Ar prezervatyvų populiarumas mažėja? 4 teorijos

Iliustracija: unsplash.com

Nors prezervatyvai vis dar išlieka pačia populiariausia apsaugos sekso metu naudojama priemone, gamybininkai pastebi, kad santykinai poreikis mažėja. Kodėl? Tam įtaką daro keli paprasti veiksniai.

1.Atsiranda vis daugiau kitų kontraceptinių priemonių.

Žinoma, pirmiausia, tai, kad sargiai yra tik viena iš daugelio apsaugos priemonių. Moterys gali rinktis iš gausos, kuri suteikia galimybę kontroliuoti savo lytinį gyvenimą: tabletės, pleistrai, spiralės… Tiesa, visos jos geba apsaugoti nuo nenorimo nėštumo, tačiau prezervatyvai saugo ir nuo lytiškai plintančių ligų.

2. Padidėja ŽPV vakcinos prieinamumas.

Prezervatyvai pirmiausia vadinami vienintele apsauga nuo LPL. Jie buvo ypač aktyviai perkami plintant ŽPV. Šiuo metu didėja ŽPV vakcinų prieinamumas, o tai gali daryti įtaką ir neatsakingam mylėjimuisi su vienos dienos partneriais be apsaugų.

3. Mažėja jaunų žmonių seksualinis aktyvumas.

Prezervatyvai dažniausiai siejami su jaunais žmonėmis, kurie dar neturi nuolatinio lytinio partnerio. Kadangi medikai fiksuoja mažėjanti jaunų žmonių (15-20 metų) lytinį aktyvumą, natūraliai krenta ir sargių pardavimo mastai.

4. Menkas lytinis švietimas.

Galiausiai, prie mažesnių pirkimo mastų galimai prisideda ir per mažas lytinis švietimas, ypač, internete perskaitomi mitai, porno video nerodomi sargiai. Visa tai skatina mylejimasi be jokių apsaugų.

pr2023/152

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite