2014 metais brangiau mokėsime už šiukšles

Taip nusprendė Šilutės r. savivaldybės Taryba gruodžio 19 d. įvykusiame posėdyje.

Nuotrauka

Pagal naują tvarką nuo 2014 metų už atliekų tvarkymą gyventojams teks mokėti po 26 centus nuo 1 kv. metro gyvenamojo ploto arba 62 proc. brangiau negu iki šiol. Kol kas mokėjome po 16 ct/kv. m gyvenamojo ploto. Ieškota įvairiausių teisingo apmokestinimo už šiukšlių tvarkymą alternatyvų, tačiau nepaisant esamų trūkumų dabartinis pasirodė geriausias, labiau padedantis saugoti gamtą, nes versti šiukšles miškuose ir pakelėse nebelieka prasmės – vis tiek teks mokėti už šiukšles.
Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje projektą rengę Savivaldybės Ūkio poskyrio vedėja Zita Tautvydienė ir gamtosaugininkas Remigijus Rimkus informavo, kad pabrangimas susijęs su Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro didinamu „vartų mokesčiu“ – suma, kurią reikia sumokėti įvežant buitines atliekas į sąvartyną. Gautas raštas, kuriame pranešama, kad Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro valdyba 2013 m. birželio 14 d. sprendimu nustatė naują Šilutės rajono savivaldybės „vartų mokestį“ – 77,37 Lt su 21 proc. PVM, kuris taikomas nuo 2013 m. rugsėjo 1 d., ir informavo, kad nuo 2014 m. sausio 1 d. bus taikomas „vartų mokestis“ – 122,52 Lt (su PVM), nustatytas Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro valdybos 2013 m. birželio 28 d. sprendimu.
Tokiu būdu 1 tonos buities atliekų surinkimas ir sutvarkymas brangsta nuo 212 iki 295 Lt. Patvirtinus naują tvarką, į naująjį mokestį bus įtrauktas administravimas ir už atliekų tvarkymą susikaupusios Savivaldybės beveik 920 tūkst. Lt skolos grąžinimas. Pritaikius naują tarifą, skola būtų likviduota per trejus metus. Komiteto nariai pasiūlė įmonių šiukšlių tvarkymo kainą skaičiuoti pagal faktinį jų kiekį, nes skaičiuojant pagal plotą kainos nebeatitinka realių šiukšlių kiekių.
Anot Tarybos nario Alfonso Vanago, jeigu už šiukšles reikėtų mokėti ne pagal faktinį jų kiekį, o pagal plotą, tai už jo valdomą Šilutės turgavietės beveik 1 ha plotą kasmet reikėtų mokėti 60 tūkst. Lt. Šiukšlių už tokią sumą nepavyktų surinkti net išmetus ir visas turguje parduodamas prekes…
Politikai svarstė, kaip kovoti su vien savo nuožiūra kainas diktuojančiu Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centru. Šilutės rajono savivaldybė turi šios įmonės akcijų už simbolinį 1 litą ir jokios įtakos centro veiklai negali daryti. Savivaldybės gamtosaugininkas R. Rimkus sakė, kad Palangos, Kretingos, Klaipėdos rajono, Skuodo ir Šilutės atstovai bando tartis dėl alternatyvos Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui, kad buitines atliekas būtų galima tvarkyti pigiau. Komitetas delegavo šiose derybose dalyvauti Tarybos narį Alfonsą Vanagą.
Nepaisant minėtųjų problemų dėl gyventojų buitinių atliekų tvarkymo, galima džiaugtis šiukšlių tvarkymu saugomose teritorijose. Didžioji dalis Rusnės seniūnijos patenka į Nemuno deltos regioninio parko teritoriją. Tai visos Lietuvos žvejų mėgėjų mėgstama vieta.
Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė pasidžiaugė, kad atsirado įstatymas, įpareigojantis žūklės mėgėjus susitvarkyti žvejybos vietos aplinką. Pastatyti konteineriai, kur galima išmesti surinktas šiukšles. Pasak seniūnės, anksčiau surinkę šiukšles, žvejybos mėgėjai klausdavo, kur jas dėti. Kai pakrantėse pastatyti 25 konteineriai, tokių klausimų nebesigirdi. Konteineriai tvarkingai ištuštinami kas dvi savaites.
„Apie 95 procentai atvykstančių pas mus pailsėti yra tvarkingi žmonės. Likusiems dar reikia paraginimo, kad apsikuoptų. Savotiškai atvykėlius auklėja pravažiuojantis gamtosaugininkų ar pasieniečių automobilis. Gyvosios gamtos inspektoriai ne tik žiūri, kiek kokių žuvų pagauta, bet ir paragina laikytis tvarkos“, – aiškino seniūnė D. Drobnienė.
Anksčiau nebuvo aišku, iš kokių lėšų Nemuno deltos pakrantėse tvarkyti buities atliekas. Pradėjus vykdyti bendrą Savivaldybės ir Aplinkos ministerijos projektą, tokio klausimo nebekyla.
Savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas-gamtosaugininkas Remigijus Rimkus paaiškino, kad 25 konteineriai Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje atsirado vykdant bendrą projektą su Aplinkos ministerija. Aplinkos ministerija tam skyrė 27, o Šilutės rajono savivaldybė 12 tūkst. Lt. Už šias lėšas pastatyti 25 konteineriai, kuriuos kas dvi savaites ištuština konkursą laimėjusios UAB „Ecoservice“ šiukšliavežės. Jų maršrutai kontroliuojami palydoviniu ryšiu. Projektą „Nemuno deltos regioninio parko vandens telkinių pakrančių apsaugos juostose esančių atliekų tvarkymas ir jų išvežimas į UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro sąvartyną“ numatoma vykdyti ir kitą sezoną.

Vaidotas VILKAS

Hits: 101

6 komentarai

 • as

  kas kaltas, kad skolų prissidarė. Kokia cia nesamone, kas per skaiciavimai nuo kvadratūros, negi mano baldai tiek daug galėtų šiukšlinti? absurdas. kiek yra neteisybes, kiek zmonems reikia pergyventi ir sunkiai uždirbtus kelis paskutinius litus atiduoti valdziai, igriso viskas, nieko negaliu sau leisti, isskyrus mokesčius moketi, staip koks malonumas kitus islaikyti ir jiems sumoketi, kad jie galetu pramogauti, atostogauti ir gyventi – ne egzistuoti kaip dauguma lietuvių. Pavargo lietuvaiciai blešytis, dirbti del mokesciu, nebėra šeimos vertybių, niekas nebešildo šeimos židinių…nes nebeturi laiko, istisai turi dirbti, kad padengtum skolas, kad gautum 5 Lt ant duonos..namai tušti, vieniši ir šalti… Gaila, kad mūsų valdžia (visos LT) nepagalvoja apie žmones ir seniai praradę vertybes dėl vogtų pinigų. ranka ranką plauna…

 • Almina

  Gerai imkit kiek galit ir dar balkonus bei rūsius priskaičiuokit.Juk ten irgi reikia bulves iš rūsio išmesti pavasarį.Nes mes patys gyventojai tylim ir džiaugiamės kai kyla kainos.Pažiūrėkit kaip kitos šalys kovoja dėl mažesnių mokesčių. Mes dar padengsime savivaldybės skolas kurias ponai pridarė.Šaunu,mielieji.

 • Vida

  Aš puikiai suprantu žmonių nepasitenkinimą, BET: pažvelkim ir iš kitos pusės. Lietuviai visada skundžiasi dėl kylančių kainų. O kainos kilo ir kils. Litas nuvertėja. Palyginkit, kiek kas kainavo prieš kokius dešimt metų. Bet išaugęs “vartų mokestis” vers žmones atsakingiau vartot ir rūšiuot šiukšles, jeigu norės sutaupyt, nes dabar, nors informacijos ir netrūksta, rūšiuojama labai vangiai…

 • Tiesiog aš

  Taip, tai paskata rūšiuoti (bent jau sunkiausiai sveriančias šiukšles – popierių, stiklą), kompostuoti (per savaitę susirenka netgi labai nemažai kompostuotinų atliekų). Jei rūšiuoja tik vienas daugiabučio gyventojas, aišku, skirtumas vargu ar pasijus, bet jei daugiau – turėtų suveikt.

 • Skirtumas

  jaučiasi… Jau po kokios savaitės (pasverkit, jei netikit). Nors kartais parūšiuokit, ir tai jau bus labai gerai.

 • Gal aš

  nesu žaliasis ar kažkoks eko fanatas. Bet maži žingsneliai veda prie didelių pergalių 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite