Ant šiuolaikinės Rugsėjo 1-osios slenksčio

Interviu su Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Sigitu ŠEPUČIU.Sigitas Seputis.64.aktua

– Šią savaitę prasideda naujieji mokslo metai. Tai šventė ir darbymečio pradžia. Ar tam pasiruošta?
– Ši šventė svarbi kiekvienam, nes visi į savarankišką gyvenimą išėjome iš mokyklos. Vėl skambutis į klases sukvies mokinius ir mokytojus. Džiugu, kad mokinių mažėja jau ne tiek daug, kaip per kelerius ankstesnius metus. O pasiruošimą mokslo metams iš 10 balų įvertinčiau aštuonetu. Vykome į mokyklas, apžiūrėjome padarytus darbus, tai, kas dar tvarkoma. Pinigai iš Valstybės investicijų programos rajoną pasiekė vėliau negu tikėjomės. Dar laiko atima darbų konkursai, reikia paruošti projektus. Kai kuriose įstaigose darbai užsitęsė. Mokyklų, kuriose reikia remonto, turime daug, deja, visoms sutvarkyti trūksta pinigų. Tačiau tai, kas ir kur būtina, gula į sąrašą, kuris bus reikalingas planuojant kitų metų biudžetą.
Pašyšiuose vietoj pagrindinės beliko pradinė mokykla. Iki šildymo sezono pradžios pradinukai ir mažesni vaikai dar bus mokyklos pastate, vėliau jie įsikurs darželio pastate, kuris remontuojamas. Tvarkome stogą, vidaus patalpas, sanitarinius mazgus ir kita. Šis pastatas po remonto pasikeis – pradinė mokykla bus daug gražesnė už buvusią pagrindinę mokyklą.
Kai lankiausi mokyklose, pastebėjau, kad yra gerai pasiruošusių priimti mokinius, tačiau būtinų remonto darbų liko daugelyje. Pastebėjau ir neūkiškumo. Vadovams pasakyta, kad patalpas reikia naudoti ekonomiškai, nes tiek jų, kiek turi ir užima, ne visur reikia. Juk švietimo įstaigų šildymo, apšvietimo, vandens kaštus dengia Savivaldybė. Štai Kintuose mokykla turi tris pastatus. Vieno, kuriame yra technologijų klasės, vertėtų atsisakyti, nes mokymo reikmėms turėtų užtekti didelės mokyklos. Mūsų rajono mokyklos yra didelės, pritaikytos gerokai didesniam mokinių skaičiui, o mokinių, kaip matome, vis mažėja ir mažėja. Nors pernai ir šiemet įsteigta naujų grupių vaikų darželiuose, atidaryta vaikų darželių ten, kur jų nebuvo. Prabėgs šiek tiek metų ir šie vaikučiai ateis į mokyklas.
Ir rudenį remonto darbai dar tęsis Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje. Su vadovais sutarėme, kad pavyks suderinti remonto darbus ir mokymą. Mat šio remonto darbų viešasis konkursas baigėsi tik liepos pabaigoje.
Rudenį esame numatę remonto darbų Vilkyčių mokykloje. Teks apsispręsti dėl reorganizuotų Traksėdžių ir Gardamo mokyklų laisvų patalpų, nes tik rugsėjį bus aišku, kiek mokinių sulaukė šios mokyklos.

– Ar Šilutės Vydūno gimnazijos jaunimas jau galės sportuoti naujojoje sporto salėje?
– Galės, ko gero, nuo spalio mėnesio, nes pylė lietūs, drėgna, todėl statybininkai neklojo parketo. Kai drėgna, tai nedaroma.

– Ne kartą paminėjote lėšų stygių. Ar Savivaldybė vykdo šių metų biudžeto pajamų planą, kiek yra skolų?
– Iki rugpjūčio 1 dienos į rajono biudžetą turėjome gauti 22 milijonus 173 tūkstančius eurų, nepavyko gauti tik 164 tūkstančių. Iš šios sumos 120 tūkstančių eurų sudaro negautos valstybės iždo lėšos. Tad Savivaldybė biudžeto planą vykdo gerai, trūksta vos 40 tūkstančių. Praėjusiais metais nesurinkta suma buvo didesnė. Sausio 1 dieną Savivaldybės skolą sudarė beveik 11 milijonų eurų, rugpjūčio 1 dieną – 11 milijonų 192 tūkstančiai. Skola padidėjo 200 tūkstančių, tai yra suma, kurią turime sumokėti už atliktus remonto darbus. Skola už komunalines paslaugas sausį siekė 211 tūkstančių, rugpjūčio pradžioje – tik 78 tūkstančius eurų. Tačiau mes dar negavome 470 tūkstančių eurų iš Europos Sąjungos fondų Juknaičių valymo įrenginiams tvarkyti, šias išlaidas padengėme iš Savivaldybės lėšų, kai gausime europines lėšas, mums pavyks atsiskaityti su kitus darbus atlikusiais rangovais.
Šiemet norime padaryti 80 procentų darbų Dariaus ir Girėno gatvėje, Automobilių kelių direkcija yra pažadėjusi jau šiais metais skirti papildomai 100 tūkstančių eurų, kad kitais metais beliktų šią gatvę išasfaltuoti, norime užbaigti ir sutvarkyti kitą Šilutės gatvę – Kęstučio. Ruošiamės Šilutės kultūros ir pramogų centro renovacijai, Šilokarčemos kvartalo tvarkymo reikalai sustojo dėl teisminių ginčų – buvo apskųsti konkurso rezultatai. Laukia Lietuvininkų ir Tilžės gatvių prieigų tvarkymas. Konkursai, projektavimas ir visa kita – tai išties daug darbo, kuriam reikia skirti ir daug laiko.

– Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) sudomino investuotojo parinkimas naujai Šilutės autobusų stočiai statyti ir autobusų parkui į kitą vietą iškelti. Ko ši tarnyba ieško? Gal ką jau rado? Ar tyrimas stabdo planuotus darbus?
– Specialiųjų tyrimų tarnybai pateikėme visus dokumentus, susijusius su šia istorija. Kokį pasiūlymą viešai buvome pateikę, kokių siūlymų sulaukėme, taip pat visų posėdžių, pasitarimų, Tarybos komitetų posėdžių protokolus, Tarybos sprendimą, kad investuotoju pasirenkama „Projestos projektų“ bendrovė.
Tarnyba Savivaldybę informavo, kad yra gavusi anoniminį skundą ir jį tiria. O mes dirbame toliau: rengiama autobusų parko ir investuotojo sutartis, kurią planuojame jau rugsėjį pateikti tvirtinti Savivaldybės tarybai. STT įsikišimas nesutrukdė. Mums irgi svarbi šios tarnybos išvada, ją pažadėjo pateikti, tad laukiame.

– Sugrįžkime prie artėjančios Rugsėjo 1-osios: kokia ji bus šiemet jūsų šeimoje, kokią prisimenate iš savo vaikystės?
– Didžiausias pokytis: anūkė Gabija jau išvyko studijuoti į Vytauto Didžiojo universitetą kūrybos industrijos. Anūkas Matas Kaune tęs mokslus generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje. Mažieji lankys vaikų darželius.
Aš gerai prisimenu savo pirmąjį rugsėjį, kai mama nuvedė į klasę. Nebuvau toli nuo mokyklos, nes mama ten dirbo valytoja. Ir savo pirmosios mokytojos neužmiršau. Tai buvo didelė šventė, nes į mokyklą išėjau apsiavęs naujas basutes… Tokie buvo laikai.
O štai Pamario pagrindinėje mokykloje rytoj atidarome „Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasę su išmaniąja lenta, 30 planšetinių kompiuterių, programine įranga, gausybe kitų informacinių technologijų naujovių. Tokie dabartiniai laikai.

Kalbėjosi Stasė
SKUTULIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite