Abiturientai sugrįžo į klases

Tokią žinią šiandien, gegužės 3 d., patvirtino Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė. Rajone yra 267 abiturientai, iš jų 44 mokosi Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre, tad čia 23 pasirinko nuotolinį mokymą, o iš viso į klases nesugrįžo 24 abiturientai.

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

„60 procentų abiturientų jau pasiskiepiję nuo COVID-19, kiti atlikę testus. Pedagogai irgi arba paskiepyti, arba pasitikrinę, tad didelio nerimo nėra“, – sakė D. Butvydienė ir priminė, jog Šilutės pirmoji ir Vydūno gimnazijos klasėse sulaukė tik abiturientų, Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje irgi nemokoma pradinukų, Vainuto ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijose mokoma ir pradinukų. Švėkšnoje jie ugdomi ne gimnazijos, bet kitame pastate, o Vainute – visi po vienu stogu. Tad į mokyklas dabar renkasi tik pradinukai ir abiturientai.

Nuo gegužės 10 d., jeigu savivaldybės taip nuspręstų, į mokyklas grįžtų ir 5-11 klasių mokiniai. „Trečiadienį bus sprendimas, renkame informaciją. Mus pasiekė mokinių apklausos, kurioje dalyvavo per 1500 mokinių, išvada: 80 procentų apklaustųjų nenori būti sugrąžinti mokytis į klases, pageidauja nuotolinio mokymo. Ne visi ir jų tėvai sutiktų testuoti vaikus. Kaupiame žinias, nuomones ir dėl 5-11 klasių mokinių mokymo apsispręsime trečiadienį“, – sakė D. Butvydienė. Ji akcentavo, kad, į mokyklą sugrąžinus visus mokinius, kiltų grėsmė COVID-19 apkrėsti abiturientus, o tai labai apsunkintų situaciją artėjant egzaminams.

D. Butvydienė informavo apie surengtą pasitarimą su vaikų lopšelių-darželių vadovais dėl vasaros darbo. Šios įstaigos sukaupė informacijos, kad 55 procentai mažųjų ir vasarą lankytų grupes. Tai kaip reta daug. Gegužę su vaikų tėvais pasirašomos sutartys, galbūt norinčių ir vasarą lankyti darželius kiek sumažės. D. Butvydienė sakė, jog svarstoma, kad Šilutėje ir per vasaros atostogas veiktų visi vaikų darželiai, tačiau juose jungiamos grupės ir jų liktų tik pusė dabar veikiančių. Galutinio sprendimo dar teks palaukti.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Geliniai priauginimai privers jus visam laikui atsisakyti akrilo

Tik nedaugelis dalykų man teikia didesnį pasitenkinimą ir atpalaiduoja labiau nei kelionė į nagų saloną, kad galėčiau pasidaryti naujus akrilinius nagus. Tai smulkmenos, kurių laukiu su nekantrumu, ir kurios daro jį tokį mielą. Nuo nagų lako spalvos pasirinkimo iki nagų apdirbimo įrankių išlyginančio nagų nelygumus, burzgimo garso ir, žinoma, išėjimo su šviežiai dengtais nagais, kuriais galėsiu baksnoti, baksnoti, baksnoti į kiekvieną paviršių, pro kurį praeisiu. Paskui ateina ne tokia džiuginanti dalis, pavyzdžiui, nagas lūžta per pusę arba visiškai nulūžta; skausmingas

Rytoj į pamokas sugrįžta Usėnų mokyklos mokiniai

Dėl COVID-19 užkrato plitimo kurį laiką buvo uždaryta Usėnų pagrindinė mokykla. Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad ši mokykla atnaujina darbą, mokiniai rytoj sugrįžta į klases. „Blogai, nes daugelyje mokyklų izoliavosi ir mokinių, ir darbuotojų. Praėjusią savaitę rajono švietimo įstaigose nustatyti 53 nauji susirgimo atvejai. Nerimą kelia Šilutės Žibų pradinė mokykla, kur izoliavosi šeši klasių komplektai“, – situaciją švietimo įstaigose apibūdino vedėja. Yra ir gera žinia. Šiais mokslo metais į mokyklas atėjo 15 mokinių

Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia

Šią savaitę Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia į renginius: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienį), 18 val. Šilutės Vydūno gimnazijoje prasidės reguliarūs kino seansai „KINO DEBESYS“, į kuriuos šilutiškius kviesime kiekvieną ketvirtadienį. Šią savaitę kviečiame žiūrėti daug gerų įvertinimų sulaukusį, pirmąjį vaidybinį režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „IZAOKAS“. Daugiau inf. https://www.facebook.com/KINOdebesysSilute rugsėjo 25 d. (šeštadienį), 16 val. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks baigiamasis klasikinės muzikos festivalio „MUZIKINĖ VERDENĖ” koncertas. Programoje: KAUNO VALSTYBINIS CHORAS kartu su soliste, LNOBT operos viltimi pripažinta AISTE PILIBAVIČIŪTE.

Ar tvarkys Švėkšnos sinagogą?

Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai renkasi į komitetų posėdžius. Po mėnesio atostogų rengiamasi rugsėjo gale vyksiančiam Tarybos posėdžiui. Vienas iš svarstomų sprendimo projektų yra dėl pritarimo projektui „Švėkšnos sinagogos sutvarkymas ir pritaikymas turizmui“. Pritarimas reikštų įsipareigojimą  prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 15 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Pagal projektą numatyti Švėkšnos sinagogos kapitalinio remonto darbai bei

Taip pat skaitykite