Ar sugrįžta vasaros šventės?

 

To ir pasiteiravome Juknaičių seniūno Alfredo Gaubio, nes būtent birželio 5 d. buvo numatyta Juknaičių seniūnijos bendruomenių šventė, rengiama po gegužės pabaigoje švenčiamos Šilutės miesto šventės.

Dėl karantino, COVID-19 plitimo ir vis kintančių gyvenimo ribojimų šiemet Šilutė miesto 510 metų sukaktį paminėjo kukliau, be gausių susibūrimų ir ilgų koncertų. O juknaitiškiai susirinkę nusprendė, kad birželio 5 d. numatyta šventė nukeliama į rugpjūčio 28 d.

„Vis galioja įvairių ribojimų. Pasiruošti šventei irgi reikia laiko, tad susirinkę taip ir nusprendėme: švęsime rugpjūtį“, – sakė seniūnas.

Šilutės r. savivaldybės taryba yra patvirtinusi 31 strateginį kultūros reginį ar minėtiną datą. Įprasta, kad po vieną šventę surengia kiekviena seniūnija. Tam iš rajono biudžeto skiriama ir lėšų, nors švenčių rengėjai susiranda ir rėmėjų. Peržvelgus tą strateginių renginių sąrašą matyti, kad birželio 19 d. šventė planuota Vainute, birželio 26 d. – Gardame. Paprastai švenčių ratą rajone užbaigia Mykolinės ir ūkininkų šventė Žemaičių Naumiestyje.

Šventė Katyčiuose. Marinos Lodusovos nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Prieš Šilutės miesto šventę kalbintas Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis sakė, kad Šilutės 510 metų sukakties šventė suplanuota kuklesnė, o tai lėmė tik karantino ribojimai, nes žmonių sveikata yra svarbiausia. „Sunku ką planuoti ir žadėti, nes pandemija dėl koronaviruso plitimo nesibaigė, ribojimų yra ir jų privalome paisyti. Yra minčių, kad Šilutės miesto 510 metų sukakties akcentų gal bus ir Žemaičių Naumiestyje vyksiančioje Mykolinių ir kartu rajono ūkininkų šventėje“, – sakė V. Pozingis.

Šią savaitę dėl Šilutės 510 metų sukakties paminėjimo tarėsi V. Pozingis, Kultūros poskyrio vedėja Vilma Griškevičienė, architektas Egidijus Vidrinskas, Šilutės seniūnijos vyr. specialistas Algirdas Ivanauskas. V. Griškevičienė informavo, kad sutarta Šilutę puošti pasodinant prie įstaigų magnolijų, taip pat formuoti žalią alėją palei pėsčiųjų ir dviratininkų taką nuo Šilutės į Traksėdžius. „Jeigu negalėjome gausiai susirinkę švęsti miesto gimtadienio, puošime Šilutę medžiais, darysime žalesnę ir gražesnę“, – sakė V. Griškevičienė.

Buvo susirinkę seniūnai, kultūros įstaigų vadovai. Šiame pasitarime Savivaldybėje kalbėta apie suplanuotas seniūnijų šventes, kurių pernai dėl karantino nebuvo. Juknaičių, Rusnės, Švėkšnos, Saugų seniūnijų bendruomenės keičia švenčių datas. V. Griškevičienė sakė nudžiugusi, kad bendruomenės planuoja nepirkti Lietuvos scenos žvaigždžių koncertų, o rengti šventes sau ir su savo rajono mėgėjų meno kolektyvais. Galbūt tai irgi susiję su COVID-19 pandemija, nes koncertus nupirkdavo verslininkai, kiti rėmėjai. Visiems nelengvas metas, verslininkai vargu ar turėtų iš ko duoti tūkstančius eurų…

Šilutės miesto šventė. Nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Liepos 6 d., Mindaugo karūnavimo diena, išjudins ir Šilutę: planuojama kraštiečių sueiga, himno giedojimas po atviru dangumi, „Sidabrinės nendrės“ premijos įteikimas. Ši premija paskirta renginių organizatoriui Marijui Budraičiui. „Liepos 6 dieną švęsime ir Šilutės 510 metų sukaktį. Taip jau susiklostė, kad šventė vis bus minima ir minima…“ – sakė V. Griškevičienė.

Praėjusį savaitgalį įvyko vasaros koncertų Rusnėje atidarymo renginys. Muzikanto Vyganto Stoškaus sumanyta muzikinė fiesta įgauna pagreitį. Atlikėjo iniciatyva pastatyta scena bei švyturys. Pastarąjį pagamino ir padovanojo AB „Šilutės baldai“. Pasak renginio organizatoriaus, koncertai Rusnėje bus organizuojami visą vasarą. Matyt, netrūks ir koncertų.

Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Besidomintiems paukščių gyvenimu

Į Lietuvą sugrįžtantiems gandrams sutvarkyta per 100 lizdų Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prisideda prie saugesnės aplinkos paukščiams – išlydėjus ir laukiant sugrįžtančių į Lietuvą gandrų, ant elektros linijų atramų pavojingai sukrauti gandralizdžiai sutvarkomi arba iškeliami ant specialių platformų. Kasmet perėti į Lietuvą parskrendantys gandrai lizdus suka tiesiai ant elektros linijų atramų. Pasak ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktoriaus Virgiliajus Žukausko, elektros skirstymo oro linijos nėra natūrali gandrų buveinė. Todėl kasmet ESO perkelia gandralizdžius. Nuo praėjusių metų kovo ESO perkėlė net

Atsakė į amžiną klausimą: kuo skiriasi balto ir rudo lukšto kiaušiniai?

Tik baltus arba vien rudus – daugelis iš įpročio renkasi būtent vienos spalvos kiaušinius. Kitus veikia įsitikinimas, kad skirtinga lukšto spalva reiškia ir skirtingą kiaušinio kokybę. Tiesa, anot Vaidos Budrienės, prekybos tinko „Iki“ komunikacijos vadovės, prieš Velykas šios dvi pirkėjų grupės susivienija ir daugiausiai renkasi būtent baltuosius kiaušinius, kuriuos marginti yra paprasčiau. „Kasmet pastebime, kad prieš Velykas itin išauga kiaušinių baltu lukštu pardavimai. Šiuo metu kaip tik specialiai šiai šventei turime itin didelį tokių kiaušinių pasirinkimą. Taip pat šiuo laikotarpiu

Didėja transporto techninės apžiūros kainos

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) pagal Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodiką apskaičiavo, kiek nuo šių metų liepos mėnesio transporto priemonių savininkams kainuos techninės apžiūros paslauga. Techninės apžiūros kainos indeksuojamos kiekvienais metais, atsižvelgiant į infliacijos ir darbo užmokesčio pokyčius šalyje, jei darbo užmokesčio pokytis nuo paskutinio kainų tvirtinimo yra lygus arba viršija 9 proc. ir/arba infliacijos/defliacijos pokytis yra lygus arba viršija 5 proc. pagal Statistikos departamento duomenis. Pagal 2023 m. kovo mėnesį Statistikos departamento pateiktus naujausius duomenis

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius. Energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ saulės produktų vadovė Domantė Navarskaitė atkreipia dėmesį, kad nuo saulės modulių įvairūs nešvarumai pakankamai efektyviai pasišalina patys. „Saulės moduliai yra statomi kampu, su nuolydžiu, todėl paprastai krituliai juos neblogai nuplauna be jokių papildomų žmogaus pastangų. Taip nuo modulių gerai pašalinamos dulkės, medžių lapai ar

Taip pat skaitykite