Aplinkos ministras ir jo padėjėjai Šilutėje sukosi sparčiai

Šilutės r. Savivaldybėje lankėsi aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Kartu su juo atvyko Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (LAAIF) direktorius Virginijus Šmigelskas, ministerijos vyriausioji patarėja Vilma Karosienė bei ministro patarėja Simona Liaudanskytė.

Aplinkos ministrą Kęstutį Trečioką prie Cintjoniškių g. 5 namo pasitiko gyventojų delegacija. Žmonės skundėsi nekokybiškai rangovų atliktais darbais.

Pažintis ne iš ataskaitų
„Kitą kartą bijosiu atvykti į tą Šilutę. Jūs man tiek daug parodėte, tiek namų darbų uždavėte, kad ir sugrįžus į Vilnių reikės nemažai padirbėti“, – skubėdamas iš vieno objekto į kitą juokavo aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.
Per įtemptą darbo dieną Aplinkos ministerijos komanda, lydima Savivaldybės mero, politikų ir specialistų, suspėjo daug nuveikti. Po susitikimo Savivaldybėje, apžiūrėjo renovuojamus daugiabučius, Pamario pagrindinę mokyklą, Vainuto gimnaziją ir Šilutės ligoninę. Mokyklose ir ligoninėje už gautas LIFE programos lėšas numatoma įgyvendinti pastatų energetinio efektyvumo didinimo projektus. Pasistengę svečiai aplankė visus numatytus objektus, stengėsi visus išklausyti, o kur klausimų būta mažiau, trumpino susitikimų laiką.
Savivaldybėje ministras priminė dirbantis dar tik 10 mėnesių, tad norįs susipažinti su realia situacija Pamario krašte, o ne iš ataskaitų ir pažymų ministerijoje. Ministras vardijo pagrindines veiklos kryptis, kur numatoma skirti daugiausiai dėmesio: pastatų renovacija, atliekų tvarkymas, vandentvarka ir regioniniai parkai.
Sulaukė klausimų
LAAIF direktorius Virginijus Šmigelskis sakė: „Esu pasirengęs gauti klausimų ir su jais grįžti dirbti į Vilnių. Ne į visus sugebėčiau atsakyti dabar, todėl būtų geriau, jei pateiktumėte raštu“. Jis paminėjo, kad mūsų rajone fondas finansavo nemažai projektų. Paramos yra gavusi jau nebeveikianti AB „Biofuture“, AB „Šilutės baldai“, UAB „Šilutės vandenys“, Savivaldybė (konteineriams pirkti), dabar savo eilės laukia Vainuto, Katyčių, Saugų ir Šilutės Pamario pagrindinių mokyklų bei Šilutės ligoninės projektų finansavimas. Tikslesni skaičiai ir terminai turėtų paaiškėti birželio 16 d. Kad iki tol su LAAIF ne viskas buvo gerai, pritarė ir meras Vytautas Laurinaitis.
Jis pasakojo, kad kai kurių projektų derinimas trunka jau antrus metus, o pabaiga dar neaiški.
Pritaręs, kad paraiškų vertinimas LAAIF vyksta pernelyg ilgai ir ten pradėtas vidinis tyrimas, aplinkos ministras paprašė užduoti klausimų.
Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius tikisi aplinkos apsaugos institucijų pagalbos savaitgaliais, kai prie upių vos ne į vandenį suvažiuoja automobiliai. Nesilaikydami jokių saugos taisyklių laksto motorinės valtys ir vandens motociklai. „Gavome pranešimą, kad laivą valdo girtas kapitonas ir 3 valandas nieko negalėjome padaryti“, – pasakojo policijos komisariato vadas.
Ministras atsakė, kad dažniau tenka susidurti su priešinga padėtimi, kai bendradarbiauti nenori teisėsaugos institucijos. Jis pažadėjo pasistengti palaikyti glaudesnius ryšius ir papasakojo, kad veikia karštoji telefono linija, kuria galima operatyviai pranešti apie pažeidimus. Per parą gaunama apie 700 skambučių, 3 iš 4 pranešimų pasitvirtina.

Iš kairės: LAAIF direktorius Virginijus Šmigelskas, aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, Šilutės r. meras Vytautas Laurinaitis, mokyklos direktorius Jonas Bendžius ir rajono Tarybos narys Steponas Kazlauskas iš Pamario pagrindinės mokyklos išėjo su šypsenomis. Ši mokymo įstaiga netrukus sulauks statybininkų.

Naudos ir sraigtasparnį
Yra sutarta, kad 70 valandų per metus aplinkosaugininkai galės naudoti neseniai kitos ministerijos įsigytą sraigtasparnį. Priminus, kad Šilutėje pasitaikė atvejų, kai uoste į vandens paviršių iškilo negyvų žuvų, o aplinkos apsaugos inspektorius buvę sunku prisikviesti, ministras paaiškino, jog dabar įvesta nauja būdravimo tvarka. Už 10 proc. priedo prie atlyginimo inspektoriai pasikeisdami būna pasirengę atvykti ir ne darbo laiku. Būdravimo metu jie privalo išlikti blaivūs, niekur neišvykti ir būti pasiekiami telefonu. Atvykti gali ir kito rajono aplinkosaugos inspektoriai. Blogiausiu atveju K. Trečiokas ragino skambinti tel. 112.
Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Alfredas Nausėda teiravosi, ką daryti su laukus niokojančiais šernais, kurių pridarytų nuostolių vis daugėja. Per mėnesį nusiaubiama apie 30–40 ha plote. Ministras sakė, kad ūkininkai gali reikalauti medžiotojų pagalbos. Jei šie spyriosis, ministerija turinti poveikio medžiotojų būreliams priemonių. Taip pat svarstoma galimybė leisti medžioti panaudojant naktinio matymo prietaisus. Tai padėtų sumažinti perteklinę žvėrių populiaciją.
Šilutės šilumos tinklų bendrovės direktorius Algis Šaulys skundėsi dėl taršos leidimų: tai jie reikalingi, tai nereikalingi, tai vienos formos turi būti, tai kitokios. Reikėtų vieningos tvarkos ir dokumento šablono.
Ministras sakė, kad galutinė ataskaitos forma dar neparengta. Meras Vytautas Laurinaitis skundėsi nepalankia ūkininkams išmokų už plotus, kur gyvena saugoma meldinė nendrinukė, tvarka. Ūkininkai negali deklaruoti nuomojamų žemės plotų.
Kaip sekasi renovacija?
Po susitikimo Savivaldybėje ministras išskubėjo į Šilutės miesto Gluosnių ir Cintjoniškių gatves apžiūrėti renovuojamų daugiabučių. Prie Cintjoniškių g. 5 ministrą pasitiko visa delegacija. Žmonės skundėsi prastai nudažytu namu, klibančiomis palangėmis, blogai sudėtomis plytelėmis ir radiatoriais… Priežastis – lėšų renovacijai numatyta mažiau nei reikėjo, vykdant konkursą sumažėjo įkainiai. Pastatas dar nepriimtas, tad rangovui teks pačiam išsisukti iš nemalonios padėties. Palikti broko neleis. Prie kitų daugiabučių padėtis buvo geresnė ir priekaištų išsakyta mažiau.
Su šypsenomis svečiai ir šeimininkai išėjo Pamario iš pagrindinės mokyklos. Šios mokyklos direktorius Jonas Bendžius sakė, kad dėl energetinio mokyklos renovavimo projekto iš esmės sutarta. Dar 2006 metais, kaip ir daugelyje rajono mokyklų, čia buvo pakeistas stogas, langai, durys, tačiau šildymo sistema liko nemodernizuota nuo pat 1981 metų, neapšiltintos sienos.
„Organizuoti šildymą, kad visiems būtų gerai, nepavyksta. Vaikai šąla, tėvai nepatenkinti“, – apie dabartį kalbėjo mokyklos direktorius Jonas Bendžius.
„Taigi, tikimės, kad šie dalykai bus sutvarkyti. Jeigu savivaldybėje atsiras dar šiek tiek lėšų, stengsimės sutvarkyti ir sporto salę, kurioje baigia sulūžti grindys, sportuoti darosi nebesaugu. Salė kapitaliai neremontuota nuo mokyklos pastatymo“, – pridūrė jis.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite