Artėja Žąsų turgus Pagėgiuose!

Žąsų turgaus renginiu Pagėgiuose siekiame išryškinti Mažosios Lietuvos etninio-kultūrinio paveldo tradiciją, gyvavusią nuo tarpukario laikų. Šiais metais organizuosime jau dvyliktąjį Žąsų turgų.

2016 m. gavę iš LR žemės ūkio ministerijos Tautinio paveldo sertifikato ženklą Nr.00813, kultūros darbuotojai garsina šį unikalų, vienintelį Lietuvoje Žąsų turgų. Šis renginys aktualus tuo, kad siekiame pristatyti Mažojoje Lietuvoje gyvavusias prekybos, kultūros, gyvenimo būdo tradicijas. Paribio (pasienio) teritorijose gyvenantys žmonės visada stengėsi išnaudoti galimybę pigiai pirkti (šiuo atveju, Didžiojoje Lietuvoje) ir brangiai parduoti – Mažojoje Lietuvoje, užmegzti naudingus prekybos sandėrius, nusižiūrėti, kaip gyvena kitame krašte žmonės. Šis renginys įgauna ir socialinę reikšmę: valdininkai perka žąsis ne tik sau, bet ir dovanoja jas.

Šių metų Kalėdinio žąsų turgaus teatralizuotoje programoje, pažymėdami Mažosios Lietuvos rašytojos Ievos Simonaitytės metus, kviečiame Priekulės kultūros centro Ernsto Vicherto mėgėjų teatrą (vad. Donatas Savickas). Kolektyvas parodys savo sukurtą vaidinimą ,,Kaip Ieva Simonaitytė žąsį pirko“.

To paties kultūros centro tautinių šokių grupė ,,Gintaras“ (vad. Dalia Genčiuvienė) kartu su Pagėgių savivaldybės kultūros centro vyresniojo amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupe ,,Marguva“ neleis nei pirkėjams, nei kupčiams nuobodžiauti – kvies į ,,vožinus“ (šokius). Turgaus „šukdytojas“ – balsingas vyras (Marijus Budraitis) pasilipęs ant „bačkos“ skelbs ne tik kada, kur, kokie artimiausi turgūs, bet ir ką galima gauti kaime (dažniausiai tai nekilnojamas turtas, pavyzdžiui, sukirstas namas ar nukėlimui pastatytas malūnas), kaip prekę apžiūrėti.

O kur dar miestelio naujienos, dar reikia visus prekiautojus, kupčius pakalbinti, kviesti į žydelių šeimos Joškės su Sara užeigą „užtvirtinti“ magaryčias. Loterijoje „Laimėk žąsį“ bus galima laimėti net dvi žąsis!

Šilalės krašto mišrus choras (vad. Sandra Rimkutė–ankuvienė) gerą nuotaiką sukurs atlikdami liaudiškų ir retro dainų pynes.

Yra sakoma: nori pažinti kraštą ir jo žmones – apsilankyk turguje, kur sužinosi paskutines naujienas, paragausi kulinarinio paveldo.

Visko neišpasakosime. Patys gruodžio 17 dieną 9 valandą atvykite ir įsitikinsite! 

Pagėgių savivaldybės kultūros centro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite