Apie kapines prieš Motinos dieną

Nepaisant sniegelio, šalčių, Šilutės naujosiose kapinėse žmonės jau gerokai anksčiau prisodino našlaičių, net begonijų, kurios netrukus nurudavo… Joms dar pastarojo meto šalčiai nepakeliami.

Savaitgalį minima Motinos diena. Tad pastarosiomis dienomis prie daugelio kapų triūsia artimieji: valo, šluoja, renka, rauna, sodina, laisto. Praėjusią savaitę jau ir vandens buvo. Šilutės seniūnijos vyr. specialistas Algirdas Ivanauskas sakė, kad jau ir laistytuvai sukabinti, tad nereikės vandens vežtis iš namų.

Seniūnija gavo krūvą prašymų nukirsti medžius. Girdi, lapų prikrenta, spyglių, saulę užstoja, gėlės menkiau žydi…

„Tose kapinėse medžių nėra daug, sveikų ir tvirtų tikrai nepjausime, o jeigu pavojingai svyra, jeigu ligotas, verčia šalia esantį paminklą… Bet tikrai visų prašymų neišpildysime“, – sakė A. Ivanauskas ir kalba pakrypo apie šalia kapinių tvoros išmestas padangas.

„Priveža ir lovų, čiužinių, senų kitokių baldų, automobilių padangų… Ketinome įrengti vaizdo stebėjimo kameras, gal kai tokį šiukšlintoją nubaustų, kiti taip nedarytų?“ – svarstė A. Ivanauskas ir stebėjosi tokiu gyventojų požiūriu į amžinojo poilsio vietą, į kapines. Yra kur išvežti šiukšles, bet kažkodėl veža… prie kapinių.

Šilutės kapinės įrengtos pušyne.

Šilutės kapines prižiūri ir tvarko UAB „Šilutės komunalininkas“, kurio direktorius Audrius Benkunskas informavo, kad kas savaitę kelių darbininkų brigada vyksta dirbti į kapines: surenka šiukšles, viska kita, ko nuolat primetama, apžiūri, kas gal sulūžę, taiso, tvarko. Iš konteinerių atliekos išvežamos nuolatos. Dabar kaip tik pavasarinis kapų tvarkymas, tad konteineriai pripildomi labai greitai. O apie pamestas padangas, visa kita, kam vieta atliekų surinkimo aikštelėje, Rumšuose, A. Benkunskas sakė: „Prie kapinių nuošali vieta, tai išmeta visko, pripila statybų atliekų, pameta baldų, rakandų ir, žinoma, senų padangų. Manau, reikėtų įrengti vaizdo stebėjimo kameras. Baudos padeda. Juk už tokį gamtos šiukšlinimą, girdėjau, ir automobilį konfiskuotų“.

Jau dabar, nepaisant šaltuko, sniego, kapinių takai nugrėbstyti, nušluoti, prie atliekų konteinerių irgi neriogso krūvos. „Šilutės komunalininko“ bendrovė tvarkosi gerai, bet… Ir kapą tvarkęs žmogus galėtų rūpestingiau atliekas sumesti į konteinerį, o ne šalia jo, kur vėjas bemat nuneša prie kapų…

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite