Vilkyškių vidurinė mokykla tapo gimnazija

Penktadienį Vilkyškiuose iškilmingai atidaryta Johaneso Babrovskio gimnazija. Renginio metu Vilkyškių katalikų parapijos kunigas Kazys Žutautas pašventino gimnazijos iškabą ir herbą. J. Babrovskio vidurinei mokyklai tapus gimnazija, jos skyriumi tapo Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinė mokykla, o abiem įstaigoms vadovauja direktorė Rima Auštrienė.

Naująją Vilkyškių gimnazijos iškabą iškilmingai atidengė direktorė Rima Auštrienė ir miestelio seniūnas Darius Jurkšaitis.

 

Geri balai
Vilkyškių vidurinei mokyklai LR švietimo ministro Dainiaus Pavalkio įsakymas apie patvirtintą sėkmingą mokymo įstaigos akreditaciją ir gimnazijos statuso suteikimą buvo atsiųstas lapkričio 11 d. Pagal naująjį Švietimo įstatymą gimnazijos statusas suteikiamas mokykloms, kurios sukomplektuoja daugiau negu po vieną 11-12 klasę. Buvusi Vilkyškių vidurinė mokykla šį statusą gavo išimties tvarka, nes yra pasienio zonoje. Šiuo metu J. Babrovskio gimnazijoje Vilkyškiuose yra po vieną 11 ir 12 klasę.
Akreditacijos komisijos nariai pastebėjo, kad Vilkyškių bendruomenė buvo labai pozityviai nusiteikusi ir dėjo daug pastangų, kad čia atsirastų gimnazija. Pasak dabartinės gimnazijos vadovės R. Auštrienės, mokiniai gimnazijos atsiradimą siejo su mintimis apie galimybę gauti prestižinį išsilavinimą ir tai, jog Vilkyškių gyvenvietė nenyksta, o kaip tik tampa perspektyvesnė.
Vilkyškių mokyklos akreditacijos pažymoje atsispindi pedagogų kvalifikacijos atitikmenys, geri mokinių pasiekimai bei stojamieji rezultatai. Iš paskutinės abiturientų laidos (18 moksleivių) net 12 įstojo į aukštąsias mokyklas bei kolegijas. Tai sudaro apie 60 proc. stojimo balų. Žinoma, pasitaiko ir išimčių – paskutinėje laidoje buvo du abiturientai, kurie gana aukštais balais išlaikę egzaminus pasirinko mokslus tęsti profesinėse mokyklose.
Vilkyškių gimnazijoje daug dėmesio skiriama mokinių kūrybiškumui ugdyti. Moksleiviai aktyviai dalyvauja įvairiausiuose kūrybinių partnerysčių projektuose ir neretai nugali. Akreditavimo komisija atkreipė dėmesį į mokinių netradiciškai apipavidalintą mokyklos aplinką.
Skatina ir sportiškumą
Pasak J. Babrovskio gimnazijos direktorės, įstaigoje dirba kvalifikuoti pedagogai, tarp kurių – 6 metodininkai. Pasak vadovės, pedagogų kolektyvas yra itin potencialus ir atsakingas. Direktorė taip pat džiaugiasi aktyvia mokyklos bendruomene ir atsakingais mokinių tėvais. Jų rūpesčiu mokiniai siekia vidurinio išsilavinimo, nes dauguma planuoja studijuoti aukštosiose mokyklose ir kolegijose.
„Mūsų mokymo įstaigai atitikti gimnazijos akreditacijos keliamus reikalavimus nebuvo sunku. Šiek tiek balų praradome dėl sportinės bazės vertinimo, mat turima sporto salė yra labai prastos būklės. Vienas iš dabartinių mūsų gimnazijos prioritetų – tinkamos sporto bazės kūrimas“, – pasakojo R. Auštrienė.
Tiek šalia Vilkyškių J. Babrovskio gimnazijos, tiek prie jos skyriaus Lumpėnuose yra sporto aikštynai, bet ten mokiniai gali sportuoti, tik kai lauke šilta. Kadangi gimnazijos sporto salė yra itin prastos būklės, moksleiviai noriau mankštinasi lauke, kol tai leidžia oro sąlygos.
Nuo gruodžio 1 d. 11-12 klasių Vilkyškių gimnazistams kūno kultūros pamokos rengiamos Lumpėnų skyriuje. Taip siekiama, kad būsimieji abiturientai ne sportuotų, bet ir pasirinktų kurią nors sporto šaką būsimai profesijai. Jiems siūlomos naujos programos: tinklinis, krepšinis, aerobika, orientacinis turizmas.

Tai – atnaujintas gimnazijos herbas.

Mokinius paveža
Pasak R. Auštrienės, esama mokyklos ugdymo programų bazė yra stipri, bet ji bus stiprinama ir ateityje. Papildomai dėmesio prireiks užsienio kalboms: anglų, vokiečių, rusų. Vyresniesiems moksleiviams bus dėstoma teisės pagrindai, o ateinančiais metais planuojama įdiegti ugdymo karjerai programos modulį. Tai bus dalykas, ruošiantis mokinius gyvenimui, skatinantis lyderystę bei savęs pažinimą. Profesiniam orientavimui taip pat planuojama rinktis įvairius netradicinio ugdymo metodus.
Šiuo metu J. Babrovskio gimnazijoje mokosi 216 vaikų. O šios įstaigos skyriuje, Lumpėnuose, – dar 85 vaikai. Kadangi į abi mokymo įstaigas atvyksta nemažai mokinių iš kitų kaimų, organizuojamas mokinių vežiojimas. Pasak gimnazijos vadovės, dėl to problemų nekyla, mat tam yra skirti net 4 mokykliniai autobusai. Į Vilkyškius kasdien vežama per 130 mokinių, o į Lumpėnus – 50.
R. Auštrienė pastebėjo, jog vis dar neatslūgsta emigracijos banga ir kaimiškųjų vietovių gyventojai vis dar vyksta dirbti ir gyventi į užsienį. Savaime suprantama, kad išvykdami jie kartu pasiima ir savo atžalas. Antai pernai iš Vilkyškių emigravo šeima su 4 vaikais. Deja, iš užsienio į gimtuosius kraštus tesugrįžta vos viena kita šeima.
Vilkyškiuose šiemet į pirmą klasę atėjo 13, o Lumpėnuose – 5 mokiniai.

Simonas SKUTULAS

Hits: 197

5 komentarai

 • Jurgita

  Tai J. Bobrovskio ar J. Babrovskio gimnazija?

  • Klaida

   Dėkojame gerb. Jurgitai, kuri pastebėjo šiame rašinyje klaidingai rašomą Johaneso Bobrovskio pavardę. Aatsiprašome skaitytojų už neatidumą.

   Johanesas Bobrovskis (vok. Johannes Bobrowski, gim.1917–1965) – vienas iš paribio dviejų kultūrų sandūros vokiečių rašytojų, kurio kūrybą lėmė ir lietuviška aplinka. Pats J. Bobrovskis rašo: „Augau abiejose Nemuno pusėse, krašte, kur vokiečiai gyveno glaudžioje kaimynystėje su lietuviais, lenkais, rusais, o žydai sudarė didelę gyventojų dalį.“ Vaikystėje ir jaunystėje J. Bobrovskis lankydavosi pas senelius, kurie iš pradžių gyveno Vilkyškiuose, o vėliau išsikėlė į Mociškius.

   Pagarbiai
   „Pamario“ laikraščio redaktorius Petras Skutulas

 • gimnazistas

  Labai smagios ir aktyvios kūno kultūros pamokos Lumpėnų mokykloje…. 🙂

 • as

  pats tu pievas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite