Autobusų parko, stoties ir prekybos centro statyba rūpinsis UAB „Projestos projektai“

Po ilgų diskusijų, aiškinimosi ir politikavimo Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai nutarė pritarti UAB „Projestos projektai“ pateiktai Šilutės autobusų stoties ir komercinės paskirties pastato bei autobusų parko pastato statybos koncepcijai. Balsuoti atsisakė Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ir LR liberalų sąjūdžio atstovai. Tad iš 23 Tarybos narių balsavo 16.

Tikėtina, kad nemažai įtakos balsavimo rezultatui turėjo Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus pasisakymas.

Tikėtina, kad nemažai įtakos balsavimo rezultatui turėjo Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus pasisakymas.

5 iš 16 balsavime dalyvavusių Tarybos narių balsus gavusi UAB „Capital City“ turi teisę apskųsti politikų sprendimą Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
Posėdžio pradžioje kilo klausimų dėl vienos iš įmonių pavadinimo. Politikai nesuprato, kodėl vienu atveju investuojanti įmonė vadinama UAB „Capital City“, kitu UAB „Capital City Group“. Ir ar tai nesuteiks vėliau formalaus pagrindo apskųsti Tarybos sprendimą. Teisininkai tvirtino, kad viskas bus gerai, o įmonės „Capital City“ generalinis direktorius Mindaugas Zaremba paaiškino, kad „Capital City“ esanti „Capital City Gruop“ sudėtinė dalis. Tarybos nariai tikino, kad abu projektai jiems atrodo labai panašūs ir sunku kuriam nors iš jų suteikti pirmenybę.
Išsiaiškinę dėl įmonės pavadinimo, politikai susikibo dėl balsavimo procedūros. Kiekvienas politikas ant savo stalo rado instrukciją, kaip balsuoti, nes pasirenkant investuotoją numatyta balsuoti ne dėl kiekvieno investuotojo atskirai, bet balsavimo metu spaudžiant skirtingus mygtukus. Pagal tai, kokį skaičių 2 ar 3 balsavimo pulte paspaudė politikas, buvo sprendžiama, kokiam investuotojui skiriamas balsas.
Balsuojantiems už UAB „Capital City“ reikėjo spausti dvejetą, už UAB „Projestos projektai“ – skaičių 3, nekreipiant dėmesio į ekrane degančius užrašus „Už“ ir „Prieš“. Nepalaikantieji nė vieno investuotojo galėjo nespausti jokio mygtuko. Kitu balsavimu Tarybos nariai turėjo patvirtinti sprendimo projektą dėl pirmame balsavime laimėjusio investuotojo.
Tai pasirodė pakankamai sudėtinga, todėl daugeliui Tarybos, ypač opozicijos narių, tokia netikėtai pasiūlyta procedūra sukėlė abejonių. Opozicijos lyderis Algirdas Gečas paprašė mero Vytauto Laurinaičio padaryti 15 minučių pertrauką ir surengti frakcijų pasitarimą. Paaiškinęs, kad frakcijų pasitarimas buvo surengtas prieš posėdį, tačiau jame opozicijos nesulaukę… Vis dėlto, sutarus visiems Tarybos nariams, sutiko padaryti 10 minučių pertraukėlę.

11 iš 16 tarybos narių balsavo už UAB „Projestos projektai“, kuriai vadovauja Rytis Kanapėnas, siūlymus.

11 iš 16 tarybos narių balsavo už UAB „Projestos projektai“, kuriai vadovauja Rytis Kanapėnas, siūlymus.

Pagaliau sutarus dėl balsavimo tvarkos, žodis buvo suteiktas investuotojams. Vienas po kito kalbėję UAB „Capital City“ bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Zaremba ir UAB „Projestos projektai“ generalinis direktorius Rytis Kanapėnas bei jo pavaduotojas Darius Baliukevičius pirmiausiai paaiškino, kad nė su vienu politiku nėra susiję korupciniais ryšiais ir bet kokios kalbos bei įtarimai apie tai neturi jokio pagrindo. Taip pat kalbėtojai stengėsi išsklaidyti abejones dėl jų valdomų įmonių finansinės būklės.
Į Tarybos narės Sandros Tamašauskienės klausimą, kodėl nėra Tarybos sprendimų projektų dėl investuotojų antikorupcinio vertinimo, atsakė Administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Anot jo, tokio vertinimo nereikia, nes Savivaldybė neinvestuoja nė euro.
Vėliau investuotojai detaliau pristatė savo gana panašius projektus, aiškino dėl darbų atlikimo terminų, projekto ir tolimesnio bendradarbiavimo su Šilutės savivaldybe, atsakinėjo į Tarybos narių klausimus. UAB „Capital City Group“ siūlo Šilutės autobusų parko teritorijoje pastatyti naują autobusų stotį, kuri būtų sujungta su apie 3500 kv. m ploto prekybos centru. Jau sutarta, kad tai galėtų būti „Maxima“. UAB „Projestos projektai“ siūlo panašų projektą, tik Šilutėje greičiausiai atsirastų dar vienas „Iki“ prekybos centras arba „Lidl“.
Nei diskusijos, nei investuotojų kalbos nepadėjo politikams galutinai apsispręsti, ką rinktis. Teigdami, kad trūksta skaidrumo ir aiškumo, balsavime atsisakė dalyvauti Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ir liberalų sąjūdžio nariai.
Prieš pat balsavimą žodis buvo suteiktas UAB Šilutės autobusų parko direktoriui Artūrui Stonkui. Šis dar kartą patvirtino, kad svarbiausia priimti politinį sprendimą dėl jo vadovaujamos įmonės ateities, jis sakė pirmenybę teikiantis UAB „Projestos projektai“ pateiktai koncepcijai. Savo sprendimą A. Stonkus motyvavo labai gerais atsiliepimais iš miestų, kur ši įmonė jau statė su prekybos centrais sujungtas autobusų stotis. Nežinia ar apsispręsti padėjo A. Stonkaus nuomonė, tačiau balsavimo metu paaiškėjo, kad UAB „Projestos projektai“ koncepcija surinko 11, o UAB „Capital City“ pasiūlymas – 5 balsus.
Šiame posėdyje nebuvo nei minimas, nei aptarinėjamas UAB „Energetikos objektų statyba“ vadovo Audriaus Endzino siūlymas naują Šilutės autobusų parką statyti ne Dariaus ir Girėno gatvėje, bet Nemuno g. 12 esančioje teritorijoje.
Po Tarybos posėdžio toje pat salėje opozicija skubiai surengė spaudos konferenciją. Balsavime nedalyvavę politikai bandė paaiškinti savo sprendimo motyvus. Iš esmės jie pakartojo tai, ką sakė ką tik pasibaigusiame posėdyje – sprendimų projektai esą neskaidrūs, balsavimo procedūra nepateisinamai sudėtinga, o abu pasiūlymai tokie panašūs, kad sunku pasirinkti…
Žvelgiant iš šalies, tai buvo labiau panašu į bandymą pasiteisinti prieš rinkėjus dėl savo pasyvumo sprendžiant miestui ir rajonui svarbius klausimus.

Vaidotas VILKAS

Po posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje opozicijos atstovai bandė aiškinti nedalyvavimo balsavime motyvus.

Po posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje opozicijos atstovai bandė aiškinti nedalyvavimo balsavime motyvus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite