Apie duoną maitintoją Šventos Agotos dieną

Šilutės rajono neįgaliųjų draugija vienija apie 500 narių. Daugiau nei pusė yra Šilutės draugijos nariai. Šilutės neįgalieji vasario 5-ąją rinkosi paminėti prasmingą kalendorinę šventę – Šv. Agotos arba Duonos dieną.

Duonelę pašventino.

Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Laimutė Dulkytė pastebi, kad padalinio veikla priklauso nuo žmonių. Puikus pavyzdys esąs Švėkšnos, Vainuto, Katyčių padalinių vadovų aktyvumas, gebėjimas sutelkti, išjudinti, turėti idėjų ir jas realizuoti. Šilutės neįgalieji pasitikdami Neįgaliųjų dieną surengia Rudenėlio šventę. Pernai svečiuodamiesi pas Švėkšnos neįgaliuosius Duonos šventėje ir puikia švente pasidžiaugė, ir patys savęs paklausė: „O mes kuo blogesni?..“
Šventei ruošėsi iš anksto
Šilutiškiai pirmajai savo Duonos šventei ruošėsi iš anksto. Įgudusios kepėjos kepė duoną, o duonos receptus primiršusios šeimininkės lankė viena kitą. Patarimų klausė savo mamų, močiučių. Šventei buvo iškepta 12 rūšių duonos. Kepalėliai įvairiausių dydžių ir skonių. „Nė vieno duonos kepalėlio nepirkome parduotuvėje“, – didžiuodamasi sakė L. Dulkytė. Ant šventinių stalų greta pagarbiai padėtos duonos buvo ir kitokių patiekalų.
O kokia Duonos šventė be duonos giros? Tad ruošiantis šventei darbo netrūko ir vyrams, raugusiems girą.

Kai duonos ant stalo netrūksta, smagu susieiti į būrį.

Pagarba duonai
Šventė prasidėjo į sausakimšą salę įnešant duonos kepalą ant austinio rankšluosčio. Duona padėta greta kitų duonos kepalėlių ant stalo, kur degančios vaško žvakelės jaukia šviesa apšvietė kryželį. Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios parapijos dekanas Stasys Toleikis pašventino duoną, pakvietė maldai, kurioje taip pat netrūko minčių apie duoną.
Visiems šventės dalyviams dovanota po šventintos duonos gabalėlį, kuris, tikima, saugo namus nuo gaisrų ir kitokio blogio.
Į svečius atvykęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad neįgaliesiems netrūksta ūpo susirinkti, pabūti kartu. Būryje ir rūpesčiai mažesni, ir džiaugsmai – didesni. Juolab, kad susirinkimo tema be galo sena: „Nėra žmonijos kartos kuri nekalbėtų apie duoną. Duonai skirtos gražiausios eilės, dainos, pasakojimai. Pirmasis mato vienetas žmonijai buvo duona. Apie šeimos gerovę visais civilizacijos laikais spręsta pagal tai, kiek turima duonos“, – kalbėjo meras, pasidžiaugęs, kad gali būti tokioje šventėje. Šilutės neįgaliesiems dovanojo didžiulį duonos kepalą su duoniukais. Linkėjo skanios duonelės kasdieninės bei sveikatos ją valgantiems.

Šeimininkės iškepė įvairiausios duonos.

Dovanos svečiams
Neįgaliųjų draugijos pirmininkė L. Dulkytė šventės svečiams dovanojo neįgaliųjų rankomis padarytų dovanų, medaus iš savo bityno. Šventėje netrūko dainų apie duoną. Susirinkusius linksmino Neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis ir kapela, vadovaujami Antano Kmitos. Bažnyčios dekanui dėkota už šv. Mišių neįgaliesiems aukojimą.
Skambant dainoms, linksmoms melodijoms, Šilutės neįgaliųjų draugijos pirmininkė L. Dulkytė ir draugijos narė Zinaida Mikelionis pakvietė pasidžiaugti neįgaliųjų sukurtais rankdarbiais. Floristikos, siuvimo būreliams vadovaujanti Z. Mikelionis džiaugėsi, kad norinčių lankyti būrelius netrūksta. Neįgaliųjų rankomis iš karoliukų suverti papuošalai, iš įvairių medžiagų sukurtos puokštės, įvairiausi buitį puošiantys aksesuarai yra ne tik Neįgaliųjų draugijos puošmena. Rankų darbo kompozicijos teikiamos akcijos „Maisto bankas“ metu aukojusiems maisto produktų. Neįgaliųjų rankdarbių dovanojama ir kitomis progomis.
Z. Mikelionis, įvaldžiusi įvairios technikos rankdarbius, nuolat ieško naujovių. Neseniai pradėta pinti krepšelius. Juos pina ne iš vytelių, bet iš popieriaus. Lankantys būrelius prasmingai leidžia savo laiką. Kiekvienas sukurtas darbelis teikia pasitenkinimą ir yra viena iš atsipalaidavimo priemonių. Kad darbas neprailgtų, pertraukėlių metu neįgalieji jaukioje virtuvėlėje išsiverda arbatos.
Neįgaliųjų draugija teikia nemažai paslaugų. Neįgaliesiems sudarytos sąlygos skalbtis, neturintys sąlygų maudytis namuose gali atvykti į draugiją. Į erdvų dušą draugijos patalpose gali neįgalieji įvažiuoti i rsu vežimėliu. Neįgalieji turi galimybę pasinaudoti masažisto paslauga. Draugijos patalpose yra bibliotekėlė. Keliasdešimt neįgaliųjų lankomi namuose, aprūpinami vežimėliais neįgaliesiems, lovomis, ramentais. Draugijos nariams organizuojamos išvykos.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite