4 naminio limonado receptai, atgaivinsiantys šiltą dieną

Kylantys termometro stulpeliai vis labiau džiugina karštmėgius. Šiuo metu dažniau ieškome kuo atsigaivinti. Jeigu įvairiausi glotnučiai ar ledų kokteiliai jau spėjo pabosti, pamėginkite namuose pasigaminti skanaus ir nenuodėmingo limonado. Šiam gaiviam ypatingo skonio gėrimui neprireiks nei įmantrių ingredientų, nei daug laiko.

Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad įvairiausi gaivūs gėrimai, sultys ar vaisvandeniai – visada daugiau pirkėjų dėmesio sulaukia karštomis dienomis. 

Gėrė jau senovės egiptiečiai

„Pastebime, kad atšilus orui pirkėjai ieško skanių ir sveikų gėrimų. Savo ruožtu esame paruošę platų, pačių įvairiausių ir kiekvieno skoniui tiksiančių gėrimų asortimentą: nuo sulčių ir vaisvandenių, gaiviųjų gėrimų iki vis populiarėjančios fermentuotos arbatos kombučios“, – teigia V. Budrienė.

Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad limonadas – nuo seno pasaulyje paplitęs gėrimas, kuriuo buvo mėgaujamasi dar XIII-XIV amžiuje senovės Egipte.

„Rašytiniuose šaltiniuose skelbiama, kad panašų į limonadą gėrimą mėgo ir senovės egiptiečiai. Jų mėgstamas gėrimas buvo gaminamas datulių, citrinos sulčių, medaus ir vandens arba iš vandens, pagardinto citrinų sultimis ir cukrumi“, – pasakoja V. Juodkazienė.

Šiuo metu egzistuoja nesuskaičiuojamų limonadų rūšių. Pavyzdžiui, suomiai limonadą gaminti mėgsta naudodami vandenį, mieles, citrinos sultis ir cukrų, Indijoje populiarus citrinų limonadas, pagardintas kuminu ir druska, o Šveicarijoje – kondensuotu pienu ir žaliosios citrinos sultimis.

Pasigaminti namuose – paprasta

Pasak V. Juodkazienės, limonadą namuose pasigaminti išties nesudėtinga.

„Ruošiant limonadą lengva improvizuoti su ingredientais, be to, galima rinktis pačių įvairiausių sveikesnių alternatyvų. Vietoje cukraus naudoti medų, agavų ar klevų sirupą, limonadą pagardinti įvairiausiais sezoniniais vaisiais, uogomis, šviežiomis prieskoninėmis žolelėmis, žinoma, viską užpilant gazuotu arba paprastu vandeniu ir atvėsinant“, – sako V. Juodkazienė.

Kaip ir gaminant bet kokį gėrimą, taip ir ruošiant limonadą – svarbiausia yra skonių balansas. Limonadas neturi būti nei per saldus, nei per rūgštus ar kartus. „Iki“ atstovė sako, kad jeigu mėgstate klasikinį citrinų limonadą – jį paįvairinti galite pasirinkę skirtingų prieskoninių žolelių: naudoti bazilikus, rozmarinus ar mėtas, čiobrelius. Jeigu mėgstate pikantiškesnius skonius, į tokį limonadą galite dar įtarkuoti ir šviežio imbiero.

Jeigu gaminate uogų limonadą – naudoti galite tiek šviežias, tiek šaldytas uogas, pastarosios gėrime dar ir pasitarnaus, kaip ledukai. Uogas, ruošiant limonadus, galite naudoti ne tik šviežias, bet ir trintas, o jeigu norite saldžiau – naudoti mėgstamų uogų uogienę ar džemą. Žinoma, limonadą pagardinę šiais ingredientais, nepersistenkite su cukrumi ar kitais natūraliais saldikliais, mat uogienės ir džemai ir taip pakankamai saldūs.

V. Juodkazienė naminio limonado siūlo pasigaminti namuose ir dalijasi 4 paprastai paruošiamų gėrimų receptais.

Gaivus vasaros punšas

 Jums reikės:

600 ml vaisinės arbatos

200 ml šviežiai spaustų apelsinų sulčių

200 ml ananasų sulčių

1 greipfruto arba apelsino griežinėlių

1 žiupsnelio cinamono

2 v. š. medaus

1 puodelio smulkinto ledo

1 puodelio ledo kubelių

Gaminame:

Užplikykite vaisinę arbatą, įmaišykite cinamono bei medaus ir palikite atvėsti. Tuomet supilkite apelsinų ir ananasų sultis, sumeskite greipfruto ar apelsino griežinėlius, suberkite ledą ir patiekite.

 

Naminis limonadas su braškėmis, obuoliais ir persikais

 Jums reikės:

1 l gazuoto mineralinio vandens

1 obuolio

1 kriaušės

2 persikų

150 g braškių

1 citrinos

1 v. š. medaus

5 g šviežių mėtų lapelių

10 ledukų (jei norisi)

Gaminame:

Vaisius nuplaukite, perpjaukite į kelias dalis, sudėkite ant grotelių (išskyrus citriną) ir kepkite virš karštų žarijų, kol pradės leisti sultis. Į ąsotį supilkite mineralinį vandenį, įspauskite citrinos sulčių, sudėkite rankomis smulkintus mėtos lapelius, medų, ledukus. Viską išmaišykite. Iškeptus vaisius ir uogas pasmulkinkite ir įmaišykite į gėrimą. Jei nebijote tirščių, vaisius galite netgi šiek tiek patrinti šakute. Atsigaivinkite!

Agurkų limonadas 

Jums reikės:

Kelių agurkų

Kelių citrinų

Šlakelio agavų sirupo

Gazuoto vandens

Kelių saujų ledukų

Gaminame:

Agurkus nulupkite ir sutrinkite maisto smulkintuvu. Agurkų minkštimą nusunkite per smulkų sietelį ar audinio skiautę. Išspauskite citrinas ir sumaišykite su agurkų sultimis. Pagardinkite agavų sirupu, įpilkite gazuoto stalo vandens ir išmaišykite. Patiekite su daug ledo ir šviežių agurkų griežinėliais.

Citrininis limonadas su čiobreliais

 Jums reikės:

250 ml šviežiai spaustų citrinų sulčių

1 citrinos

1l vandens

3 šakelių šviežių čiobrelių

150 g ledukų

Sirupui:

20 g cukraus

6 šakelių šviežių čiobrelių

150 ml vandens

 

Gaminame:

Puode užvirkite vandenį, suberkite cukrų ir įdėkite sirupui skirtus čiobrelius. Kaitinkite, kol cukrus ištirps. Šakeles išimkite, o sirupą dėkite į šaldytuvą, kad atvėstų. Į ąsotį supilkite vandenį, suberkite ledukus, supilkite citrinos sultis bei sirupą. Citriną supjaustykite griežinėliais ir kartu su čiobreliais sudėkite į ąsotį.

Viską išmaišykite ir atsigaivinkite!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Besidomintiems paukščių gyvenimu

Į Lietuvą sugrįžtantiems gandrams sutvarkyta per 100 lizdų Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prisideda prie saugesnės aplinkos paukščiams – išlydėjus ir laukiant sugrįžtančių į Lietuvą gandrų, ant elektros linijų atramų pavojingai sukrauti gandralizdžiai sutvarkomi arba iškeliami ant specialių platformų. Kasmet perėti į Lietuvą parskrendantys gandrai lizdus suka tiesiai ant elektros linijų atramų. Pasak ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktoriaus Virgiliajus Žukausko, elektros skirstymo oro linijos nėra natūrali gandrų buveinė. Todėl kasmet ESO perkelia gandralizdžius. Nuo praėjusių metų kovo ESO perkėlė net

Atsakė į amžiną klausimą: kuo skiriasi balto ir rudo lukšto kiaušiniai?

Tik baltus arba vien rudus – daugelis iš įpročio renkasi būtent vienos spalvos kiaušinius. Kitus veikia įsitikinimas, kad skirtinga lukšto spalva reiškia ir skirtingą kiaušinio kokybę. Tiesa, anot Vaidos Budrienės, prekybos tinko „Iki“ komunikacijos vadovės, prieš Velykas šios dvi pirkėjų grupės susivienija ir daugiausiai renkasi būtent baltuosius kiaušinius, kuriuos marginti yra paprasčiau. „Kasmet pastebime, kad prieš Velykas itin išauga kiaušinių baltu lukštu pardavimai. Šiuo metu kaip tik specialiai šiai šventei turime itin didelį tokių kiaušinių pasirinkimą. Taip pat šiuo laikotarpiu

Didėja transporto techninės apžiūros kainos

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) pagal Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodiką apskaičiavo, kiek nuo šių metų liepos mėnesio transporto priemonių savininkams kainuos techninės apžiūros paslauga. Techninės apžiūros kainos indeksuojamos kiekvienais metais, atsižvelgiant į infliacijos ir darbo užmokesčio pokyčius šalyje, jei darbo užmokesčio pokytis nuo paskutinio kainų tvirtinimo yra lygus arba viršija 9 proc. ir/arba infliacijos/defliacijos pokytis yra lygus arba viršija 5 proc. pagal Statistikos departamento duomenis. Pagal 2023 m. kovo mėnesį Statistikos departamento pateiktus naujausius duomenis

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius. Energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ saulės produktų vadovė Domantė Navarskaitė atkreipia dėmesį, kad nuo saulės modulių įvairūs nešvarumai pakankamai efektyviai pasišalina patys. „Saulės moduliai yra statomi kampu, su nuolydžiu, todėl paprastai krituliai juos neblogai nuplauna be jokių papildomų žmogaus pastangų. Taip nuo modulių gerai pašalinamos dulkės, medžių lapai ar

Taip pat skaitykite