Anglijos super sunkiasvorių rankų lenkimo čempionas Mindaugas Dulskas, kilęs iš Rusnės

Mindaugas Dulskas su Jūros šventės turnyro „Bocmano ranka“ laimėtojo taure ir medaliu. Petro Skutulo nuotr.

Po vasaros atostogų gimtajame Pamario krašte Mindaugas Dulskas su šeima į gyvenamąjį Svindono miestą Anglijoje sugrįžo ir gerai nusiteikęs, ir pelnęs garbingą titulą „Bocmano ranka“ Klaipėdoje vykusioje Jūros šventėje.

 

Iš krepšinio aikštelės – prie rankų lenkimo stalo

Jau septyniolikti metai rusniškis Mindaugas Dulskas su žmona šilutiške Agne Morkevičiūte gyvena ir darbuojasi Jungtinėje Karalystėje, Svindono (Swindon) mieste. Šeima augina du sūnus: Manvydą ir Raigardą.

Susitikę „Pamario“ laikraščio redakcijoje su Mindaugu daugiausiai kalbėjomės apie sportą.

Jau iš pažiūros gali nesunkiai atskirti, kad galiūnas vyras yra kažkurios atletinio sporto šakos atstovas. O kai 135 kg sveriantis atletas pasisveikinti ištiesia dešinį delną sulyg nemenka kultuve, abejonių nelieka, kad tai rankų lenkėjas.

„Tik nesulaužykit rankos“, – pajuokauju, ir Mindaugo veidą nušviečia plati geraširdiška galiūno šypsena.

Ne vienerius metus laisvalaikiu Mindaugas Anglijoje žaidė krepšinį. Svindono miesto komanda rungtyniavo Jungtinės Karalystės IV divizione, o Mindaugui baigiant krepšininko karjerą, perėjo į viena pakopa aukštesnę lygą.

„Būčiau ir toliau rungtyniavęs, bet sudilo kelių kremzlės…“ Mėgstamo krepšinio vyrui teko atsisakyti, tačiau sportinių pergalių skonį pažįstančiam entuziastui „atsisėti ant sofos“ dar nesinorėjo.

Atletiškas vyras 2016 m. užsuko į tenykštį rankų lenkikų klubą. Žinoma, galiūnas buvo maloniai sutiktas. Dar mokydamasis Šilutės žemės ūkio technikume Mindaugas mėtė diską, ietį, granatą švystelėjo 62 metrus, pagerinęs savo mokytojo A. Karinausko rekordą. O ir namie, Rusnėje, fizinio darbo nestokojo ir prie ūkio, ir žvejyboje tinklus traukiant.

Pirmieji bandymai galynėtis prie rankų lenkimo stalo nieko gero nežadėjo. „Pačiam buvo keista, kad mane įveikia 80-90 kg sveriantys vyrai…“ Paaiškėjo, kad rankų lenkimo šakoje vien galiūno jėgos nepakanka, reikalinga visai kitokia technika. Tiesa, po pirmos treniruotės Svindono rankų lenkimo klube Mindaugas du mėnesius jautė skausmus – buvo pertemptos sausgyslės, maudė kaulus…

Didžiosios Britanijos super sunkiasvorių rankų lenkimo čempionas

Prireikė nemenkai paprakaituoti treniruojantis pas pasaulio rankų lenkimo vicečempioną tenykštį trenerį Alaną Milne. Jau pirmose naujokų varžybose Mindaugas paragavo pergalės skonio – laimėjo antrą, po to – trečią vietas.

Laimėjęs ne vieną turnyrą Anglijoje, 2019 metais Mindaugas išsiruošė į Pasaulio rankų lenkimo čempionatą Lenkijoje. Tąkart kamavo dešinės rankos trauma, tad varžėsi tik kaire ranka ir pateko į stipriausiųjų dešimtuką.

Vėliau perėjo į profesionalus.

Ir galiausiai – 2021 metais – Svindono vietos žiniasklaidoje sumirgėjo antraštės: „Thames Water“ technikas Mindaugas Dulskas karūnuotas Didžiosios Britanijos super sunkiasvorių rankų lenkimo čempionu!“

Didžiosios Britanijos čempiono titulą buvęs rusniškis apgynė ir šiemet. Taip palaipsniui Mindaugą pradėjo kviesti į įvairius rimtus turnyrus. Vienas iš tokių super mačų – susitikimas prie rankų lenkimo stalo su Europos čempionu latviu Sandriu Šedžiu. Tiesa, Europos čempiono įveikti Mindaugui kol kas nepavyko. 6 imčių mačą rezultatu 4:2 laimėjo latvis. Užtat garsas apie Anglijos lietuvio Mindaugo Dulsko sunkiai palenkiamą ranką vis plačiau sklinda tiek Europoje, tiek pasaulyje.

Pirmi laurai Lietuvoje

Užsiminus, kad Pamario kraštą ilgus metus garsina daugkartinė rankų lenkimo čempionė Eglė Vaitkutė, Mindaugas sako daug girdėjęs apie šią atletę. „Dabar per atostogas buvau Drevernoje. Ir atsitiktinai susitikau Eglę. Klausiu, kaip sekasi, tai sakė šiemet pasaulio čempionate pralaimėjusi brazilei.“

Poilsiaudamas prie Kuršių marių, Mindaugas nuvyko į Jūros šventę. O ten vyko rankų lenkimo turnyras „Bocmano ranka“.

Laimėjo ir savo svorio kategorijoje, ir absoliučioje įskaitoje. Galima tik pridurti, kad Lietuvos rankų lenkimo varžybose Mindaugas dalyvavo pirmą kartą. Mindaugas sakė, kad Anglijoje ilgai gyvendamas gali dalyvauti anos šalies nacionalinėse varžybose, jeigu nesi tokiose pat varžybose atstovavęs kitai šaliai.

„Kadangi dvejus metus pelniau čempiono vardą, jau galėčiau dalyvauti ir Lietuvos čempionate. Po turnyro Klaipėdoje daug kas panoro išbandyti jėgas, daug klausimų: iš kur, kas toks?..“ – pasakojo M. Dulskas.

Jėgos reikia ir tiesioginiame darbe

Rašydami apie Mindaugo sportinius laimėjimus, Anglijos žurnalistai pastebėjo, kad ir darbe „Temzės vandenų“ technikui jėga praverčia: „Jis nuotekų kanalų dangčius viena ranka kilnoja…“

Mindaugui džiugu, kad rankų lenkimu domisi ir jo sūnus Manvydas. Tad į treniruotes dabar traukia kartu tėvas ir sūnus. Beje, Dulskai namie su vaikais bendrauja tik lietuvių kalba. Tad Manvydas ir Raigardas lietuviškai kalba be akcento.

Visi žinome, kad britai pametę galvas dėl futbolo, regbio. Pasak Mindaugo, pastaruoju metu vis labiau šioje šalyje populiarėja ir rankų lenkimas.

Petras Skutulas

Siūlome įspūdingą vaizdo įrašą apie Mindaugo Dulsko 6 raundų varžybas su Europos čempionu iš Latvijos Sandriu Šedžiu: https://www.youtube.com/watch?v=21QITTGyO18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutė: mero komandoje – socialdemokratė Vaidutė Armonienė

Šilutės rajono savivaldybės mero patarėjos pareigas jau eina socialdemokratė Vaidutė Armonienė. Ji – antroji mero patarėja, anksčiau dirbusi Edita Šukytė ir po savivaldos rinkimų liko šiose pareigose. Šilutės rajono savivaldybės taryba patvirtino, kad tiesiogiai išrinktas meras Vytautas Laurinaitis savo komandoje gali turėti du vicemerus, du patarėjus, savivaldybės administracijos direktorių. Mero valia, ką jis pasirenka į šią komandą. Kol kas merui sekėsi: į vicemerus pasiūlė Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininką Tomą Budrikį, savivaldybės Taryba pritarė. Savivaldybės administracijos direktoriumi paskyrė Andrių Jurkų,

Orai vės, šalnų vis bus, žadama ir lietaus

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie artėjančio savaitgalio orus. Birželio 2 d., penktadienį, naktį daug kur trumpai palis (vyraus nedidelis lietus). Vėjas pūs iš šiaurės, 8-13 m/s, pajūryje gūsiai 15 m/s. Temperatūra bus 2-7, vietomis – 8-10 laipsnių šilumos, dirvos paviršiuje kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakaruose, šalnos, bus nuo 0 iki 2 laipsnių šalčio.  Dieną vietomis trumpas, daugiausia nedidelis lietus. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 9-14 m/s, kai kur gūsiai 15-17 m/s. Temperatūra  bus 12-17 laipsnių šilumos. Birželio 3 d., šeštadienį,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Gegužės 30 d. prieš pietus Pagrynių k., Šilutės sen., neblaiviai (2,42 prom.) moteriai, gim. 1972 m., sukėlė fizinį skausmą vyras, gim. 1989 m. Birželio 1 d. popietę Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1954 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1953 m. Įtariamoji buvo sulaikyta. Gegužės 21 d. naktį Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1996 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviam (4,69 prom.) vyrui, gim. 1987 m. Gegužės 31 d.

Taip pat skaitykite