Aštuntą dešimtį įpusėjusi rusniškė niekuo nesiskundžia

76-erių metų Rusnės gyventoja Janina Capienė šeštadienį Šilutės turguje pardavinėjo pačios užaugintas šių metų derliaus bulves. Guvi, linksma ir gyvenimu besidžiaugianti močiutė vikriai svėrė bulves, daug jų negirdama, nes pirkėjų ir taip netrūko. Už kilogramą prašė po 1,2 Eur.

Janina Capienė iš Rusnės Šilutės turguje jau pardavinėja šių metų derliaus bulves.

Janina Capienė iš Rusnės Šilutės turguje jau pardavinėja šių metų derliaus bulves.

Motinai talkino sūnus Artūras Stasiulis. Dar dvi Janinos Capienės dukros Virginija ir Adelija su šeimomis gyvena Šilutėje.
„Mano vaikai neišvažiavo į užsienį – visi čia, visi gyvena Šilutėje, mane dažnai aplanko, esu labai laiminga“, – pasakojo močiutė, vis sverdama stambias šviežias bulves ir skaičiuodama pinigus. Turguje prekiavusi ir trečiadienį, tad šeštadienį buvo antroji prekybos šviežiomis bulvėmis diena. Sekasi, perka, kaina neatbaido. Žemės J. Capienė turi nemažai, bulvių augina tik dešimt arų. Pasodino anksti pavasarį, apdengė plėvele, o kai reikėjo kaupti, teko nudengti ir vėl uždengti. Močiutė pasakojo, kad sūnus Artūras traktoriuką vairuoja, padeda. Juk ir į turgų maišus bulvių turi sukrauti ir iškrauti. Tam reikia jėgos.
Močiutė – labai atvira, mielai pasakojanti apie save ir vaikus. 58 metus gyvena Rusnėje. Taip likimas lėmė, kad teko palaidoti ir pirmąjį, ir antrąjį vyrus.
„Buvo metai, kai jau ruošiausi mirti… Prabėgo ir tie, ir nemažai kitų metų, vis dar gyva, krutu, dirbu. Sako, kad traškantis ratas ilgai sukasi…“ – pasakojo rusniškė, pasigyrusi gera sveikata ir energija.
„Esu labai laiminga, vaikai geri, visi dirba, mane jie myli, aš jais labai džiaugiuosi, esu patenkinta“, – apie saviškius pasakojo močiutė, nejaučianti 76 metų amžiaus naštos. Artėja Joninės, ar vaikai aplankys?
„Jie suvažiuoja ir per mano gimimo dieną, per Jonines, per visas didžiąsias šventes. Nors gyvenu Rusnėje viena, aš nesu vieniša, mano geri vaikai ir pasidžiaugti susirenka, ir padeda ūkyje“, – pasakojo J. Capienė, lengvai išvardinusi 6 anūkų ir keturių proanūkių vardus. Anūkų būrelyje – Vaida, Rasa, Dovilė, Agnė, Indrė ir vienas berniukas – Donatas, o proanūkės visos mergaitės: Rusnytė, Miglė, Austėja ir Gabrielė.
Močiutė su šypsena atviravo, kad 180 Eur pensija yra kartu su našlės priedu. Ir jokio skundo, kad neišgyvena, kad mažai. Ant prekystalio – pundeliai šių metų svogūnų – už vieną 30 centų. Augina ir morkų, svogūnų, česnakų, kopūstų, burokėlių. Taip prisiduria prie pensijos. Jau nemažai metų taip verčiasi ir nesiskundžia. Nors žemės turi, gyvulių nelaiko.
Anot Šilutės turgavietės direktoriaus Alfonso Vanago, štai pavyzdys tiems, kurie išvažiuoja į užsienį, kurie nuolat niurzga, kaip sunku išgyventi.
Šalia Janinos Capienės prekiavo Jonas Maziliauskas iš Juknaičių – už didelių bulvių kilogramą irgi prašė 1,2 Eur, mažesnes pardavinėjo po 80 centų, mažytes – už 30 centų.
Buvo šeštadienį Šilutės turguje ir pirmųjų grybų – už pusę litro voveraičių prašė 2 Eur. Mažyčiai dar tie grybukai…
Už 1,8 Eur ar 2 Eur galima buvo nusipirkti braškių, kurias, užaugintas vietinių gyventojų, greitai išpirko. Greitai tuštėjo ir šviežių agurkų maišai. Užtat gėlių sodinukų – gausybė margavo. Žmonės pirko ir į darželius, ir balkonams puoši, ir ant kapų sodinti.

Stasė SKUTULIENĖ

Artūras Stasiulis (dešinėje) motinai padeda ne tik prekiauti turguje, bet ir užauginti bulves ir kitas daržoves.

Artūras Stasiulis (dešinėje) motinai padeda ne tik prekiauti turguje, bet ir užauginti bulves ir kitas daržoves.

Hits: 45

Vienas komentaras

  • Gamta

    Prieš einant į mišką reikia žinoti, kad draudžiama rinkti voveraites, kurių kepurėlės skersmuo mažesnis negu 1,0 cm.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite