Atnaujintoje Vainuto bažnyčioje šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas

Vakar, sausio 16 d., Vainuto parapijos tikintiesiems sekmadienio šv. Mišios buvo ne eilinės. Jas aukojo Telšių vyskupas ordinaras Algirdas Jurevičius ir gausus būrys kunigų.

 Kartu atvyko vyskupijos generalvikaras kanauninkas Vilius Viktoravičius. Dalyvavo Šilutės dekanato dekanas kanauninkas Remigijus Saunorius, vicedekanas Julius Meškauskas, Vainuto parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas, iš Vainuto kilęs diakonas Egidijus Cibauskas.

Dalyvavo visi Šilutės rajono savivaldybės vadovai, tarp jų – ir meras Vytautas Laurinaitis, beje, pats iš šios parapijos.

Susirinko tikintieji vainutiškiai, seniūnas Vitalijus Mockus, Vainuto gimnazijos direktorė Laima Barakauskienė. Atvyko remonto darbus atlikusių Šilutės įmonių vadovai, altorius tvarkę meistrai iš Lenkijos.

Proga tokioms iškilmingoms pamaldoms irgi buvo ypatinga. Susirinkta į atnaujintą ir prašviesėjusią Vainuto bažnyčią.

Telšių vyskupas ordinaras Algirdas Jurevičius.

Mišių pradžioje vyskupas A. Jurevičius pasidžiaugė, kad šioje bažnyčioje atliktas didelis darbas: sutvirtintos ir perdažytos bažnyčios lubos. Vyskupas sakė, kad lankydamasis šioje bažnyčioje prieš pusantrų metų pamatė labai varganas, byrančias bažnyčios lubas, jos buvo beveik avarinės būklės. Per gana trumpą laiką jos sutvarkytos ir išdažytos. Vyskupo žodžiais, „džiugu, kad bažnyčia žmonėms rūpi ir yra reikalinga. Svarbus ir bažnyčios grožis, jis išreiškia žmogaus širdies grožį…“

Tą patį kalbėjo vėliau kalbintas klebonas V. Šidlauskas: „Kai išdažėm grindis, lubos pradėjo gabalais kristi…“ Lubas sutvarkė UAB „Žibai“ (direktorius Stepas Kazlauskas), išdažė UAB „Kestartis“ (vad. Jonas Gavėnia), elektros instaliacija pasirūpino UAB „Įtampa“ (Gediminas Bekeris).  Visiems minėtųjų firmų vadovams po Mišių vyskupas įteikė padėkas ir nuoširdžiai padėkojo žodžiu.

Daug padėkos žodžių pelnė ir iš Vainuto kilęs diakonas Egidijus Cibauskas, kuris su savo giminaičiais parūpino lėšų altorių auksavimui atnaujinti. Šį darbą atliko meistrai iš Lenkijos.

Nuoširdžiai dėkota ir Savivaldybės merui V. Laurinaičiui, Administracijos direktoriui Virgilijui Pozingiui, mat didesnę dalį remontui reikalingų lėšų skyrė Savivaldybė. Nemažai pinigų suaukojo ir šios nedidelės parapijos tikintieji.

Petras Skutulas, autoriaus nuotr.


Žinios apie Vainuto bažnyčios istorijąVainuto bažnyčia

  • Vainute 1606 m. buvo pastatyta medinė bažnyčia, prie jos įsteigta parapinė mokykla.
  • 1770 m. pastatyta nauja bažnyčia. Jai 1806 m. priklausė Galnės kaimas (17 valakų). Vainute 1841 m. gyveno 3 kunigai, klebonas gavo 69,3 rub. per metus. Per miestelio gaisrą 1853 m. bažnyčia sudegė.
  • 1856 m. pastatyta mažesnė medinė bažnyčia. Ją vyskupas Motiejus Valančius išpeikė, paragino statyti mūrinę, pažadėjo parūpinti projektą. Beje, medinę Vainuto bažnyčią pervežė ir pastatė Ropkojuose, netoli Natkiškių, kur ji ir tebestovi.
  • 1860 m. pradėta statyti mūrinę bažnyčią. Inžinieriaus Dambrausko projektas per 1863 m. sukilimą dingo. Valdžia 1864 m. statybą sustabdė. Po įvairių prašymų 1866 m. leista vėl statyti. 1869 m. bažnyčia pastatyta ir įrengta. Ją 1883 m. konsekravo vyskupas Mečislovas Leonardas Paliulionis.
  • Bažnyčia stačiakampio plano, dvibokštė, su apside. Joje 3 altoriai. Šventoriaus tvora akmenų mūro.

Šaltinis: Vikipedija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite