2014 metais brangiau mokėsime už šiukšles

Taip nusprendė Šilutės r. savivaldybės Taryba gruodžio 19 d. įvykusiame posėdyje.

Nuotrauka

Pagal naują tvarką nuo 2014 metų už atliekų tvarkymą gyventojams teks mokėti po 26 centus nuo 1 kv. metro gyvenamojo ploto arba 62 proc. brangiau negu iki šiol. Kol kas mokėjome po 16 ct/kv. m gyvenamojo ploto. Ieškota įvairiausių teisingo apmokestinimo už šiukšlių tvarkymą alternatyvų, tačiau nepaisant esamų trūkumų dabartinis pasirodė geriausias, labiau padedantis saugoti gamtą, nes versti šiukšles miškuose ir pakelėse nebelieka prasmės – vis tiek teks mokėti už šiukšles.
Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje projektą rengę Savivaldybės Ūkio poskyrio vedėja Zita Tautvydienė ir gamtosaugininkas Remigijus Rimkus informavo, kad pabrangimas susijęs su Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro didinamu „vartų mokesčiu“ – suma, kurią reikia sumokėti įvežant buitines atliekas į sąvartyną. Gautas raštas, kuriame pranešama, kad Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro valdyba 2013 m. birželio 14 d. sprendimu nustatė naują Šilutės rajono savivaldybės „vartų mokestį“ – 77,37 Lt su 21 proc. PVM, kuris taikomas nuo 2013 m. rugsėjo 1 d., ir informavo, kad nuo 2014 m. sausio 1 d. bus taikomas „vartų mokestis“ – 122,52 Lt (su PVM), nustatytas Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro valdybos 2013 m. birželio 28 d. sprendimu.
Tokiu būdu 1 tonos buities atliekų surinkimas ir sutvarkymas brangsta nuo 212 iki 295 Lt. Patvirtinus naują tvarką, į naująjį mokestį bus įtrauktas administravimas ir už atliekų tvarkymą susikaupusios Savivaldybės beveik 920 tūkst. Lt skolos grąžinimas. Pritaikius naują tarifą, skola būtų likviduota per trejus metus. Komiteto nariai pasiūlė įmonių šiukšlių tvarkymo kainą skaičiuoti pagal faktinį jų kiekį, nes skaičiuojant pagal plotą kainos nebeatitinka realių šiukšlių kiekių.
Anot Tarybos nario Alfonso Vanago, jeigu už šiukšles reikėtų mokėti ne pagal faktinį jų kiekį, o pagal plotą, tai už jo valdomą Šilutės turgavietės beveik 1 ha plotą kasmet reikėtų mokėti 60 tūkst. Lt. Šiukšlių už tokią sumą nepavyktų surinkti net išmetus ir visas turguje parduodamas prekes…
Politikai svarstė, kaip kovoti su vien savo nuožiūra kainas diktuojančiu Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centru. Šilutės rajono savivaldybė turi šios įmonės akcijų už simbolinį 1 litą ir jokios įtakos centro veiklai negali daryti. Savivaldybės gamtosaugininkas R. Rimkus sakė, kad Palangos, Kretingos, Klaipėdos rajono, Skuodo ir Šilutės atstovai bando tartis dėl alternatyvos Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui, kad buitines atliekas būtų galima tvarkyti pigiau. Komitetas delegavo šiose derybose dalyvauti Tarybos narį Alfonsą Vanagą.
Nepaisant minėtųjų problemų dėl gyventojų buitinių atliekų tvarkymo, galima džiaugtis šiukšlių tvarkymu saugomose teritorijose. Didžioji dalis Rusnės seniūnijos patenka į Nemuno deltos regioninio parko teritoriją. Tai visos Lietuvos žvejų mėgėjų mėgstama vieta.
Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė pasidžiaugė, kad atsirado įstatymas, įpareigojantis žūklės mėgėjus susitvarkyti žvejybos vietos aplinką. Pastatyti konteineriai, kur galima išmesti surinktas šiukšles. Pasak seniūnės, anksčiau surinkę šiukšles, žvejybos mėgėjai klausdavo, kur jas dėti. Kai pakrantėse pastatyti 25 konteineriai, tokių klausimų nebesigirdi. Konteineriai tvarkingai ištuštinami kas dvi savaites.
„Apie 95 procentai atvykstančių pas mus pailsėti yra tvarkingi žmonės. Likusiems dar reikia paraginimo, kad apsikuoptų. Savotiškai atvykėlius auklėja pravažiuojantis gamtosaugininkų ar pasieniečių automobilis. Gyvosios gamtos inspektoriai ne tik žiūri, kiek kokių žuvų pagauta, bet ir paragina laikytis tvarkos“, – aiškino seniūnė D. Drobnienė.
Anksčiau nebuvo aišku, iš kokių lėšų Nemuno deltos pakrantėse tvarkyti buities atliekas. Pradėjus vykdyti bendrą Savivaldybės ir Aplinkos ministerijos projektą, tokio klausimo nebekyla.
Savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas-gamtosaugininkas Remigijus Rimkus paaiškino, kad 25 konteineriai Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje atsirado vykdant bendrą projektą su Aplinkos ministerija. Aplinkos ministerija tam skyrė 27, o Šilutės rajono savivaldybė 12 tūkst. Lt. Už šias lėšas pastatyti 25 konteineriai, kuriuos kas dvi savaites ištuština konkursą laimėjusios UAB „Ecoservice“ šiukšliavežės. Jų maršrutai kontroliuojami palydoviniu ryšiu. Projektą „Nemuno deltos regioninio parko vandens telkinių pakrančių apsaugos juostose esančių atliekų tvarkymas ir jų išvežimas į UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro sąvartyną“ numatoma vykdyti ir kitą sezoną.

Vaidotas VILKAS

6 komentarai

 • as

  kas kaltas, kad skolų prissidarė. Kokia cia nesamone, kas per skaiciavimai nuo kvadratūros, negi mano baldai tiek daug galėtų šiukšlinti? absurdas. kiek yra neteisybes, kiek zmonems reikia pergyventi ir sunkiai uždirbtus kelis paskutinius litus atiduoti valdziai, igriso viskas, nieko negaliu sau leisti, isskyrus mokesčius moketi, staip koks malonumas kitus islaikyti ir jiems sumoketi, kad jie galetu pramogauti, atostogauti ir gyventi – ne egzistuoti kaip dauguma lietuvių. Pavargo lietuvaiciai blešytis, dirbti del mokesciu, nebėra šeimos vertybių, niekas nebešildo šeimos židinių…nes nebeturi laiko, istisai turi dirbti, kad padengtum skolas, kad gautum 5 Lt ant duonos..namai tušti, vieniši ir šalti… Gaila, kad mūsų valdžia (visos LT) nepagalvoja apie žmones ir seniai praradę vertybes dėl vogtų pinigų. ranka ranką plauna…

 • Almina

  Gerai imkit kiek galit ir dar balkonus bei rūsius priskaičiuokit.Juk ten irgi reikia bulves iš rūsio išmesti pavasarį.Nes mes patys gyventojai tylim ir džiaugiamės kai kyla kainos.Pažiūrėkit kaip kitos šalys kovoja dėl mažesnių mokesčių. Mes dar padengsime savivaldybės skolas kurias ponai pridarė.Šaunu,mielieji.

 • Vida

  Aš puikiai suprantu žmonių nepasitenkinimą, BET: pažvelkim ir iš kitos pusės. Lietuviai visada skundžiasi dėl kylančių kainų. O kainos kilo ir kils. Litas nuvertėja. Palyginkit, kiek kas kainavo prieš kokius dešimt metų. Bet išaugęs “vartų mokestis” vers žmones atsakingiau vartot ir rūšiuot šiukšles, jeigu norės sutaupyt, nes dabar, nors informacijos ir netrūksta, rūšiuojama labai vangiai…

 • Tiesiog aš

  Taip, tai paskata rūšiuoti (bent jau sunkiausiai sveriančias šiukšles – popierių, stiklą), kompostuoti (per savaitę susirenka netgi labai nemažai kompostuotinų atliekų). Jei rūšiuoja tik vienas daugiabučio gyventojas, aišku, skirtumas vargu ar pasijus, bet jei daugiau – turėtų suveikt.

 • Skirtumas

  jaučiasi… Jau po kokios savaitės (pasverkit, jei netikit). Nors kartais parūšiuokit, ir tai jau bus labai gerai.

 • Gal aš

  nesu žaliasis ar kažkoks eko fanatas. Bet maži žingsneliai veda prie didelių pergalių 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite