7 klaidos, kurias darome gamindami maistą

maistasKas nežino, kad maisto gaminimas yra menas ir tobulybei šiuo atveju ribų nėra. Visgi, kartais net ir labai stengiantis rezultatai nėra tokie geri, kokių galėtume tikėtis. Tam įtakos turi nedidelės, tačiau esminės klaidos, galinčios gerokai pakoreguoti jūsų gaminamų patiekalų skonį. Pasitikrinkite, ar patys jų nekartojate savo virtuvėje.

Deramai neišanalizuojami receptai

Jei ruošiatės gaminti savo firminį patiekalą, tikriausiai visus žingsnius jau žinote atmintinai, tačiau jeigu nutarsite išbandyti ką nors nauja, būtinai iš anksto perskaitykite receptą nuo pradžios iki galo. Tai svarbu ne tik dėl ingredientų. Jei paskutinę minutę pamatysite, jog marinatą reikia palaikyti per naktį, o galutinį patiekalą atšaldyti bent keturias valandas, teks labai greitai keisti savo planus.

Šaldytas maistas iš karto dedamas į keptuvę

Jei mėsą į keptuvę dėsite iš karto ją išėmę iš šaldytuvo, nepriekaištingų rezultatų nesitikėkite – didelė tikimybė, jog jos išorė perkeps, o vidus liks nepakankamai iškepęs. Kad išvengtumėte tokių situacijų, turėtumėte įsitikinti, jog produktai yra kambario temperatūros. Geriausia iš šaldytuvo juos ištraukti likus maždaug 15-30 minučių iki kepimo.

Persistengiama su druska

Per didelis druskos kiekis po kiekvieno kąsnio privers svajoti apie stiklinę vandens, o patiekalas dėl to tikrai netaps sveikesnis. Tad šiuo atveju geriau apsiriboti mažesniais kiekiais. Jei reikės, druskos, visada bus galima užsiberti papildomai.

Šį patarimą ypač aktualu prisiminti gaminant maistą didesniam svečių būriui: daugelis jų tikrai įvertins galimybę druską naudoti pagal savo skonį.

Pamirštama įjungti gartraukį

Net ir tuomet, jei atrodo, kad maistas pernelyg negaruoja, reikėtų turėti mintyse, kad dūmai ir garai kaupiasi aplink jūsų maistą ir gali pakoreguoti jo skonį. Tai ypač pasakytina apie dujines virykles. Norint to išvengti, paprasčiausiai reikia įjungti gartraukį. Nepamirškite to!

Pasirenkama netinkama gaminimo temperatūra

Ne paslaptis, jog skirtingiems patiekalams reikalinga skirtinga temperatūra. Pavyzdžiui, kiaušiniams ar padažams dažniausia pasirenkamas nedidelis karštis, tačiau mėsai toks variantas nebus tinkamas. Kepant ją, pirmiausiai kelias minutes be riebalų reikėtų pakaitinti keptuvę, tuomet įdėti sviestą ir aliejų ir tik jiems šiek tiek išsilydžius sudėti mėsą. Taip pat reikėtų turėti galvoje, jog elektrinės kaitlentės šiek tiek užtrunka, kol pakeičia temperatūrą. Tuo tarpu dujinės, nors ir ne taip tiksliai, į pokyčius sureaguoja iš karto.

Platų tokių įrenginių asortimentą rasite čia.

Nepatikrinama, kaip duonkepei sekasi atlikti savo darbą

Nors vienas didžiausių duonkepės privalumų yra tas, jog sudėjus visus ingredientus ir pasirinkus atitinkamą programą apie šio prietaiso veikimą galima pamiršti, tačiau… Norėdami  puikių rezultatų, šį prietaisą visgi reikėtų prisiminti. Tiesa, tai daryti reikėtų tik gaminimo pradžioje, praėjus maždaug 5-10 minučių, pradėjus minkyti tešlą.

Atidarę duonkepę, galėsite matyti sausų ir drėgnų ingredientų santykį ir, priklausomai nuo situacijos, galėsite pridėti šiek tiek miltų ar vandens.

Jei tokį virtuvės prietaisą dar tik svarstote įsigyti, tai galėsite padaryti Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/duonkepes.

Per mažai išanalizuojamos viryklės galimybės

Šiuolaikinės orkaitės ir kaitlentės gali pasiūlyti daugybę papildomų funkcijų, apie kurias Jums pravartu žinoti. Nors nepasinaudojus jomis patiekalų skonis nepakis, tačiau gamybos procesai bus dar paprastesni ir patogesni. Pavyzdžiui, ne viena Bosch kaitlentė gali pasiūlyti sujungiamas, didesniems indams pritaikytas kaitinimo zonas, laikmačius ar greito galios padidinimo funkcijas. Tačiau tiek šie, tiek kiti gamintojai yra paruošę ir daugiau privalumų – būtų apmaudu jais nepasinaudoti.

Išvengę šių klaidų, dar lengviau stebinsite namiškius savo kulinariniais šedevrais. Virtuvėje tikrai yra pakankamai vietos improvizacijoms, tačiau kartais vadovaudamiesi tam tikromis taisyklėmis, galime išvengti nesusipratimų.

Pr2022/006

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite