Visuomenei aktuali informacija

Krašto apsaugos ministerija skelbia atsakymų į dažnai gaunamus klausimus. 

  1. Ar Lietuvai gresia pavojus?

Šiuo metu Lietuvai tiesioginio pavojaus nėra. Esame galingiausio karinio aljanso NATO dalis. NATO ir sąjungininkai stiprina savo pajėgumus Lietuvoje.

Lietuvos kariuomenė yra stipri ir moderni kaip niekada anksčiau. Lietuvos kariuomenė nuolat treniruojasi įvairiose pratybose ir yra pasirengusi visiems įmanomiems scenarijams, o greitojo reagavimo pajėgos yra pasiruošusios nedelsiant reaguoti į visus kylančius iššūkius.

  1. Kaip galėčiau remti Ukrainą?

Finansiškai, pervesdami pinigus, pvz., organizacijai BLUE/YELLOW, Ukrainos nacionaliniam bankui arba galite rinktis ir kitas organizacijas, kurios renka paramą, tačiau būkite budrūs, nes šiuo metu daugėja asmenų, norinčių pasipelnyti, kai apsimetama aukų surinkėjais.

Suteikti laikiną prieglobstį ir kitą paramą registruojantis www.stipruskartu.lt arba pagalbaukrainai@vilnius.lt 

Galintys priimti Ukrainos gyventojų augintinius, registruokitės www.lietuvagyvunams.com

Dėl itin didelio Lietuvos gyventojų aktyvumo Lietuvos raudonasis kryžius sustabdė materialinės paramos rinkimą, tačiau norintys aukoti šiuo būdu sekite informaciją. Taip pat galite kreiptis į pagalbaukrainai@vilnius.lt ir kitas Lietuvos savivaldybes.

Visa informacija apie paramos būdus plačiau: http://kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/del_lietuvos_pilieciu_vykimo_i_ukraina.html

  1. Ar galiu vykti į Ukrainą padėti gynyboje?

Krašto apsaugos ministerija rekomenduoja Ukrainą remti 2 punkte išvardintais būdais.

Į Ukrainą vykti gali tik tie asmenys, kurie yra suderinę savo veiksmus su Ukrainos ambasada Lietuvoje. To nepadariusieji rizikuojate savo saugumu.

  1. Esu medžiotojas, turiu laisvų ginklų, kaip galėčiau juos perduoti Ukrainos kariuomenei?

Kiekvienas asmuo, įgijęs ginklą savigynai, sportui ar medžioklei, privalo laikytis įstatymo nustatytos tvarkos. Ją aprašo Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas. Remiantis įstatymu perduoti asmeninį ginklą draudžiama.

Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas: https://www.infolex.lt/teise/DocumentSinglePart.aspx?AktoId=140967&StrNr=1#

  1. Esu aktyviajame kariuomenės rezerve, ką turėčiau žinoti?

Jeigu Lietuvoje būtų paskelbta mobilizacija, gautumėte šaukimą atlikti karo tarnybą. Gavę šaukimą nuvykite į regioninį karo prievolės ir komplektavimo tarnybos skyrių ar poskyrį. Apie šaukimą kiekvieną karo prievolininką papildomai asmeniškai informuos už karo prievolės administravimą atsakingi kariuomenės padaliniai.

Informacija apie aktyvųjį rezervą pateikiama:  https://www.karys.lt/tarnybos-budai/aktyvusis-rezervas/44

  1. Neturiu jokios karinės patirties, noriu prisidėti prie krašto gynybos, ką turiu daryti?

Visus aktyvius Lietuvos piliečius kviečiame prisijungti prie Lietuvos Šaulių sąjungos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų arba prie profesionalios karo tarnybos. Daugiau informacijos: www.sauliusajunga.lt ir www.karys.lt/tarnybos_budai

  1. Mano tėvai bijo karo, ką turėčiau daryti, kad juos nuraminčiau?

Patarimas visiems – būti racionaliems ir tęsti savo įprastus kasdienius darbus. Ribokite naujienų srautą, remkitės oficialiais ir patikimais informacijos šaltiniais, eikite pasivaikščioti ar kitaip aktyviai leiskite laiką. Itin didelis neigiamų naujienų srautas gali turėti neigiamą įtaką jūsų emocinei būklei ir produktyvumui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite