Žinios iš „Diemedžio“ ugdymo centro

„Diemedžio“ ugdymo centras – pagrindinės mokyklos tipo specialiojo ugdymo centras, elgesio ir emocijų sutrikimų turintiems mokiniams. Centras yra regioninis, priima mokytis berniukus iš visos Lietuvos regionų. Apie šį centrą pasakojama retai, bet veikla verta dėmesio.

Savaitgalį penktos ir šeštos grupių vaikai su auklėtoju Mindaugu Nogaičiu vyko į Šarkiškių ir Stirpeikų kaimus, kur aplankė partizanų kovų ir žūties vietas. Mokiniai susipažino su pokario meto vietos rezistencija, įsiamžino prie partizanams skirtų paminklų.

Balandžio 29 dieną „Diemedžio“ ugdymo centro mokiniai turėjo galimybę dalyvauti nuotoliniame susitikime su Šilutės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne Nerija Ropiene. Pareigūnė dalijosi svarbia informacija  apie ribojimus karantino metu, elektroninių prietaisų žymėjimą.

Balandžio 30 d. vyresnių klasių mokiniai lankėsi Tradicinių amatų centre, Švėkšnoje. Mokytojas Vytautas Bliūdžius supažindino su keramikos amatu. Sužinota įvairių molio apdirbimo paslapčių ir kaip paprastas molis virsta nuostabiais keramikos gaminiais. Mokiniai domėjosi specialia molio deginimo įranga, kurioje yra degami nužiesti moliniai dirbiniai.

Iš centro istorijos

Švėkšnos sanatorinė mokykla-internatas įsteigta 1967 m., buvo skirta vaikams, sergantiems psichoneurologinėmis ligomis. Mokėsi 178 mokiniai. Pamokos vyko dvejuose Vilkėno dvaro pastatuose: dvaro rūmuose ir buvusioje arklidėje, kuri buvo pritaikyta mokyklai 1958 m. Mokiniai gyveno naujame keturių aukštų bendrabutyje, pastatytame 1967 m. 1968 m. išleista pirmoji aštuntokų laida. Dauguma mokinių buvo atvykę iš Šilalės ir Šilutės rajonų.

1989 m. šalia bendrabučio pastatyta nauja mokykla. Mokyklos pavadinimą keitė keletą kartų: iš Švėkšnos sanatorinės mokyklos-internato – į Švėkšnos sanatorinę internatinę mokyklą (1996 m.), į Švėkšnos sanatorinę mokyklą (2005 m.), į Švėkšnos specialiąją mokyklą (2011). Nuo 2006 m. Švėkšnos sanatorinė mokykla tapo pavaldi Klaipėdos apskrities viršininko administracijai. 2006-2007 mokslo metais mokykloje mokėsi 145 mokiniai, baigė 106. Vaikai buvo atvykę iš 32 Lietuvos savivaldybių.
Nuo 2010 m. mokykla priklausė Šilutės r. savivaldybei. Nuo 2014 m. čia veikia Švėkšnos specialiojo ugdymo centras, nuo 2015 m. įstaiga priklauso Švietimo ir mokslo ministerijai.

Įgyvendintas projektas: renovuotas centro bendrabučio pastato fasadas, stogas. Suremontuoti ir pritaikyti centro veiklai bendrabučio I ir II aukštai. Įrengti nauji modernūs užsiėmimų kabinetai, aprūpinti naujausiomis ir moderniausiomis specialiosiomis priemonėmis: gamtinės terapijos, vandens procedūrų, sensorinės terapijos, šokio ir judesio terapijos, relaksacijos. Įrengti ir aprūpinti baldais 8 miegamieji, skirti vaikams, atvykusiems konsultuotis į centrą. Įrengtas modernus mokymų kabinetas, pritaikytas susirinkimams, konferencijoms. Iš viso renovacijai, naujiems baldams, IT technikai, vaizdo ir garso aparatūrai, specialiosioms mokymo priemonėms įsigyti skirta 1,8 mln. Lt.
Nuo 2015 m. Švėkšnos specialiojo ugdymo centras pavadintas „Diemedžio“ vardu. Tai yra valstybės biudžetinė įstaiga.
Nuo 2015 m. pabaigos moksleivių ugdymo procesas organizuojamas renovuotame bendrabučio pastate. Pamokos vyksta trečiajame aukšte. Nuo tada vaikai gyvena ir mokosi viename pastate.
Parengta pagal centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Besidomintiems paukščių gyvenimu

Į Lietuvą sugrįžtantiems gandrams sutvarkyta per 100 lizdų Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prisideda prie saugesnės aplinkos paukščiams – išlydėjus ir laukiant sugrįžtančių į Lietuvą gandrų, ant elektros linijų atramų pavojingai sukrauti gandralizdžiai sutvarkomi arba iškeliami ant specialių platformų. Kasmet perėti į Lietuvą parskrendantys gandrai lizdus suka tiesiai ant elektros linijų atramų. Pasak ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktoriaus Virgiliajus Žukausko, elektros skirstymo oro linijos nėra natūrali gandrų buveinė. Todėl kasmet ESO perkelia gandralizdžius. Nuo praėjusių metų kovo ESO perkėlė net

Atsakė į amžiną klausimą: kuo skiriasi balto ir rudo lukšto kiaušiniai?

Tik baltus arba vien rudus – daugelis iš įpročio renkasi būtent vienos spalvos kiaušinius. Kitus veikia įsitikinimas, kad skirtinga lukšto spalva reiškia ir skirtingą kiaušinio kokybę. Tiesa, anot Vaidos Budrienės, prekybos tinko „Iki“ komunikacijos vadovės, prieš Velykas šios dvi pirkėjų grupės susivienija ir daugiausiai renkasi būtent baltuosius kiaušinius, kuriuos marginti yra paprasčiau. „Kasmet pastebime, kad prieš Velykas itin išauga kiaušinių baltu lukštu pardavimai. Šiuo metu kaip tik specialiai šiai šventei turime itin didelį tokių kiaušinių pasirinkimą. Taip pat šiuo laikotarpiu

Didėja transporto techninės apžiūros kainos

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) pagal Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodiką apskaičiavo, kiek nuo šių metų liepos mėnesio transporto priemonių savininkams kainuos techninės apžiūros paslauga. Techninės apžiūros kainos indeksuojamos kiekvienais metais, atsižvelgiant į infliacijos ir darbo užmokesčio pokyčius šalyje, jei darbo užmokesčio pokytis nuo paskutinio kainų tvirtinimo yra lygus arba viršija 9 proc. ir/arba infliacijos/defliacijos pokytis yra lygus arba viršija 5 proc. pagal Statistikos departamento duomenis. Pagal 2023 m. kovo mėnesį Statistikos departamento pateiktus naujausius duomenis

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius. Energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ saulės produktų vadovė Domantė Navarskaitė atkreipia dėmesį, kad nuo saulės modulių įvairūs nešvarumai pakankamai efektyviai pasišalina patys. „Saulės moduliai yra statomi kampu, su nuolydžiu, todėl paprastai krituliai juos neblogai nuplauna be jokių papildomų žmogaus pastangų. Taip nuo modulių gerai pašalinamos dulkės, medžių lapai ar

Taip pat skaitykite