Artėjant rugsėjo pirmajai

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

Ne tik gausesnis lietus, pirmadienį ir Šilutės krašte iš debesų pažirę ledukai primena, jog čia pat ruduo. Jis prasideda iškilmėmis mokyklose bei vaikų darželiuose: rugsėjo 1 d. –  naujų mokslo metų pradžia.

Kas naujo šiemet?

Apie tai kalbėjomės su Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydiene.

„Esame pasiruošę įvairiems netikėtumams ir pokyčiams. Turiu mintyje plintantį COVID-19 virusą. Kol kas planuojame rugsėjo 1-ąją visi susirinkti į mokyklas, kitas švietimo įstaigas. Planuojame dirbti ne nuotoliniu būdu. Ir nerimą sieju tik su COVID-19 užkrato plitimu, nes tai gali sugriauti švietimo ir mokslo bendruomenės planus“, – sakė D. Butvydienė.

Tradicinis šalies švietimo vadovų pasitarimas šiemet vyks ne Vilniuje, bet Klaipėdoje rugpjūčio 24 d. Šilutės rajono savivaldybės vadovai rugpjūčio 23-26 dienomis planuoja lankytis mokyklose, kitose įstaigose, o rugpjūčio 26 d. dalyvaus rajono švietimo įstaigų direktorių pasitarime.

Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos nebebus, nes dėl mažo mokinių skaičiaus nemokys 5-8 klasių mokinių, lieka skyrius ir ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas. Rusnės specialioji mokykla perkelta į Traksėdžių mokyklos pastatą, atliktas didelis remontas, tad įstaiga turės ne tik naują Šilojų pavadinimą, bet ir puikią aplinką. Neliko Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus, dėl mažo mokinių skaičiaus 11-12 klasių jaunuoliai rinkosi gimnazijas Šilutėje ar profesines mokyklas.

„Jau ruošiamės dideliam Žemaičių Naumiesčio gimnazijos remontui, kitos įstaigos šiek tiek vasarą tvarkėsi, Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje sutvarkyta rūbinė, radosi spintelės“, – pasakojo D. Butvydienė.

Pernai rajonas gavo du geltonuosius mokyklinius autobusus, šiemet buvo prašyta vieno, bet negauta.

Iš 1027 rajono švietimo įstaigų darbuotojų gal 94 nėra pasiskiepiję nuo COVID-19.

„Kai šioje bendruomenėje per 80 procentų asmenų yra pasiskiepiję ar persirgę, rezultatas neblogas. Linkiu visiems supratimo, kad nepasiskiepijęs darbuotojas gali užkrėsti kolegas, mokinius, vaikus, per juos – jų šeimas… Labiausiai baiminuosi dėl to, nes tektų vėl pereiti į nuotolinį mokymą, užverti vaikų darželių duris, vėl kiek iššūkių tėvams namuose…“ – priminė D. Butvydienė ir pastebėjo, kad pasirūpinta nupirkti veido kaukių, dezinfekcinio skysčio, būsią labai kruopščiai valomi klasių ar kabinetų baldų ir kiti paviršiai, raginama testuotis, paisyti nustatytos tvarkos, kaip reguliuoti srautus.

„Gyvenu viltimi, kad rugsėjo 1-osios šventė bus graži, jos neaptemdys viruso plitimas, tikiu rajono pedagogų ir visos švietimo įstaigų bendruomenės supratingumu, atsakomybe ir visiems jos linkiu“, – taip pokalbį užbaigė D. Butvydienė.

Bendravo Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šiuolaikinių miško namelių privalumai ir patogumai atostogoms

Birštonas, esantis šalia Nemuno upės vingio, yra viena iš populiariausių atostogų vietų Lietuvoje, garsėjanti savo natūralia grožiu ir gydomosiomis mineralinių šaltinių savybėmis. Naturcamp.lt Birštone siūlo unikalią galimybę mėgautis šiuo nuostabiu kurortu, teikiant daugybę privalumų ir patogumų, kurie užtikrina nepamirštamas atostogas. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl verta pasirinkti naturcamp.lt Birštone. Gamtos grožis ir ramybė Birštonas yra žinomas dėl savo gražių kraštovaizdžių, žaliuojančių miškų ir gaivaus oro. Naturcamp.lt siūlo galimybę apsistoti pačioje gamtos širdyje. Miško nameliai vieta, kur galima mėgautis paukščių

Gera žinia specialybę užsienyje įgijusiems lietuviams – kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje

Nuo šiol užsienyje įgijus profesinę kvalifikaciją, ji bus pripažinta ir Lietuvoje. Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykstantiems užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti užsienyje jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslus Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje. Iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo. Vyriausybė patvirtino užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą. Nauja tvarka apims ne tik jau iki šiol galiojusį užsienyje įgyto aukštojo išsilavinimo,

Nepaprasti vasaros naktų debesys ir Joninių orai

Kaip informuoja Meteo.lt, būtent taip galima pavardinti naktimis švytinčius sidabriškuosius debesis (trumpinys – NLC). Jie yra unikalūs tuo, kad susiformuoja ne apatinėje (kaip įprasti mums debesys), o viršutinėje atmosferos dalyje (~80 km aukštyje). Tokius nepaprastus debesis galima išvysti tikrai ne kiekvieną vasaros naktį. Jie pasirodo tik keletui valandų pačiomis trumpiausiomis birželio-liepos naktimis. Dar rečiau šie debesys sužimba ypač ryškiai ir apima visą šiaurinį horizontą. NLC nakties danguje reikėtų laukti praėjus bent pusantros valandos po saulėlydžio arba anksti ryte, kol tebėra

Įvertintas Lietuvos penkiolikmečių kūrybiškumas

Lietuvos penkiolikmečiai pasižymi gerais kūrybinio mąstymo gebėjimais. Paskelbti tarptautinio penkiolikmečių tyrimo EBPO PISA 2022 rezultatai rodo, kad Lietuva yra 13-20 pozicijoje tarp 64 šalių. Lietuvos penkiolikmečių rezultatai aukštesni už 47 tyrime dalyvavusių šalių, žemesni – už 12 šalių. Lietuvos mokinių rezultatai statistiškai reikšmingai nesiskiria nuo EBPO šalių vidurkio (33 taškai) kartu su Vokietijos (33), Taivano (33), Ispanijos (33), Čekijos (33), Prancūzijos (32), Nyderlandų(32), Izraelio (32) rezultatais. Tyrime buvo vertinami penkiolikmečių mokinių kūrybinio mąstymo gebėjimai – tiriama, kaip mokiniams sekasi kurti

Taip pat skaitykite