Ar reikalinga ratlankiams priežiūra?

Automobilis svarbu kiekvienam. Juo ne tik laiku nuvežame vaikus į būrelius, vykstame į darbą, su juo galime  aplankyti kitus miestus, pramogauti.

Kiekvienas automobilio savininkas nori papuošti savo automobilį, o gražūs ir blizgantys automobilių nauji ratlankiai – tarsi moteriški papuošalai. Lengvojo lydinio ratlankiai gali nesunkiai pagerinti automobilio išvaizdą, dažnai tai būna pirmoji pridėtinės vertės investicija į automobilį.

Tiesą sakant, gražūs daiktai reikalauja tinkamos priežiūros. Net ir nesiliesdami su keliu, automobilio ratlankiai vis tiek gali susidėvėti, įtrūkti ar rūdyti. Automobilių ratlankiai yra viena nešvariausių jūsų automobilio dalių. Ant jų kaupiasi nešvarumai, prilimpantys prie įkaitusių paviršių. O kur dar stabdžių trinkelių dulkės, visokios kelio nuosėdos: smėlis, dulkės, druska…

Kokios priežiūros reikalauja ratlankiai?

Įsigijus dailius ratlankius derėtų ir tinkamai prižiūrėti. Kitaip netrukus teks pirkti naujus. Jei norite, kad ratlankiai ilgai išliktų kaip nauji, reguliariai juos valykite – bent du kartus per mėnesį. Jei automobiliu tenka intensyviai važinėti, rekomenduojama daugiau laiko skirti ratlankių priežiūrai. Aušinami ratlankiai turi būti tik plaunami, nes įvairūs valikliai paliks dėmių, mat vanduo greitai džiūsta ant įkaitusių paviršių.

Pradėję valyti, neskubėkite valyti nešvarumų ir apnašų – iš pradžių švelnia vandens srove nuplaukite ratlankį. Užpilkite ant jo specialaus purvo tirpiklio ir palaukite, kol ims veikti. Ratlankį valykite minkšta, nebraižančia paviršiaus kempine arba minkštu šepetėliu.

Nepamirškite nuvalyti ratlankio veržlių, nes nuo stabdžių trinkelių susikaupia daug nešvarumų ir dulkių. Nuvalykite ne tik išorinę ratlankio pusę, bet ir vidinę plokštumą, kuri visada yra padengta purvu. Išvalius ir nuvalius ratlankį, dar kartą nuplaukite švariu vandeniu.

Tinklapyje https://srotas24.lt/ rasite įvairios naudingos informacijos apie automobilių ratlankius. Senas dėmes, kurių negalima nuplauti, galima pašalinti su citrinos rūgštimi. Ji lengvai pašalina dulkių sluoksnį nuo senų stabdžių trinkelių. Drėgną ratlankį nusausinkite minkšta šluoste. Jos negalima spausti per stipriai, nes susikaupusių nešvarumų vietose galima subraižyti ratlankio paviršių.

Saugokite ratlankius ir važiuodami

Statydami automobilį stenkitės jo neprispausti prie bordiūro, kad nekliūtų ratlankio kampas. Išsukdami iš stovėjimo aikštelės, kai automobilis stovi prie aukšto bordiūro, būkite atsargūs. Jei priekiniai ar galiniai ratai netyčia atsitrenktų į iškilusį bortelį, sugadintų ratlankį. Važiuojant mieste reikia atkreipti dėmesį į nelygius kelius ir dideles duobes. Remontuojamuose keliuose sumažinkite greitį iki minimalaus, nes dažnai tokiose vietose yra daug nelygumų.

Žemo profilio padangų savininkai turi būti itin atidūs važiuodami per nelygumus, nes ratui atsitrenkus į didelę duobę ratlankis nuo smūgio gali įtrūkti.

Važiuodami užmiestyje stenkitės neprivažiuoti per arti kelkraščio, nes kartais būna „išardytas“ asfaltas ir atsiradusios duobės. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti, kai siauruose keliuose tenka lenkti kitą transporto priemonę. Važiuojant per siaurus „miegančius policininkus“ neverta važiuoti dideliu greičiu. Kitaip galima pažeisti ne tik ratlankį, bet ir ratų geometriją.

Gali nutikti ir nelaimė, kai teks keisti ratlankius. Tačiau nesvarbu kokie ratlankiai: R16, R19, R17 ar R15, jų visada rasite įsigyti internete „Srotas24“.

pr2023/072

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Taip pat skaitykite