15 įdomių faktų apie reprezentacines priemones

Reprezentacijai skirtos prekės yra viena efektyviausių rinkodaros priemonių. Ne paslaptis, kad verslo įmonės į jas investuoja nemažas pinigų sumas, siekdamos, kad jų prekių ženklas būtų žinomas. Per pastaruosius kelerius metus reprezentuojančių produktų pramonė taip išaugo, kad turbūt kiekvienas iš mūsų gali pasigirti namuose turimais reklaminiais marškinėliais, o ant mūsų stalų dažnai randami puodeliai, tušinukai su logotipu. Be to, kad reprezentacinės prekės yra efektyvi reklamos priemonė ir gali padėti įmonei pasiekti būsimų vartotojų, klientų širdis, apie jas išties gausu įdomių faktų. 

1. Pirmoji reprezentacinė dovana pasaulyje

Vienas pirmųjų reprezentacinių prekių pavyzdžių pasaulio istorijoje yra Jungtinėse Amerikos Valstijose 1789 metais Džordžo Vašingtono prezidentinės rinkiminės kampanijos metu dalinti atminimo ženkliukai, palaikantys jo kandidatūrą. Dėl šios kampanijos sėkmės tarp verslo įmonių paplito reklaminės prekės – kalendoriai, medienos gaminiai, maišeliai ir kt.

2. Dovanos – kiekviename kambaryje

Net 91 % vartotojų savo virtuvėje turi bent vieną reklaminį produktą, 74 % – bent vieną reklaminį produktą savo darbovietėje, o 55 % – bent vieną reklaminį produktą savo miegamajame.

3. Mėgstamiausia dovana

Maždaug 83 % žmonių patinka reprezentaciniai tušinukai su logotipu.

4. Rezultatai, verčiantys susimąstyti

Įmonių, naudojančių logotipais pažymėtas dovanas, pardavimai yra didesni net 22 %, lyginant su tomis įmonėmis, kurios šia priemone nesinaudoja.

5. Keleriopa nauda

Dažnai matote žmones, dėvinčius marškinėlius, margintus prekių ženklais „Nike“, „Adidas“, „Gucci“, Ralph Lauren“ ir kitais. Tad šios firmos savo pajamos didina ne tik tada, kai perkate jų prekę. Nešiodami tokius marškinėlius, reklamuojate ir gaminį, jo kokybę, taigi, papildomai padedate jiems parduoti.

Kodėl visos verslo įmonės negalėtų padaryti to paties?

Neabejotina, kad marškinėlių su įmonės logotipu dėvėjimas yra tos įmonės nemokama reklama, padedanti parduoti atitinkamas prekes ar paslaugas.

6. Tušinukai – kolekcininkams? 

Tušinukai su logotipu yra išties populiarūs, t. y. vidutiniškai vienas žmogus turi bent 3 tokius tušinukus.

7. Naudojimo dažnumas

Net 73 % vartotojų naudojasi reprezentacinėmis prekėmis 1 kartą per savaitę, o 45 % – vieną kartą per dieną.

8. Reprezentacija ir internetinė reklama

8 iš 10 apklaustų žmonių patinka gauti reprezentacinių prekių. Palyginkime: 7 iš 10 žmonių erzina internetinė reklama…

9. Nauda reputacijai

Gavę reprezentacinių dovanų, daugiau nei 50 % vartotojų iškart susidaro palankų įspūdį apie reklamuojamą prekės ženklą.

10. Geras įspūdis paliekamas lengvai

Gavę reklaminę dovaną, net apie 20 % klientų nori pakartotinai įsigyti prekių ar paslaugų iš šias dovanas dalijančios įmonės.

11. Kas patinka vyrams, o kas – moterims?

Statistiškai vyrams labiausiai patinka dovanų gauti marškinėlius arba kepuraitę, o moterims priimtiniausi tušinukai su logotipu, maišeliai ir kalendoriai. Tad renkantis reprezentacines dovanas, visada verta atsižvelgti į vartotojų norus.

12. Kas nulemia dovanos vertę?

Apie 77 % vartotojų teigia, kad reprezentacinio produkto naudingumas yra svarbiausias kriterijus, dėl kurio šis daiktas yra išsaugomas ir neišmetamas. Statistiškai naudingiausiomis reprezentacinėmis dovanomis pripažįstamos sveikatos ir saugos prekės, rašymo priemonės bei įvairūs informacinių technologijų priedai.

13. Daiktų ir neapčiuopiamos reklamos efektas

Puodeliai su logotipais yra kur kas efektyvesnė reklama nei radijo ar televizijos reklamos.

14. Geriausia tai, ką galima naudoti

Reprezentaciniai maišeliai mėgstami vartotojų dėl jų praktiškumo ir daugkartinio panaudojimo galimybių. Juos dažnai naudoja apie 31 % vartotojų.

15. Pirmoji paroda

Pirmoji reprezentacinių prekių paroda buvo surengta 1914 metais. Šiame pristatyme dalyvavo 32 dalyviai.

Akivaizdu, kad žmonės ne tik mėgsta dovanoti dovanas, tačiau ir jas gauti. Štai kodėl reprezentacinės priemonės labai svarbios net ir šiandieniniame technologijų pasaulyje. O jei norite, kad jūsų įmonės rinkodara duotų puikių rezultatų, visada verta apsvarstyti ir reprezentacinių dovanų panaudojimo galimybę. Jei šios dovanos naudojamos tinkamai, jos ne tik gali padidinti Jūsų prekės ženklo žinomumą, tačiau ir pritraukti naujų klientų bei pagerinti įmonės pardavimų rezultatus.

Užsak. Nr.2020/48.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite