Apie biudžetą ir … špygą taukuotą

Ketvirtadienį Pagėgių savivaldybės taryba, nepaisant opozicijos nepritarimo, patvirtino šių metų biudžetą. Posėdyje dalyvavo 17 Tarybos narių iš esamų 21. Apsvarstyti ir priimti 28 sprendimai. Darbotvarkėje buvo numatyta svarstyti Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus 2013 m. veiklos ataskaitą, tačiau to nedaryta, nes direktorius Vaidas Bendaravičius yra išėjęs atostogų. Karščiausios diskusijos užvirė svarstant Pagėgių savivaldybės 2014 m. biudžetą.

Šių metų Pagėgių savivaldybės biudžeto svarstymas buvo audringas ir karštas. Autorės nuotr.

Šių metų Pagėgių savivaldybės biudžeto svarstymas buvo audringas ir karštas. Autorės nuotr.

Gimtadienio proga pasveikintas Tarybos narys Vladimiras Gorodeckis.
Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis informavo, kad šių metų biudžeto projektą svarstė visi komitetai ir jam pritarė, tačiau kilo klausimų. Opozicijai atstovaujantis Tarybos narys Edgaras Kuturys klausė, ar biudžetas subalansuotas visiems metams, o jeigu ne, kaip planuojama dirbti, kaip bus dengiami jau esantys ir nauji įsiskolinimai?
Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Rūta Fridrikienė atsakė, kad biudžetas yra subalansuotas, pajamos ir išlaidos sudaro 29,7 milijono litų: planuojama surinkti beveik 10 mln. litų mokesčių, per 17 mln. Lt sudarys valstybės dotacijos, bemaž milijoną – kitos pajamos. Nors darbo užmokesčiui numatoma 7 proc. mažiau, jau pradėtas ruošti taupymo planas, tikimasi, kad lėšos bus naudojamos efektyviau ir racionaliau.
Tarybos narys Petras Ubartas sunerimo, kad šalyje keliami atlyginimai, o komitete buvo kalbėta, jog ir atlyginimams trūksta lėšų, numatyta tik dešimčiai mėnesių būtina suma, tad kaip tikėtis didesnių atlyginimų? Tarybos nariui Stanislovui Bagdonui rūpėjo sužinoti, kaip bus dengiami kreditoriniai įsiskolinimai. R. Fridrikienė paaiškino, kad į biudžetą pateks ne 57,3 proc., kaip anksčiau, bet jau 67,8 proc. gyventojų pajamų mokesčio, todėl tikimasi didesnių pajamų, dar esama praėjusiais metais nepanaudotų lėšų.
Priminta, kad šių metų prognozuojamos biudžeto pajamos didėja per 1,3 mln. Lt. Tačiau verta priminti, kad šių metų sausio 1 d. duomenimis, Pagėgių savivaldybės kreditorinė skola sudarė per 9,4 mln. Lt arba 31,7 proc. biudžeto. Palyginus su 2013 metų sausiu, skola yra padidėjusi 795,7 tūkst. Lt arba 9,2 proc.
Užsimojo…
Tarybos narys Mečislovas Ramanauskas biudžeto ruošimą palygino su kailinių tampymu į visas puses. „Pagėgių miestas kai kur lieka paskutinėje vietoje. 2012 m. sukako 20 metų, kai buvo pašventintas kertinis naujos bažnyčios statybos akmuo. Kaip atrodo bažnyčios fasadas, šiandien visi matome. Siūlau rasti lėšų Pagėgių parapijos bažnyčios fasadui sutvarkyti. Pernai džiaugėmės gražiu pavyzdžiu – sutvarkyta Vilkyškių bažnyčia. Norėtųsi, kad ir Pagėgių centre bažnyčia džiugintų savus ir svečius“, – kalbėjo M. Ramanauskas, išreikšdamas visų pagėgiškių Tarybos narių nuomonę bažnyčios fasado remontui skirti 300 tūkst. litų. Lėšas siūlė paimti iš Projektų rengimo ir teritorijų planavimo programos.
Tarybos narys tikino, kad tokia suma nėra didelė, tačiau kitiems politikams toks siūlymas buvo netikėtas. E. Kuturys tai pavadino puikiu režisūriniu sprendimu. Jis pripažino, kad nėra nusiteikęs prieš bažnyčią, tačiau kai Savivaldybę slegia skolos ir trūksta pinigų, net numatoma skolintis, taip elgtis nederėtų. Pagėgiuose esą dar daug vietų, kurias reikia tvarkyti. Pritardamas, kad ir maldos namus reikia užbaigti, E. Kuturys ragino nedaryti spaudimo, nes metų pabaigoje gali pritrūkti lėšų darbuotojų atlyginimams. Siūlyta neskubėti, dabar neįtraukti šio pasiūlymo, bet taupyti, ir vėliau sugrįžti prie šio reikalo.
Tarybos narys Bronislovas Budvytis pritarė, kad, sutvarkius bažnyčią, būtų dar vienas gražus Pagėgių kampelis, klebonas yra padaręs daug paruošiamųjų darbų, yra parvežta geros kokybės klinkerio, todėl nereikėtų atidėlioti darbų. Tarybos narys Eugenijus Dargužas pastebėjo, kad nemažai valstybių vargsta, todėl pinigų trūkumas nėra pasiteisinimas: „Žmonėms reikia ne tik duonos. Išgyvensim, nenumirsim“.
P. Ubartas neišvėrė: „Sunku kalbėti išgirdus tokius siūlymus. Programas seniūnijoms patvirtinome – pinigų trūksta, net atlyginimams numatyta tik dešimčiai mėnesių, o mes vėl kalbame senomis frazėmis, kad taupysime… O jūs atsisukite į darbuotojus. Merui, vicemerui pakelti atlyginimai, o jiems (administracijos darbuotojams – red. pastaba), atsiprašant, – špyga taukuota…“
P. Ubartas pritarė kolegai E. Kuturiui, kad šį klausimą bus galima svarstyti, kai bus lėšų, nes 300 tūkst. Lt iš 29 milijonų litų biudžeto nėra daug, jei Savivaldybė neturėtų skolų. Tarybos narys Antanas Levickas pritarė, kad biudžetas skylėtas, bet jei Pagėgiuose yra gražūs kultūros namai, ir bažnyčia turi būti graži. Tarybos narys Sigitas Stonys pasiūlė užbaigti diskusiją dėl biudžeto, o dėl M. Ramanausko siūlymo balsuoti atskirai.
Meras V. Komskis pareiškė, kad nuo balsavimo nusišalina. P. Ubartas ir E. Kuturys reikalavo paaiškinti priežastį. Nesulaukę atsakymo, abu taip pat išėjo iš salės. Salę paliko ir mero pavaduotojas Vytautas Stanišauskas. Vadovauti posėdžiui ėmėsi Tarybos narys S. Stonys, pakvietęs balsuoti už M. Ramanausko pasiūlymą. 13 Tarybos narių balsavo už tai, kad siūlomi 300 tūkst. Lt iš Projektų rengimo ir teritorijų planavimo programos būtų perkelta į Nevyriausybinių ir visuomeninių organizacijų rėmimo programą, joje nurodant, kad šios lėšos skiriamos bažnyčios tvarkymo darbams.
Į posėdį sugrįžęs meras V. Komskis perėmė Tarybos posėdžio vairą ir toliau buvo svarstomas biudžeto projektas.
P. Ubartui rūpėjo sužinoti, kodėl idėja padėti bažnyčiai nebuvo svarstoma komitetuose. E. Kuturio klausimas, kaip bus kompensuojama programa, iš kurios paimta lėšų, nesulaukė atsakymo. „Kuo tolyn, tuo durnyn“, – neištvėrė E. Kuturys, atkreipdamas dėmesį, kad taip apgaudinėjami tie patys pagėgiškiai, neturėję galimybių išsakyti savo nuomonės formuojant biudžetą. E. Kuturys ir P. Ubartas pareiškė, kad biudžetui nepritars.
Mero V. Komskio nuomone, yra ir gražių dalykų. Šiemet Pagėgiuose bus sutvarkyta viešųjų erdvių, rugsėjį į naujus pastatus persikels Pagėgių vaikų globos namų auklėtiniai. Šiais metais Pagėgių savivaldybė investicijoms gavo 3 milijonus Lt. Meras patikino, kad Pagėgių savivaldybė yra tarp 5 šalies savivaldybių, gerai vykdančių projektus. Pasiūlyta nenusiminti, nepulti į paniką, niekam neteksią eiti nemokamų atostogų. Meras patikino: „Išplauksime“.
Pagėgių savivaldybės biudžetas buvo patvirtintas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite