Artėjant rugsėjo pirmajai

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

Ne tik gausesnis lietus, pirmadienį ir Šilutės krašte iš debesų pažirę ledukai primena, jog čia pat ruduo. Jis prasideda iškilmėmis mokyklose bei vaikų darželiuose: rugsėjo 1 d. –  naujų mokslo metų pradžia.

Kas naujo šiemet?

Apie tai kalbėjomės su Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydiene.

„Esame pasiruošę įvairiems netikėtumams ir pokyčiams. Turiu mintyje plintantį COVID-19 virusą. Kol kas planuojame rugsėjo 1-ąją visi susirinkti į mokyklas, kitas švietimo įstaigas. Planuojame dirbti ne nuotoliniu būdu. Ir nerimą sieju tik su COVID-19 užkrato plitimu, nes tai gali sugriauti švietimo ir mokslo bendruomenės planus“, – sakė D. Butvydienė.

Tradicinis šalies švietimo vadovų pasitarimas šiemet vyks ne Vilniuje, bet Klaipėdoje rugpjūčio 24 d. Šilutės rajono savivaldybės vadovai rugpjūčio 23-26 dienomis planuoja lankytis mokyklose, kitose įstaigose, o rugpjūčio 26 d. dalyvaus rajono švietimo įstaigų direktorių pasitarime.

Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos nebebus, nes dėl mažo mokinių skaičiaus nemokys 5-8 klasių mokinių, lieka skyrius ir ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas. Rusnės specialioji mokykla perkelta į Traksėdžių mokyklos pastatą, atliktas didelis remontas, tad įstaiga turės ne tik naują Šilojų pavadinimą, bet ir puikią aplinką. Neliko Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus, dėl mažo mokinių skaičiaus 11-12 klasių jaunuoliai rinkosi gimnazijas Šilutėje ar profesines mokyklas.

„Jau ruošiamės dideliam Žemaičių Naumiesčio gimnazijos remontui, kitos įstaigos šiek tiek vasarą tvarkėsi, Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje sutvarkyta rūbinė, radosi spintelės“, – pasakojo D. Butvydienė.

Pernai rajonas gavo du geltonuosius mokyklinius autobusus, šiemet buvo prašyta vieno, bet negauta.

Iš 1027 rajono švietimo įstaigų darbuotojų gal 94 nėra pasiskiepiję nuo COVID-19.

„Kai šioje bendruomenėje per 80 procentų asmenų yra pasiskiepiję ar persirgę, rezultatas neblogas. Linkiu visiems supratimo, kad nepasiskiepijęs darbuotojas gali užkrėsti kolegas, mokinius, vaikus, per juos – jų šeimas… Labiausiai baiminuosi dėl to, nes tektų vėl pereiti į nuotolinį mokymą, užverti vaikų darželių duris, vėl kiek iššūkių tėvams namuose…“ – priminė D. Butvydienė ir pastebėjo, kad pasirūpinta nupirkti veido kaukių, dezinfekcinio skysčio, būsią labai kruopščiai valomi klasių ar kabinetų baldų ir kiti paviršiai, raginama testuotis, paisyti nustatytos tvarkos, kaip reguliuoti srautus.

„Gyvenu viltimi, kad rugsėjo 1-osios šventė bus graži, jos neaptemdys viruso plitimas, tikiu rajono pedagogų ir visos švietimo įstaigų bendruomenės supratingumu, atsakomybe ir visiems jos linkiu“, – taip pokalbį užbaigė D. Butvydienė.

Bendravo Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite