Artėjant rugsėjo pirmajai

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

Ne tik gausesnis lietus, pirmadienį ir Šilutės krašte iš debesų pažirę ledukai primena, jog čia pat ruduo. Jis prasideda iškilmėmis mokyklose bei vaikų darželiuose: rugsėjo 1 d. –  naujų mokslo metų pradžia.

Kas naujo šiemet?

Apie tai kalbėjomės su Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydiene.

„Esame pasiruošę įvairiems netikėtumams ir pokyčiams. Turiu mintyje plintantį COVID-19 virusą. Kol kas planuojame rugsėjo 1-ąją visi susirinkti į mokyklas, kitas švietimo įstaigas. Planuojame dirbti ne nuotoliniu būdu. Ir nerimą sieju tik su COVID-19 užkrato plitimu, nes tai gali sugriauti švietimo ir mokslo bendruomenės planus“, – sakė D. Butvydienė.

Tradicinis šalies švietimo vadovų pasitarimas šiemet vyks ne Vilniuje, bet Klaipėdoje rugpjūčio 24 d. Šilutės rajono savivaldybės vadovai rugpjūčio 23-26 dienomis planuoja lankytis mokyklose, kitose įstaigose, o rugpjūčio 26 d. dalyvaus rajono švietimo įstaigų direktorių pasitarime.

Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos nebebus, nes dėl mažo mokinių skaičiaus nemokys 5-8 klasių mokinių, lieka skyrius ir ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas. Rusnės specialioji mokykla perkelta į Traksėdžių mokyklos pastatą, atliktas didelis remontas, tad įstaiga turės ne tik naują Šilojų pavadinimą, bet ir puikią aplinką. Neliko Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus, dėl mažo mokinių skaičiaus 11-12 klasių jaunuoliai rinkosi gimnazijas Šilutėje ar profesines mokyklas.

„Jau ruošiamės dideliam Žemaičių Naumiesčio gimnazijos remontui, kitos įstaigos šiek tiek vasarą tvarkėsi, Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje sutvarkyta rūbinė, radosi spintelės“, – pasakojo D. Butvydienė.

Pernai rajonas gavo du geltonuosius mokyklinius autobusus, šiemet buvo prašyta vieno, bet negauta.

Iš 1027 rajono švietimo įstaigų darbuotojų gal 94 nėra pasiskiepiję nuo COVID-19.

„Kai šioje bendruomenėje per 80 procentų asmenų yra pasiskiepiję ar persirgę, rezultatas neblogas. Linkiu visiems supratimo, kad nepasiskiepijęs darbuotojas gali užkrėsti kolegas, mokinius, vaikus, per juos – jų šeimas… Labiausiai baiminuosi dėl to, nes tektų vėl pereiti į nuotolinį mokymą, užverti vaikų darželių duris, vėl kiek iššūkių tėvams namuose…“ – priminė D. Butvydienė ir pastebėjo, kad pasirūpinta nupirkti veido kaukių, dezinfekcinio skysčio, būsią labai kruopščiai valomi klasių ar kabinetų baldų ir kiti paviršiai, raginama testuotis, paisyti nustatytos tvarkos, kaip reguliuoti srautus.

„Gyvenu viltimi, kad rugsėjo 1-osios šventė bus graži, jos neaptemdys viruso plitimas, tikiu rajono pedagogų ir visos švietimo įstaigų bendruomenės supratingumu, atsakomybe ir visiems jos linkiu“, – taip pokalbį užbaigė D. Butvydienė.

Bendravo Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite