Autobusų parko, stoties ir prekybos centro statyba rūpinsis UAB „Projestos projektai“

Po ilgų diskusijų, aiškinimosi ir politikavimo Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai nutarė pritarti UAB „Projestos projektai“ pateiktai Šilutės autobusų stoties ir komercinės paskirties pastato bei autobusų parko pastato statybos koncepcijai. Balsuoti atsisakė Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ir LR liberalų sąjūdžio atstovai. Tad iš 23 Tarybos narių balsavo 16.

Tikėtina, kad nemažai įtakos balsavimo rezultatui turėjo Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus pasisakymas.

Tikėtina, kad nemažai įtakos balsavimo rezultatui turėjo Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus pasisakymas.

5 iš 16 balsavime dalyvavusių Tarybos narių balsus gavusi UAB „Capital City“ turi teisę apskųsti politikų sprendimą Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
Posėdžio pradžioje kilo klausimų dėl vienos iš įmonių pavadinimo. Politikai nesuprato, kodėl vienu atveju investuojanti įmonė vadinama UAB „Capital City“, kitu UAB „Capital City Group“. Ir ar tai nesuteiks vėliau formalaus pagrindo apskųsti Tarybos sprendimą. Teisininkai tvirtino, kad viskas bus gerai, o įmonės „Capital City“ generalinis direktorius Mindaugas Zaremba paaiškino, kad „Capital City“ esanti „Capital City Gruop“ sudėtinė dalis. Tarybos nariai tikino, kad abu projektai jiems atrodo labai panašūs ir sunku kuriam nors iš jų suteikti pirmenybę.
Išsiaiškinę dėl įmonės pavadinimo, politikai susikibo dėl balsavimo procedūros. Kiekvienas politikas ant savo stalo rado instrukciją, kaip balsuoti, nes pasirenkant investuotoją numatyta balsuoti ne dėl kiekvieno investuotojo atskirai, bet balsavimo metu spaudžiant skirtingus mygtukus. Pagal tai, kokį skaičių 2 ar 3 balsavimo pulte paspaudė politikas, buvo sprendžiama, kokiam investuotojui skiriamas balsas.
Balsuojantiems už UAB „Capital City“ reikėjo spausti dvejetą, už UAB „Projestos projektai“ – skaičių 3, nekreipiant dėmesio į ekrane degančius užrašus „Už“ ir „Prieš“. Nepalaikantieji nė vieno investuotojo galėjo nespausti jokio mygtuko. Kitu balsavimu Tarybos nariai turėjo patvirtinti sprendimo projektą dėl pirmame balsavime laimėjusio investuotojo.
Tai pasirodė pakankamai sudėtinga, todėl daugeliui Tarybos, ypač opozicijos narių, tokia netikėtai pasiūlyta procedūra sukėlė abejonių. Opozicijos lyderis Algirdas Gečas paprašė mero Vytauto Laurinaičio padaryti 15 minučių pertrauką ir surengti frakcijų pasitarimą. Paaiškinęs, kad frakcijų pasitarimas buvo surengtas prieš posėdį, tačiau jame opozicijos nesulaukę… Vis dėlto, sutarus visiems Tarybos nariams, sutiko padaryti 10 minučių pertraukėlę.

11 iš 16 tarybos narių balsavo už UAB „Projestos projektai“, kuriai vadovauja Rytis Kanapėnas, siūlymus.

11 iš 16 tarybos narių balsavo už UAB „Projestos projektai“, kuriai vadovauja Rytis Kanapėnas, siūlymus.

Pagaliau sutarus dėl balsavimo tvarkos, žodis buvo suteiktas investuotojams. Vienas po kito kalbėję UAB „Capital City“ bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Zaremba ir UAB „Projestos projektai“ generalinis direktorius Rytis Kanapėnas bei jo pavaduotojas Darius Baliukevičius pirmiausiai paaiškino, kad nė su vienu politiku nėra susiję korupciniais ryšiais ir bet kokios kalbos bei įtarimai apie tai neturi jokio pagrindo. Taip pat kalbėtojai stengėsi išsklaidyti abejones dėl jų valdomų įmonių finansinės būklės.
Į Tarybos narės Sandros Tamašauskienės klausimą, kodėl nėra Tarybos sprendimų projektų dėl investuotojų antikorupcinio vertinimo, atsakė Administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Anot jo, tokio vertinimo nereikia, nes Savivaldybė neinvestuoja nė euro.
Vėliau investuotojai detaliau pristatė savo gana panašius projektus, aiškino dėl darbų atlikimo terminų, projekto ir tolimesnio bendradarbiavimo su Šilutės savivaldybe, atsakinėjo į Tarybos narių klausimus. UAB „Capital City Group“ siūlo Šilutės autobusų parko teritorijoje pastatyti naują autobusų stotį, kuri būtų sujungta su apie 3500 kv. m ploto prekybos centru. Jau sutarta, kad tai galėtų būti „Maxima“. UAB „Projestos projektai“ siūlo panašų projektą, tik Šilutėje greičiausiai atsirastų dar vienas „Iki“ prekybos centras arba „Lidl“.
Nei diskusijos, nei investuotojų kalbos nepadėjo politikams galutinai apsispręsti, ką rinktis. Teigdami, kad trūksta skaidrumo ir aiškumo, balsavime atsisakė dalyvauti Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ir liberalų sąjūdžio nariai.
Prieš pat balsavimą žodis buvo suteiktas UAB Šilutės autobusų parko direktoriui Artūrui Stonkui. Šis dar kartą patvirtino, kad svarbiausia priimti politinį sprendimą dėl jo vadovaujamos įmonės ateities, jis sakė pirmenybę teikiantis UAB „Projestos projektai“ pateiktai koncepcijai. Savo sprendimą A. Stonkus motyvavo labai gerais atsiliepimais iš miestų, kur ši įmonė jau statė su prekybos centrais sujungtas autobusų stotis. Nežinia ar apsispręsti padėjo A. Stonkaus nuomonė, tačiau balsavimo metu paaiškėjo, kad UAB „Projestos projektai“ koncepcija surinko 11, o UAB „Capital City“ pasiūlymas – 5 balsus.
Šiame posėdyje nebuvo nei minimas, nei aptarinėjamas UAB „Energetikos objektų statyba“ vadovo Audriaus Endzino siūlymas naują Šilutės autobusų parką statyti ne Dariaus ir Girėno gatvėje, bet Nemuno g. 12 esančioje teritorijoje.
Po Tarybos posėdžio toje pat salėje opozicija skubiai surengė spaudos konferenciją. Balsavime nedalyvavę politikai bandė paaiškinti savo sprendimo motyvus. Iš esmės jie pakartojo tai, ką sakė ką tik pasibaigusiame posėdyje – sprendimų projektai esą neskaidrūs, balsavimo procedūra nepateisinamai sudėtinga, o abu pasiūlymai tokie panašūs, kad sunku pasirinkti…
Žvelgiant iš šalies, tai buvo labiau panašu į bandymą pasiteisinti prieš rinkėjus dėl savo pasyvumo sprendžiant miestui ir rajonui svarbius klausimus.

Vaidotas VILKAS

Po posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje opozicijos atstovai bandė aiškinti nedalyvavimo balsavime motyvus.

Po posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje opozicijos atstovai bandė aiškinti nedalyvavimo balsavime motyvus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje vos sutilpo svečiai

Argi gali būti kas džiugiau, kai atvyksta toks būrys svečių, jog net pritrūksta vietos juos priimti?..   Balandžio 17-os rytas bibliotekoje buvo būtent toks! Apžiūrėti biblioteką atvyko Algimanto Mackaus gimnazijos mokiniai, jų mokytojai bei čia besisvečiuojantys „Erasmus+“ programos tarptautinio mainų projekto „Jaunieji Europos balsai“ dalyviai iš Turkijos, Italijos, Šiaurės Makedonijos, Rumunijos, Ispanijos ir Portugalijos. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė svečiams pristatė šviesuolio Vydūno asmenybę, supažindino su bibliotekos erdvėmis ir eksponuojamomis parodomis. Svečiai pakviesti sugrįžti į biblioteką šios viešnagės

Mažosios Lietuvos kultūros tyrinėtojui Domui Kaunui – 75-eri

Domą Kauną gerai pažįsta ir Šilutės rajone, ir Pagėgių krašte. Žino kaip šio krašto tikrą draugą, atsidavusį Mažosios Lietuvos knygų, spaudos ir kultūros tyrinėtoją, knygų autorių, sudarytoją. D. Kaunas, kaip Lietuvos mokslų akademijos narys, skatino ir padėjo Šilutės rajono savivaldybei glaudžiai bendradarbiauti su Lietuvos mokslų akademija. Įsimintina tai, kad į Šilutę ar Pagėgius D. Kaunas dažnai atvykdavo su nauja paties parašyta knyga.   Prasmingos veiklos kelias Sekmadienį, balandžio 21 d., D. Kaunui sukako 75 metai. Į šį jubiliejų knygininką, bibliofilą,

LVAT: „Minijos naftos“ ir ministerijos ginčas dėl teisės išgauti naftą Kintuose užtruks

Teismas turės iš naujo nagrinėti Lietuvos ir Danijos įmonės „Minijos nafta“ ir Aplinkos ministerijos ginčą dėl leidimo įmonei išgauti naftą Šilutės rajone, Kintuose. Taip nusprendė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT). Ginčas kilo dėl misterijos 2021 m. spalio 11 d. sprendimo neleisti „Minijos naftai“ išgauti naftą šiame telkinyje be konkurso. LVAT balandžio 10 dieną iš dalies patenkino „Minijos naftos“ skundą ir panaikino Vilniaus apygardos administracinio teismo (dabar – Regionų administracinio teismo Vilniaus rūmai) 2022 metų spalio sprendimą. Šis teismas buvo pripažinęs

Orai bus su krituliais, vėjuoti, naktimis – šalnos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie orus pirmoje savaitės pusėje. Balandžio 22 d., pirmadienį, naktį temperatūra siekė vos 0-4 laipsnius šilumos, Vakarų Lietuvoje vietomis buvo šalnos, 1-4 laipsniai šalčio. Dieną krituliai, kai kur Šiaurės Lietuvoje smarkūs (vyraus šlapdriba, sniegas). Galima perkūnija. Vėjas šiaurės vakarų, vakarų, 9-14 m/s, vietomis gūsiai 15-18 m/s. Temperatūra vos 1-5 laipsniai šilumos. Balandžio 23 d., antradienį, daug kur krituliai (vyraus šlapdriba, sniegas), dieną nedideli. Vėjas vakarų, pietvakarių, 8-13 m/s, naktį pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Naktį daug kur šalnos,

Taip pat skaitykite