Ar sugrįžta vasaros šventės?

 

To ir pasiteiravome Juknaičių seniūno Alfredo Gaubio, nes būtent birželio 5 d. buvo numatyta Juknaičių seniūnijos bendruomenių šventė, rengiama po gegužės pabaigoje švenčiamos Šilutės miesto šventės.

Dėl karantino, COVID-19 plitimo ir vis kintančių gyvenimo ribojimų šiemet Šilutė miesto 510 metų sukaktį paminėjo kukliau, be gausių susibūrimų ir ilgų koncertų. O juknaitiškiai susirinkę nusprendė, kad birželio 5 d. numatyta šventė nukeliama į rugpjūčio 28 d.

„Vis galioja įvairių ribojimų. Pasiruošti šventei irgi reikia laiko, tad susirinkę taip ir nusprendėme: švęsime rugpjūtį“, – sakė seniūnas.

Šilutės r. savivaldybės taryba yra patvirtinusi 31 strateginį kultūros reginį ar minėtiną datą. Įprasta, kad po vieną šventę surengia kiekviena seniūnija. Tam iš rajono biudžeto skiriama ir lėšų, nors švenčių rengėjai susiranda ir rėmėjų. Peržvelgus tą strateginių renginių sąrašą matyti, kad birželio 19 d. šventė planuota Vainute, birželio 26 d. – Gardame. Paprastai švenčių ratą rajone užbaigia Mykolinės ir ūkininkų šventė Žemaičių Naumiestyje.

Šventė Katyčiuose. Marinos Lodusovos nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Prieš Šilutės miesto šventę kalbintas Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis sakė, kad Šilutės 510 metų sukakties šventė suplanuota kuklesnė, o tai lėmė tik karantino ribojimai, nes žmonių sveikata yra svarbiausia. „Sunku ką planuoti ir žadėti, nes pandemija dėl koronaviruso plitimo nesibaigė, ribojimų yra ir jų privalome paisyti. Yra minčių, kad Šilutės miesto 510 metų sukakties akcentų gal bus ir Žemaičių Naumiestyje vyksiančioje Mykolinių ir kartu rajono ūkininkų šventėje“, – sakė V. Pozingis.

Šią savaitę dėl Šilutės 510 metų sukakties paminėjimo tarėsi V. Pozingis, Kultūros poskyrio vedėja Vilma Griškevičienė, architektas Egidijus Vidrinskas, Šilutės seniūnijos vyr. specialistas Algirdas Ivanauskas. V. Griškevičienė informavo, kad sutarta Šilutę puošti pasodinant prie įstaigų magnolijų, taip pat formuoti žalią alėją palei pėsčiųjų ir dviratininkų taką nuo Šilutės į Traksėdžius. „Jeigu negalėjome gausiai susirinkę švęsti miesto gimtadienio, puošime Šilutę medžiais, darysime žalesnę ir gražesnę“, – sakė V. Griškevičienė.

Buvo susirinkę seniūnai, kultūros įstaigų vadovai. Šiame pasitarime Savivaldybėje kalbėta apie suplanuotas seniūnijų šventes, kurių pernai dėl karantino nebuvo. Juknaičių, Rusnės, Švėkšnos, Saugų seniūnijų bendruomenės keičia švenčių datas. V. Griškevičienė sakė nudžiugusi, kad bendruomenės planuoja nepirkti Lietuvos scenos žvaigždžių koncertų, o rengti šventes sau ir su savo rajono mėgėjų meno kolektyvais. Galbūt tai irgi susiję su COVID-19 pandemija, nes koncertus nupirkdavo verslininkai, kiti rėmėjai. Visiems nelengvas metas, verslininkai vargu ar turėtų iš ko duoti tūkstančius eurų…

Šilutės miesto šventė. Nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Liepos 6 d., Mindaugo karūnavimo diena, išjudins ir Šilutę: planuojama kraštiečių sueiga, himno giedojimas po atviru dangumi, „Sidabrinės nendrės“ premijos įteikimas. Ši premija paskirta renginių organizatoriui Marijui Budraičiui. „Liepos 6 dieną švęsime ir Šilutės 510 metų sukaktį. Taip jau susiklostė, kad šventė vis bus minima ir minima…“ – sakė V. Griškevičienė.

Praėjusį savaitgalį įvyko vasaros koncertų Rusnėje atidarymo renginys. Muzikanto Vyganto Stoškaus sumanyta muzikinė fiesta įgauna pagreitį. Atlikėjo iniciatyva pastatyta scena bei švyturys. Pastarąjį pagamino ir padovanojo AB „Šilutės baldai“. Pasak renginio organizatoriaus, koncertai Rusnėje bus organizuojami visą vasarą. Matyt, netrūks ir koncertų.

Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuva pereina prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos

Laisva elektros energijos rinka Lietuvoje tai – valstybės sprendimas nuosekliai atsisakyti monopolinių sąlygų, nebereguliuoti elektros energijos kainos ir pereiti prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos. Patirtis rodo, kad tai užtikrins aukštą paslaugų kokybę už geriausią kainą – Lietuvoje anksčiau atvertos kitos rinkos šakos, pavyzdžiui, mobilaus ryšio sektorius, kuris dabar yra vienas iš efektyviausių Europoje. „Kalbant apie patį procesą, svarbu suprasti, kad parduodama yra tik prekė, kaip, pavyzdžiui, yra su telekomunikacijų paslaugomis. Elektros energijos gamyba, perdavimas, skirstymas ir tiekimas yra atskirtas. Kas

Vizija, o gal vis dėlto realybė,  arba Nuo geltonojo tilto – iki šviesoforo

Mintis parašyti rašinį kilo besižvalgant į senojo turgaus aikštėje vykstančius darbus. Ir smagu, ir neramu, kas bus, kaip atrodys miesto aikštė baigus darbus. Taip norėtųsi, kad galėtume ja didžiuotis, kaip tai daro kitų miestų gyventojai. Pasidairius svetur Kadangi beveik visi Lietuvoje esantys apžvalgos bokštai aplankyti, tad vasarą keliaudami po Aukštaitijos miestus – Ukmergę, Anykščius, Kupiškį, Pasvalį – domėjomės jų aikštėmis (žinoma, ir kitais objektais). Grįždami pasivaikščiojome Kuršėnų pėsčiųjų tiltu – vienu ilgiausių, 262 metrų, gražiausių ir moderniausių Lietuvoje, per Ventos

VĖTRUNGIŲ KELIAS kviečia kartu švęsti Pasaulinę turizmo dieną

VĖTRUNGIŲ KELIAS kviečia kartu švęsti Pasaulinę turizmo dieną. Rugsėjo 27 d. būtina keliauti ir patirti naujų įspūdžių!   Nuo 12 val. SKONIŲ KELIONĖ ŠILUTĖJE! Atrask Pasaulio skonius savo pietų lėkštėje Paragauk ITALIJOS – restoranas KITCHEN INN (Saulės akl.10, Šilutė) Paragauk JAPONIJOS – kavinė KULINARAI (Tilžės g. 6) Paragauk GRUZIJOS – kavinė MAGNOLIJA (Lietuvininkų g. 29) Paragauk LIETUVOS – kavinė KLUMPĖ (Gluosnių g. 13) Paragauk VOKIETIJOS – kepyklėlė HEYDEKRUG (Saulės akl.3) Paragauk AUSTRIJOS – restoranas GILJA (Vytauto g. 17) Paragauk KINIJOS

Pusė ministrų į darbą vyksta ne automobiliais. O kuo prastesni mes? 

Rugsėjo 22-oji – Diena be automobilio, baigiamasis Europos judumo savaitės akordas. Kai kuriems Vyriausybės nariams diena be automobilio yra kasdienybė. Du ministrai dažnai keliauja dviračiu, du – traukiniu, dar dviem patogiausias būdas – pėstute. Kiti, gyvenantys toli nuo miesto centro ar turintys nuvežti vaikus į ugdymo įstaigas, dažniau renkasi automobilį. Susisiekimo ministras Marius Skuodis ir energetikos ministras Dainius Kreivys kas dieną į darbą eina pėsčiomis. Ir ne tik į darbą – jiedu visur, kur tik įmanoma, vaikšto. Švietimo, mokslo ir

Taip pat skaitykite