Antikorupcijos komisija susidomėjo medicinos įstaigomis

Šilutės rajono savivaldybės antikorupcijos komisija renkasi, kaip numatyta reglamente, – kartą per ketvirtį. Šį kartą posėdyje svarstyti su Šilutės medicinos įstaigomis susiję įvykiai – Specialiųjų turimų tarnybos tiriamas galimas kyšininkavimo atvejis VšĮ Šilutės ligoninėje ir UAB „Statyk pats“ pretenzija dėl Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) organizuoto konkurso.

Šilutės rajono savivaldybės antikorupcijos komisija posėdyje nagrinėjo su medicinos įstaigomis susijusius klausimus.

Šilutės rajono savivaldybės antikorupcijos komisija posėdyje nagrinėjo su medicinos įstaigomis susijusius klausimus.

Rekomendavo imtis papildomų priemonių
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo kyšio reikalavimo ir priėmimo pagal Baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 1 dalį. Įtarimai padariusiam šią nusikalstamą veiką pareikšti VšĮ Šilutės ligoninės konsultacinės poliklinikos gydytojui Kastyčiui Giedrikui, kuris savo darbo kabinete iš paciento galimai reikalavo ir priėmė kyšį už teisėtą veikimą vykdant savo pareigas.
Šį įvykį ėmėsi tirti Šilutės rajono savivaldybės antikorupcijos komisija, į savo posėdį pasikvietusi už antikorupcinę veiklą Šilutės ligoninėje atsakingą teisininkę Dianą Andrijauskienę. Šioji aiškino, kad nuo 2012 metų VšĮ Šilutės ligoninėje sėkmingai vykdomas korupcijos mažinimo priemonių planas. Ant gydytojų durų klijuojami lipdukai, ligoniams pateikiamos anoniminės anketos, brošiūrose ir stenduose informuojama, kur kreiptis pastebėjus korupcijos atvejus. Ligoninė rengia mokymus, aktyviai bendradarbiauja su STT Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio vadovu Leonu Barišausku, kuris, jei tik prireikia pagalbos, mielai konsultuoja, padeda surengti seminarus. Paskutiniai mokymai, kuriuose kalbėta apie smulkiąją korupciją, vykę kovo 1 dieną. Pasak D. Andrijauskienės, tiek gydytojai, tiek pacientai nelabai rimtai žiūri į kovos su korupcija priemones. Organizuojama anoniminė anketa, tačiau ji nėra populiari. Įstaigos vadovas Darius Steponkus nėra gavęs praktiškai nė vieno pranešimo apie korupcijos atvejus. 2014 metais nagrinėtas abstraktus anoniminis skundas, tačiau jis nepasitvirtinęs. „Atrodo, žmonės viską žino, viską supranta ir turime nemažai korupcijos prevencijos priemonių. Gal dabartiniai įvykiai paskatins žmones aktyviau dalyvauti anoniminėse apklausose“, – sakė D. Andrijauskienė.

VšĮ Šilutės ligoninės teisininkė Diana Andrijauskienė komisijos nariams pasakojo apie šioje įstaigoje vykdomą korupcijos mažinimo priemonių planą ir sakė, kad paskutiniai įvykiai paskatins rimčiau žiūrėti į galimas korupcijos apraiškas.

VšĮ Šilutės ligoninės teisininkė Diana Andrijauskienė komisijos nariams pasakojo apie šioje įstaigoje vykdomą korupcijos mažinimo priemonių planą ir sakė, kad paskutiniai įvykiai paskatins rimčiau žiūrėti į galimas korupcijos apraiškas.

Išklausiusi Šilutės ligoninės teisininkės, komisija pasiūlė įtraukti į kovos su korupcija darbo planą korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo programą. Taip pat rekomenduota pasiūlyti ligoniams užpildyti anonimines apklausas ne gydymo metu, o išleidžiant juos iš ligoninės. Siūloma korupcijos prevencijos srityje aktyviau bendradarbiauti su Šilutės rajono savivaldybės antikorupcijos komisija.
Triukšmas dėl 300 eurų
Antikorupcijos komisijos posėdyje nagrinėta ir balandžio 22 dieną gauta UAB „Statyk pats“ pretenzija dėl viešųjų pirkimų rezultatų. Šilutės PSPC atmetė UAB „Statyk pats“ 687 eurų vertės pasiūlymą, pasirinkdama kitą įmonę, kurios prašoma suma už panašias prekes buvo 985 eurai. Šilutės PSPC atmetė UAB „Statyk pats“ pasiūlymą, nurodydama, kad šis neatitiko techninių reikalavimų.
„Mes įtariame, kad galimai Šilutės PSPC yra susitaręs su valymo priemonių konkurso laimėtoju, kuris pasiūlė 298,16 eurų, t. y. 43 procentais brangiau už UAB „Statyk pats“ pasiūlymą, ir priėmė sprendimą, finansiškai nenaudingą Šilutės PSPC. Prašome atkreipti dėmesį į Šilutės PSPC rengiamų viešųjų pirkimų skaidrumą“, – rašoma UAB „Statyk pats“ direktoriaus Dževaldo Žemaitaičio Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriui pateiktoje pretenzijoje.
Pagal veiklos reglamentą tokią pretenziją turinti nagrinėti Šilutės rajono savivaldybės antikorupcijos komisija atsidūrė gana sudėtingoje padėtyje. Komisijos pirmininkė S. Tamašauskienė pripažino, kad komisijai trūksta kompetencijos nagrinėti tokį skundą. Be to, vienas iš antikorupcijos komisijos narių Vladas Kainovaitis dirba UAB „Statyk pats“ ir turįs nusišalinti nuo šio klausimo nagrinėjimo, tačiau jis pasišovė išaiškinti komisijai pretenzijos esmę. Taip pat šiame posėdyje nedalyvavo nedarbingumo lapelį turintis Šilutės PSPC vadovas Liutauras Indriuška.
Vladas Kainovaitis komisijai paaiškino, kad konkurso sąlygose paminėtas miltelių tipas pririša konkurso dalyvius prie tam tikro prekės ženklo, atstumdamas kitos kokybiškos produkcijos gamintojus. Siekiant objektyvumo, nebuvo galimybės tiksliai įvykdyti konkurso techninių sąlygų. Tačiau UAB „Statyk pats“ siūloma kaina buvo 43 procentais mažesnė ir suteikė galimybę Savivaldybei priklausančiai įmonei sutaupyti lėšų. „Aš suprantu, kad įstaigos direktorius yra piktas, kad jo nepalaikėme, ir „įkalė“ ne man, o įmonei, kurioje dirbu“, – sakė Šilutės rajono tarybos narys, praėjusiame posėdyje balsavęs prieš metinę Šilutės PSPC vadovo ataskaitą.
Daugiau išsiaiškinti bandyta pasikvietus Šilutės rajono savivaldybės viešųjų pirkimų skyriaus vedėją Eglę Limbienę. Tačiau šioji tvirtino, kad pretenziją pamatė tik prieš posėdį ir kol kas nieko tikslaus negalinti pasakyti. Šilutės rajono savivaldybės antikorupcijos komisija nutarė UAB „Statyk pats“ pretenzijos svarstymą pratęsti kitame posėdyje.

Vaidotas VILKAS

Savivaldybės tarybos ir antikorupcijos komisijos narys Vladas Kainovaitis atsidūrė dviprasmiškoje padėtyje.

Savivaldybės tarybos ir antikorupcijos komisijos narys Vladas Kainovaitis atsidūrė dviprasmiškoje padėtyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite