Žinios iš „Diemedžio“ ugdymo centro

„Diemedžio“ ugdymo centras – pagrindinės mokyklos tipo specialiojo ugdymo centras, elgesio ir emocijų sutrikimų turintiems mokiniams. Centras yra regioninis, priima mokytis berniukus iš visos Lietuvos regionų. Apie šį centrą pasakojama retai, bet veikla verta dėmesio.

Savaitgalį penktos ir šeštos grupių vaikai su auklėtoju Mindaugu Nogaičiu vyko į Šarkiškių ir Stirpeikų kaimus, kur aplankė partizanų kovų ir žūties vietas. Mokiniai susipažino su pokario meto vietos rezistencija, įsiamžino prie partizanams skirtų paminklų.

Balandžio 29 dieną „Diemedžio“ ugdymo centro mokiniai turėjo galimybę dalyvauti nuotoliniame susitikime su Šilutės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne Nerija Ropiene. Pareigūnė dalijosi svarbia informacija  apie ribojimus karantino metu, elektroninių prietaisų žymėjimą.

Balandžio 30 d. vyresnių klasių mokiniai lankėsi Tradicinių amatų centre, Švėkšnoje. Mokytojas Vytautas Bliūdžius supažindino su keramikos amatu. Sužinota įvairių molio apdirbimo paslapčių ir kaip paprastas molis virsta nuostabiais keramikos gaminiais. Mokiniai domėjosi specialia molio deginimo įranga, kurioje yra degami nužiesti moliniai dirbiniai.

Iš centro istorijos

Švėkšnos sanatorinė mokykla-internatas įsteigta 1967 m., buvo skirta vaikams, sergantiems psichoneurologinėmis ligomis. Mokėsi 178 mokiniai. Pamokos vyko dvejuose Vilkėno dvaro pastatuose: dvaro rūmuose ir buvusioje arklidėje, kuri buvo pritaikyta mokyklai 1958 m. Mokiniai gyveno naujame keturių aukštų bendrabutyje, pastatytame 1967 m. 1968 m. išleista pirmoji aštuntokų laida. Dauguma mokinių buvo atvykę iš Šilalės ir Šilutės rajonų.

1989 m. šalia bendrabučio pastatyta nauja mokykla. Mokyklos pavadinimą keitė keletą kartų: iš Švėkšnos sanatorinės mokyklos-internato – į Švėkšnos sanatorinę internatinę mokyklą (1996 m.), į Švėkšnos sanatorinę mokyklą (2005 m.), į Švėkšnos specialiąją mokyklą (2011). Nuo 2006 m. Švėkšnos sanatorinė mokykla tapo pavaldi Klaipėdos apskrities viršininko administracijai. 2006-2007 mokslo metais mokykloje mokėsi 145 mokiniai, baigė 106. Vaikai buvo atvykę iš 32 Lietuvos savivaldybių.
Nuo 2010 m. mokykla priklausė Šilutės r. savivaldybei. Nuo 2014 m. čia veikia Švėkšnos specialiojo ugdymo centras, nuo 2015 m. įstaiga priklauso Švietimo ir mokslo ministerijai.

Įgyvendintas projektas: renovuotas centro bendrabučio pastato fasadas, stogas. Suremontuoti ir pritaikyti centro veiklai bendrabučio I ir II aukštai. Įrengti nauji modernūs užsiėmimų kabinetai, aprūpinti naujausiomis ir moderniausiomis specialiosiomis priemonėmis: gamtinės terapijos, vandens procedūrų, sensorinės terapijos, šokio ir judesio terapijos, relaksacijos. Įrengti ir aprūpinti baldais 8 miegamieji, skirti vaikams, atvykusiems konsultuotis į centrą. Įrengtas modernus mokymų kabinetas, pritaikytas susirinkimams, konferencijoms. Iš viso renovacijai, naujiems baldams, IT technikai, vaizdo ir garso aparatūrai, specialiosioms mokymo priemonėms įsigyti skirta 1,8 mln. Lt.
Nuo 2015 m. Švėkšnos specialiojo ugdymo centras pavadintas „Diemedžio” vardu. Tai yra valstybės biudžetinė įstaiga.
Nuo 2015 m. pabaigos moksleivių ugdymo procesas organizuojamas renovuotame bendrabučio pastate. Pamokos vyksta trečiajame aukšte. Nuo tada vaikai gyvena ir mokosi viename pastate.
Parengta pagal centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Geliniai priauginimai privers jus visam laikui atsisakyti akrilo

Tik nedaugelis dalykų man teikia didesnį pasitenkinimą ir atpalaiduoja labiau nei kelionė į nagų saloną, kad galėčiau pasidaryti naujus akrilinius nagus. Tai smulkmenos, kurių laukiu su nekantrumu, ir kurios daro jį tokį mielą. Nuo nagų lako spalvos pasirinkimo iki nagų apdirbimo įrankių išlyginančio nagų nelygumus, burzgimo garso ir, žinoma, išėjimo su šviežiai dengtais nagais, kuriais galėsiu baksnoti, baksnoti, baksnoti į kiekvieną paviršių, pro kurį praeisiu. Paskui ateina ne tokia džiuginanti dalis, pavyzdžiui, nagas lūžta per pusę arba visiškai nulūžta; skausmingas

Rytoj į pamokas sugrįžta Usėnų mokyklos mokiniai

Dėl COVID-19 užkrato plitimo kurį laiką buvo uždaryta Usėnų pagrindinė mokykla. Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad ši mokykla atnaujina darbą, mokiniai rytoj sugrįžta į klases. „Blogai, nes daugelyje mokyklų izoliavosi ir mokinių, ir darbuotojų. Praėjusią savaitę rajono švietimo įstaigose nustatyti 53 nauji susirgimo atvejai. Nerimą kelia Šilutės Žibų pradinė mokykla, kur izoliavosi šeši klasių komplektai“, – situaciją švietimo įstaigose apibūdino vedėja. Yra ir gera žinia. Šiais mokslo metais į mokyklas atėjo 15 mokinių

Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia

Šią savaitę Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia į renginius: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienį), 18 val. Šilutės Vydūno gimnazijoje prasidės reguliarūs kino seansai „KINO DEBESYS“, į kuriuos šilutiškius kviesime kiekvieną ketvirtadienį. Šią savaitę kviečiame žiūrėti daug gerų įvertinimų sulaukusį, pirmąjį vaidybinį režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „IZAOKAS“. Daugiau inf. https://www.facebook.com/KINOdebesysSilute rugsėjo 25 d. (šeštadienį), 16 val. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks baigiamasis klasikinės muzikos festivalio „MUZIKINĖ VERDENĖ” koncertas. Programoje: KAUNO VALSTYBINIS CHORAS kartu su soliste, LNOBT operos viltimi pripažinta AISTE PILIBAVIČIŪTE.

Ar tvarkys Švėkšnos sinagogą?

Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai renkasi į komitetų posėdžius. Po mėnesio atostogų rengiamasi rugsėjo gale vyksiančiam Tarybos posėdžiui. Vienas iš svarstomų sprendimo projektų yra dėl pritarimo projektui „Švėkšnos sinagogos sutvarkymas ir pritaikymas turizmui“. Pritarimas reikštų įsipareigojimą  prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 15 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Pagal projektą numatyti Švėkšnos sinagogos kapitalinio remonto darbai bei

Taip pat skaitykite