Antikorupcijos komisija susidomėjo medicinos įstaigomis

Šilutės rajono savivaldybės antikorupcijos komisija renkasi, kaip numatyta reglamente, – kartą per ketvirtį. Šį kartą posėdyje svarstyti su Šilutės medicinos įstaigomis susiję įvykiai – Specialiųjų turimų tarnybos tiriamas galimas kyšininkavimo atvejis VšĮ Šilutės ligoninėje ir UAB „Statyk pats“ pretenzija dėl Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) organizuoto konkurso.

Šilutės rajono savivaldybės antikorupcijos komisija posėdyje nagrinėjo su medicinos įstaigomis susijusius klausimus.

Šilutės rajono savivaldybės antikorupcijos komisija posėdyje nagrinėjo su medicinos įstaigomis susijusius klausimus.

Rekomendavo imtis papildomų priemonių
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo kyšio reikalavimo ir priėmimo pagal Baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 1 dalį. Įtarimai padariusiam šią nusikalstamą veiką pareikšti VšĮ Šilutės ligoninės konsultacinės poliklinikos gydytojui Kastyčiui Giedrikui, kuris savo darbo kabinete iš paciento galimai reikalavo ir priėmė kyšį už teisėtą veikimą vykdant savo pareigas.
Šį įvykį ėmėsi tirti Šilutės rajono savivaldybės antikorupcijos komisija, į savo posėdį pasikvietusi už antikorupcinę veiklą Šilutės ligoninėje atsakingą teisininkę Dianą Andrijauskienę. Šioji aiškino, kad nuo 2012 metų VšĮ Šilutės ligoninėje sėkmingai vykdomas korupcijos mažinimo priemonių planas. Ant gydytojų durų klijuojami lipdukai, ligoniams pateikiamos anoniminės anketos, brošiūrose ir stenduose informuojama, kur kreiptis pastebėjus korupcijos atvejus. Ligoninė rengia mokymus, aktyviai bendradarbiauja su STT Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio vadovu Leonu Barišausku, kuris, jei tik prireikia pagalbos, mielai konsultuoja, padeda surengti seminarus. Paskutiniai mokymai, kuriuose kalbėta apie smulkiąją korupciją, vykę kovo 1 dieną. Pasak D. Andrijauskienės, tiek gydytojai, tiek pacientai nelabai rimtai žiūri į kovos su korupcija priemones. Organizuojama anoniminė anketa, tačiau ji nėra populiari. Įstaigos vadovas Darius Steponkus nėra gavęs praktiškai nė vieno pranešimo apie korupcijos atvejus. 2014 metais nagrinėtas abstraktus anoniminis skundas, tačiau jis nepasitvirtinęs. „Atrodo, žmonės viską žino, viską supranta ir turime nemažai korupcijos prevencijos priemonių. Gal dabartiniai įvykiai paskatins žmones aktyviau dalyvauti anoniminėse apklausose“, – sakė D. Andrijauskienė.

VšĮ Šilutės ligoninės teisininkė Diana Andrijauskienė komisijos nariams pasakojo apie šioje įstaigoje vykdomą korupcijos mažinimo priemonių planą ir sakė, kad paskutiniai įvykiai paskatins rimčiau žiūrėti į galimas korupcijos apraiškas.

VšĮ Šilutės ligoninės teisininkė Diana Andrijauskienė komisijos nariams pasakojo apie šioje įstaigoje vykdomą korupcijos mažinimo priemonių planą ir sakė, kad paskutiniai įvykiai paskatins rimčiau žiūrėti į galimas korupcijos apraiškas.

Išklausiusi Šilutės ligoninės teisininkės, komisija pasiūlė įtraukti į kovos su korupcija darbo planą korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo programą. Taip pat rekomenduota pasiūlyti ligoniams užpildyti anonimines apklausas ne gydymo metu, o išleidžiant juos iš ligoninės. Siūloma korupcijos prevencijos srityje aktyviau bendradarbiauti su Šilutės rajono savivaldybės antikorupcijos komisija.
Triukšmas dėl 300 eurų
Antikorupcijos komisijos posėdyje nagrinėta ir balandžio 22 dieną gauta UAB „Statyk pats“ pretenzija dėl viešųjų pirkimų rezultatų. Šilutės PSPC atmetė UAB „Statyk pats“ 687 eurų vertės pasiūlymą, pasirinkdama kitą įmonę, kurios prašoma suma už panašias prekes buvo 985 eurai. Šilutės PSPC atmetė UAB „Statyk pats“ pasiūlymą, nurodydama, kad šis neatitiko techninių reikalavimų.
„Mes įtariame, kad galimai Šilutės PSPC yra susitaręs su valymo priemonių konkurso laimėtoju, kuris pasiūlė 298,16 eurų, t. y. 43 procentais brangiau už UAB „Statyk pats“ pasiūlymą, ir priėmė sprendimą, finansiškai nenaudingą Šilutės PSPC. Prašome atkreipti dėmesį į Šilutės PSPC rengiamų viešųjų pirkimų skaidrumą“, – rašoma UAB „Statyk pats“ direktoriaus Dževaldo Žemaitaičio Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriui pateiktoje pretenzijoje.
Pagal veiklos reglamentą tokią pretenziją turinti nagrinėti Šilutės rajono savivaldybės antikorupcijos komisija atsidūrė gana sudėtingoje padėtyje. Komisijos pirmininkė S. Tamašauskienė pripažino, kad komisijai trūksta kompetencijos nagrinėti tokį skundą. Be to, vienas iš antikorupcijos komisijos narių Vladas Kainovaitis dirba UAB „Statyk pats“ ir turįs nusišalinti nuo šio klausimo nagrinėjimo, tačiau jis pasišovė išaiškinti komisijai pretenzijos esmę. Taip pat šiame posėdyje nedalyvavo nedarbingumo lapelį turintis Šilutės PSPC vadovas Liutauras Indriuška.
Vladas Kainovaitis komisijai paaiškino, kad konkurso sąlygose paminėtas miltelių tipas pririša konkurso dalyvius prie tam tikro prekės ženklo, atstumdamas kitos kokybiškos produkcijos gamintojus. Siekiant objektyvumo, nebuvo galimybės tiksliai įvykdyti konkurso techninių sąlygų. Tačiau UAB „Statyk pats“ siūloma kaina buvo 43 procentais mažesnė ir suteikė galimybę Savivaldybei priklausančiai įmonei sutaupyti lėšų. „Aš suprantu, kad įstaigos direktorius yra piktas, kad jo nepalaikėme, ir „įkalė“ ne man, o įmonei, kurioje dirbu“, – sakė Šilutės rajono tarybos narys, praėjusiame posėdyje balsavęs prieš metinę Šilutės PSPC vadovo ataskaitą.
Daugiau išsiaiškinti bandyta pasikvietus Šilutės rajono savivaldybės viešųjų pirkimų skyriaus vedėją Eglę Limbienę. Tačiau šioji tvirtino, kad pretenziją pamatė tik prieš posėdį ir kol kas nieko tikslaus negalinti pasakyti. Šilutės rajono savivaldybės antikorupcijos komisija nutarė UAB „Statyk pats“ pretenzijos svarstymą pratęsti kitame posėdyje.

Vaidotas VILKAS

Savivaldybės tarybos ir antikorupcijos komisijos narys Vladas Kainovaitis atsidūrė dviprasmiškoje padėtyje.

Savivaldybės tarybos ir antikorupcijos komisijos narys Vladas Kainovaitis atsidūrė dviprasmiškoje padėtyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite