Žinios iš „Diemedžio“ ugdymo centro

„Diemedžio“ ugdymo centras – pagrindinės mokyklos tipo specialiojo ugdymo centras, elgesio ir emocijų sutrikimų turintiems mokiniams. Centras yra regioninis, priima mokytis berniukus iš visos Lietuvos regionų. Apie šį centrą pasakojama retai, bet veikla verta dėmesio.

Savaitgalį penktos ir šeštos grupių vaikai su auklėtoju Mindaugu Nogaičiu vyko į Šarkiškių ir Stirpeikų kaimus, kur aplankė partizanų kovų ir žūties vietas. Mokiniai susipažino su pokario meto vietos rezistencija, įsiamžino prie partizanams skirtų paminklų.

Balandžio 29 dieną „Diemedžio“ ugdymo centro mokiniai turėjo galimybę dalyvauti nuotoliniame susitikime su Šilutės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne Nerija Ropiene. Pareigūnė dalijosi svarbia informacija  apie ribojimus karantino metu, elektroninių prietaisų žymėjimą.

Balandžio 30 d. vyresnių klasių mokiniai lankėsi Tradicinių amatų centre, Švėkšnoje. Mokytojas Vytautas Bliūdžius supažindino su keramikos amatu. Sužinota įvairių molio apdirbimo paslapčių ir kaip paprastas molis virsta nuostabiais keramikos gaminiais. Mokiniai domėjosi specialia molio deginimo įranga, kurioje yra degami nužiesti moliniai dirbiniai.

Iš centro istorijos

Švėkšnos sanatorinė mokykla-internatas įsteigta 1967 m., buvo skirta vaikams, sergantiems psichoneurologinėmis ligomis. Mokėsi 178 mokiniai. Pamokos vyko dvejuose Vilkėno dvaro pastatuose: dvaro rūmuose ir buvusioje arklidėje, kuri buvo pritaikyta mokyklai 1958 m. Mokiniai gyveno naujame keturių aukštų bendrabutyje, pastatytame 1967 m. 1968 m. išleista pirmoji aštuntokų laida. Dauguma mokinių buvo atvykę iš Šilalės ir Šilutės rajonų.

1989 m. šalia bendrabučio pastatyta nauja mokykla. Mokyklos pavadinimą keitė keletą kartų: iš Švėkšnos sanatorinės mokyklos-internato – į Švėkšnos sanatorinę internatinę mokyklą (1996 m.), į Švėkšnos sanatorinę mokyklą (2005 m.), į Švėkšnos specialiąją mokyklą (2011). Nuo 2006 m. Švėkšnos sanatorinė mokykla tapo pavaldi Klaipėdos apskrities viršininko administracijai. 2006-2007 mokslo metais mokykloje mokėsi 145 mokiniai, baigė 106. Vaikai buvo atvykę iš 32 Lietuvos savivaldybių.
Nuo 2010 m. mokykla priklausė Šilutės r. savivaldybei. Nuo 2014 m. čia veikia Švėkšnos specialiojo ugdymo centras, nuo 2015 m. įstaiga priklauso Švietimo ir mokslo ministerijai.

Įgyvendintas projektas: renovuotas centro bendrabučio pastato fasadas, stogas. Suremontuoti ir pritaikyti centro veiklai bendrabučio I ir II aukštai. Įrengti nauji modernūs užsiėmimų kabinetai, aprūpinti naujausiomis ir moderniausiomis specialiosiomis priemonėmis: gamtinės terapijos, vandens procedūrų, sensorinės terapijos, šokio ir judesio terapijos, relaksacijos. Įrengti ir aprūpinti baldais 8 miegamieji, skirti vaikams, atvykusiems konsultuotis į centrą. Įrengtas modernus mokymų kabinetas, pritaikytas susirinkimams, konferencijoms. Iš viso renovacijai, naujiems baldams, IT technikai, vaizdo ir garso aparatūrai, specialiosioms mokymo priemonėms įsigyti skirta 1,8 mln. Lt.
Nuo 2015 m. Švėkšnos specialiojo ugdymo centras pavadintas „Diemedžio” vardu. Tai yra valstybės biudžetinė įstaiga.
Nuo 2015 m. pabaigos moksleivių ugdymo procesas organizuojamas renovuotame bendrabučio pastate. Pamokos vyksta trečiajame aukšte. Nuo tada vaikai gyvena ir mokosi viename pastate.
Parengta pagal centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite