Apie kapines prieš Motinos dieną

Nepaisant sniegelio, šalčių, Šilutės naujosiose kapinėse žmonės jau gerokai anksčiau prisodino našlaičių, net begonijų, kurios netrukus nurudavo… Joms dar pastarojo meto šalčiai nepakeliami.

Savaitgalį minima Motinos diena. Tad pastarosiomis dienomis prie daugelio kapų triūsia artimieji: valo, šluoja, renka, rauna, sodina, laisto. Praėjusią savaitę jau ir vandens buvo. Šilutės seniūnijos vyr. specialistas Algirdas Ivanauskas sakė, kad jau ir laistytuvai sukabinti, tad nereikės vandens vežtis iš namų.

Seniūnija gavo krūvą prašymų nukirsti medžius. Girdi, lapų prikrenta, spyglių, saulę užstoja, gėlės menkiau žydi…

„Tose kapinėse medžių nėra daug, sveikų ir tvirtų tikrai nepjausime, o jeigu pavojingai svyra, jeigu ligotas, verčia šalia esantį paminklą… Bet tikrai visų prašymų neišpildysime“, – sakė A. Ivanauskas ir kalba pakrypo apie šalia kapinių tvoros išmestas padangas.

„Priveža ir lovų, čiužinių, senų kitokių baldų, automobilių padangų… Ketinome įrengti vaizdo stebėjimo kameras, gal kai tokį šiukšlintoją nubaustų, kiti taip nedarytų?“ – svarstė A. Ivanauskas ir stebėjosi tokiu gyventojų požiūriu į amžinojo poilsio vietą, į kapines. Yra kur išvežti šiukšles, bet kažkodėl veža… prie kapinių.

Šilutės kapinės įrengtos pušyne.

Šilutės kapines prižiūri ir tvarko UAB „Šilutės komunalininkas“, kurio direktorius Audrius Benkunskas informavo, kad kas savaitę kelių darbininkų brigada vyksta dirbti į kapines: surenka šiukšles, viska kita, ko nuolat primetama, apžiūri, kas gal sulūžę, taiso, tvarko. Iš konteinerių atliekos išvežamos nuolatos. Dabar kaip tik pavasarinis kapų tvarkymas, tad konteineriai pripildomi labai greitai. O apie pamestas padangas, visa kita, kam vieta atliekų surinkimo aikštelėje, Rumšuose, A. Benkunskas sakė: „Prie kapinių nuošali vieta, tai išmeta visko, pripila statybų atliekų, pameta baldų, rakandų ir, žinoma, senų padangų. Manau, reikėtų įrengti vaizdo stebėjimo kameras. Baudos padeda. Juk už tokį gamtos šiukšlinimą, girdėjau, ir automobilį konfiskuotų“.

Jau dabar, nepaisant šaltuko, sniego, kapinių takai nugrėbstyti, nušluoti, prie atliekų konteinerių irgi neriogso krūvos. „Šilutės komunalininko“ bendrovė tvarkosi gerai, bet… Ir kapą tvarkęs žmogus galėtų rūpestingiau atliekas sumesti į konteinerį, o ne šalia jo, kur vėjas bemat nuneša prie kapų…

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Stoniškiuose vyko vakaronė „Lietuvos vardas širdy įspaustas“

1941-ųjų birželio 14 diena juodomis raidėmis įrašyta Lietuvos istorijoje, kai gyvuliniuose vagonuose buvo išvežta tūkstančiai niekuo dėtų lietuvių: išsilavinusių, aktyvių visuomeniniame gyvenime, pasišventusių savo kraštui ir Tėvynei Lietuvai… Skausmas ir amžinas klausimas „Kodėl? Už ką?“ tvyro daugumos tremtinių širdyse, net praėjus daugybei metų… „Leiskit į tėvynę, Leiskit pas savus, Ten pradžiugs krūtinė, Atgaivins jausmus…“ – šia visiems žinoma daina, atliekama Šilgalių kaimo etnografinio ansamblio „Kamana“ (vadovė – Aksavera Mikšienė), 2021 m. birželio 14 d. prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

Kaip karštą dieną tinkamai laikyti maisto produktus?

Atėjus karščiams labai svarbu tinkamai laikyti maisto produktus. Juk kartu su vasariška šiluma išauga ir apsinuodijimų maistu rizika. Kad to išvengtume, Aldona Čepulis, prekybos tinklo „Iki“ kokybės ekspertė, dalijasi patarimais, kaip termometro stulpeliui kylant į viršų tinkamai laikyti maistą, kokie produktai kelia daugiausia rizikos ir kokių klaidų geriau nedaryti. „Oro temperatūrai šylant maisto produktai ima greičiau gesti, o ypač tie, kurie yra netinkamai laikomi. Dėl gana aukštos temperatūros ir ultravioletinių spindulių poveikio šviežias maistas itin greitai genda, todėl jį būtina

Siūlo nekeisti nekilnojamojo turto mokesčių

Šilutės rajono savivaldybės taryba turi apsispręsti dėl kitų metų nekilnojamojo turto mokesčių. Kol kas siūlo jų nekeisti ir palikti galiojusius iki šiol. Kokie jie? Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo 6 straipsnyje nustatytas mokesčio tarifas – nuo 0,5 procento iki 3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės. Konkretų tarifą, kuris galios savivaldybės teritorijoje nuo kito mokestinio laikotarpio pradžios, Savivaldybė nustato iki einamojo mokestinio laikotarpio liepos 1 dienos. Jeigu savivaldybės taryba iki šio termino tarifo nenustato, savivaldybės teritorijoje taikomas minimalus 0,5 proc.

Šventuosius Jokūbo metus pasitikome tradiciniame piligrimų žygyje

2021 metai – Šventieji Jokūbo metai. Tai metai, kai liepos 25 d. yra sekmadienis, o per šimtmetį tai nutinka keliolika kartų. Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Važiuodami pernai specialiais šio kelio ženklais sužymėtu keliu susipažinome su mūsų krašto kultūros ir istorijos paveldu. Išvykstančius piligrimus palaimino ir išlydėjo Šilutės katalikų parapijos dekanas Remigijus Saunorius.

Taip pat skaitykite