Ar reikalinga ratlankiams priežiūra?

Automobilis svarbu kiekvienam. Juo ne tik laiku nuvežame vaikus į būrelius, vykstame į darbą, su juo galime  aplankyti kitus miestus, pramogauti.

Kiekvienas automobilio savininkas nori papuošti savo automobilį, o gražūs ir blizgantys automobilių nauji ratlankiai – tarsi moteriški papuošalai. Lengvojo lydinio ratlankiai gali nesunkiai pagerinti automobilio išvaizdą, dažnai tai būna pirmoji pridėtinės vertės investicija į automobilį.

Tiesą sakant, gražūs daiktai reikalauja tinkamos priežiūros. Net ir nesiliesdami su keliu, automobilio ratlankiai vis tiek gali susidėvėti, įtrūkti ar rūdyti. Automobilių ratlankiai yra viena nešvariausių jūsų automobilio dalių. Ant jų kaupiasi nešvarumai, prilimpantys prie įkaitusių paviršių. O kur dar stabdžių trinkelių dulkės, visokios kelio nuosėdos: smėlis, dulkės, druska…

Kokios priežiūros reikalauja ratlankiai?

Įsigijus dailius ratlankius derėtų ir tinkamai prižiūrėti. Kitaip netrukus teks pirkti naujus. Jei norite, kad ratlankiai ilgai išliktų kaip nauji, reguliariai juos valykite – bent du kartus per mėnesį. Jei automobiliu tenka intensyviai važinėti, rekomenduojama daugiau laiko skirti ratlankių priežiūrai. Aušinami ratlankiai turi būti tik plaunami, nes įvairūs valikliai paliks dėmių, mat vanduo greitai džiūsta ant įkaitusių paviršių.

Pradėję valyti, neskubėkite valyti nešvarumų ir apnašų – iš pradžių švelnia vandens srove nuplaukite ratlankį. Užpilkite ant jo specialaus purvo tirpiklio ir palaukite, kol ims veikti. Ratlankį valykite minkšta, nebraižančia paviršiaus kempine arba minkštu šepetėliu.

Nepamirškite nuvalyti ratlankio veržlių, nes nuo stabdžių trinkelių susikaupia daug nešvarumų ir dulkių. Nuvalykite ne tik išorinę ratlankio pusę, bet ir vidinę plokštumą, kuri visada yra padengta purvu. Išvalius ir nuvalius ratlankį, dar kartą nuplaukite švariu vandeniu.

Tinklapyje https://srotas24.lt/ rasite įvairios naudingos informacijos apie automobilių ratlankius. Senas dėmes, kurių negalima nuplauti, galima pašalinti su citrinos rūgštimi. Ji lengvai pašalina dulkių sluoksnį nuo senų stabdžių trinkelių. Drėgną ratlankį nusausinkite minkšta šluoste. Jos negalima spausti per stipriai, nes susikaupusių nešvarumų vietose galima subraižyti ratlankio paviršių.

Saugokite ratlankius ir važiuodami

Statydami automobilį stenkitės jo neprispausti prie bordiūro, kad nekliūtų ratlankio kampas. Išsukdami iš stovėjimo aikštelės, kai automobilis stovi prie aukšto bordiūro, būkite atsargūs. Jei priekiniai ar galiniai ratai netyčia atsitrenktų į iškilusį bortelį, sugadintų ratlankį. Važiuojant mieste reikia atkreipti dėmesį į nelygius kelius ir dideles duobes. Remontuojamuose keliuose sumažinkite greitį iki minimalaus, nes dažnai tokiose vietose yra daug nelygumų.

Žemo profilio padangų savininkai turi būti itin atidūs važiuodami per nelygumus, nes ratui atsitrenkus į didelę duobę ratlankis nuo smūgio gali įtrūkti.

Važiuodami užmiestyje stenkitės neprivažiuoti per arti kelkraščio, nes kartais būna „išardytas“ asfaltas ir atsiradusios duobės. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti, kai siauruose keliuose tenka lenkti kitą transporto priemonę. Važiuojant per siaurus „miegančius policininkus“ neverta važiuoti dideliu greičiu. Kitaip galima pažeisti ne tik ratlankį, bet ir ratų geometriją.

Gali nutikti ir nelaimė, kai teks keisti ratlankius. Tačiau nesvarbu kokie ratlankiai: R16, R19, R17 ar R15, jų visada rasite įsigyti internete „Srotas24“.

pr2023/072

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite