Aplinkos ministras ir jo padėjėjai Šilutėje sukosi sparčiai

Šilutės r. Savivaldybėje lankėsi aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Kartu su juo atvyko Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (LAAIF) direktorius Virginijus Šmigelskas, ministerijos vyriausioji patarėja Vilma Karosienė bei ministro patarėja Simona Liaudanskytė.

Aplinkos ministrą Kęstutį Trečioką prie Cintjoniškių g. 5 namo pasitiko gyventojų delegacija. Žmonės skundėsi nekokybiškai rangovų atliktais darbais.

Pažintis ne iš ataskaitų
„Kitą kartą bijosiu atvykti į tą Šilutę. Jūs man tiek daug parodėte, tiek namų darbų uždavėte, kad ir sugrįžus į Vilnių reikės nemažai padirbėti“, – skubėdamas iš vieno objekto į kitą juokavo aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.
Per įtemptą darbo dieną Aplinkos ministerijos komanda, lydima Savivaldybės mero, politikų ir specialistų, suspėjo daug nuveikti. Po susitikimo Savivaldybėje, apžiūrėjo renovuojamus daugiabučius, Pamario pagrindinę mokyklą, Vainuto gimnaziją ir Šilutės ligoninę. Mokyklose ir ligoninėje už gautas LIFE programos lėšas numatoma įgyvendinti pastatų energetinio efektyvumo didinimo projektus. Pasistengę svečiai aplankė visus numatytus objektus, stengėsi visus išklausyti, o kur klausimų būta mažiau, trumpino susitikimų laiką.
Savivaldybėje ministras priminė dirbantis dar tik 10 mėnesių, tad norįs susipažinti su realia situacija Pamario krašte, o ne iš ataskaitų ir pažymų ministerijoje. Ministras vardijo pagrindines veiklos kryptis, kur numatoma skirti daugiausiai dėmesio: pastatų renovacija, atliekų tvarkymas, vandentvarka ir regioniniai parkai.
Sulaukė klausimų
LAAIF direktorius Virginijus Šmigelskis sakė: „Esu pasirengęs gauti klausimų ir su jais grįžti dirbti į Vilnių. Ne į visus sugebėčiau atsakyti dabar, todėl būtų geriau, jei pateiktumėte raštu“. Jis paminėjo, kad mūsų rajone fondas finansavo nemažai projektų. Paramos yra gavusi jau nebeveikianti AB „Biofuture“, AB „Šilutės baldai“, UAB „Šilutės vandenys“, Savivaldybė (konteineriams pirkti), dabar savo eilės laukia Vainuto, Katyčių, Saugų ir Šilutės Pamario pagrindinių mokyklų bei Šilutės ligoninės projektų finansavimas. Tikslesni skaičiai ir terminai turėtų paaiškėti birželio 16 d. Kad iki tol su LAAIF ne viskas buvo gerai, pritarė ir meras Vytautas Laurinaitis.
Jis pasakojo, kad kai kurių projektų derinimas trunka jau antrus metus, o pabaiga dar neaiški.
Pritaręs, kad paraiškų vertinimas LAAIF vyksta pernelyg ilgai ir ten pradėtas vidinis tyrimas, aplinkos ministras paprašė užduoti klausimų.
Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius tikisi aplinkos apsaugos institucijų pagalbos savaitgaliais, kai prie upių vos ne į vandenį suvažiuoja automobiliai. Nesilaikydami jokių saugos taisyklių laksto motorinės valtys ir vandens motociklai. „Gavome pranešimą, kad laivą valdo girtas kapitonas ir 3 valandas nieko negalėjome padaryti“, – pasakojo policijos komisariato vadas.
Ministras atsakė, kad dažniau tenka susidurti su priešinga padėtimi, kai bendradarbiauti nenori teisėsaugos institucijos. Jis pažadėjo pasistengti palaikyti glaudesnius ryšius ir papasakojo, kad veikia karštoji telefono linija, kuria galima operatyviai pranešti apie pažeidimus. Per parą gaunama apie 700 skambučių, 3 iš 4 pranešimų pasitvirtina.

Iš kairės: LAAIF direktorius Virginijus Šmigelskas, aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, Šilutės r. meras Vytautas Laurinaitis, mokyklos direktorius Jonas Bendžius ir rajono Tarybos narys Steponas Kazlauskas iš Pamario pagrindinės mokyklos išėjo su šypsenomis. Ši mokymo įstaiga netrukus sulauks statybininkų.

Naudos ir sraigtasparnį
Yra sutarta, kad 70 valandų per metus aplinkosaugininkai galės naudoti neseniai kitos ministerijos įsigytą sraigtasparnį. Priminus, kad Šilutėje pasitaikė atvejų, kai uoste į vandens paviršių iškilo negyvų žuvų, o aplinkos apsaugos inspektorius buvę sunku prisikviesti, ministras paaiškino, jog dabar įvesta nauja būdravimo tvarka. Už 10 proc. priedo prie atlyginimo inspektoriai pasikeisdami būna pasirengę atvykti ir ne darbo laiku. Būdravimo metu jie privalo išlikti blaivūs, niekur neišvykti ir būti pasiekiami telefonu. Atvykti gali ir kito rajono aplinkosaugos inspektoriai. Blogiausiu atveju K. Trečiokas ragino skambinti tel. 112.
Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Alfredas Nausėda teiravosi, ką daryti su laukus niokojančiais šernais, kurių pridarytų nuostolių vis daugėja. Per mėnesį nusiaubiama apie 30–40 ha plote. Ministras sakė, kad ūkininkai gali reikalauti medžiotojų pagalbos. Jei šie spyriosis, ministerija turinti poveikio medžiotojų būreliams priemonių. Taip pat svarstoma galimybė leisti medžioti panaudojant naktinio matymo prietaisus. Tai padėtų sumažinti perteklinę žvėrių populiaciją.
Šilutės šilumos tinklų bendrovės direktorius Algis Šaulys skundėsi dėl taršos leidimų: tai jie reikalingi, tai nereikalingi, tai vienos formos turi būti, tai kitokios. Reikėtų vieningos tvarkos ir dokumento šablono.
Ministras sakė, kad galutinė ataskaitos forma dar neparengta. Meras Vytautas Laurinaitis skundėsi nepalankia ūkininkams išmokų už plotus, kur gyvena saugoma meldinė nendrinukė, tvarka. Ūkininkai negali deklaruoti nuomojamų žemės plotų.
Kaip sekasi renovacija?
Po susitikimo Savivaldybėje ministras išskubėjo į Šilutės miesto Gluosnių ir Cintjoniškių gatves apžiūrėti renovuojamų daugiabučių. Prie Cintjoniškių g. 5 ministrą pasitiko visa delegacija. Žmonės skundėsi prastai nudažytu namu, klibančiomis palangėmis, blogai sudėtomis plytelėmis ir radiatoriais… Priežastis – lėšų renovacijai numatyta mažiau nei reikėjo, vykdant konkursą sumažėjo įkainiai. Pastatas dar nepriimtas, tad rangovui teks pačiam išsisukti iš nemalonios padėties. Palikti broko neleis. Prie kitų daugiabučių padėtis buvo geresnė ir priekaištų išsakyta mažiau.
Su šypsenomis svečiai ir šeimininkai išėjo Pamario iš pagrindinės mokyklos. Šios mokyklos direktorius Jonas Bendžius sakė, kad dėl energetinio mokyklos renovavimo projekto iš esmės sutarta. Dar 2006 metais, kaip ir daugelyje rajono mokyklų, čia buvo pakeistas stogas, langai, durys, tačiau šildymo sistema liko nemodernizuota nuo pat 1981 metų, neapšiltintos sienos.
„Organizuoti šildymą, kad visiems būtų gerai, nepavyksta. Vaikai šąla, tėvai nepatenkinti“, – apie dabartį kalbėjo mokyklos direktorius Jonas Bendžius.
„Taigi, tikimės, kad šie dalykai bus sutvarkyti. Jeigu savivaldybėje atsiras dar šiek tiek lėšų, stengsimės sutvarkyti ir sporto salę, kurioje baigia sulūžti grindys, sportuoti darosi nebesaugu. Salė kapitaliai neremontuota nuo mokyklos pastatymo“, – pridūrė jis.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite