Apie biudžetą ir … špygą taukuotą

Ketvirtadienį Pagėgių savivaldybės taryba, nepaisant opozicijos nepritarimo, patvirtino šių metų biudžetą. Posėdyje dalyvavo 17 Tarybos narių iš esamų 21. Apsvarstyti ir priimti 28 sprendimai. Darbotvarkėje buvo numatyta svarstyti Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus 2013 m. veiklos ataskaitą, tačiau to nedaryta, nes direktorius Vaidas Bendaravičius yra išėjęs atostogų. Karščiausios diskusijos užvirė svarstant Pagėgių savivaldybės 2014 m. biudžetą.

Šių metų Pagėgių savivaldybės biudžeto svarstymas buvo audringas ir karštas. Autorės nuotr.

Šių metų Pagėgių savivaldybės biudžeto svarstymas buvo audringas ir karštas. Autorės nuotr.

Gimtadienio proga pasveikintas Tarybos narys Vladimiras Gorodeckis.
Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis informavo, kad šių metų biudžeto projektą svarstė visi komitetai ir jam pritarė, tačiau kilo klausimų. Opozicijai atstovaujantis Tarybos narys Edgaras Kuturys klausė, ar biudžetas subalansuotas visiems metams, o jeigu ne, kaip planuojama dirbti, kaip bus dengiami jau esantys ir nauji įsiskolinimai?
Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Rūta Fridrikienė atsakė, kad biudžetas yra subalansuotas, pajamos ir išlaidos sudaro 29,7 milijono litų: planuojama surinkti beveik 10 mln. litų mokesčių, per 17 mln. Lt sudarys valstybės dotacijos, bemaž milijoną – kitos pajamos. Nors darbo užmokesčiui numatoma 7 proc. mažiau, jau pradėtas ruošti taupymo planas, tikimasi, kad lėšos bus naudojamos efektyviau ir racionaliau.
Tarybos narys Petras Ubartas sunerimo, kad šalyje keliami atlyginimai, o komitete buvo kalbėta, jog ir atlyginimams trūksta lėšų, numatyta tik dešimčiai mėnesių būtina suma, tad kaip tikėtis didesnių atlyginimų? Tarybos nariui Stanislovui Bagdonui rūpėjo sužinoti, kaip bus dengiami kreditoriniai įsiskolinimai. R. Fridrikienė paaiškino, kad į biudžetą pateks ne 57,3 proc., kaip anksčiau, bet jau 67,8 proc. gyventojų pajamų mokesčio, todėl tikimasi didesnių pajamų, dar esama praėjusiais metais nepanaudotų lėšų.
Priminta, kad šių metų prognozuojamos biudžeto pajamos didėja per 1,3 mln. Lt. Tačiau verta priminti, kad šių metų sausio 1 d. duomenimis, Pagėgių savivaldybės kreditorinė skola sudarė per 9,4 mln. Lt arba 31,7 proc. biudžeto. Palyginus su 2013 metų sausiu, skola yra padidėjusi 795,7 tūkst. Lt arba 9,2 proc.
Užsimojo…
Tarybos narys Mečislovas Ramanauskas biudžeto ruošimą palygino su kailinių tampymu į visas puses. „Pagėgių miestas kai kur lieka paskutinėje vietoje. 2012 m. sukako 20 metų, kai buvo pašventintas kertinis naujos bažnyčios statybos akmuo. Kaip atrodo bažnyčios fasadas, šiandien visi matome. Siūlau rasti lėšų Pagėgių parapijos bažnyčios fasadui sutvarkyti. Pernai džiaugėmės gražiu pavyzdžiu – sutvarkyta Vilkyškių bažnyčia. Norėtųsi, kad ir Pagėgių centre bažnyčia džiugintų savus ir svečius“, – kalbėjo M. Ramanauskas, išreikšdamas visų pagėgiškių Tarybos narių nuomonę bažnyčios fasado remontui skirti 300 tūkst. litų. Lėšas siūlė paimti iš Projektų rengimo ir teritorijų planavimo programos.
Tarybos narys tikino, kad tokia suma nėra didelė, tačiau kitiems politikams toks siūlymas buvo netikėtas. E. Kuturys tai pavadino puikiu režisūriniu sprendimu. Jis pripažino, kad nėra nusiteikęs prieš bažnyčią, tačiau kai Savivaldybę slegia skolos ir trūksta pinigų, net numatoma skolintis, taip elgtis nederėtų. Pagėgiuose esą dar daug vietų, kurias reikia tvarkyti. Pritardamas, kad ir maldos namus reikia užbaigti, E. Kuturys ragino nedaryti spaudimo, nes metų pabaigoje gali pritrūkti lėšų darbuotojų atlyginimams. Siūlyta neskubėti, dabar neįtraukti šio pasiūlymo, bet taupyti, ir vėliau sugrįžti prie šio reikalo.
Tarybos narys Bronislovas Budvytis pritarė, kad, sutvarkius bažnyčią, būtų dar vienas gražus Pagėgių kampelis, klebonas yra padaręs daug paruošiamųjų darbų, yra parvežta geros kokybės klinkerio, todėl nereikėtų atidėlioti darbų. Tarybos narys Eugenijus Dargužas pastebėjo, kad nemažai valstybių vargsta, todėl pinigų trūkumas nėra pasiteisinimas: „Žmonėms reikia ne tik duonos. Išgyvensim, nenumirsim“.
P. Ubartas neišvėrė: „Sunku kalbėti išgirdus tokius siūlymus. Programas seniūnijoms patvirtinome – pinigų trūksta, net atlyginimams numatyta tik dešimčiai mėnesių, o mes vėl kalbame senomis frazėmis, kad taupysime… O jūs atsisukite į darbuotojus. Merui, vicemerui pakelti atlyginimai, o jiems (administracijos darbuotojams – red. pastaba), atsiprašant, – špyga taukuota…“
P. Ubartas pritarė kolegai E. Kuturiui, kad šį klausimą bus galima svarstyti, kai bus lėšų, nes 300 tūkst. Lt iš 29 milijonų litų biudžeto nėra daug, jei Savivaldybė neturėtų skolų. Tarybos narys Antanas Levickas pritarė, kad biudžetas skylėtas, bet jei Pagėgiuose yra gražūs kultūros namai, ir bažnyčia turi būti graži. Tarybos narys Sigitas Stonys pasiūlė užbaigti diskusiją dėl biudžeto, o dėl M. Ramanausko siūlymo balsuoti atskirai.
Meras V. Komskis pareiškė, kad nuo balsavimo nusišalina. P. Ubartas ir E. Kuturys reikalavo paaiškinti priežastį. Nesulaukę atsakymo, abu taip pat išėjo iš salės. Salę paliko ir mero pavaduotojas Vytautas Stanišauskas. Vadovauti posėdžiui ėmėsi Tarybos narys S. Stonys, pakvietęs balsuoti už M. Ramanausko pasiūlymą. 13 Tarybos narių balsavo už tai, kad siūlomi 300 tūkst. Lt iš Projektų rengimo ir teritorijų planavimo programos būtų perkelta į Nevyriausybinių ir visuomeninių organizacijų rėmimo programą, joje nurodant, kad šios lėšos skiriamos bažnyčios tvarkymo darbams.
Į posėdį sugrįžęs meras V. Komskis perėmė Tarybos posėdžio vairą ir toliau buvo svarstomas biudžeto projektas.
P. Ubartui rūpėjo sužinoti, kodėl idėja padėti bažnyčiai nebuvo svarstoma komitetuose. E. Kuturio klausimas, kaip bus kompensuojama programa, iš kurios paimta lėšų, nesulaukė atsakymo. „Kuo tolyn, tuo durnyn“, – neištvėrė E. Kuturys, atkreipdamas dėmesį, kad taip apgaudinėjami tie patys pagėgiškiai, neturėję galimybių išsakyti savo nuomonės formuojant biudžetą. E. Kuturys ir P. Ubartas pareiškė, kad biudžetui nepritars.
Mero V. Komskio nuomone, yra ir gražių dalykų. Šiemet Pagėgiuose bus sutvarkyta viešųjų erdvių, rugsėjį į naujus pastatus persikels Pagėgių vaikų globos namų auklėtiniai. Šiais metais Pagėgių savivaldybė investicijoms gavo 3 milijonus Lt. Meras patikino, kad Pagėgių savivaldybė yra tarp 5 šalies savivaldybių, gerai vykdančių projektus. Pasiūlyta nenusiminti, nepulti į paniką, niekam neteksią eiti nemokamų atostogų. Meras patikino: „Išplauksime“.
Pagėgių savivaldybės biudžetas buvo patvirtintas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Kvietimas teikti idėjas Klaipėdos krašto metų programai

Šilutė ir visas Klaipėdos kraštas 2023 m. ruošiasi paminėti neeilinį istorinį įvykį – Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuvos Respublika 100-metį. Šis istorinis įvykis turi ypatingą svarbą Valstybės ir tautos likimo bei raidos istorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 17 d. priėmė nutarimą  „Dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais“, kuris turi politinę ir kultūrinę reikšmę. Kviečiame įstaigas, organizacijas, meno kūrėjus telkis, diskutuoti ir teikti idėjas, kaip galėtume šio ypatingo įvykio jubiliejų paminėti Šilutės rajone ir etnografiniame Mažosios Lietuvos regione.

Nuo sausio  brangiau mokėsime už komunalinių atliekų tvarkymą?

Šią savaitę Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose vietos politikai svarsto, ar didinti mokesčius už komunalinių atliekų tvarkymą. Tikslas – patvirtinti naujus Šilutės r. savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus dėl pasikeitusių įkainių. UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro 2020 m. spalio 28 d. valdybos sprendimu nuo 2021 m. sausio 1 d. Šilutės rajono savivaldybei nustatytas 44,13 Eur/t su PVM „vartų mokestis“. Pagal atliktus skaičiavimus Šilutės rajono savivaldybės „vartų mokestis“ už komunalinių

Taip pat skaitykite