Ar sugrįžta vasaros šventės?

 

To ir pasiteiravome Juknaičių seniūno Alfredo Gaubio, nes būtent birželio 5 d. buvo numatyta Juknaičių seniūnijos bendruomenių šventė, rengiama po gegužės pabaigoje švenčiamos Šilutės miesto šventės.

Dėl karantino, COVID-19 plitimo ir vis kintančių gyvenimo ribojimų šiemet Šilutė miesto 510 metų sukaktį paminėjo kukliau, be gausių susibūrimų ir ilgų koncertų. O juknaitiškiai susirinkę nusprendė, kad birželio 5 d. numatyta šventė nukeliama į rugpjūčio 28 d.

„Vis galioja įvairių ribojimų. Pasiruošti šventei irgi reikia laiko, tad susirinkę taip ir nusprendėme: švęsime rugpjūtį“, – sakė seniūnas.

Šilutės r. savivaldybės taryba yra patvirtinusi 31 strateginį kultūros reginį ar minėtiną datą. Įprasta, kad po vieną šventę surengia kiekviena seniūnija. Tam iš rajono biudžeto skiriama ir lėšų, nors švenčių rengėjai susiranda ir rėmėjų. Peržvelgus tą strateginių renginių sąrašą matyti, kad birželio 19 d. šventė planuota Vainute, birželio 26 d. – Gardame. Paprastai švenčių ratą rajone užbaigia Mykolinės ir ūkininkų šventė Žemaičių Naumiestyje.

Šventė Katyčiuose. Marinos Lodusovos nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Prieš Šilutės miesto šventę kalbintas Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis sakė, kad Šilutės 510 metų sukakties šventė suplanuota kuklesnė, o tai lėmė tik karantino ribojimai, nes žmonių sveikata yra svarbiausia. „Sunku ką planuoti ir žadėti, nes pandemija dėl koronaviruso plitimo nesibaigė, ribojimų yra ir jų privalome paisyti. Yra minčių, kad Šilutės miesto 510 metų sukakties akcentų gal bus ir Žemaičių Naumiestyje vyksiančioje Mykolinių ir kartu rajono ūkininkų šventėje“, – sakė V. Pozingis.

Šią savaitę dėl Šilutės 510 metų sukakties paminėjimo tarėsi V. Pozingis, Kultūros poskyrio vedėja Vilma Griškevičienė, architektas Egidijus Vidrinskas, Šilutės seniūnijos vyr. specialistas Algirdas Ivanauskas. V. Griškevičienė informavo, kad sutarta Šilutę puošti pasodinant prie įstaigų magnolijų, taip pat formuoti žalią alėją palei pėsčiųjų ir dviratininkų taką nuo Šilutės į Traksėdžius. „Jeigu negalėjome gausiai susirinkę švęsti miesto gimtadienio, puošime Šilutę medžiais, darysime žalesnę ir gražesnę“, – sakė V. Griškevičienė.

Buvo susirinkę seniūnai, kultūros įstaigų vadovai. Šiame pasitarime Savivaldybėje kalbėta apie suplanuotas seniūnijų šventes, kurių pernai dėl karantino nebuvo. Juknaičių, Rusnės, Švėkšnos, Saugų seniūnijų bendruomenės keičia švenčių datas. V. Griškevičienė sakė nudžiugusi, kad bendruomenės planuoja nepirkti Lietuvos scenos žvaigždžių koncertų, o rengti šventes sau ir su savo rajono mėgėjų meno kolektyvais. Galbūt tai irgi susiję su COVID-19 pandemija, nes koncertus nupirkdavo verslininkai, kiti rėmėjai. Visiems nelengvas metas, verslininkai vargu ar turėtų iš ko duoti tūkstančius eurų…

Šilutės miesto šventė. Nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Liepos 6 d., Mindaugo karūnavimo diena, išjudins ir Šilutę: planuojama kraštiečių sueiga, himno giedojimas po atviru dangumi, „Sidabrinės nendrės“ premijos įteikimas. Ši premija paskirta renginių organizatoriui Marijui Budraičiui. „Liepos 6 dieną švęsime ir Šilutės 510 metų sukaktį. Taip jau susiklostė, kad šventė vis bus minima ir minima…“ – sakė V. Griškevičienė.

Praėjusį savaitgalį įvyko vasaros koncertų Rusnėje atidarymo renginys. Muzikanto Vyganto Stoškaus sumanyta muzikinė fiesta įgauna pagreitį. Atlikėjo iniciatyva pastatyta scena bei švyturys. Pastarąjį pagamino ir padovanojo AB „Šilutės baldai“. Pasak renginio organizatoriaus, koncertai Rusnėje bus organizuojami visą vasarą. Matyt, netrūks ir koncertų.

Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotary diena prie Minijos

Šilutės Rotary klubas antrą kartą organizavo Rotary dieną. Pirma Rotary diena Pamario krašte buvo skirta Šilutės klubo 25-mečiui ir Rotary organizacijos Lietuvos apygardos penkmečiui 2019 metais. Dėl pandemijos suvaržymų pernai tokia šventė neįvyko. Šįkart rotarietiška šventė šurmuliavo lietuviškąja Venecija vadinamame Minijos (Mingės) kaime, svetingosios Monikos Dobrovolskytės vadovaujamuose svečių namuose. Karštą šeštadienio popietę pabendrauti ir drauge pasiilsėti susirinko beveik 100 rotariečių ir jų šeimų narių. Be šilutiškių, gausiausiai atvyko bendraminčių iš Tauragės, jie šiam tikslui net išsinuomojo didelį autobusą. Taip pat

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Taip pat skaitykite