Ar reikalinga ratlankiams priežiūra?

Automobilis svarbu kiekvienam. Juo ne tik laiku nuvežame vaikus į būrelius, vykstame į darbą, su juo galime  aplankyti kitus miestus, pramogauti.

Kiekvienas automobilio savininkas nori papuošti savo automobilį, o gražūs ir blizgantys automobilių nauji ratlankiai – tarsi moteriški papuošalai. Lengvojo lydinio ratlankiai gali nesunkiai pagerinti automobilio išvaizdą, dažnai tai būna pirmoji pridėtinės vertės investicija į automobilį.

Tiesą sakant, gražūs daiktai reikalauja tinkamos priežiūros. Net ir nesiliesdami su keliu, automobilio ratlankiai vis tiek gali susidėvėti, įtrūkti ar rūdyti. Automobilių ratlankiai yra viena nešvariausių jūsų automobilio dalių. Ant jų kaupiasi nešvarumai, prilimpantys prie įkaitusių paviršių. O kur dar stabdžių trinkelių dulkės, visokios kelio nuosėdos: smėlis, dulkės, druska…

Kokios priežiūros reikalauja ratlankiai?

Įsigijus dailius ratlankius derėtų ir tinkamai prižiūrėti. Kitaip netrukus teks pirkti naujus. Jei norite, kad ratlankiai ilgai išliktų kaip nauji, reguliariai juos valykite – bent du kartus per mėnesį. Jei automobiliu tenka intensyviai važinėti, rekomenduojama daugiau laiko skirti ratlankių priežiūrai. Aušinami ratlankiai turi būti tik plaunami, nes įvairūs valikliai paliks dėmių, mat vanduo greitai džiūsta ant įkaitusių paviršių.

Pradėję valyti, neskubėkite valyti nešvarumų ir apnašų – iš pradžių švelnia vandens srove nuplaukite ratlankį. Užpilkite ant jo specialaus purvo tirpiklio ir palaukite, kol ims veikti. Ratlankį valykite minkšta, nebraižančia paviršiaus kempine arba minkštu šepetėliu.

Nepamirškite nuvalyti ratlankio veržlių, nes nuo stabdžių trinkelių susikaupia daug nešvarumų ir dulkių. Nuvalykite ne tik išorinę ratlankio pusę, bet ir vidinę plokštumą, kuri visada yra padengta purvu. Išvalius ir nuvalius ratlankį, dar kartą nuplaukite švariu vandeniu.

Tinklapyje https://srotas24.lt/ rasite įvairios naudingos informacijos apie automobilių ratlankius. Senas dėmes, kurių negalima nuplauti, galima pašalinti su citrinos rūgštimi. Ji lengvai pašalina dulkių sluoksnį nuo senų stabdžių trinkelių. Drėgną ratlankį nusausinkite minkšta šluoste. Jos negalima spausti per stipriai, nes susikaupusių nešvarumų vietose galima subraižyti ratlankio paviršių.

Saugokite ratlankius ir važiuodami

Statydami automobilį stenkitės jo neprispausti prie bordiūro, kad nekliūtų ratlankio kampas. Išsukdami iš stovėjimo aikštelės, kai automobilis stovi prie aukšto bordiūro, būkite atsargūs. Jei priekiniai ar galiniai ratai netyčia atsitrenktų į iškilusį bortelį, sugadintų ratlankį. Važiuojant mieste reikia atkreipti dėmesį į nelygius kelius ir dideles duobes. Remontuojamuose keliuose sumažinkite greitį iki minimalaus, nes dažnai tokiose vietose yra daug nelygumų.

Žemo profilio padangų savininkai turi būti itin atidūs važiuodami per nelygumus, nes ratui atsitrenkus į didelę duobę ratlankis nuo smūgio gali įtrūkti.

Važiuodami užmiestyje stenkitės neprivažiuoti per arti kelkraščio, nes kartais būna „išardytas“ asfaltas ir atsiradusios duobės. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti, kai siauruose keliuose tenka lenkti kitą transporto priemonę. Važiuojant per siaurus „miegančius policininkus“ neverta važiuoti dideliu greičiu. Kitaip galima pažeisti ne tik ratlankį, bet ir ratų geometriją.

Gali nutikti ir nelaimė, kai teks keisti ratlankius. Tačiau nesvarbu kokie ratlankiai: R16, R19, R17 ar R15, jų visada rasite įsigyti internete „Srotas24“.

pr2023/072

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip vasarą saugotis parazitinių ligų?

Vasara – ne tik atostogų metas, bet ir palankus laikotarpis kirmėlinėms ligoms plisti. Žemės ūkio darbai, dažnas buvimas gamtoje, neplautos uogos ar daržovės – visa tai gali tapti askaridozės, echinokokozės, toksokarozės ar kitų parazitinių ligų priežastimi. Dažniausiai šiomis ligomis užsikrečia ir serga ikimokyklinio bei jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikai, taip pat vyresni nei 65 metų asmenys. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai primena, kaip apsisaugoti ir išvengti vienos dažniausių parazitinių ligų – askaridozės. Kaip užsikrečiama? Ligą sukelia

Iniciatyvų konkurso nugalėtojai Šilutėje ir Lumpėnuose

„Maxima LT“ paskelbė 15 bendruomenių, kurios šiais metais gavo „Mes – bendruomenė“ 2025 m. finansavimą. Paskelbtame konkūro nugalėtojų sąraše ir viena bendruomenė iš Šilutės, viena – iš Pagėgių savivaldybės. „Maxima LT“ iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ – tai socialinis projektas, kuris šiemet skelbiamas 11-tą kartą. Šia iniciatyva siekiama prisidėti prie visos Lietuvos bendruomenių vaikų prasmingo laisvalaikio po pamokų. Pavyzdžiui, vystant kokybiškas edukacijas, veiklų ir pramogų erdves, didinant neformalaus mokymosi ir užimtumo galimybes, plėtojant edukacijos, kultūros ar sporto infrastruktūrą. Prisidėdama prie

Į Vilkyčius grįžta tarptautinės ralio kroso varžybos: laukiama keturių šalių atstovų

Jau birželio 29-ą dieną Vilkyčių automobilių sporto komplekse vyks Baltijos šalių bei Latvijos ir Lietuvos ralio kroso čempionatų etapai. Neabejojama, kad varžybos bus dramatiškos, kadangi organizatoriai čia tikisi sulaukti beveik šimto dalyvių iš mažiausiai keturių šalių. Vos prieš dvi savaites Vilkyčių automobilių sporto komplekse įvyko Lietuvos automobilių kroso čempionato etapo lenktynės. Birželio 29-ą dieną automobilių sporto aistruoliai kviečiami stebėti ralio kroso batalijas. Čia bus surengti net dviejų čempionatų etapai. Į Šilutės rajone įsikūrusį Vilkyčių automobilių sporto kompleksą atvyksta tiek Baltijos

Miškas – ne trasa. Valstybinių miškų urėdija primena lankymosi miške taisykles

Įsibėgėjant aktyviam laisvalaikio gamtoje sezonui, Valstybinių miškų urėdija ragina elgtis atsakingai. Keturračiais ir kitomis motorinėmis transporto priemonėmis miške leidžiama važiuoti tik keliais. Griežtai draudžiama važiuoti kvartalinėmis linijomis, proskynomis, elektros linijų trasomis, raistais, priešgaisrinėmis juostomis, miško paklote ar pažintiniais takais. Miško keliai skirti visiems lankytojams, todėl svarbu gerbti aplinką ir kitus poilsiautojus. Važinėjimas bekele gali padaryti ilgalaikę žalą miško ekosistemoms – pažeisti dirvožemį, sunaikinti augaliją, trikdyti laukinius gyvūnus. Pramogas miškuose dažnai mėgsta pasirinkti keturračių entuziastai. Šių motorinių transporto priemonių vairuotojų ypač

Taip pat skaitykite