Ateities planuose – pasaulio rekordas

Klaipėdoje gyvenimą kuriantis kraštietis Saulius Jankauskas dažnai grįžta į savo gimtąjį miestą, pas artimiausius žmones – tėvus. Šio, į ketvirtą dešimtį įkopusio, žmogaus gyvenimo ritmas šiek tiek skiriasi nuo daugumos jo bendraamžių. Į klausimą, kuo jis užsiima, atsako nemąstydamas: „Darbas, sportas, literatūra, miegas“. Tačiau tai dar ne viskas…

Saulius Jankauskas pasieks savo…

Tikslas – Gineso rekordų knyga
S. Jankauskas yra pasiekęs ne vieną Lietuvos rekordą, o jo ateities vizija – patekti į pasaulinę Gineso rekordų knygą.
Sportu susidomėjo dar vaikystėje. Namuose po ranka visuomet būdavo svarmenys. Ne vienerius metus treniravosi pas garsų rankų lenkimo trenerį Aleksandrą Pancerovą. Valios ir ištvermės nestokojantis jaunuolis, būdamas 19 metų, tapo Lietuvos rankų lenkimo čempionu. Vėliau ne kartą patvirtino turintis ir tvirtą ranką, ir stiprią valią. Tų savybių ypač prireikė, kai buvo Lietuvos rinktinės nariu.
Išvykęs studijuoti į Klaipėdą, rankų lenkimą šiek tiek primiršo, tačiau ne sportuoti. Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijoje S. Jankauskas įgijo marketingo valdymo profesijos bakalauro pakopą. Kol studijavo, sportinę ištvermę tikrinosi bėgdamas maratoną. Specializavosi 800 metrų ir pusės maratono bėgimuose. Tapo 800 metrų bėgimo Lietuvos prizininku, o bėgdamas pusę maratono tarptautiniame turnyre yra buvęs 63-ias.
Saulius Jankauskas patikina, kad klasikinis sportas duoda lengvai prognozuojamą rezultatą. Tačiau jis pradėjo labiau domėtis žmogaus ištvermės galimybėmis, su tuo susijusiais Lietuvos rekordais. Tai, ką jam pavyko pasiekti Lietuvoje, dar niekas kitas nebuvo padaręs.
Pradėjo nuo šokdynės
Saulius Jankauskas ėmėsi siekti šiek tiek neįprasto, tačiau žaismingo – šuoliukų per šokdynę – rekordo. Užsibrėžtam tikslui pasiekti prireikė nemažai pasiruošimo, fizinės ištvermės. Rekordas buvo užfiksuotas 2011 m. Klaipėdos donorystės centre. Per bemaž pusantros valandos S. Jankauskas atliko net 12 330 šuoliukų per šokdynę. Dar S. Jankauskui priklauso 200 pritūpimų su 50 kg sveriančia štanga rekordas. Šis rekordas pasiektas Klaipėdos prekybos centre „Studlendas“ sporto klube „Apelsinas“ 2014 m. Šiek tiek anksčiau jam pavyko pagerinti dar vieną rekordą – su 60 kg svorio štanga pritūpė 160 kartų.
Dabar sporto entuziastas ruošiasi naujam Lietuvos rekordui. Jį planuoja pasiekti klasikiniu būdu spausdamas nuo krūtinės štangą. Tačiau apie tai, ko dar nėra pasiekęs, sakė, nenorįs kalbėti. Rekordui pasiekti reikės įdėti nemažai pastangų.
Rekordą reikia užfiksuoti
Anot S. Jankausko, vien pagerinti ankstesnį rekordą neužtenka, būtina įvykdyti dar daug sąlygų. Lietuvoje rekordai registruojami pagal taisykles, kurios atitinka Gineso rekordų knygoje keliamus reikalavimus, yra šiek tiek patikslintos, papildytos, pritaikytos agentūros FACTUM darbo sąlygoms. Norint, kad sportinis rekordas būtų patvirtintas, būtina, kad jį stebėtų mažiausiai vienas arbitras, turintis aukštąjį kūno kultūros išsilavinimą bei du nepriklausomi stebėtojai, pageidautina, kad jie būtų visuomenei žinomi asmenys. Siekiant žmogaus galimybių ištvermės rekordo pageidaujama, kad stebėtų medikas. Būtina pildyti žurnalą. Visus duomenis reikia siųsti agentūrai. Tik įvykdžius visas sąlygas, galima tikėtis, kad rekordas bus įregistruotas.
S. Jankauskas pripažįsta, kad individualiame sporte nėra lengva, nebuvo lengva ir jam. Tačiau laikas užgrūdino. „Jei anksčiau buvau greitai „degantis“, dabar, praėjęs nemažą sportinės ištvermės mokyklą, išmokau nebedegti. Viena ar kelios nesėkmės iš pusiausvyros neišveda. Nesėkmes, klaidas analizuodavau, pasidarydavau išvadas, kad kitas mėginimas būtų garantuotas, kad maksimaliam efektui pakaktų minimalių sąnaudų. Siekiant rekordo ir viena klaida gali viską sugadinti. Už manęs stovi nemaža komanda žmonių. Be jų, daug ko nebūčiau pasiekęs. Už pagalbą įgyvendinant užsibrėžtus tikslus ypač dėkoju Inter cars vadovams Mariui Krikščiūnui ir Kęstučiui Trinkūnui, sporto klubui „Apelsinas“, Ryčiui Senuliui, Maistas sportui konsultantams Audriui Šopiui, Linui Bartaševičiui, – sakė kraštietis S. Jankauskas, neslepiantis, kad gal dar šiemet jis sieks patekti į Gineso rekordų knygą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite