Vokų plastika – pasiruošimas operacijai ir priežiūra po operacijos

Akių vokų plastika turi keletą privalumų. Ši procedūra gali pagerinti ne tik regėjimą, bet ir išvaizdą. Taip pat, operacija pašalina odos perteklių išilgai viršutinių vokų, todėl galite atrodyti metais jaunesni.

Nesvarbu, dėl kokių priežasčių norite atlikti akių vokų operaciją, turėsite pasiruošti procedūrai. Dvi savaites prieš procedūrą turėsite vengti vartoti nereceptinius vaistus nuo uždegimo, įskaitant ibuprofeną ir aspiriną. Taip pat, svarbu žinoti, kad tabako vartojimas rūkant ar kitu būdu gali sutrikdyti sveiką kraujotaką. Prieš operaciją suplanuokite, kaip praleisti pramogas ir užimtumą, vis dar ilsinti akis, kol atsigausite.

Akių vokų operacijos atsigavimo laikas gali užtrukti kelis mėnesius. Šie patarimai padės pagreitinti atsigavimą. Norėdami atsigauti, turėsite šiek tiek pailsėti nuo įprastos kasdienės veiklos.

Atsigavimą galima suskirstyti į 3 dalis: mėlynės, patinimas ir pjūvio/rando brendimas. Pirmiausia mėlynės išnyksta, tai trunka apie 2–3 savaites. Kitas yra patinimas, kuris yra daug įvairesnis, trunkantis daugiau nei 8 savaites ar ilgiau. Tai lėtas laipsniškas mažėjimas. Grįžti į darbą ar sportuoti galima praėjus 5–10 dienoms po operacijos.

Ryški šviesa iš telefono, kompiuterio ar televizoriaus ekrano gali būti skausminga praėjus savaitei po procedūros. Kuo daugiau leisite akims pailsėti, tuo greičiau ir patogiau atsigausite.

Patarimai, kaip atsigauti

Svarbu pasiruošti pailsėti nuo darbo, mokyklos ar kasdienės veiklos. Jums prireiks šio laiko, kad tinkamai išgytumėte. Jei reikia, paprašykite, kad kas nors padengtų jūsų pagrindines pareigas. Pavyzdžiui, jums gali prireikti, kad kas nors nuvežtų jūsų vaikus į mokyklą ir paimtų. Jums gali prireikti žmogaus, kuris taip pat atliktų jūsų pareigas.

Kad padėtų atsigauti po akių vokų operacijos, gydytojas pasiūlys:

  • Ant akių naudokite ledo paketus. Nuolatinis ledo naudojimas pirmąsias 3 dienas yra labai svarbus.
  • Švelniai nuvalykite akių vokus.
  • Naudokite Jums paskirtus akių lašus ar tepalus.
  • Venkite trinti akis.
  • Nenešiokite kontaktinių lęšių maždaug dvi savaites po procedūros.
  • Pirmąsias dienas po procedūros miegokite pakėlę galvą virš krūtinės.
  • Nustokite rūkyti.

Taip pat gali tekti grįžti į savo gydytojo kabinetą, kad būtų pašalintos siūlės. Po procedūros, būtinai aptarkite šiuos tolesnius veiksmus su savo gydytoju.

pr2023/45

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Nuo liepos įsigalios draudimas tiekti rinkai plastikinius butelius su nepritvirtintais dangteliais

Aplinkos ministerija primena, kad nuo šių metų liepos 3 d. Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, bus draudžiama pateikti rinkai 3 litrų ir mažesnius plastikinius butelius ir kombinuotą gėrimų tarą su nepritvirtintais iš plastiko pagamintais kamšteliais bei dangteliais. Mažinant aplinkos taršą šis draudimas numatytas Europos Sąjungos 2019 metais priimtoje Vienkartinio plastiko mažinimo direktyvoje ir perkeltas į Atliekų tvarkymo įstatymą. Prieš priimant šią direktyvą Europos Komisijos užsakymu atlikta studija parodė, kad kamšteliai ir dangteliai patenka tarp dešimties dažniausiai ES šalių paplūdimiuose,

Kartu su Australijos ekspertais bus vertinamas Kuršių nerijos pažeidžiamumas klimato kaitai

Kultūros ministerija paskutinėmis vasaros dienomis Kuršių nerijoje organizuoja praktines dirbtuves, kuriose, vadovaujant Australijos ekspertams, bus vertinamas šios UNESCO pasaulio paveldo vertybės pažeidžiamumas klimato kaitai. Kuršių nerija, kaip ir daugelis pasaulio paveldo vertybių, patiria klimato kaitos, taip pat su tuo susijusį didėjančio turizmo, infrastruktūros plėtros, besikeičiančios žemės naudojimo praktikos poveikį. Manoma, kad šios tendencijos tęsis, intensyvėjant klimato kaitai spartės ir dar labiau paveiks ekosistemas, bendruomenes, įpročius, vertybes. Praktinėse dirbtuvėse ekspertai pateiks klimato rizikos vertinimą, kuris suteiktų informacijos ir leistų Kuršių nerijos

Taip pat skaitykite