administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Anot jo, tokio vertinimo nereikia, nes Savivaldybė neinvestuoja nė euro.
Vėliau investuotojai detaliau pristatė savo gana panašius projektus, aiškino dėl darbų atlikimo terminų, projekto ir tolimesnio bendradarbiavimo su Šilutės savivaldybe, atsakinėjo į Tarybos narių klausimus. UAB „Capital City Group“ siūlo Šilutės autobusų parko teritorijoje pastatyti naują autobusų stotį, kuri būtų sujungta su apie 3500 kv. m ploto prekybos centru. Jau sutarta, kad tai galėtų būti „Maxima“. UAB „Projestos projektai“ siūlo panašų projektą, tik Šilutėje greičiausiai atsirastų dar vienas „Iki“ prekybos centras arba „Lidl“.
Nei diskusijos, nei investuotojų kalbos nepadėjo politikams galutinai apsispręsti, ką rinktis. Teigdami, kad trūksta skaidrumo ir aiškumo, balsavime atsisakė dalyvauti Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ir liberalų sąjūdžio nariai.
Prieš pat balsavimą žodis buvo suteiktas UAB Šilutės autobusų parko direktoriui Artūrui Stonkui. Šis dar kartą patvirtino, kad svarbiausia priimti politinį sprendimą dėl jo vadovaujamos įmonės ateities, jis sakė pirmenybę teikiantis UAB „Projestos projektai“ pateiktai koncepcijai. Savo sprendimą A. Stonkus motyvavo labai gerais atsiliepimais iš miestų, kur ši įmonė jau statė su prekybos centrais sujungtas autobusų stotis. Nežinia ar apsispręsti padėjo A. Stonkaus nuomonė, tačiau balsavimo metu paaiškėjo, kad UAB „Projestos projektai“ koncepcija surinko 11, o UAB „Capital City“ pasiūlymas – 5 balsus.
Šiame posėdyje nebuvo nei minimas, nei aptarinėjamas UAB „Energetikos objektų statyba“ vadovo Audriaus Endzino siūlymas naują Šilutės autobusų parką statyti ne Dariaus ir Girėno gatvėje, bet Nemuno g. 12 esančioje teritorijoje.
Po Tarybos posėdžio toje pat salėje opozicija skubiai surengė spaudos konferenciją. Balsavime nedalyvavę politikai bandė paaiškinti savo sprendimo motyvus. Iš esmės jie pakartojo tai, ką sakė ką tik pasibaigusiame posėdyje – sprendimų projektai esą neskaidrūs, balsavimo procedūra nepateisinamai sudėtinga, o abu pasiūlymai tokie panašūs, kad sunku pasirinkti…
Žvelgiant iš šalies, tai buvo labiau panašu į bandymą pasiteisinti prieš rinkėjus dėl savo pasyvumo sprendžiant miestui ir rajonui svarbius klausimus.

Vaidotas VILKAS

Po posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje opozicijos atstovai bandė aiškinti nedalyvavimo balsavime motyvus.

Po posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje opozicijos atstovai bandė aiškinti nedalyvavimo balsavime motyvus.

Hits: 166

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo balandžio 20 dienos draudžiama žvejoti karšius

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad balandžio 20 d. įsigaliojo draudimas Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje esančiuose vandens telkiniuose žvejoti karšius (išskyrus karšių žvejybą polderiuose). Karšių žvejyba draudžiama iki gegužės 20 d. „Kaip ir kiekvienais metais, norime atkreipti žvejų dėmesį, kad balandžio 20 d. įsigaliojo draudimas žvejoti karšius. Aplinkosaugininkai ypatingą dėmesį skirs tiems ruožams, kuriuose yra pagrindinės šių žuvų nerštavietės“, – teigė Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas. Pasak aplinkosaugininko, karšiai – viena gausiausių žuvų populiacijų. Tai vyraujanti Kuršių

Kaip ministras siūlo išvalyti marias ir pajūrį?

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas: „Siekdami išvalyti upes ir ežerus, marias ir pajūrį, turime stipriau reglamentuoti mineralinių trąšų naudojimą. „Lietuvoje reikėtų organizuoti ne tik mineralinių trąšų apskaitą, bet apskritai nusistatyti kitą prioritetą – mineralines trąšas keisti mėšlo grąžinimu į dirvą“, – mano aplinkos ministras. Tokią perspektyvą mažinant žemės ūkio sukuriamą taršą jis išreiškė penktadienį susitikęs su nevyriausybine organizacija „Aplinkosaugos koalicija“, kuri ministrui išreiškė trąšų naudojimo ir taršos jomis monitoringo būtinybę. „Mėšlo naudojimas yra ypač griežtai reglamentuotas, o mineralinės trąšos ne – tai absurdiška. Mineralinėms

Koronaviruso infekcijos statistika: 1113 nauji susirgimai, 14 žmonių mirė

Lietuvoje praėjusią parą, balandžio 20-ąją, ištyrus 11913 ėminių, koronaviruso infekcija patvirtinta 1113 žmonių, mirė 14 žmonių, skelbia Statistikos departamentas. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 236533. Per praėjusią parą COVID-19 infekcija pražudė 14 žmonių. Jų amžius buvo nuo 30 iki 99 metų. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 3802. Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, Lietuvoje trečiadienio rytą siekia 515,9 atvejo. Pastarųjų 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai

Nepritarta siūlymui Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį vienbalsiai nepritarė siūlymui Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena. Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad per 30 metų nusistovėjo tradicijos, kaip šalyje minima ši diena, o įvedus laisvadienį jos nutrūktų. „Tradicijos labai gyvos su žvakelių degimu languose, su paskaitomis, su liudininkų atsiminimais, specialiomis pamokomis. Jei padarytume laisvadienį, šita tradicija nutrūktų“, – komiteto posėdyje trečiadienį sakė M. Lingė. Jis akcentavo, kad žiūrint iš ekonominio taško, Lietuva išsiskiria kaip viena daugiausiai laisvadienių turinčių

Taip pat skaitykite