Apie paramą norintiems renovuoti daugiabučius

Iki 30 proc. paramos renovuojantieji daugiabučius gaus bent iki 2020 metų. Pamažu pradedama renovuoti ištisus kvartalus.

Į susirinkusiųjų klausimus atsakinėjo ir renovuojamus namus administruojančių įmonių atstovai.

Į susirinkusiųjų klausimus atsakinėjo ir renovuojamus namus administruojančių įmonių atstovai.

Tokias svarbiausias žinias sužinojo atėjusieji į susitikimą su Aplinkos ministerijos viceministre Daiva Matoniene, VšĮ Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktoriumi Valiumi Serbenta ir LR Seimo Pirmininko pavaduotoju Kęstu Komskiu.
Prisirinko pilna Šilutės seniūnijos salė žmonių, kurie vienas per kitą bėrė klausimus. Daug šių klausimų svarbūs tik vieno renovuojamo namo bendrijai, todėl su kai kuriais žmonėmis svečiai kalbėjosi atskirai, pasibaigus daugiau kaip valandą trukusiam susitikimui.
Prieš atvykdami į susitikimą, svečiai apžiūrėjo renovuojamus ir jau renovuotus Šilutės daugiabučius. Iš viso šiame mieste renovuojami 28 namai, 14 iš jų jau baigta atnaujinti. Svečiai atkreipė dėmesį, kad tvarkant šiluminį efektyvumą didinančias namo konstrukcijas pritrūksta dėmesio aplinkai, laiptinėms ir kitoms bendro naudojimo patalpoms sutvarkyti. Šios problemos nekiltų, jei kompleksiškai būtų atnaujinami ištisi miesto kvartalai.
Viceministrė Daiva Matonienė sakė, kad rengiasi vykti į Vokietiją dėl paramos kvartalinei renovacijai. Jeigu pavyktų šią paramą gauti, 80 procentų kvartalų renovacijos išlaidų padengtų vokiečiai. Tuomet atsirastų galimybė renovuoti ir vieną Šilutės miesto kvartalą. Kokį – turi nuspręsti Savivaldybės taryba, bet rekomenduojama rinkti tą, kuris labiausiai nudėvėtas ir skubiai reikalauja remonto.
Keičiasi ir tokių projektų finansavimo tvarka. Jeigu ankstesnių susitikimų metu buvo atsargiai užsimenama, kad už viso kvartalo tvarkymą turėtų mokėti jo gyventojai, tai dabar kalbama, kad įprasta tvarka bus finansuojama tik daugiabučių renovacija, o kiti kvartalo objektai bus tvarkomi gavus lėšų iš įvairių fondų. Viešieji pastatai – pagal viešųjų pastatų programą, šaligatviai, privažiavimai, žaliosios zonos – už Vidaus reikalų ministerijos lėšas ir t. t.

Po susitikimo šilutiškiai galėjo pabendrauti su Aplinkos ministerijos viceministre Daiva Matoniene (dešinėje).

Po susitikimo šilutiškiai galėjo pabendrauti su Aplinkos ministerijos viceministre Daiva Matoniene (dešinėje).

Svečiai sakė, kad Šilutėje, lyginant su kitais šalies miestais, situacija neišsiskiria iš kitų – vis daugiau šilutiškių domisi renovacija ir norėtų atnaujinti savo daugiabučius. Pasak D. Matonienės ir V. Serbentos, rugpjūtį bus galima pradėti renovuoti dar 1000 namų. Tiesa paramos dydis vis mažėja ir artėja prie 30 proc. Tokios paramos galima tikėtis iki 2022 metų. 70-80 proc. parama, ar net 40 proc. jau baigiasi.
Svečiai negaišo laiko įžanginėms kalboms, kviesdami žmones teikti jiems rūpimus klausimus. Į daugelį atsakyti padėjo renovuojamus namus administruojančių bendrovių „Šilutės šilumos tinklai“ ir „Šilutės būstas“ vadovai. Dauguma pateiktų klausimų buvo aktualūs ir įdomūs, kiti buvo svarbūs tik vienam renovuojamam namui, tačiau pasitaikė tokių piliečių, kurie kėlė nereikalingą triukšmą, patys nedalyvavę susirinkimuose ir neturėdami informacijos.
Žmonės teiravosi, kodėl patys negali pasirinkti renovuojamo namo spalvos. Į tai D. Matonienė atsakė, kad architektai turi daugiau patirties ir parinkdami spalvą galvoja ne tik apie vieno namo, bet apie viso kvartalo ar net miesto spalvinę gamą. Pasitaikė, kad renovuojant pirmuosius daugiabučius žmonės ignoravo architektų siūlymus ir patys parinkę spalvas vėliau dėl to gailėjosi. Klausta, kodėl už balkonų sutvarkymą turi mokėti ir tie, kurie jų neturi. Svečiai paaiškino, kad šiuo klausimu vieningo sprendimo nėra priimta.
Klausė, ar putų polistirolas, kuris naudojamas sienoms šiltinti, gaisro atveju neužsidegs ir nekels didesnio pavojaus. Šilumos tinklų bendrovės direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas ir Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta aiškino, kad apšiltinant namą galima rinktis ir kitokias medžiagas, kitą vertus, pats putų polistirolas nedega, o tik smilksta ir lydosi.
Kalbėta ir apie senojo turgaus aikštės gyventojus, kuriems renovuojant aikštę bus tik padažyti namų fasadai. Deja, kol kas palankesnio sprendimo šių namų gyventojams nėra. Bandyta viešai kalbėti apie kai kurias atskirų namų bėdas, tačiau svečiai pasiūlė negaišinti kitų ir apie atskirus namus pasikalbėti po šio susitikimo.

Vaidotas VILKAS

Prieš bendraudami su šilutiškiais, LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis ir kiti susitikimo dalyviai apžiūrėjo mieste renovuojamus daugiabučius.

Prieš bendraudami su šilutiškiais, LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis ir kiti susitikimo dalyviai apžiūrėjo mieste renovuojamus daugiabučius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite