Aštuntą dešimtį įpusėjusi rusniškė niekuo nesiskundžia

76-erių metų Rusnės gyventoja Janina Capienė šeštadienį Šilutės turguje pardavinėjo pačios užaugintas šių metų derliaus bulves. Guvi, linksma ir gyvenimu besidžiaugianti močiutė vikriai svėrė bulves, daug jų negirdama, nes pirkėjų ir taip netrūko. Už kilogramą prašė po 1,2 Eur.

Janina Capienė iš Rusnės Šilutės turguje jau pardavinėja šių metų derliaus bulves.

Janina Capienė iš Rusnės Šilutės turguje jau pardavinėja šių metų derliaus bulves.

Motinai talkino sūnus Artūras Stasiulis. Dar dvi Janinos Capienės dukros Virginija ir Adelija su šeimomis gyvena Šilutėje.
„Mano vaikai neišvažiavo į užsienį – visi čia, visi gyvena Šilutėje, mane dažnai aplanko, esu labai laiminga“, – pasakojo močiutė, vis sverdama stambias šviežias bulves ir skaičiuodama pinigus. Turguje prekiavusi ir trečiadienį, tad šeštadienį buvo antroji prekybos šviežiomis bulvėmis diena. Sekasi, perka, kaina neatbaido. Žemės J. Capienė turi nemažai, bulvių augina tik dešimt arų. Pasodino anksti pavasarį, apdengė plėvele, o kai reikėjo kaupti, teko nudengti ir vėl uždengti. Močiutė pasakojo, kad sūnus Artūras traktoriuką vairuoja, padeda. Juk ir į turgų maišus bulvių turi sukrauti ir iškrauti. Tam reikia jėgos.
Močiutė – labai atvira, mielai pasakojanti apie save ir vaikus. 58 metus gyvena Rusnėje. Taip likimas lėmė, kad teko palaidoti ir pirmąjį, ir antrąjį vyrus.
„Buvo metai, kai jau ruošiausi mirti… Prabėgo ir tie, ir nemažai kitų metų, vis dar gyva, krutu, dirbu. Sako, kad traškantis ratas ilgai sukasi…“ – pasakojo rusniškė, pasigyrusi gera sveikata ir energija.
„Esu labai laiminga, vaikai geri, visi dirba, mane jie myli, aš jais labai džiaugiuosi, esu patenkinta“, – apie saviškius pasakojo močiutė, nejaučianti 76 metų amžiaus naštos. Artėja Joninės, ar vaikai aplankys?
„Jie suvažiuoja ir per mano gimimo dieną, per Jonines, per visas didžiąsias šventes. Nors gyvenu Rusnėje viena, aš nesu vieniša, mano geri vaikai ir pasidžiaugti susirenka, ir padeda ūkyje“, – pasakojo J. Capienė, lengvai išvardinusi 6 anūkų ir keturių proanūkių vardus. Anūkų būrelyje – Vaida, Rasa, Dovilė, Agnė, Indrė ir vienas berniukas – Donatas, o proanūkės visos mergaitės: Rusnytė, Miglė, Austėja ir Gabrielė.
Močiutė su šypsena atviravo, kad 180 Eur pensija yra kartu su našlės priedu. Ir jokio skundo, kad neišgyvena, kad mažai. Ant prekystalio – pundeliai šių metų svogūnų – už vieną 30 centų. Augina ir morkų, svogūnų, česnakų, kopūstų, burokėlių. Taip prisiduria prie pensijos. Jau nemažai metų taip verčiasi ir nesiskundžia. Nors žemės turi, gyvulių nelaiko.
Anot Šilutės turgavietės direktoriaus Alfonso Vanago, štai pavyzdys tiems, kurie išvažiuoja į užsienį, kurie nuolat niurzga, kaip sunku išgyventi.
Šalia Janinos Capienės prekiavo Jonas Maziliauskas iš Juknaičių – už didelių bulvių kilogramą irgi prašė 1,2 Eur, mažesnes pardavinėjo po 80 centų, mažytes – už 30 centų.
Buvo šeštadienį Šilutės turguje ir pirmųjų grybų – už pusę litro voveraičių prašė 2 Eur. Mažyčiai dar tie grybukai…
Už 1,8 Eur ar 2 Eur galima buvo nusipirkti braškių, kurias, užaugintas vietinių gyventojų, greitai išpirko. Greitai tuštėjo ir šviežių agurkų maišai. Užtat gėlių sodinukų – gausybė margavo. Žmonės pirko ir į darželius, ir balkonams puoši, ir ant kapų sodinti.

Stasė SKUTULIENĖ

Artūras Stasiulis (dešinėje) motinai padeda ne tik prekiauti turguje, bet ir užauginti bulves ir kitas daržoves.

Artūras Stasiulis (dešinėje) motinai padeda ne tik prekiauti turguje, bet ir užauginti bulves ir kitas daržoves.

Vienas komentaras

  • Gamta

    Prieš einant į mišką reikia žinoti, kad draudžiama rinkti voveraites, kurių kepurėlės skersmuo mažesnis negu 1,0 cm.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite