Apie duoną maitintoją Šventos Agotos dieną

Šilutės rajono neįgaliųjų draugija vienija apie 500 narių. Daugiau nei pusė yra Šilutės draugijos nariai. Šilutės neįgalieji vasario 5-ąją rinkosi paminėti prasmingą kalendorinę šventę – Šv. Agotos arba Duonos dieną.

Duonelę pašventino.

Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Laimutė Dulkytė pastebi, kad padalinio veikla priklauso nuo žmonių. Puikus pavyzdys esąs Švėkšnos, Vainuto, Katyčių padalinių vadovų aktyvumas, gebėjimas sutelkti, išjudinti, turėti idėjų ir jas realizuoti. Šilutės neįgalieji pasitikdami Neįgaliųjų dieną surengia Rudenėlio šventę. Pernai svečiuodamiesi pas Švėkšnos neįgaliuosius Duonos šventėje ir puikia švente pasidžiaugė, ir patys savęs paklausė: „O mes kuo blogesni?..“
Šventei ruošėsi iš anksto
Šilutiškiai pirmajai savo Duonos šventei ruošėsi iš anksto. Įgudusios kepėjos kepė duoną, o duonos receptus primiršusios šeimininkės lankė viena kitą. Patarimų klausė savo mamų, močiučių. Šventei buvo iškepta 12 rūšių duonos. Kepalėliai įvairiausių dydžių ir skonių. „Nė vieno duonos kepalėlio nepirkome parduotuvėje“, – didžiuodamasi sakė L. Dulkytė. Ant šventinių stalų greta pagarbiai padėtos duonos buvo ir kitokių patiekalų.
O kokia Duonos šventė be duonos giros? Tad ruošiantis šventei darbo netrūko ir vyrams, raugusiems girą.

Kai duonos ant stalo netrūksta, smagu susieiti į būrį.

Pagarba duonai
Šventė prasidėjo į sausakimšą salę įnešant duonos kepalą ant austinio rankšluosčio. Duona padėta greta kitų duonos kepalėlių ant stalo, kur degančios vaško žvakelės jaukia šviesa apšvietė kryželį. Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios parapijos dekanas Stasys Toleikis pašventino duoną, pakvietė maldai, kurioje taip pat netrūko minčių apie duoną.
Visiems šventės dalyviams dovanota po šventintos duonos gabalėlį, kuris, tikima, saugo namus nuo gaisrų ir kitokio blogio.
Į svečius atvykęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad neįgaliesiems netrūksta ūpo susirinkti, pabūti kartu. Būryje ir rūpesčiai mažesni, ir džiaugsmai – didesni. Juolab, kad susirinkimo tema be galo sena: „Nėra žmonijos kartos kuri nekalbėtų apie duoną. Duonai skirtos gražiausios eilės, dainos, pasakojimai. Pirmasis mato vienetas žmonijai buvo duona. Apie šeimos gerovę visais civilizacijos laikais spręsta pagal tai, kiek turima duonos“, – kalbėjo meras, pasidžiaugęs, kad gali būti tokioje šventėje. Šilutės neįgaliesiems dovanojo didžiulį duonos kepalą su duoniukais. Linkėjo skanios duonelės kasdieninės bei sveikatos ją valgantiems.

Šeimininkės iškepė įvairiausios duonos.

Dovanos svečiams
Neįgaliųjų draugijos pirmininkė L. Dulkytė šventės svečiams dovanojo neįgaliųjų rankomis padarytų dovanų, medaus iš savo bityno. Šventėje netrūko dainų apie duoną. Susirinkusius linksmino Neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis ir kapela, vadovaujami Antano Kmitos. Bažnyčios dekanui dėkota už šv. Mišių neįgaliesiems aukojimą.
Skambant dainoms, linksmoms melodijoms, Šilutės neįgaliųjų draugijos pirmininkė L. Dulkytė ir draugijos narė Zinaida Mikelionis pakvietė pasidžiaugti neįgaliųjų sukurtais rankdarbiais. Floristikos, siuvimo būreliams vadovaujanti Z. Mikelionis džiaugėsi, kad norinčių lankyti būrelius netrūksta. Neįgaliųjų rankomis iš karoliukų suverti papuošalai, iš įvairių medžiagų sukurtos puokštės, įvairiausi buitį puošiantys aksesuarai yra ne tik Neįgaliųjų draugijos puošmena. Rankų darbo kompozicijos teikiamos akcijos „Maisto bankas“ metu aukojusiems maisto produktų. Neįgaliųjų rankdarbių dovanojama ir kitomis progomis.
Z. Mikelionis, įvaldžiusi įvairios technikos rankdarbius, nuolat ieško naujovių. Neseniai pradėta pinti krepšelius. Juos pina ne iš vytelių, bet iš popieriaus. Lankantys būrelius prasmingai leidžia savo laiką. Kiekvienas sukurtas darbelis teikia pasitenkinimą ir yra viena iš atsipalaidavimo priemonių. Kad darbas neprailgtų, pertraukėlių metu neįgalieji jaukioje virtuvėlėje išsiverda arbatos.
Neįgaliųjų draugija teikia nemažai paslaugų. Neįgaliesiems sudarytos sąlygos skalbtis, neturintys sąlygų maudytis namuose gali atvykti į draugiją. Į erdvų dušą draugijos patalpose gali neįgalieji įvažiuoti i rsu vežimėliu. Neįgalieji turi galimybę pasinaudoti masažisto paslauga. Draugijos patalpose yra bibliotekėlė. Keliasdešimt neįgaliųjų lankomi namuose, aprūpinami vežimėliais neįgaliesiems, lovomis, ramentais. Draugijos nariams organizuojamos išvykos.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite