Ateina lietūs, formuosis lijundra, bus iki 6 laipsnių šilumos…

Hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kad netrukus orai stipriai keisis. Sniego pusnis tirpdys lietus, per savaitę pasitaikys daugiau šilumos, gali būti ir iki 6 laipsnių.

Pūga Vilniuje. 2021.01.06. Dainius Labutis (ELTA)

Gruodžio 20 d., pirmadienis, bent Vakarų Lietuvoje tik iki popietės džiugins mėlynu dangumi ir saule, popietę pasirodys gausiau debesų. Žymesnių kritulių nenumatoma. Pūs stiprokas pietvakarių, pietų vėjas, 8-13 m/s greičiu, kai kur gūsiai sieks 15-17 m/s. Diena bus nešilta, laikysis 4-9, pajūryje – 1-3 laipsnių šaltis, tačiau dėl stipraus vėjo bus žvarbu.

Gruodžio 21 d., antradienį,  naktį dangų uždengs tankūs debesys, pradedant vakariniais rajonais į šalį plis krituliai. Iš pradžių snigs, tačiau neilgai trukus sniegą pakeis lietus. Kadangi temperatūra išliks neigiama, o sniegu apdengti žemės paviršiai gerokai įšalę, lietus padės formuotis ledui ant kelių, gatvių, šaligatvių, kiemų. Lijundra – ypač pavojinga visiems. Nakties pradžioje temperatūra sieks 5-10, pajūryje – 1-4 laipsnius šalčio, vėliau šaltis pamažu slūgs. Paryčiais kai kur nusidrieks rūkas. Pūs stiprus pietų, pietvakarių vėjas, pajūryje gūsiai sieks 15 m/s. Antradienio dieną į šalį plūs šilto oro masė. Diena bus apniukusi, daugelyje rajonų protarpiais palis, purkš dulksna. Temperatūra labai sparčiai nekils ir paviršiai taip greitai neatšils, todėl pirmoje dienos pusėje dar daug kur formuosis lijundra, bus slidu. Popietę temperatūra pakils iki 0-5 laipsnių šilumos. Nerims pietų, pietvakarių vėjas, pūs 8-13 m/s greičiu. Vietomis matomumą mažins rūkas.

Gruodžio 21 d., trečiadienį, daug kur palis, naktį ilgiau ir intensyviau lis šiaurinėje šalies dalyje, dieną – Pietų Lietuvoje. Naktį vietomis išliks lijundros tikimybė, bus slidu, tvyros rūkas. Pietvakarių, pietų vėjas aprims. Temperatūra naktį nekris ir sieks 0-5 laipsnius šilumos, dieną sušils iki 1-6 laipsnių.

Gruodžio 22 d., ketvirtadienį, naktį daug kur, dieną daugiausia šiaurės vakarinėje šalies dalyje numatomi krituliai, daugiausia lis, bet vietomis su lietumi kris ir šlapios snaigės. Vietomis bus slidu, tvyros rūkas. Naktį pietvakarių vėjas bus vidutinio stiprumo, dieną sustiprės iki 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-18 m/s. Naktį bus 0-5 laipsniai šilumos, dieną šils iki 1-6 laipsnių šilumos.

Gruodžio 23 d., penktadienį, protarpiais numatomi krituliai, daugiausia lietus. Naktį laikysis 0-5 laipsnių šiluma, dieną šils iki 1-6 laipsnių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite