Aštuntą dešimtį įpusėjusi rusniškė niekuo nesiskundžia

76-erių metų Rusnės gyventoja Janina Capienė šeštadienį Šilutės turguje pardavinėjo pačios užaugintas šių metų derliaus bulves. Guvi, linksma ir gyvenimu besidžiaugianti močiutė vikriai svėrė bulves, daug jų negirdama, nes pirkėjų ir taip netrūko. Už kilogramą prašė po 1,2 Eur.

Janina Capienė iš Rusnės Šilutės turguje jau pardavinėja šių metų derliaus bulves.

Janina Capienė iš Rusnės Šilutės turguje jau pardavinėja šių metų derliaus bulves.

Motinai talkino sūnus Artūras Stasiulis. Dar dvi Janinos Capienės dukros Virginija ir Adelija su šeimomis gyvena Šilutėje.
„Mano vaikai neišvažiavo į užsienį – visi čia, visi gyvena Šilutėje, mane dažnai aplanko, esu labai laiminga“, – pasakojo močiutė, vis sverdama stambias šviežias bulves ir skaičiuodama pinigus. Turguje prekiavusi ir trečiadienį, tad šeštadienį buvo antroji prekybos šviežiomis bulvėmis diena. Sekasi, perka, kaina neatbaido. Žemės J. Capienė turi nemažai, bulvių augina tik dešimt arų. Pasodino anksti pavasarį, apdengė plėvele, o kai reikėjo kaupti, teko nudengti ir vėl uždengti. Močiutė pasakojo, kad sūnus Artūras traktoriuką vairuoja, padeda. Juk ir į turgų maišus bulvių turi sukrauti ir iškrauti. Tam reikia jėgos.
Močiutė – labai atvira, mielai pasakojanti apie save ir vaikus. 58 metus gyvena Rusnėje. Taip likimas lėmė, kad teko palaidoti ir pirmąjį, ir antrąjį vyrus.
„Buvo metai, kai jau ruošiausi mirti… Prabėgo ir tie, ir nemažai kitų metų, vis dar gyva, krutu, dirbu. Sako, kad traškantis ratas ilgai sukasi…“ – pasakojo rusniškė, pasigyrusi gera sveikata ir energija.
„Esu labai laiminga, vaikai geri, visi dirba, mane jie myli, aš jais labai džiaugiuosi, esu patenkinta“, – apie saviškius pasakojo močiutė, nejaučianti 76 metų amžiaus naštos. Artėja Joninės, ar vaikai aplankys?
„Jie suvažiuoja ir per mano gimimo dieną, per Jonines, per visas didžiąsias šventes. Nors gyvenu Rusnėje viena, aš nesu vieniša, mano geri vaikai ir pasidžiaugti susirenka, ir padeda ūkyje“, – pasakojo J. Capienė, lengvai išvardinusi 6 anūkų ir keturių proanūkių vardus. Anūkų būrelyje – Vaida, Rasa, Dovilė, Agnė, Indrė ir vienas berniukas – Donatas, o proanūkės visos mergaitės: Rusnytė, Miglė, Austėja ir Gabrielė.
Močiutė su šypsena atviravo, kad 180 Eur pensija yra kartu su našlės priedu. Ir jokio skundo, kad neišgyvena, kad mažai. Ant prekystalio – pundeliai šių metų svogūnų – už vieną 30 centų. Augina ir morkų, svogūnų, česnakų, kopūstų, burokėlių. Taip prisiduria prie pensijos. Jau nemažai metų taip verčiasi ir nesiskundžia. Nors žemės turi, gyvulių nelaiko.
Anot Šilutės turgavietės direktoriaus Alfonso Vanago, štai pavyzdys tiems, kurie išvažiuoja į užsienį, kurie nuolat niurzga, kaip sunku išgyventi.
Šalia Janinos Capienės prekiavo Jonas Maziliauskas iš Juknaičių – už didelių bulvių kilogramą irgi prašė 1,2 Eur, mažesnes pardavinėjo po 80 centų, mažytes – už 30 centų.
Buvo šeštadienį Šilutės turguje ir pirmųjų grybų – už pusę litro voveraičių prašė 2 Eur. Mažyčiai dar tie grybukai…
Už 1,8 Eur ar 2 Eur galima buvo nusipirkti braškių, kurias, užaugintas vietinių gyventojų, greitai išpirko. Greitai tuštėjo ir šviežių agurkų maišai. Užtat gėlių sodinukų – gausybė margavo. Žmonės pirko ir į darželius, ir balkonams puoši, ir ant kapų sodinti.

Stasė SKUTULIENĖ

Artūras Stasiulis (dešinėje) motinai padeda ne tik prekiauti turguje, bet ir užauginti bulves ir kitas daržoves.

Artūras Stasiulis (dešinėje) motinai padeda ne tik prekiauti turguje, bet ir užauginti bulves ir kitas daržoves.

Vienas komentaras

  • Gamta

    Prieš einant į mišką reikia žinoti, kad draudžiama rinkti voveraites, kurių kepurėlės skersmuo mažesnis negu 1,0 cm.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite