Ar grąžins Šilutėje žaliąją rodyklę?

Nuo šių metų sausio 1-osios prie šviesoforų nebeliko lentelių su žaliomis rodyklėmis, kurios dar gruodį buvo nuimtos. Neliko ir vienintelės Šilutėje, buvusios prie šviesoforo Lietuvininkų gatvėje. Kilus didmiesčiuose sumaiščiai ir vairuotojų pasipiktinimui, Vyriausybė nusprendė sugrąžinti papildomas žaliąsias rodykles.

Šiems pokyčiams neprieštaravo rajonų gyventojai. Skundų nepateikė ir šilutiškiai, kuriems, pasirodo, žalioji rodyklė ir nebus grąžinta. Kodėl?

Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis „Pamariui“ patvirtino, kad Šilutėje prie vienintelio mieste veikiančio šviesoforo nebus grąžinta žalioji rodyklė. Planuojama keisti šviesoforą nauju, mat šis jau senas, dažnai genda. „Prieš penkerius metus buvo priimtas sprendimas, kad nuo šių metų sausio 1-osios įsigalioja tokia tvarka – nuimamos žalios rodyklės. Jeigu mes mieste susitvarkysime savo sankryžą, tuomet žalia rodyklė nebereikalinga“, – sakė S. Šeputis. Planuojama šviesoforą atnaujinti dar šiemet.

Savivaldybės nesiskundė
Priminsime, kad nuo šių metų sausio 1-osios galios neteko 76 KET punktas, pagal kurį sukti į dešinę leido prie šviesoforo pritvirtinta papildoma lentelė su žalia rodykle. Tokiu būdu buvo siekiama sumažinti konfliktinių situacijų skaičių ir apsaugoti pažeidžiamiausius eismo dalyvius. Tyrimai ir praktika rodo, kad šis eismo organizavimo būdas nedera su jutikliniu šviesoforų valdymu. Anot Susisiekimo ministerijos, tai turi neigiamos įtakos eismo saugai ir kitų sankryžų krypčių pralaidumui. Didžiausias pavojus sukeliamas labiausiai pažeidžiamiems eismo dalyviams – pėstiesiems ir dviratininkams. Tai lemia žmogiškasis faktorius, nesugebėjimas aprėpti informacijos gausos ar vairuotojo klaidos galimybė, nes būtina stebėti pėsčiuosius ir transportą, kuriems dega leidžiamasis signalas.
Dėl šių pasikeitimų sukilo didmiesčių gyventojai, daugiausiai pretenzijų turėjo vilniečiai, kurie valtininkus „užpylė“ skundais sugrąžinti buvusias žaliąsias rodykles. Viena iš pagrindinių problemų – susidariusios spūstys. Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius stebisi, jog nuėmus žaliąsias rodykles sukilo visuomenė. Anot jo, nė viena šalies savivaldybė iki 2020 metų nepareiškė, kad reikia atsisakyti 2014 metais priimto sprendimo nuimti prie šviesoforų buvusias lenteles su žaliomis rodyklėmis. Prašymų pratęsti lentelės su žalia rodykle naudojimo terminą taip pat nebuvo. „Rugsėjo mėnesį pradėjome analizuoti, ką savivaldybėms reikėtų padaryti, kad po Naujųjų metų situacija būtų pagerėjusi. <..>Be to, kiekviena savivaldybė jau veikė pagal išankstinį prieš penkerius metus nustatytą planą, <..>, bet faktas, kad nė viena savivaldybė iki Naujųjų metų nepareiškė, jog reikia atsisakyti šio 2014 metais priimto Vyriausybės nutarimo arba iš principo situacija nepateisinama. Bet po Naujųjų metų iškilo problema Vilniaus mieste“, – Eltai sakė J. Narkevičius.

Nusprendė sugrąžinti
Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui grąžinti papildomas šviesoforų lenteles su žaliomis rodyklėmis. „Atsižvelgdami į vairuotojų ir kitų eismo dalyvių prašymus bei siekdami užtikrinti kiekvieno saugumą, priėmėme svarbų sprendimą leisti naudoti lenteles su žaliomis rodyklėmis tose sankryžose, kur ypač svarbu užtikrinti eismo pralaidumą“, – sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. Tose sankryžose, kur nėra galimybės žaliųjų rodyklių pakeisti alternatyviomis priemonėmis, jos sugrįš visam laikui, tačiau ten, kur įmanoma įgyvendinti pakeitimus, žaliosios rodyklės bus laikinos.

Naujose sankryžose – neliks
Lentelės su žalia rodykle negalės būti įrengiamos naujai pastatytose ir rekonstruotose sankryžose, o dėl jų grąžinimo miestų savivaldybės turės konsultuotis su saugų eismą prižiūrinčiomis institucijomis. Esamose sankryžose prie šviesoforų ties raudonu signalu bus leidžiama tvirtinti lentelę su žalia rodykle, kai tenkinamos nurodytos sąlygos: ties žaliu šviesoforo signalu neįrengta papildoma šviesoforo sekcija su žalia rodykle dešiniajam posūkiui, neįrengtas atskiras šviesoforas su rodyklėmis dešiniajam posūkiui, į dešinę leidžiama sukti iš vienos eismo juostos.

Taip pat turės būti užtikrinama, kad į dešinę ketinantis sukti vairuotojas, sustojęs prieš „Stop“ liniją, gerai mato pėsčiuosius ir transporto priemones, kurių judėjimo kryptį jis kirs, ir nekliudys pagal žalią signalą skersine kryptimi judantiems pėstiesiems ir transportui.
Sprendimas įrengti ties raudonu šviesoforo signalu lentelę su žalia rodykle privalės būti suderintas su Transporto kompetencijų agentūra, kuri, remdamasi specialiosiomis žiniomis, atliks sprendimo įrengti lentelę su žalia rodykle vertinimą eismo saugumo požiūriu.

Parengė Viktorija SKUTULIENĖ

 

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite