Apie duoną maitintoją Šventos Agotos dieną

Šilutės rajono neįgaliųjų draugija vienija apie 500 narių. Daugiau nei pusė yra Šilutės draugijos nariai. Šilutės neįgalieji vasario 5-ąją rinkosi paminėti prasmingą kalendorinę šventę – Šv. Agotos arba Duonos dieną.

Duonelę pašventino.

Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Laimutė Dulkytė pastebi, kad padalinio veikla priklauso nuo žmonių. Puikus pavyzdys esąs Švėkšnos, Vainuto, Katyčių padalinių vadovų aktyvumas, gebėjimas sutelkti, išjudinti, turėti idėjų ir jas realizuoti. Šilutės neįgalieji pasitikdami Neįgaliųjų dieną surengia Rudenėlio šventę. Pernai svečiuodamiesi pas Švėkšnos neįgaliuosius Duonos šventėje ir puikia švente pasidžiaugė, ir patys savęs paklausė: „O mes kuo blogesni?..“
Šventei ruošėsi iš anksto
Šilutiškiai pirmajai savo Duonos šventei ruošėsi iš anksto. Įgudusios kepėjos kepė duoną, o duonos receptus primiršusios šeimininkės lankė viena kitą. Patarimų klausė savo mamų, močiučių. Šventei buvo iškepta 12 rūšių duonos. Kepalėliai įvairiausių dydžių ir skonių. „Nė vieno duonos kepalėlio nepirkome parduotuvėje“, – didžiuodamasi sakė L. Dulkytė. Ant šventinių stalų greta pagarbiai padėtos duonos buvo ir kitokių patiekalų.
O kokia Duonos šventė be duonos giros? Tad ruošiantis šventei darbo netrūko ir vyrams, raugusiems girą.

Kai duonos ant stalo netrūksta, smagu susieiti į būrį.

Pagarba duonai
Šventė prasidėjo į sausakimšą salę įnešant duonos kepalą ant austinio rankšluosčio. Duona padėta greta kitų duonos kepalėlių ant stalo, kur degančios vaško žvakelės jaukia šviesa apšvietė kryželį. Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios parapijos dekanas Stasys Toleikis pašventino duoną, pakvietė maldai, kurioje taip pat netrūko minčių apie duoną.
Visiems šventės dalyviams dovanota po šventintos duonos gabalėlį, kuris, tikima, saugo namus nuo gaisrų ir kitokio blogio.
Į svečius atvykęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad neįgaliesiems netrūksta ūpo susirinkti, pabūti kartu. Būryje ir rūpesčiai mažesni, ir džiaugsmai – didesni. Juolab, kad susirinkimo tema be galo sena: „Nėra žmonijos kartos kuri nekalbėtų apie duoną. Duonai skirtos gražiausios eilės, dainos, pasakojimai. Pirmasis mato vienetas žmonijai buvo duona. Apie šeimos gerovę visais civilizacijos laikais spręsta pagal tai, kiek turima duonos“, – kalbėjo meras, pasidžiaugęs, kad gali būti tokioje šventėje. Šilutės neįgaliesiems dovanojo didžiulį duonos kepalą su duoniukais. Linkėjo skanios duonelės kasdieninės bei sveikatos ją valgantiems.

Šeimininkės iškepė įvairiausios duonos.

Dovanos svečiams
Neįgaliųjų draugijos pirmininkė L. Dulkytė šventės svečiams dovanojo neįgaliųjų rankomis padarytų dovanų, medaus iš savo bityno. Šventėje netrūko dainų apie duoną. Susirinkusius linksmino Neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis ir kapela, vadovaujami Antano Kmitos. Bažnyčios dekanui dėkota už šv. Mišių neįgaliesiems aukojimą.
Skambant dainoms, linksmoms melodijoms, Šilutės neįgaliųjų draugijos pirmininkė L. Dulkytė ir draugijos narė Zinaida Mikelionis pakvietė pasidžiaugti neįgaliųjų sukurtais rankdarbiais. Floristikos, siuvimo būreliams vadovaujanti Z. Mikelionis džiaugėsi, kad norinčių lankyti būrelius netrūksta. Neįgaliųjų rankomis iš karoliukų suverti papuošalai, iš įvairių medžiagų sukurtos puokštės, įvairiausi buitį puošiantys aksesuarai yra ne tik Neįgaliųjų draugijos puošmena. Rankų darbo kompozicijos teikiamos akcijos „Maisto bankas“ metu aukojusiems maisto produktų. Neįgaliųjų rankdarbių dovanojama ir kitomis progomis.
Z. Mikelionis, įvaldžiusi įvairios technikos rankdarbius, nuolat ieško naujovių. Neseniai pradėta pinti krepšelius. Juos pina ne iš vytelių, bet iš popieriaus. Lankantys būrelius prasmingai leidžia savo laiką. Kiekvienas sukurtas darbelis teikia pasitenkinimą ir yra viena iš atsipalaidavimo priemonių. Kad darbas neprailgtų, pertraukėlių metu neįgalieji jaukioje virtuvėlėje išsiverda arbatos.
Neįgaliųjų draugija teikia nemažai paslaugų. Neįgaliesiems sudarytos sąlygos skalbtis, neturintys sąlygų maudytis namuose gali atvykti į draugiją. Į erdvų dušą draugijos patalpose gali neįgalieji įvažiuoti i rsu vežimėliu. Neįgalieji turi galimybę pasinaudoti masažisto paslauga. Draugijos patalpose yra bibliotekėlė. Keliasdešimt neįgaliųjų lankomi namuose, aprūpinami vežimėliais neįgaliesiems, lovomis, ramentais. Draugijos nariams organizuojamos išvykos.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite