Apie paramą norintiems renovuoti daugiabučius

Iki 30 proc. paramos renovuojantieji daugiabučius gaus bent iki 2020 metų. Pamažu pradedama renovuoti ištisus kvartalus.

Į susirinkusiųjų klausimus atsakinėjo ir renovuojamus namus administruojančių įmonių atstovai.

Į susirinkusiųjų klausimus atsakinėjo ir renovuojamus namus administruojančių įmonių atstovai.

Tokias svarbiausias žinias sužinojo atėjusieji į susitikimą su Aplinkos ministerijos viceministre Daiva Matoniene, VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktoriumi Valiumi Serbenta ir LR Seimo Pirmininko pavaduotoju Kęstu Komskiu.
Prisirinko pilna Šilutės seniūnijos salė žmonių, kurie vienas per kitą bėrė klausimus. Daug šių klausimų svarbūs tik vieno renovuojamo namo bendrijai, todėl su kai kuriais žmonėmis svečiai kalbėjosi atskirai, pasibaigus daugiau kaip valandą trukusiam susitikimui.
Prieš atvykdami į susitikimą, svečiai apžiūrėjo renovuojamus ir jau renovuotus Šilutės daugiabučius. Iš viso šiame mieste renovuojami 28 namai, 14 iš jų jau baigta atnaujinti. Svečiai atkreipė dėmesį, kad tvarkant šiluminį efektyvumą didinančias namo konstrukcijas pritrūksta dėmesio aplinkai, laiptinėms ir kitoms bendro naudojimo patalpoms sutvarkyti. Šios problemos nekiltų, jei kompleksiškai būtų atnaujinami ištisi miesto kvartalai.
Viceministrė Daiva Matonienė sakė, kad rengiasi vykti į Vokietiją dėl paramos kvartalinei renovacijai. Jeigu pavyktų šią paramą gauti, 80 procentų kvartalų renovacijos išlaidų padengtų vokiečiai. Tuomet atsirastų galimybė renovuoti ir vieną Šilutės miesto kvartalą. Kokį – turi nuspręsti Savivaldybės taryba, bet rekomenduojama rinkti tą, kuris labiausiai nudėvėtas ir skubiai reikalauja remonto.
Keičiasi ir tokių projektų finansavimo tvarka. Jeigu ankstesnių susitikimų metu buvo atsargiai užsimenama, kad už viso kvartalo tvarkymą turėtų mokėti jo gyventojai, tai dabar kalbama, kad įprasta tvarka bus finansuojama tik daugiabučių renovacija, o kiti kvartalo objektai bus tvarkomi gavus lėšų iš įvairių fondų. Viešieji pastatai – pagal viešųjų pastatų programą, šaligatviai, privažiavimai, žaliosios zonos – už Vidaus reikalų ministerijos lėšas ir t. t.

Po susitikimo šilutiškiai galėjo pabendrauti su Aplinkos ministerijos viceministre Daiva Matoniene (dešinėje).

Po susitikimo šilutiškiai galėjo pabendrauti su Aplinkos ministerijos viceministre Daiva Matoniene (dešinėje).

Svečiai sakė, kad Šilutėje, lyginant su kitais šalies miestais, situacija neišsiskiria iš kitų – vis daugiau šilutiškių domisi renovacija ir norėtų atnaujinti savo daugiabučius. Pasak D. Matonienės ir V. Serbentos, rugpjūtį bus galima pradėti renovuoti dar 1000 namų. Tiesa paramos dydis vis mažėja ir artėja prie 30 proc. Tokios paramos galima tikėtis iki 2022 metų. 70-80 proc. parama, ar net 40 proc. jau baigiasi.
Svečiai negaišo laiko įžanginėms kalboms, kviesdami žmones teikti jiems rūpimus klausimus. Į daugelį atsakyti padėjo renovuojamus namus administruojančių bendrovių „Šilutės šilumos tinklai“ ir „Šilutės būstas“ vadovai. Dauguma pateiktų klausimų buvo aktualūs ir įdomūs, kiti buvo svarbūs tik vienam renovuojamam namui, tačiau pasitaikė tokių piliečių, kurie kėlė nereikalingą triukšmą, patys nedalyvavę susirinkimuose ir neturėdami informacijos.
Žmonės teiravosi, kodėl patys negali pasirinkti renovuojamo namo spalvos. Į tai D. Matonienė atsakė, kad architektai turi daugiau patirties ir parinkdami spalvą galvoja ne tik apie vieno namo, bet apie viso kvartalo ar net miesto spalvinę gamą. Pasitaikė, kad renovuojant pirmuosius daugiabučius žmonės ignoravo architektų siūlymus ir patys parinkę spalvas vėliau dėl to gailėjosi. Klausta, kodėl už balkonų sutvarkymą turi mokėti ir tie, kurie jų neturi. Svečiai paaiškino, kad šiuo klausimu vieningo sprendimo nėra priimta.
Klausė, ar putų polistirolas, kuris naudojamas sienoms šiltinti, gaisro atveju neužsidegs ir nekels didesnio pavojaus. Šilumos tinklų bendrovės direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas ir Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta aiškino, kad apšiltinant namą galima rinktis ir kitokias medžiagas, kitą vertus, pats putų polistirolas nedega, o tik smilksta ir lydosi.
Kalbėta ir apie senojo turgaus aikštės gyventojus, kuriems renovuojant aikštę bus tik padažyti namų fasadai. Deja, kol kas palankesnio sprendimo šių namų gyventojams nėra. Bandyta viešai kalbėti apie kai kurias atskirų namų bėdas, tačiau svečiai pasiūlė negaišinti kitų ir apie atskirus namus pasikalbėti po šio susitikimo.

Vaidotas VILKAS

Prieš bendraudami su šilutiškiais, LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis ir kiti susitikimo dalyviai apžiūrėjo mieste renovuojamus daugiabučius.

Prieš bendraudami su šilutiškiais, LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis ir kiti susitikimo dalyviai apžiūrėjo mieste renovuojamus daugiabučius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

Taip pat skaitykite