Ar sugrįžta vasaros šventės?

 

To ir pasiteiravome Juknaičių seniūno Alfredo Gaubio, nes būtent birželio 5 d. buvo numatyta Juknaičių seniūnijos bendruomenių šventė, rengiama po gegužės pabaigoje švenčiamos Šilutės miesto šventės.

Dėl karantino, COVID-19 plitimo ir vis kintančių gyvenimo ribojimų šiemet Šilutė miesto 510 metų sukaktį paminėjo kukliau, be gausių susibūrimų ir ilgų koncertų. O juknaitiškiai susirinkę nusprendė, kad birželio 5 d. numatyta šventė nukeliama į rugpjūčio 28 d.

„Vis galioja įvairių ribojimų. Pasiruošti šventei irgi reikia laiko, tad susirinkę taip ir nusprendėme: švęsime rugpjūtį“, – sakė seniūnas.

Šilutės r. savivaldybės taryba yra patvirtinusi 31 strateginį kultūros reginį ar minėtiną datą. Įprasta, kad po vieną šventę surengia kiekviena seniūnija. Tam iš rajono biudžeto skiriama ir lėšų, nors švenčių rengėjai susiranda ir rėmėjų. Peržvelgus tą strateginių renginių sąrašą matyti, kad birželio 19 d. šventė planuota Vainute, birželio 26 d. – Gardame. Paprastai švenčių ratą rajone užbaigia Mykolinės ir ūkininkų šventė Žemaičių Naumiestyje.

Šventė Katyčiuose. Marinos Lodusovos nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Prieš Šilutės miesto šventę kalbintas Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis sakė, kad Šilutės 510 metų sukakties šventė suplanuota kuklesnė, o tai lėmė tik karantino ribojimai, nes žmonių sveikata yra svarbiausia. „Sunku ką planuoti ir žadėti, nes pandemija dėl koronaviruso plitimo nesibaigė, ribojimų yra ir jų privalome paisyti. Yra minčių, kad Šilutės miesto 510 metų sukakties akcentų gal bus ir Žemaičių Naumiestyje vyksiančioje Mykolinių ir kartu rajono ūkininkų šventėje“, – sakė V. Pozingis.

Šią savaitę dėl Šilutės 510 metų sukakties paminėjimo tarėsi V. Pozingis, Kultūros poskyrio vedėja Vilma Griškevičienė, architektas Egidijus Vidrinskas, Šilutės seniūnijos vyr. specialistas Algirdas Ivanauskas. V. Griškevičienė informavo, kad sutarta Šilutę puošti pasodinant prie įstaigų magnolijų, taip pat formuoti žalią alėją palei pėsčiųjų ir dviratininkų taką nuo Šilutės į Traksėdžius. „Jeigu negalėjome gausiai susirinkę švęsti miesto gimtadienio, puošime Šilutę medžiais, darysime žalesnę ir gražesnę“, – sakė V. Griškevičienė.

Buvo susirinkę seniūnai, kultūros įstaigų vadovai. Šiame pasitarime Savivaldybėje kalbėta apie suplanuotas seniūnijų šventes, kurių pernai dėl karantino nebuvo. Juknaičių, Rusnės, Švėkšnos, Saugų seniūnijų bendruomenės keičia švenčių datas. V. Griškevičienė sakė nudžiugusi, kad bendruomenės planuoja nepirkti Lietuvos scenos žvaigždžių koncertų, o rengti šventes sau ir su savo rajono mėgėjų meno kolektyvais. Galbūt tai irgi susiję su COVID-19 pandemija, nes koncertus nupirkdavo verslininkai, kiti rėmėjai. Visiems nelengvas metas, verslininkai vargu ar turėtų iš ko duoti tūkstančius eurų…

Šilutės miesto šventė. Nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Liepos 6 d., Mindaugo karūnavimo diena, išjudins ir Šilutę: planuojama kraštiečių sueiga, himno giedojimas po atviru dangumi, „Sidabrinės nendrės“ premijos įteikimas. Ši premija paskirta renginių organizatoriui Marijui Budraičiui. „Liepos 6 dieną švęsime ir Šilutės 510 metų sukaktį. Taip jau susiklostė, kad šventė vis bus minima ir minima…“ – sakė V. Griškevičienė.

Praėjusį savaitgalį įvyko vasaros koncertų Rusnėje atidarymo renginys. Muzikanto Vyganto Stoškaus sumanyta muzikinė fiesta įgauna pagreitį. Atlikėjo iniciatyva pastatyta scena bei švyturys. Pastarąjį pagamino ir padovanojo AB „Šilutės baldai“. Pasak renginio organizatoriaus, koncertai Rusnėje bus organizuojami visą vasarą. Matyt, netrūks ir koncertų.

Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite