Artėjant rugsėjo pirmajai

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

Ne tik gausesnis lietus, pirmadienį ir Šilutės krašte iš debesų pažirę ledukai primena, jog čia pat ruduo. Jis prasideda iškilmėmis mokyklose bei vaikų darželiuose: rugsėjo 1 d. –  naujų mokslo metų pradžia.

Kas naujo šiemet?

Apie tai kalbėjomės su Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydiene.

„Esame pasiruošę įvairiems netikėtumams ir pokyčiams. Turiu mintyje plintantį COVID-19 virusą. Kol kas planuojame rugsėjo 1-ąją visi susirinkti į mokyklas, kitas švietimo įstaigas. Planuojame dirbti ne nuotoliniu būdu. Ir nerimą sieju tik su COVID-19 užkrato plitimu, nes tai gali sugriauti švietimo ir mokslo bendruomenės planus“, – sakė D. Butvydienė.

Tradicinis šalies švietimo vadovų pasitarimas šiemet vyks ne Vilniuje, bet Klaipėdoje rugpjūčio 24 d. Šilutės rajono savivaldybės vadovai rugpjūčio 23-26 dienomis planuoja lankytis mokyklose, kitose įstaigose, o rugpjūčio 26 d. dalyvaus rajono švietimo įstaigų direktorių pasitarime.

Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos nebebus, nes dėl mažo mokinių skaičiaus nemokys 5-8 klasių mokinių, lieka skyrius ir ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas. Rusnės specialioji mokykla perkelta į Traksėdžių mokyklos pastatą, atliktas didelis remontas, tad įstaiga turės ne tik naują Šilojų pavadinimą, bet ir puikią aplinką. Neliko Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus, dėl mažo mokinių skaičiaus 11-12 klasių jaunuoliai rinkosi gimnazijas Šilutėje ar profesines mokyklas.

„Jau ruošiamės dideliam Žemaičių Naumiesčio gimnazijos remontui, kitos įstaigos šiek tiek vasarą tvarkėsi, Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje sutvarkyta rūbinė, radosi spintelės“, – pasakojo D. Butvydienė.

Pernai rajonas gavo du geltonuosius mokyklinius autobusus, šiemet buvo prašyta vieno, bet negauta.

Iš 1027 rajono švietimo įstaigų darbuotojų gal 94 nėra pasiskiepiję nuo COVID-19.

„Kai šioje bendruomenėje per 80 procentų asmenų yra pasiskiepiję ar persirgę, rezultatas neblogas. Linkiu visiems supratimo, kad nepasiskiepijęs darbuotojas gali užkrėsti kolegas, mokinius, vaikus, per juos – jų šeimas… Labiausiai baiminuosi dėl to, nes tektų vėl pereiti į nuotolinį mokymą, užverti vaikų darželių duris, vėl kiek iššūkių tėvams namuose…“ – priminė D. Butvydienė ir pastebėjo, kad pasirūpinta nupirkti veido kaukių, dezinfekcinio skysčio, būsią labai kruopščiai valomi klasių ar kabinetų baldų ir kiti paviršiai, raginama testuotis, paisyti nustatytos tvarkos, kaip reguliuoti srautus.

„Gyvenu viltimi, kad rugsėjo 1-osios šventė bus graži, jos neaptemdys viruso plitimas, tikiu rajono pedagogų ir visos švietimo įstaigų bendruomenės supratingumu, atsakomybe ir visiems jos linkiu“, – taip pokalbį užbaigė D. Butvydienė.

Bendravo Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite