6 natūralūs dantų balinimo būdai

Visame pasaulyje žmonės išleidžia daugybę pinigų dantų balinimo procedūroms ir produktams. Pastarieji gali efektyviai veikti, tačiau taip pat juos pažeisti, nes dažnu atveju yra pagaminti iš cheminių medžiagų. Natūralių produktų naudojimas ir dantų balinimas namų sąlygomis – puiki alternatyva saugiu būdu pasiekti džiuginančių rezultatų.

Taigi susipažinkite su 6 natūralaus balinimo būdais.

Reguliariai valykite dantis

Kad dantys akinamai spindėtų, juos kruopščiai valykite bent du kartus per dieną. Jei tai jau seniai tapę jūsų rutina, tačiau dantys vis dar gelsvi, stenkitės išsivalyti ir po valgių ar gėrimų, ypač intensyviai dažančių. Tačiau venkite dantis valyti iškart pavartojus rūgštaus maisto ar gėrimų, nes tai gali sukelti eroziją.  Noeėdami efektyvesnių rezultatų rinkitės balinančią dantų pastą, kurioje esančios švelnios abrazyvinės medžiagos šalina pigmentines dėmes nuo dantų paviršiaus.

Aliejus

Aliejus yra pagrindinė indų naudojama dantų balinimo priemonė, kuri taip pat teigiamai veikia bendrą burnos sveikatą ir higieną. Dažniausiai naudojamas saulėgrąžų, kokosų arba sezamų aliejus, kurio reikia išspausti tiesiai į burną ir skalauti. Aliejus naudingas tuo, kad padeda eliminuoti daugelį burnoje esančių bakterijų, kurios sudaro apnašas ir dantys atrodo gelsvi. Ir nors nėra moksliškai patvirtintų įrodymų, kad šis metodas balina dantis, tačiau tai išbandę žmonės džiaugiasi rezultatais.

Maistinė soda ir vandenilio peroksido pasta

Soda, dėl švelnių abrazyvinių savybių, nuvalo pigmentines dėmes nuo dantų paviršiaus. Vandenilio peroksidas – natūralus baliklis, naikinantis bakterijas. Taigi šių dviejų elementų derinys – tobulas dantų balinimo sprendimas. Sumaišykite vieną šaukštą maistinės sodos ir du šaukštus vandenilio peroksido. Šią pastą naudokite reguliariai valydami dantis. Po vieno panaudojimo stebuklų nesitikėkite, tai reikalauja nuoseklaus darbo.

Bananų, apelsinų ir citrinų žievė

Kaip ir balinimo metodas su aliejumi, šis taipogi neturi jokių efektyvumą patvirtinančių mokslinių tyrimų.

Paimkite banano, apelsino ar citrinos žievelę ir švelniai ja patrinkite dantis mažiausiai 2 minutes, tada gerai išskalaukite burną ir išsivalykite dantis. Šių vaisių žievėse esanti citrinos rūgštis balina dantis, tačiau jei Jūsų dantys jautrūs, šios priemonės geriau vengti.

Laikykitės mitybos, kurioje gausu vaisių ir daržovių

Yra žinoma, jog kramtant traškius vaisius ir daržoves natūraliai pašalinamos apnašos nuo dantų paviršiaus. Žinoma, ji nepakeičia įprasto dantų valymo šepetėliu, tačiau tai puiki pagalbinė priemonė. Du vaisiai, kurie pasižymi balinančiomis savybėmis yra ananasas ir braškės. Ananasuose esantis fermentas šalina pigmentines dantų dėmes ir suteikia balinamą efektą. Tuo pačiu pasižymi ir braškės, dėl sudėtyje esančios obuolių rūgšties.

pr2022/110

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite