Atbuliniai vožtuvai gali tapti gera apsauga nuo turto užtvindymo

Šiandien, pasitelkus šiuolaikines inžinerines sistemas, į pastatą įvedamas švarus geriamasis vanduo, o į kanalizacijos tinklą – nešvarus vanduo iš kriauklių, tualetų ir kitų santechnikos įrenginių. Visa tai atrodo natūralu ir paprasta. Tačiau iš tikrųjų nuotekų valymas kelia daug problemų. Dėl nuotekų vamzdyno aukščio, aukšto požeminio vandens lygio, ypatingos sklypo reljefo, sudėtingos pastato struktūros ir taršos kamščio susidaro daug nenumatytų drenažo kliūčių.

 

Ypač svarbu saugiai ir teisingai išleisti nuotekas ir neleisti, kad jų atgalinis srautas padarytų didelį neigiamą poveikį pastatui. Nors nauji namai be rūsių tampa vis populiaresni, daugelis lietuvių vis dar neįsivaizduoja savo namų be rūsių. Jose saugomos ne tik žieminės daržovės ar konservai, bet ir pirčių bei poilsio zonos. Šiuo atveju rūsys tarnauja kaip pagalbinė priemonė. Didelės dalies pastatų pagrindinėje dalyje rūsys patenka į ypač pavojingą zoną, o vanduo patenka iš išorinio nuotekų vamzdyno tinklo.

Kas gali padėti apsaugoti rūsį

Atbuliniai vožtuvai yra mažos dalys, atliekančios svarbias funkcijas. Vandens tiekimo ir kanalizacijos sistemoje dėl tam tikrų priežasčių gali atsirasti atbulinis srautas. Tokią situaciją gali sukelti vamzdžio užsikimšimas, mechaniniai pažeidimai, siurblio gedimas, vandens tiekimo ir nuotekų sistemos perkrova ir kt.

Rinkdamiesi savo vamzdynų sistemos ar kanalizacijos atbulinį vožtuvą, pirmiausia nustatykite konkrečius poreikius, t. Taip, kam bus naudojamas vožtuvas ir kokio tipo jungtis reikalinga. Jei reikia grubių dalelių filtravimo, vožtuvas su specialiu sieteliu bus geras sprendimas, labai tinkamas šuliniams. Jei vanduo yra labai užterštas, išmatų siurbliui pasirinkite specialų atbulinį vožtuvą. Jei vis dar nežinote, kokio atbulinio vožtuvo reikia jūsų vandens ar nuotekų sistemai, patarsime, atsakysime į klausimus ir padėsime priimti geriausią pirkimo sprendimą.

Kokios pasekmės gali laukti, jei nebus atbulinio vožtuvo?

Idealiu atveju grįžtantis vanduo ar kanalizacijos vanduo užtvindytų rūsį ar kitus kambario aukštus, tačiau žalos turtui paprastai išvengti neįmanoma. Tai įrodo vandens tiekimo ir nuotekų valymo atbulinių vožtuvų paskirtį ir svarbą-jie užkirs kelią vandens atgaliniam srautui. Atbulinis vožtuvas suprojektuotas taip, kad vanduo iš siurbimo vamzdžio tekėtų tik viena kryptimi (turi neleisti vandeniui grįžti iš siurblio į tvenkinį). Atbuliniai vožtuvai paprastai yra nedideli, tačiau jie atlieka svarbias funkcijas.

Pats atbulinis vožtuvas yra vandenyje ir sumontuotas ant siurbimo vamzdžio. Visi mūsų parduodami atbuliniai vožtuvai turi filtrus, kurie neleidžia užsikimšti vožtuvams. Netinkamai sumontavus atbulinius vožtuvus, gali kilti nepageidaujamų pasekmių, tokių kaip siurblio gedimas. Norėdami patys sumontuoti, pasikonsultuokite su specialistu arba asmeniu, turinčiu diegimo žinių ir montavimo darbų, kad užbaigtumėte darbą.

Visi vožtuvai atlieka tą pačią funkciją (neleidžia vandeniui išeiti iš siurblio).

Siurbimo vožtuvas turi didesnį srautą ir turi šiurkštaus valymo filtrą:

  • Atbuliniai vožtuvai – patvarus jo korpusas yra žalvarinis, o sietelis, filtras yra pagamintas iš nerūdijančio plieno.
  • Įsiurbimo vožtuvai –  pagaminti iš įvairių, aukščiausios kokybės medžiagų.

pr2021/82

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite