Apsimetę savivaldybių darbuotojais sukčiai vilioja iš senjorų pinigus

Lietuvos paštas kartu su šalies Policija įspėja gyventojus saugotis sukčių. Savivaldybių darbuotojais prisistatantys asmenys iš senjorų mėgina išvilioti gautas pensijas, teigdami, jog laiškininkas išmokėjo pensiją padirbtais eurais.

„Šią savaitę iš gyventojų sulaukėme keleto pranešimų, kad į juos kreipėsi nežinomi asmenys, kurie informavo, jog Lietuvos pašto laiškininkas senjorams pensijas išmokėjo padirbtais pinigais. Savivaldybių darbuotojais prisistatantys asmenys siūlosi atvykti pas senjorus į namus ir pakeisti gautą pensiją neva tikrais pinigais. Norime įspėti gyventojus, kad nei Lietuvos pašto, nei kitų įstaigų darbuotojai namuose valiutos nekeičia, o sulaukus tokių skambučių nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112“, – sakė Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.
Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis patvirtino, kad tokių atvejų, kai sukčiai iš senjorų mėgina išvilioti pinigus, užregistruotas ne vienas.
„Valiutos keitimo laikotarpiu sukčiai itin aktyvūs, todėl raginame gyventojus būti budrius, neįsileisti nepažįstamų asmenų į namus, neteikti asmeninių duomenų, o valiutą keisti tik nurodytose vietose – paštuose, bankuose, kredito unijose“, – teigė R. Matonis.
Lietuvos paštas užtikrina, kad pensijoms ar kitoms išmokoms skirti pinigai yra saugūs ir tikri, gauti iš šalies bankų. Išsikeisti valiutą galima tik 330-yje paštų, bankų ar kreditų unijų skyriuose. Gyventojų namuose ar kitose vietose valiuta nėra keičiama.
Lietuvos paštas taip pat įspėja gyventojus nepažįstamiems asmenims neatskleisti informacijos apie pensijų ar kitų išmokų pristatymo dieną bei gaunamą sumą.
Kilus įtarimams, kad gyventojas buvo apgautas, prašome kreiptis į policiją arba skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.
Nemokamai išsikeisti valiutą 330-yje paštų ir dalyje kreditų unijų bus galima iki kovo 1 dienos. Komerciniuose bankuose valiuta neatlygintinai keičiama iki birželio 30 d., o Lietuvos banko skyriuose – neribotą laiką.

Akcinės bendrovės Lietuvos pašto inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Per dvi dienas iš anksto balsavo daugiau kaip 91 tūkst. rinkėjų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per dvi išankstinio balsavimo dienas, gegužės 7-8 d.), rinkdami Respublikos Prezidentą ir spręsdami referendume dėl pilietybės išsaugojimo, iki gegužės 8 d. 20 valandos vakaro jau balsavo daugiau kaip 91 tūkstantis rinkėjų. „Dėl itin didelio rinkėjų aktyvumo dalyje balsavimo vietų ir gegužės 8 d. po 20 valandos buvo nusidriekusios eilės. Tokiais atvejais rinkimų komisija užfiksuoja eilės pabaigą ir visiems į eilę iki 20 valandos atvykusiems rinkėjams yra leidžiama balsuoti. Todėl esame labai dėkingi rinkėjams už

Daugėja norinčiųjų tapti slaugytojų padėjėjais

Sveikatos priežiūros įstaigoms signalizuojant apie didėjantį medicinos darbuotojų trūkumą, Lietuvoje ateityje gali trūkti daugiau nei 2 tūkstančių slaugytojų padėjėjų. Užimtumo tarnybos duomenys patvirtina didėjantį slaugos specialistų poreikį, tačiau daugėja ir besimokančių šios profesijos. Pastaraisiais metais darbdaviai kas ketvirtį skelbė daugiau nei 300 laisvų darbo vietų slaugytojų padėjėjams. Didžiausia jų paklausa – Vilniaus ir Kauno miesto savivaldybėse. „Šią profesiją dažniausiai renkasi tie, kurie jau turi asmeninės patirties slaugant artimuosius. Beveik 30 proc. klientų, pasinaudojusių parama slaugytojo padėjėjo mokymo programoms, buvo sulaukę

Ugniagesiai gelbėtojai įspėja ir praneša apie įvykius Šilutės ir Pagėgių krašte

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per keturis šių metų mėnesius šalyje kilo 2800 gaisrų, juose žuvo 39 žmonės, tarp jų 1 vaikas, o 70 gyventojų patyrė traumų. Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 72 gyventojus, iš jų 4 vaikus, 197 pastatus, 31 transporto priemonę, 147 gyvūnus. Šiemet kilo 4 gaisrai, kuriuose žuvo daugiau nei vienas žmogus. Sausio mėnesį kilo 2 gaisrai, kuriuose žuvo po 2 šalies gyventojus. Vasario mėnesį kilo vienas gaisras, kuriame žuvo 3 žmonės, o kitas  gaisras pražudė 2

Trys dažniausios priežastys, kodėl draudimas netenkina prašymo atlyginti patirtą žalą

Apsidraudę būstą, namų turtą ar automobilį dažniausiai neplanuojame, kad draudimu teks pasinaudoti, tai yra, kad draudimo laikotarpiu patirsime žalą. Tačiau įvykus nelaimei turimas draudimo polisas atlieka savo paskirtį – padeda sureguliuoti žalą ir amortizuoja dėl jos patirtus kaštus. Visgi pasitaiko atvejų, kai užpildžius prašymą dėl žalos atlyginimo draudikas žalos kompensuoti negali. Dėl kokių priežasčių nutinka tokios situacijos? Verta pasidomėti nedraudžiamaisiais įvykiais Kaip pastebi „Lietuvos draudimo“ žalų departamento vadovas Artūras Juodeikis, draudikai neretai susiduria su situacija, kai negali tenkinti prašymo atlyginti

Taip pat skaitykite