Apie duoną maitintoją Šventos Agotos dieną

Šilutės rajono neįgaliųjų draugija vienija apie 500 narių. Daugiau nei pusė yra Šilutės draugijos nariai. Šilutės neįgalieji vasario 5-ąją rinkosi paminėti prasmingą kalendorinę šventę – Šv. Agotos arba Duonos dieną.

Duonelę pašventino.

Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Laimutė Dulkytė pastebi, kad padalinio veikla priklauso nuo žmonių. Puikus pavyzdys esąs Švėkšnos, Vainuto, Katyčių padalinių vadovų aktyvumas, gebėjimas sutelkti, išjudinti, turėti idėjų ir jas realizuoti. Šilutės neįgalieji pasitikdami Neįgaliųjų dieną surengia Rudenėlio šventę. Pernai svečiuodamiesi pas Švėkšnos neįgaliuosius Duonos šventėje ir puikia švente pasidžiaugė, ir patys savęs paklausė: „O mes kuo blogesni?..“
Šventei ruošėsi iš anksto
Šilutiškiai pirmajai savo Duonos šventei ruošėsi iš anksto. Įgudusios kepėjos kepė duoną, o duonos receptus primiršusios šeimininkės lankė viena kitą. Patarimų klausė savo mamų, močiučių. Šventei buvo iškepta 12 rūšių duonos. Kepalėliai įvairiausių dydžių ir skonių. „Nė vieno duonos kepalėlio nepirkome parduotuvėje“, – didžiuodamasi sakė L. Dulkytė. Ant šventinių stalų greta pagarbiai padėtos duonos buvo ir kitokių patiekalų.
O kokia Duonos šventė be duonos giros? Tad ruošiantis šventei darbo netrūko ir vyrams, raugusiems girą.

Kai duonos ant stalo netrūksta, smagu susieiti į būrį.

Pagarba duonai
Šventė prasidėjo į sausakimšą salę įnešant duonos kepalą ant austinio rankšluosčio. Duona padėta greta kitų duonos kepalėlių ant stalo, kur degančios vaško žvakelės jaukia šviesa apšvietė kryželį. Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios parapijos dekanas Stasys Toleikis pašventino duoną, pakvietė maldai, kurioje taip pat netrūko minčių apie duoną.
Visiems šventės dalyviams dovanota po šventintos duonos gabalėlį, kuris, tikima, saugo namus nuo gaisrų ir kitokio blogio.
Į svečius atvykęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad neįgaliesiems netrūksta ūpo susirinkti, pabūti kartu. Būryje ir rūpesčiai mažesni, ir džiaugsmai – didesni. Juolab, kad susirinkimo tema be galo sena: „Nėra žmonijos kartos kuri nekalbėtų apie duoną. Duonai skirtos gražiausios eilės, dainos, pasakojimai. Pirmasis mato vienetas žmonijai buvo duona. Apie šeimos gerovę visais civilizacijos laikais spręsta pagal tai, kiek turima duonos“, – kalbėjo meras, pasidžiaugęs, kad gali būti tokioje šventėje. Šilutės neįgaliesiems dovanojo didžiulį duonos kepalą su duoniukais. Linkėjo skanios duonelės kasdieninės bei sveikatos ją valgantiems.

Šeimininkės iškepė įvairiausios duonos.

Dovanos svečiams
Neįgaliųjų draugijos pirmininkė L. Dulkytė šventės svečiams dovanojo neįgaliųjų rankomis padarytų dovanų, medaus iš savo bityno. Šventėje netrūko dainų apie duoną. Susirinkusius linksmino Neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis ir kapela, vadovaujami Antano Kmitos. Bažnyčios dekanui dėkota už šv. Mišių neįgaliesiems aukojimą.
Skambant dainoms, linksmoms melodijoms, Šilutės neįgaliųjų draugijos pirmininkė L. Dulkytė ir draugijos narė Zinaida Mikelionis pakvietė pasidžiaugti neįgaliųjų sukurtais rankdarbiais. Floristikos, siuvimo būreliams vadovaujanti Z. Mikelionis džiaugėsi, kad norinčių lankyti būrelius netrūksta. Neįgaliųjų rankomis iš karoliukų suverti papuošalai, iš įvairių medžiagų sukurtos puokštės, įvairiausi buitį puošiantys aksesuarai yra ne tik Neįgaliųjų draugijos puošmena. Rankų darbo kompozicijos teikiamos akcijos „Maisto bankas“ metu aukojusiems maisto produktų. Neįgaliųjų rankdarbių dovanojama ir kitomis progomis.
Z. Mikelionis, įvaldžiusi įvairios technikos rankdarbius, nuolat ieško naujovių. Neseniai pradėta pinti krepšelius. Juos pina ne iš vytelių, bet iš popieriaus. Lankantys būrelius prasmingai leidžia savo laiką. Kiekvienas sukurtas darbelis teikia pasitenkinimą ir yra viena iš atsipalaidavimo priemonių. Kad darbas neprailgtų, pertraukėlių metu neįgalieji jaukioje virtuvėlėje išsiverda arbatos.
Neįgaliųjų draugija teikia nemažai paslaugų. Neįgaliesiems sudarytos sąlygos skalbtis, neturintys sąlygų maudytis namuose gali atvykti į draugiją. Į erdvų dušą draugijos patalpose gali neįgalieji įvažiuoti i rsu vežimėliu. Neįgalieji turi galimybę pasinaudoti masažisto paslauga. Draugijos patalpose yra bibliotekėlė. Keliasdešimt neįgaliųjų lankomi namuose, aprūpinami vežimėliais neįgaliesiems, lovomis, ramentais. Draugijos nariams organizuojamos išvykos.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite