Antikorupcijos komisijai vadovaus švėkšniškis

Ketvirtadienį vykęs priešatostoginis Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis truko vos valandą. Per tą laiką priimti 23 sprendimai. Iš 25 narių posėdyje dalyvavo 23, nebuvo Stepo Kazlausko ir Arvydo Jako. Pradžioje apdovanoti gimtadienius atšventę Laimutė Uselienė ir vicemeras Algis Bekeris. Posėdžio pabaigoje perskaityti trys pareiškimai. Po to artėjančių 1 mėnesio atostogų proga buvo organizuotas plaukimas laivu su vaišėmis.

Šilutės r. savivaldybės tarybos narys švėkšniškis Arūnas Kurlianskas paskirtas Antikorupcijos komisijos pirmininku.
Gretos Ulevičiūtės nuotr.

Kad iš Socialinių reikalų komiteto pirmininkės pareigų atleista Daiva Žebelienė neištylės, buvo galima tikėtis. Kad partijos Tvarka ir teisingumas atstovės Laimutės Uselienės išrinkimas šio komiteto pirmininke galbūt sukels Valstiečių ir žaliųjų sąjungos dviejų atstovų Taryboje nepasitenkinimą, taip pat nesunku buvo nuspėti, nes, anot Genovaitės Kimbrienės, pagal koalicijos sutartį šio komiteto pirmininko pareigos priklausytų „valstiečiams“, kurių niekas nė neatsiklausė dėl L. Uselienės kandidatūros… „Valstiečiai“ G. Kimbrienė ir Povilas Tunaitis su Visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovais D. Žebeliene ir Vladu Kainovaičiu sudaro frakciją.
Save ginančio pareiškimo D. Žebelienė Savivaldybėje nepaliko – jo pamatyti negalėjome. Kiti du šios frakcijos pareiškimai tokie: „Sudaryti išplėstinę darbo grupę ir spręsti klausimus dėl Šilutės ligoninės struktūros optimizavimo, dėl darbo kokybės ir darbuotojų motyvacijos gerinimo darbe“ bei prašoma „Šilutės kontrolės ir audito tarnybos atlikti išorinį veiklos auditą dėl viešųjų pirkimų ir finansinės veiklos Šilutės ligoninėje bei pateikti išvadas Savivaldybės tarybai“. Pirmasis parašas šiuose 4 frakcijos narių pareiškimuose – „valstiečio“ P. Tunaičio, kuris yra Savivaldybės Tarybos deleguotas Šilutės ligoninės stebėtojų tarybos narys…
Meras neslėpė nuostabos – nėra buvę, kad valdžios sukurta darbo grupė tvarkytų įstaigos struktūrą! Be to, iki rudens Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponus yra pažadėjęs pateikti informaciją apie tęsiamą skyrių jungimą, etatų mažinimą…
Ar toks Savivaldybės tarybos treptelėjimas koja Sveikatos apsaugos ministerijai netaps pretekstu atimti iš ligoninės ilgai siektą ir pagaliau gautą regioninės statusą, taupant uždaryti vieną ar kitą skyrių, o galiausiai sutaupyti uždarius šią ligoninę?
O kokį „taupumo“ pavyzdį rodo mūsų rajono politikai?
Pakeisdami Tarybos reglamentą, patys sau nusistatė minimalios mėnesio algos (MMA) dydžio mėnesio išmoką su Tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms padengti. Auga MMA, pilnėja politikų kišenės, prie algos ir neretai pensijos prisidūrus vieną „minimumą“, dabar – 380 eurų.
Iš šios išmokos nė mokesčių neišskaičiuoja.
Taryboje atstovaujamų partijų skyriai nemokamai naudojasi Šilutės seniūnijos pastate suteiktais kabinetais, nors Vilniuje jau prašoma patalpas nuomotis ir mokėti komunalinius mokesčius. Partijos iš valstybės biudžeto gauna milijonines dotacijas, nors renka ir nario mokestį…
Iš baimės blaškosi?
Arūnas Kurlianskas iš Švėkšnos vadovaus Antikorupcijos komisijai, iš jos pirmininko pareigų atsistatydinus Sandrai Tamašauskienei. Tokį sprendimą politikė priėmė, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino, kad S. Tamašauskienė supainiojo viešuosius ir privačius interesus, nenusišalinusi ir balsavusi už gimnazijos, kurioje dirba mokytoja, vadovo ataskaitą. S. Tamašauskienė yra Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė, A. Kurlianskas – šios partijos atstovas Savivaldybės taryboje. Įprasta, kad Antikorupcijos komisijai vadovauja opozicijos atstovas.
Dar tariantis dėl Tarybos posėdžio darbotvarkės, trys mokyklose dirbantys politikai S. Tamašauskienė, L. Uselienė ir Algirdas Gečas paskelbė, kad nusišalina nuo svarstymo sprendimų projektų, susijusių su švietimo įstaigomis. Tačiau balsavo už darbotvarkę. Negi taip sunku įsidėmėti, kad politikas privalo nusišalinti prieš sprendimo projekto svarstymą, netaręs nė žodelio apie svarstomus reikalus, kurie susiję su jo darboviete, šeima ir t. t.?
Tarybos reglamente, kurį balsuodami pasitvirtino politikai, yra nustatyta posėdžio tvarka. Tarybos narys pateikia klausimą, į jį atsakoma, jeigu nėra kitų, norinčių klausti, meras leidžia dar klausti tam pačiam Tarybos nariui. Šįkart posėdyje persistengė S. Tamašauskienė, apipylusi klausimais Savivaldybės administracijos direktorių Sigitą Šeputį. Šis ilgas dviejų asmenų dialogas nepatiko Tarybos nariui Vaidui Paviloniui. Jis pastebėjo, kad nesilaikoma Tarybos reglamento.
Patvirtinta rajono nevyriausybinių organizacijų taryba, į ją deleguoti Tarybos nariai S. Tamašauskienė, Saulius Vytuvis, Ričardas Stonkus ir D. Žebelienė, kurią paskyrė šios tarybos pirmininke.
Patvirtintas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo planas. Jubiliejus – Vasario 16 d. S. Tamašauskienė pasigedo išliekamąją vertę turinčių akcentų Šilutėje, o plano rengėjų komandoje – kūrybingų žmonių… Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė atsakė, kad planą galima nuolatos pildyti. Įdomu, ką pasiūlė S. Tamašauskienė, lengva ranka sumenkinusi kitų padarytą darbą?
Jau dvelkia artėjančiais savivaldos ir tiesioginiais mero rinkimais. Jie – 2019-ųjų pavasarį.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite