Apie duoną maitintoją Šventos Agotos dieną

Šilutės rajono neįgaliųjų draugija vienija apie 500 narių. Daugiau nei pusė yra Šilutės draugijos nariai. Šilutės neįgalieji vasario 5-ąją rinkosi paminėti prasmingą kalendorinę šventę – Šv. Agotos arba Duonos dieną.

Duonelę pašventino.

Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Laimutė Dulkytė pastebi, kad padalinio veikla priklauso nuo žmonių. Puikus pavyzdys esąs Švėkšnos, Vainuto, Katyčių padalinių vadovų aktyvumas, gebėjimas sutelkti, išjudinti, turėti idėjų ir jas realizuoti. Šilutės neįgalieji pasitikdami Neįgaliųjų dieną surengia Rudenėlio šventę. Pernai svečiuodamiesi pas Švėkšnos neįgaliuosius Duonos šventėje ir puikia švente pasidžiaugė, ir patys savęs paklausė: „O mes kuo blogesni?..“
Šventei ruošėsi iš anksto
Šilutiškiai pirmajai savo Duonos šventei ruošėsi iš anksto. Įgudusios kepėjos kepė duoną, o duonos receptus primiršusios šeimininkės lankė viena kitą. Patarimų klausė savo mamų, močiučių. Šventei buvo iškepta 12 rūšių duonos. Kepalėliai įvairiausių dydžių ir skonių. „Nė vieno duonos kepalėlio nepirkome parduotuvėje“, – didžiuodamasi sakė L. Dulkytė. Ant šventinių stalų greta pagarbiai padėtos duonos buvo ir kitokių patiekalų.
O kokia Duonos šventė be duonos giros? Tad ruošiantis šventei darbo netrūko ir vyrams, raugusiems girą.

Kai duonos ant stalo netrūksta, smagu susieiti į būrį.

Pagarba duonai
Šventė prasidėjo į sausakimšą salę įnešant duonos kepalą ant austinio rankšluosčio. Duona padėta greta kitų duonos kepalėlių ant stalo, kur degančios vaško žvakelės jaukia šviesa apšvietė kryželį. Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios parapijos dekanas Stasys Toleikis pašventino duoną, pakvietė maldai, kurioje taip pat netrūko minčių apie duoną.
Visiems šventės dalyviams dovanota po šventintos duonos gabalėlį, kuris, tikima, saugo namus nuo gaisrų ir kitokio blogio.
Į svečius atvykęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad neįgaliesiems netrūksta ūpo susirinkti, pabūti kartu. Būryje ir rūpesčiai mažesni, ir džiaugsmai – didesni. Juolab, kad susirinkimo tema be galo sena: „Nėra žmonijos kartos kuri nekalbėtų apie duoną. Duonai skirtos gražiausios eilės, dainos, pasakojimai. Pirmasis mato vienetas žmonijai buvo duona. Apie šeimos gerovę visais civilizacijos laikais spręsta pagal tai, kiek turima duonos“, – kalbėjo meras, pasidžiaugęs, kad gali būti tokioje šventėje. Šilutės neįgaliesiems dovanojo didžiulį duonos kepalą su duoniukais. Linkėjo skanios duonelės kasdieninės bei sveikatos ją valgantiems.

Šeimininkės iškepė įvairiausios duonos.

Dovanos svečiams
Neįgaliųjų draugijos pirmininkė L. Dulkytė šventės svečiams dovanojo neįgaliųjų rankomis padarytų dovanų, medaus iš savo bityno. Šventėje netrūko dainų apie duoną. Susirinkusius linksmino Neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis ir kapela, vadovaujami Antano Kmitos. Bažnyčios dekanui dėkota už šv. Mišių neįgaliesiems aukojimą.
Skambant dainoms, linksmoms melodijoms, Šilutės neįgaliųjų draugijos pirmininkė L. Dulkytė ir draugijos narė Zinaida Mikelionis pakvietė pasidžiaugti neįgaliųjų sukurtais rankdarbiais. Floristikos, siuvimo būreliams vadovaujanti Z. Mikelionis džiaugėsi, kad norinčių lankyti būrelius netrūksta. Neįgaliųjų rankomis iš karoliukų suverti papuošalai, iš įvairių medžiagų sukurtos puokštės, įvairiausi buitį puošiantys aksesuarai yra ne tik Neįgaliųjų draugijos puošmena. Rankų darbo kompozicijos teikiamos akcijos „Maisto bankas“ metu aukojusiems maisto produktų. Neįgaliųjų rankdarbių dovanojama ir kitomis progomis.
Z. Mikelionis, įvaldžiusi įvairios technikos rankdarbius, nuolat ieško naujovių. Neseniai pradėta pinti krepšelius. Juos pina ne iš vytelių, bet iš popieriaus. Lankantys būrelius prasmingai leidžia savo laiką. Kiekvienas sukurtas darbelis teikia pasitenkinimą ir yra viena iš atsipalaidavimo priemonių. Kad darbas neprailgtų, pertraukėlių metu neįgalieji jaukioje virtuvėlėje išsiverda arbatos.
Neįgaliųjų draugija teikia nemažai paslaugų. Neįgaliesiems sudarytos sąlygos skalbtis, neturintys sąlygų maudytis namuose gali atvykti į draugiją. Į erdvų dušą draugijos patalpose gali neįgalieji įvažiuoti i rsu vežimėliu. Neįgalieji turi galimybę pasinaudoti masažisto paslauga. Draugijos patalpose yra bibliotekėlė. Keliasdešimt neįgaliųjų lankomi namuose, aprūpinami vežimėliais neįgaliesiems, lovomis, ramentais. Draugijos nariams organizuojamos išvykos.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 113

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite