Artėjant rugsėjo pirmajai

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

Ne tik gausesnis lietus, pirmadienį ir Šilutės krašte iš debesų pažirę ledukai primena, jog čia pat ruduo. Jis prasideda iškilmėmis mokyklose bei vaikų darželiuose: rugsėjo 1 d. –  naujų mokslo metų pradžia.

Kas naujo šiemet?

Apie tai kalbėjomės su Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydiene.

„Esame pasiruošę įvairiems netikėtumams ir pokyčiams. Turiu mintyje plintantį COVID-19 virusą. Kol kas planuojame rugsėjo 1-ąją visi susirinkti į mokyklas, kitas švietimo įstaigas. Planuojame dirbti ne nuotoliniu būdu. Ir nerimą sieju tik su COVID-19 užkrato plitimu, nes tai gali sugriauti švietimo ir mokslo bendruomenės planus“, – sakė D. Butvydienė.

Tradicinis šalies švietimo vadovų pasitarimas šiemet vyks ne Vilniuje, bet Klaipėdoje rugpjūčio 24 d. Šilutės rajono savivaldybės vadovai rugpjūčio 23-26 dienomis planuoja lankytis mokyklose, kitose įstaigose, o rugpjūčio 26 d. dalyvaus rajono švietimo įstaigų direktorių pasitarime.

Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos nebebus, nes dėl mažo mokinių skaičiaus nemokys 5-8 klasių mokinių, lieka skyrius ir ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas. Rusnės specialioji mokykla perkelta į Traksėdžių mokyklos pastatą, atliktas didelis remontas, tad įstaiga turės ne tik naują Šilojų pavadinimą, bet ir puikią aplinką. Neliko Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus, dėl mažo mokinių skaičiaus 11-12 klasių jaunuoliai rinkosi gimnazijas Šilutėje ar profesines mokyklas.

„Jau ruošiamės dideliam Žemaičių Naumiesčio gimnazijos remontui, kitos įstaigos šiek tiek vasarą tvarkėsi, Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje sutvarkyta rūbinė, radosi spintelės“, – pasakojo D. Butvydienė.

Pernai rajonas gavo du geltonuosius mokyklinius autobusus, šiemet buvo prašyta vieno, bet negauta.

Iš 1027 rajono švietimo įstaigų darbuotojų gal 94 nėra pasiskiepiję nuo COVID-19.

„Kai šioje bendruomenėje per 80 procentų asmenų yra pasiskiepiję ar persirgę, rezultatas neblogas. Linkiu visiems supratimo, kad nepasiskiepijęs darbuotojas gali užkrėsti kolegas, mokinius, vaikus, per juos – jų šeimas… Labiausiai baiminuosi dėl to, nes tektų vėl pereiti į nuotolinį mokymą, užverti vaikų darželių duris, vėl kiek iššūkių tėvams namuose…“ – priminė D. Butvydienė ir pastebėjo, kad pasirūpinta nupirkti veido kaukių, dezinfekcinio skysčio, būsią labai kruopščiai valomi klasių ar kabinetų baldų ir kiti paviršiai, raginama testuotis, paisyti nustatytos tvarkos, kaip reguliuoti srautus.

„Gyvenu viltimi, kad rugsėjo 1-osios šventė bus graži, jos neaptemdys viruso plitimas, tikiu rajono pedagogų ir visos švietimo įstaigų bendruomenės supratingumu, atsakomybe ir visiems jos linkiu“, – taip pokalbį užbaigė D. Butvydienė.

Bendravo Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai perspėja apie dažnėjančias automobilių ir jų dalių vagystes

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pavasarį kartu su gamta pabunda ir vagys. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kovo mėnesį pastebimai išauga automobilių ir jų dalių bei įrangos vagysčių skaičius. Populiariausi tarp ilgapirščių – BMW ir „Toyota“ markių automobiliai, o dažniausiai vagystės įvyksta didžiuosiuose šalies miestuose. „Lietuvos draudimo“ surinkti duomenys rodo, jog bendras lengvųjų automobilių vagysčių skaičius 2023 m. išaugo 35 proc. (lyginant su 2022 m.). Padaugėjo ir dėl automobilių vagysčių patiriami nuostoliai – automobilių vagysčių nuostoliams padengti per metus suma padidėjo 170

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Taip pat skaitykite