Žinios iš „Diemedžio“ ugdymo centro

„Diemedžio“ ugdymo centras – pagrindinės mokyklos tipo specialiojo ugdymo centras, elgesio ir emocijų sutrikimų turintiems mokiniams. Centras yra regioninis, priima mokytis berniukus iš visos Lietuvos regionų. Apie šį centrą pasakojama retai, bet veikla verta dėmesio.

Savaitgalį penktos ir šeštos grupių vaikai su auklėtoju Mindaugu Nogaičiu vyko į Šarkiškių ir Stirpeikų kaimus, kur aplankė partizanų kovų ir žūties vietas. Mokiniai susipažino su pokario meto vietos rezistencija, įsiamžino prie partizanams skirtų paminklų.

Balandžio 29 dieną „Diemedžio“ ugdymo centro mokiniai turėjo galimybę dalyvauti nuotoliniame susitikime su Šilutės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne Nerija Ropiene. Pareigūnė dalijosi svarbia informacija  apie ribojimus karantino metu, elektroninių prietaisų žymėjimą.

Balandžio 30 d. vyresnių klasių mokiniai lankėsi Tradicinių amatų centre, Švėkšnoje. Mokytojas Vytautas Bliūdžius supažindino su keramikos amatu. Sužinota įvairių molio apdirbimo paslapčių ir kaip paprastas molis virsta nuostabiais keramikos gaminiais. Mokiniai domėjosi specialia molio deginimo įranga, kurioje yra degami nužiesti moliniai dirbiniai.

Iš centro istorijos

Švėkšnos sanatorinė mokykla-internatas įsteigta 1967 m., buvo skirta vaikams, sergantiems psichoneurologinėmis ligomis. Mokėsi 178 mokiniai. Pamokos vyko dvejuose Vilkėno dvaro pastatuose: dvaro rūmuose ir buvusioje arklidėje, kuri buvo pritaikyta mokyklai 1958 m. Mokiniai gyveno naujame keturių aukštų bendrabutyje, pastatytame 1967 m. 1968 m. išleista pirmoji aštuntokų laida. Dauguma mokinių buvo atvykę iš Šilalės ir Šilutės rajonų.

1989 m. šalia bendrabučio pastatyta nauja mokykla. Mokyklos pavadinimą keitė keletą kartų: iš Švėkšnos sanatorinės mokyklos-internato – į Švėkšnos sanatorinę internatinę mokyklą (1996 m.), į Švėkšnos sanatorinę mokyklą (2005 m.), į Švėkšnos specialiąją mokyklą (2011). Nuo 2006 m. Švėkšnos sanatorinė mokykla tapo pavaldi Klaipėdos apskrities viršininko administracijai. 2006-2007 mokslo metais mokykloje mokėsi 145 mokiniai, baigė 106. Vaikai buvo atvykę iš 32 Lietuvos savivaldybių.
Nuo 2010 m. mokykla priklausė Šilutės r. savivaldybei. Nuo 2014 m. čia veikia Švėkšnos specialiojo ugdymo centras, nuo 2015 m. įstaiga priklauso Švietimo ir mokslo ministerijai.

Įgyvendintas projektas: renovuotas centro bendrabučio pastato fasadas, stogas. Suremontuoti ir pritaikyti centro veiklai bendrabučio I ir II aukštai. Įrengti nauji modernūs užsiėmimų kabinetai, aprūpinti naujausiomis ir moderniausiomis specialiosiomis priemonėmis: gamtinės terapijos, vandens procedūrų, sensorinės terapijos, šokio ir judesio terapijos, relaksacijos. Įrengti ir aprūpinti baldais 8 miegamieji, skirti vaikams, atvykusiems konsultuotis į centrą. Įrengtas modernus mokymų kabinetas, pritaikytas susirinkimams, konferencijoms. Iš viso renovacijai, naujiems baldams, IT technikai, vaizdo ir garso aparatūrai, specialiosioms mokymo priemonėms įsigyti skirta 1,8 mln. Lt.
Nuo 2015 m. Švėkšnos specialiojo ugdymo centras pavadintas „Diemedžio” vardu. Tai yra valstybės biudžetinė įstaiga.
Nuo 2015 m. pabaigos moksleivių ugdymo procesas organizuojamas renovuotame bendrabučio pastate. Pamokos vyksta trečiajame aukšte. Nuo tada vaikai gyvena ir mokosi viename pastate.
Parengta pagal centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nagų grybelis ir pedikiūras – suderinama?

Deja, bet dauguma žmonių mano, kad nagų grybelio infekcija nėra didelė problema, kurią reikėtų iš karto spręsti. Tiesa, pradžioje problema yra maža, tačiau palaipsniui ji gali itin smarkiai progresuoti: vietoj vieno užkrėsto nago, turėsite – penkis. Manoma, kad pedikiūras esant nagų grybeliui viską išspręs, tačiau taip manyti nereikėtų.  Ko vertėtų vengti? Dažnai atsiradusias bėdas stengiamės užmaskuoti, o ne išspręsti. Ne išimtis ir nagų grybelinė infekcija. Atsiradus šiai problemai pirmiausiai stengiamės ją nuslėpti, o vėliau pastebėję, kad nieko iš to gero

Aromaterapiniai difuzoriai. Kaip išsirinkti?

Drąsiai galima sakyti, kad aromaterapiniai difuzoriai yra vienas geriausių pirkinių, kokį tik galite padovanoti savo namams. Jei jūsų namuose nuolat veiks toks prietaisas, tokiu atveju, jūs ne tik galėsite mėgautis mėgstamu aromatu, bet ir jausti teigiamą jų poveikį savo sveikatai. Tiesa, aromaterapinių difuzorių asortimentas šiandien labai didelis, todėl nieko keista, kad daugelis norinčių turėtų tokį gaminį savo namuose, nežino, kaip išsirinkti. Išsirinkti bus kur kas lengviau, jei atkreipsite dėmesį į tam tikras detales Tik skleidžia aromatą? Visus aromaterapinius difuzorius galima

Mokausi ne klasėje…

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje praūžė praktinių studijų savaitės. Pradinukai tapo gamtininkais-tyrinėtojais ir iššmirinėjo artimas ir tolimas pievas sekiodami įvairiausių rūšių vabalėlius, tyrinėdami juos stebinančią augmeniją. 5 ir 8 klasių mokiniai, dirbę savarankiškai nuotoliniu būdu, kūrybiškai atliko pateiktas užduotis ir pristatė savo veiklų rezultatus  konferencijoje „Mokausi pats!“. Šeštokams  priskirta menų programa „M. K.  Čiurlionis – paslaptys kasdienybėje “. Jiems teko pasinerti į šio menininko kūrybą – paieškoti savyje dailininko ir muzikanto gyslelės. Septintokai  tobulino gimtosios ir užsienio kalbų įgūdžius programoje

Šiukšles rūšiuoja trys iš keturių, daugkartinius maišelius naudoja pusė gyventojų

Vos keli procentai šalies gyventojų numoja ranka į ekologiją ir nesiima jokių veiksmų aplinkai saugoti. tai rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa. Jos duomenimis, trys iš keturių Lietuvos gyventojų rūšiuoja šiukšles, pusė naudoja daugkartinius maišelius, dar tiek pat perka tik tiek maisto, kiek jo suvartoja.   Dauguma (75 proc.) apklaustųjų asmeniškai prisideda prie tvarios aplinkos saugojimo rūšiuodami šiukšles, 48 proc. – pirkiniams naudodami savo daugkartinį maišelį, tiek pat – pirkdami maisto tik tiek, kiek suvartoja. 37 proc.

Taip pat skaitykite