Armalėnų aerodrome dangų raižė lėktuvų modeliai

Aviamodeliavimo mėgėjų rūpesčiu ir pastangomis po 22 metų Armalėnuose vėl buvo surengtos „Pamario taurės“ radijo bangomis valdomų lėktuvų kopijų varžybos. Jose dalyvavo 10 kažkada buvusios labai populiarios techninės sporto šakos atstovų iš Šilutės, Kauno, Klaipėdos miesto ir rajono.

Prieš startą varžybų dalyviai po kelis kartus tikrino, kaip veikia jų modeliai.

Visą dieną Armalėnų dangų raižė radijo bangomis valdomi labai panašūs į tikrus orlaivius modeliai. Tarp jų buvo ir didžiulė reaktyvinė čekiško mokomojo lėktuvo L-39 kopija. Teko girdėti, kad šio klaipėdiečio Valerijaus Kotikovo pagaminto lėktuvėlio vertė siekia 20 tūkst. eurų, toks esąs vienintelis Baltijos šalyse. Didesnis kaip metro ilgio modelis ne tik atrodė, bet skraidė labai įspūdingai, švilpdamas savo reaktyvine turbina. Tai, ko gero, vienintelis reaktyvinis lėktuvas, kada nors pakilęs iš Armalėnų…
Iškilmingo varžybų atidarymo metu aerodromo direktorius Valdemaras Marčiulionis pasidžiaugė atgimusiomis lėktuvų modeliuotojų varžybomis. Jis priminė, kad pirmosios aviamodelių varžybos Lietuvoje įvyko 1935 metais, o pirmasis lėktuvų modeliuotojų klubas įsisteigė 1934 m. Panevėžio apskrityje.
Aidint valstybės himnui, šalia jau plazdančių Mažosios Lietuvos bei Šilutės aviamodeliuotojų klubo „Skrydis“ vėliavų pakilo Lietuvos vėliava. Garbė ją iškelti suteikta jauniausiam varžybų dalyviui Donatui Peičiui. Po to buvo surengtas pasitarimas, kuriame aptarta varžybų eiga ir užduotys, kurias turėjo įvykdyti mažųjų lėktuvų pilotai. Buvo vertinama lėktuvų išvaizda, jų skraidymo galimybės, kurios išryškėjo atliekant įvairias skrydžių figūras.

Šilutiškis Ignas Mikalauskas varžybose dalyvavo su savo rankomis pagaminta lėktuvo „Cessna 150“ kopija.

Nors varžybose dalyvavo tik 10 modeliuotujų, iš kurių keturi buvo šilutiškiai, vienas kaunietis ir penki Klaipėdos miesto bei rajono gyventojai, savo lėktuvų atsivežė daugiau žmonių. Tik ne visi išdrįso pakelti juos į orą, bijodami dėl techninio gedimo ar valdymo klaidos sudaužyti negausiai susirinkusių žiūrovų akivaizdoje. Kartais nesisekė ir išdrįsusiems pasivaržyti. Laimė, sustojus varikliui, lėktuvėlius pavykdavo saugiai nutupdyti į aukštas žoles. Komandinėje įskaitoje šių varžybų nugalėtoja pripažinta Šilutės komanda, o nugalėtojo taurę išsivežė gargždiškis Mindaugas Grimalis skraidęs su senovinio olandiško monoplano „Pander Type D“ kopija.
Teisėju buvęs klaipėdietis lėktuvų ir sklandytuvų modeliuotojas Vladimiras Butkinas sakė, kad Armalėnų aerodromą labai mėgsta šios sporto šakos atstovai. Ko gero, čia geriausia vieta visoje Vakarų Lietuvoje bandyti savo modelius. Todėl lėktuvų modelių varikliukai čia burzgia gana dažnai, tik oficialių varžybų rečiau pasitaiko.
Šilutės aviamodeliuotojų klubo veteranas ir vadovas Ignas Mikalauskas pasakojo, kad šiuo metu mūsų mieste belikę gal 10 aktyvių modeliuotojų. Kažkada buvusi populiari techninio sporto šaka dabar apmirusi, nes nedaug kas ryžtasi skirti daugybę laisvalaikio valandų lėktuvų modeliams kurti. Tiesa, kai kurie perka pramoniniu būdu pagamintus modelius, kurių būna su elektriniais ir vidaus degimo varikliais.
Pats I. Mikalauskas sakė, kad jam labiausiai patinka viską daryti savo rankomis. Net variklius savo lėktuvams konstruoja pats, perdirbdamas benzininius žoliapjovių ar pjūklų motorus.

Vaidotas VILKAS

Prieš varžybas vyko pasitarimas, kurio metu aptartos užduotys mažųjų lėktuvų pilotams.

Klaipėdiečio Valerijaus Kotikovo reaktyvinio lėktuvo L-39 kopija buvo didžiausias ir vienintelis modelis su reaktyviniu varikliu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite