Abiturientai sugrįžo į klases

Tokią žinią šiandien, gegužės 3 d., patvirtino Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė. Rajone yra 267 abiturientai, iš jų 44 mokosi Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre, tad čia 23 pasirinko nuotolinį mokymą, o iš viso į klases nesugrįžo 24 abiturientai.

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

„60 procentų abiturientų jau pasiskiepiję nuo COVID-19, kiti atlikę testus. Pedagogai irgi arba paskiepyti, arba pasitikrinę, tad didelio nerimo nėra“, – sakė D. Butvydienė ir priminė, jog Šilutės pirmoji ir Vydūno gimnazijos klasėse sulaukė tik abiturientų, Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje irgi nemokoma pradinukų, Vainuto ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijose mokoma ir pradinukų. Švėkšnoje jie ugdomi ne gimnazijos, bet kitame pastate, o Vainute – visi po vienu stogu. Tad į mokyklas dabar renkasi tik pradinukai ir abiturientai.

Nuo gegužės 10 d., jeigu savivaldybės taip nuspręstų, į mokyklas grįžtų ir 5-11 klasių mokiniai. „Trečiadienį bus sprendimas, renkame informaciją. Mus pasiekė mokinių apklausos, kurioje dalyvavo per 1500 mokinių, išvada: 80 procentų apklaustųjų nenori būti sugrąžinti mokytis į klases, pageidauja nuotolinio mokymo. Ne visi ir jų tėvai sutiktų testuoti vaikus. Kaupiame žinias, nuomones ir dėl 5-11 klasių mokinių mokymo apsispręsime trečiadienį“, – sakė D. Butvydienė. Ji akcentavo, kad, į mokyklą sugrąžinus visus mokinius, kiltų grėsmė COVID-19 apkrėsti abiturientus, o tai labai apsunkintų situaciją artėjant egzaminams.

D. Butvydienė informavo apie surengtą pasitarimą su vaikų lopšelių-darželių vadovais dėl vasaros darbo. Šios įstaigos sukaupė informacijos, kad 55 procentai mažųjų ir vasarą lankytų grupes. Tai kaip reta daug. Gegužę su vaikų tėvais pasirašomos sutartys, galbūt norinčių ir vasarą lankyti darželius kiek sumažės. D. Butvydienė sakė, jog svarstoma, kad Šilutėje ir per vasaros atostogas veiktų visi vaikų darželiai, tačiau juose jungiamos grupės ir jų liktų tik pusė dabar veikiančių. Galutinio sprendimo dar teks palaukti.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nagų grybelis ir pedikiūras – suderinama?

Deja, bet dauguma žmonių mano, kad nagų grybelio infekcija nėra didelė problema, kurią reikėtų iš karto spręsti. Tiesa, pradžioje problema yra maža, tačiau palaipsniui ji gali itin smarkiai progresuoti: vietoj vieno užkrėsto nago, turėsite – penkis. Manoma, kad pedikiūras esant nagų grybeliui viską išspręs, tačiau taip manyti nereikėtų.  Ko vertėtų vengti? Dažnai atsiradusias bėdas stengiamės užmaskuoti, o ne išspręsti. Ne išimtis ir nagų grybelinė infekcija. Atsiradus šiai problemai pirmiausiai stengiamės ją nuslėpti, o vėliau pastebėję, kad nieko iš to gero

Aromaterapiniai difuzoriai. Kaip išsirinkti?

Drąsiai galima sakyti, kad aromaterapiniai difuzoriai yra vienas geriausių pirkinių, kokį tik galite padovanoti savo namams. Jei jūsų namuose nuolat veiks toks prietaisas, tokiu atveju, jūs ne tik galėsite mėgautis mėgstamu aromatu, bet ir jausti teigiamą jų poveikį savo sveikatai. Tiesa, aromaterapinių difuzorių asortimentas šiandien labai didelis, todėl nieko keista, kad daugelis norinčių turėtų tokį gaminį savo namuose, nežino, kaip išsirinkti. Išsirinkti bus kur kas lengviau, jei atkreipsite dėmesį į tam tikras detales Tik skleidžia aromatą? Visus aromaterapinius difuzorius galima

Mokausi ne klasėje…

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje praūžė praktinių studijų savaitės. Pradinukai tapo gamtininkais-tyrinėtojais ir iššmirinėjo artimas ir tolimas pievas sekiodami įvairiausių rūšių vabalėlius, tyrinėdami juos stebinančią augmeniją. 5 ir 8 klasių mokiniai, dirbę savarankiškai nuotoliniu būdu, kūrybiškai atliko pateiktas užduotis ir pristatė savo veiklų rezultatus  konferencijoje „Mokausi pats!“. Šeštokams  priskirta menų programa „M. K.  Čiurlionis – paslaptys kasdienybėje “. Jiems teko pasinerti į šio menininko kūrybą – paieškoti savyje dailininko ir muzikanto gyslelės. Septintokai  tobulino gimtosios ir užsienio kalbų įgūdžius programoje

Šiukšles rūšiuoja trys iš keturių, daugkartinius maišelius naudoja pusė gyventojų

Vos keli procentai šalies gyventojų numoja ranka į ekologiją ir nesiima jokių veiksmų aplinkai saugoti. tai rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa. Jos duomenimis, trys iš keturių Lietuvos gyventojų rūšiuoja šiukšles, pusė naudoja daugkartinius maišelius, dar tiek pat perka tik tiek maisto, kiek jo suvartoja.   Dauguma (75 proc.) apklaustųjų asmeniškai prisideda prie tvarios aplinkos saugojimo rūšiuodami šiukšles, 48 proc. – pirkiniams naudodami savo daugkartinį maišelį, tiek pat – pirkdami maisto tik tiek, kiek suvartoja. 37 proc.

Taip pat skaitykite