Aštuntą dešimtį įpusėjusi rusniškė niekuo nesiskundžia

76-erių metų Rusnės gyventoja Janina Capienė šeštadienį Šilutės turguje pardavinėjo pačios užaugintas šių metų derliaus bulves. Guvi, linksma ir gyvenimu besidžiaugianti močiutė vikriai svėrė bulves, daug jų negirdama, nes pirkėjų ir taip netrūko. Už kilogramą prašė po 1,2 Eur.

Janina Capienė iš Rusnės Šilutės turguje jau pardavinėja šių metų derliaus bulves.

Janina Capienė iš Rusnės Šilutės turguje jau pardavinėja šių metų derliaus bulves.

Motinai talkino sūnus Artūras Stasiulis. Dar dvi Janinos Capienės dukros Virginija ir Adelija su šeimomis gyvena Šilutėje.
„Mano vaikai neišvažiavo į užsienį – visi čia, visi gyvena Šilutėje, mane dažnai aplanko, esu labai laiminga“, – pasakojo močiutė, vis sverdama stambias šviežias bulves ir skaičiuodama pinigus. Turguje prekiavusi ir trečiadienį, tad šeštadienį buvo antroji prekybos šviežiomis bulvėmis diena. Sekasi, perka, kaina neatbaido. Žemės J. Capienė turi nemažai, bulvių augina tik dešimt arų. Pasodino anksti pavasarį, apdengė plėvele, o kai reikėjo kaupti, teko nudengti ir vėl uždengti. Močiutė pasakojo, kad sūnus Artūras traktoriuką vairuoja, padeda. Juk ir į turgų maišus bulvių turi sukrauti ir iškrauti. Tam reikia jėgos.
Močiutė – labai atvira, mielai pasakojanti apie save ir vaikus. 58 metus gyvena Rusnėje. Taip likimas lėmė, kad teko palaidoti ir pirmąjį, ir antrąjį vyrus.
„Buvo metai, kai jau ruošiausi mirti… Prabėgo ir tie, ir nemažai kitų metų, vis dar gyva, krutu, dirbu. Sako, kad traškantis ratas ilgai sukasi…“ – pasakojo rusniškė, pasigyrusi gera sveikata ir energija.
„Esu labai laiminga, vaikai geri, visi dirba, mane jie myli, aš jais labai džiaugiuosi, esu patenkinta“, – apie saviškius pasakojo močiutė, nejaučianti 76 metų amžiaus naštos. Artėja Joninės, ar vaikai aplankys?
„Jie suvažiuoja ir per mano gimimo dieną, per Jonines, per visas didžiąsias šventes. Nors gyvenu Rusnėje viena, aš nesu vieniša, mano geri vaikai ir pasidžiaugti susirenka, ir padeda ūkyje“, – pasakojo J. Capienė, lengvai išvardinusi 6 anūkų ir keturių proanūkių vardus. Anūkų būrelyje – Vaida, Rasa, Dovilė, Agnė, Indrė ir vienas berniukas – Donatas, o proanūkės visos mergaitės: Rusnytė, Miglė, Austėja ir Gabrielė.
Močiutė su šypsena atviravo, kad 180 Eur pensija yra kartu su našlės priedu. Ir jokio skundo, kad neišgyvena, kad mažai. Ant prekystalio – pundeliai šių metų svogūnų – už vieną 30 centų. Augina ir morkų, svogūnų, česnakų, kopūstų, burokėlių. Taip prisiduria prie pensijos. Jau nemažai metų taip verčiasi ir nesiskundžia. Nors žemės turi, gyvulių nelaiko.
Anot Šilutės turgavietės direktoriaus Alfonso Vanago, štai pavyzdys tiems, kurie išvažiuoja į užsienį, kurie nuolat niurzga, kaip sunku išgyventi.
Šalia Janinos Capienės prekiavo Jonas Maziliauskas iš Juknaičių – už didelių bulvių kilogramą irgi prašė 1,2 Eur, mažesnes pardavinėjo po 80 centų, mažytes – už 30 centų.
Buvo šeštadienį Šilutės turguje ir pirmųjų grybų – už pusę litro voveraičių prašė 2 Eur. Mažyčiai dar tie grybukai…
Už 1,8 Eur ar 2 Eur galima buvo nusipirkti braškių, kurias, užaugintas vietinių gyventojų, greitai išpirko. Greitai tuštėjo ir šviežių agurkų maišai. Užtat gėlių sodinukų – gausybė margavo. Žmonės pirko ir į darželius, ir balkonams puoši, ir ant kapų sodinti.

Stasė SKUTULIENĖ

Artūras Stasiulis (dešinėje) motinai padeda ne tik prekiauti turguje, bet ir užauginti bulves ir kitas daržoves.

Artūras Stasiulis (dešinėje) motinai padeda ne tik prekiauti turguje, bet ir užauginti bulves ir kitas daržoves.

Vienas komentaras

  • Gamta

    Prieš einant į mišką reikia žinoti, kad draudžiama rinkti voveraites, kurių kepurėlės skersmuo mažesnis negu 1,0 cm.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite