Autobusų parko, stoties ir prekybos centro statyba rūpinsis UAB „Projestos projektai“

Po ilgų diskusijų, aiškinimosi ir politikavimo Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai nutarė pritarti UAB „Projestos projektai“ pateiktai Šilutės autobusų stoties ir komercinės paskirties pastato bei autobusų parko pastato statybos koncepcijai. Balsuoti atsisakė Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ir LR liberalų sąjūdžio atstovai. Tad iš 23 Tarybos narių balsavo 16.

Tikėtina, kad nemažai įtakos balsavimo rezultatui turėjo Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus pasisakymas.

Tikėtina, kad nemažai įtakos balsavimo rezultatui turėjo Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus pasisakymas.

5 iš 16 balsavime dalyvavusių Tarybos narių balsus gavusi UAB „Capital City“ turi teisę apskųsti politikų sprendimą Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
Posėdžio pradžioje kilo klausimų dėl vienos iš įmonių pavadinimo. Politikai nesuprato, kodėl vienu atveju investuojanti įmonė vadinama UAB „Capital City“, kitu UAB „Capital City Group“. Ir ar tai nesuteiks vėliau formalaus pagrindo apskųsti Tarybos sprendimą. Teisininkai tvirtino, kad viskas bus gerai, o įmonės „Capital City“ generalinis direktorius Mindaugas Zaremba paaiškino, kad „Capital City“ esanti „Capital City Gruop“ sudėtinė dalis. Tarybos nariai tikino, kad abu projektai jiems atrodo labai panašūs ir sunku kuriam nors iš jų suteikti pirmenybę.
Išsiaiškinę dėl įmonės pavadinimo, politikai susikibo dėl balsavimo procedūros. Kiekvienas politikas ant savo stalo rado instrukciją, kaip balsuoti, nes pasirenkant investuotoją numatyta balsuoti ne dėl kiekvieno investuotojo atskirai, bet balsavimo metu spaudžiant skirtingus mygtukus. Pagal tai, kokį skaičių 2 ar 3 balsavimo pulte paspaudė politikas, buvo sprendžiama, kokiam investuotojui skiriamas balsas.
Balsuojantiems už UAB „Capital City“ reikėjo spausti dvejetą, už UAB „Projestos projektai“ – skaičių 3, nekreipiant dėmesio į ekrane degančius užrašus „Už“ ir „Prieš“. Nepalaikantieji nė vieno investuotojo galėjo nespausti jokio mygtuko. Kitu balsavimu Tarybos nariai turėjo patvirtinti sprendimo projektą dėl pirmame balsavime laimėjusio investuotojo.
Tai pasirodė pakankamai sudėtinga, todėl daugeliui Tarybos, ypač opozicijos narių, tokia netikėtai pasiūlyta procedūra sukėlė abejonių. Opozicijos lyderis Algirdas Gečas paprašė mero Vytauto Laurinaičio padaryti 15 minučių pertrauką ir surengti frakcijų pasitarimą. Paaiškinęs, kad frakcijų pasitarimas buvo surengtas prieš posėdį, tačiau jame opozicijos nesulaukę… Vis dėlto, sutarus visiems Tarybos nariams, sutiko padaryti 10 minučių pertraukėlę.

11 iš 16 tarybos narių balsavo už UAB „Projestos projektai“, kuriai vadovauja Rytis Kanapėnas, siūlymus.

11 iš 16 tarybos narių balsavo už UAB „Projestos projektai“, kuriai vadovauja Rytis Kanapėnas, siūlymus.

Pagaliau sutarus dėl balsavimo tvarkos, žodis buvo suteiktas investuotojams. Vienas po kito kalbėję UAB „Capital City“ bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Zaremba ir UAB „Projestos projektai“ generalinis direktorius Rytis Kanapėnas bei jo pavaduotojas Darius Baliukevičius pirmiausiai paaiškino, kad nė su vienu politiku nėra susiję korupciniais ryšiais ir bet kokios kalbos bei įtarimai apie tai neturi jokio pagrindo. Taip pat kalbėtojai stengėsi išsklaidyti abejones dėl jų valdomų įmonių finansinės būklės.
Į Tarybos narės Sandros Tamašauskienės klausimą, kodėl nėra Tarybos sprendimų projektų dėl investuotojų antikorupcinio vertinimo, atsakė Administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Anot jo, tokio vertinimo nereikia, nes Savivaldybė neinvestuoja nė euro.
Vėliau investuotojai detaliau pristatė savo gana panašius projektus, aiškino dėl darbų atlikimo terminų, projekto ir tolimesnio bendradarbiavimo su Šilutės savivaldybe, atsakinėjo į Tarybos narių klausimus. UAB „Capital City Group“ siūlo Šilutės autobusų parko teritorijoje pastatyti naują autobusų stotį, kuri būtų sujungta su apie 3500 kv. m ploto prekybos centru. Jau sutarta, kad tai galėtų būti „Maxima“. UAB „Projestos projektai“ siūlo panašų projektą, tik Šilutėje greičiausiai atsirastų dar vienas „Iki“ prekybos centras arba „Lidl“.
Nei diskusijos, nei investuotojų kalbos nepadėjo politikams galutinai apsispręsti, ką rinktis. Teigdami, kad trūksta skaidrumo ir aiškumo, balsavime atsisakė dalyvauti Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai ir liberalų sąjūdžio nariai.
Prieš pat balsavimą žodis buvo suteiktas UAB Šilutės autobusų parko direktoriui Artūrui Stonkui. Šis dar kartą patvirtino, kad svarbiausia priimti politinį sprendimą dėl jo vadovaujamos įmonės ateities, jis sakė pirmenybę teikiantis UAB „Projestos projektai“ pateiktai koncepcijai. Savo sprendimą A. Stonkus motyvavo labai gerais atsiliepimais iš miestų, kur ši įmonė jau statė su prekybos centrais sujungtas autobusų stotis. Nežinia ar apsispręsti padėjo A. Stonkaus nuomonė, tačiau balsavimo metu paaiškėjo, kad UAB „Projestos projektai“ koncepcija surinko 11, o UAB „Capital City“ pasiūlymas – 5 balsus.
Šiame posėdyje nebuvo nei minimas, nei aptarinėjamas UAB „Energetikos objektų statyba“ vadovo Audriaus Endzino siūlymas naują Šilutės autobusų parką statyti ne Dariaus ir Girėno gatvėje, bet Nemuno g. 12 esančioje teritorijoje.
Po Tarybos posėdžio toje pat salėje opozicija skubiai surengė spaudos konferenciją. Balsavime nedalyvavę politikai bandė paaiškinti savo sprendimo motyvus. Iš esmės jie pakartojo tai, ką sakė ką tik pasibaigusiame posėdyje – sprendimų projektai esą neskaidrūs, balsavimo procedūra nepateisinamai sudėtinga, o abu pasiūlymai tokie panašūs, kad sunku pasirinkti…
Žvelgiant iš šalies, tai buvo labiau panašu į bandymą pasiteisinti prieš rinkėjus dėl savo pasyvumo sprendžiant miestui ir rajonui svarbius klausimus.

Vaidotas VILKAS

Po posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje opozicijos atstovai bandė aiškinti nedalyvavimo balsavime motyvus.

Po posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje opozicijos atstovai bandė aiškinti nedalyvavimo balsavime motyvus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite