Vilkyškių vidurinė mokykla tapo gimnazija

Penktadienį Vilkyškiuose iškilmingai atidaryta Johaneso Babrovskio gimnazija. Renginio metu Vilkyškių katalikų parapijos kunigas Kazys Žutautas pašventino gimnazijos iškabą ir herbą. J. Babrovskio vidurinei mokyklai tapus gimnazija, jos skyriumi tapo Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinė mokykla, o abiem įstaigoms vadovauja direktorė Rima Auštrienė.

Naująją Vilkyškių gimnazijos iškabą iškilmingai atidengė direktorė Rima Auštrienė ir miestelio seniūnas Darius Jurkšaitis.

 

Geri balai
Vilkyškių vidurinei mokyklai LR švietimo ministro Dainiaus Pavalkio įsakymas apie patvirtintą sėkmingą mokymo įstaigos akreditaciją ir gimnazijos statuso suteikimą buvo atsiųstas lapkričio 11 d. Pagal naująjį Švietimo įstatymą gimnazijos statusas suteikiamas mokykloms, kurios sukomplektuoja daugiau negu po vieną 11-12 klasę. Buvusi Vilkyškių vidurinė mokykla šį statusą gavo išimties tvarka, nes yra pasienio zonoje. Šiuo metu J. Babrovskio gimnazijoje Vilkyškiuose yra po vieną 11 ir 12 klasę.
Akreditacijos komisijos nariai pastebėjo, kad Vilkyškių bendruomenė buvo labai pozityviai nusiteikusi ir dėjo daug pastangų, kad čia atsirastų gimnazija. Pasak dabartinės gimnazijos vadovės R. Auštrienės, mokiniai gimnazijos atsiradimą siejo su mintimis apie galimybę gauti prestižinį išsilavinimą ir tai, jog Vilkyškių gyvenvietė nenyksta, o kaip tik tampa perspektyvesnė.
Vilkyškių mokyklos akreditacijos pažymoje atsispindi pedagogų kvalifikacijos atitikmenys, geri mokinių pasiekimai bei stojamieji rezultatai. Iš paskutinės abiturientų laidos (18 moksleivių) net 12 įstojo į aukštąsias mokyklas bei kolegijas. Tai sudaro apie 60 proc. stojimo balų. Žinoma, pasitaiko ir išimčių – paskutinėje laidoje buvo du abiturientai, kurie gana aukštais balais išlaikę egzaminus pasirinko mokslus tęsti profesinėse mokyklose.
Vilkyškių gimnazijoje daug dėmesio skiriama mokinių kūrybiškumui ugdyti. Moksleiviai aktyviai dalyvauja įvairiausiuose kūrybinių partnerysčių projektuose ir neretai nugali. Akreditavimo komisija atkreipė dėmesį į mokinių netradiciškai apipavidalintą mokyklos aplinką.
Skatina ir sportiškumą
Pasak J. Babrovskio gimnazijos direktorės, įstaigoje dirba kvalifikuoti pedagogai, tarp kurių – 6 metodininkai. Pasak vadovės, pedagogų kolektyvas yra itin potencialus ir atsakingas. Direktorė taip pat džiaugiasi aktyvia mokyklos bendruomene ir atsakingais mokinių tėvais. Jų rūpesčiu mokiniai siekia vidurinio išsilavinimo, nes dauguma planuoja studijuoti aukštosiose mokyklose ir kolegijose.
„Mūsų mokymo įstaigai atitikti gimnazijos akreditacijos keliamus reikalavimus nebuvo sunku. Šiek tiek balų praradome dėl sportinės bazės vertinimo, mat turima sporto salė yra labai prastos būklės. Vienas iš dabartinių mūsų gimnazijos prioritetų – tinkamos sporto bazės kūrimas“, – pasakojo R. Auštrienė.
Tiek šalia Vilkyškių J. Babrovskio gimnazijos, tiek prie jos skyriaus Lumpėnuose yra sporto aikštynai, bet ten mokiniai gali sportuoti, tik kai lauke šilta. Kadangi gimnazijos sporto salė yra itin prastos būklės, moksleiviai noriau mankštinasi lauke, kol tai leidžia oro sąlygos.
Nuo gruodžio 1 d. 11-12 klasių Vilkyškių gimnazistams kūno kultūros pamokos rengiamos Lumpėnų skyriuje. Taip siekiama, kad būsimieji abiturientai ne sportuotų, bet ir pasirinktų kurią nors sporto šaką būsimai profesijai. Jiems siūlomos naujos programos: tinklinis, krepšinis, aerobika, orientacinis turizmas.

Tai – atnaujintas gimnazijos herbas.

Mokinius paveža
Pasak R. Auštrienės, esama mokyklos ugdymo programų bazė yra stipri, bet ji bus stiprinama ir ateityje. Papildomai dėmesio prireiks užsienio kalboms: anglų, vokiečių, rusų. Vyresniesiems moksleiviams bus dėstoma teisės pagrindai, o ateinančiais metais planuojama įdiegti ugdymo karjerai programos modulį. Tai bus dalykas, ruošiantis mokinius gyvenimui, skatinantis lyderystę bei savęs pažinimą. Profesiniam orientavimui taip pat planuojama rinktis įvairius netradicinio ugdymo metodus.
Šiuo metu J. Babrovskio gimnazijoje mokosi 216 vaikų. O šios įstaigos skyriuje, Lumpėnuose, – dar 85 vaikai. Kadangi į abi mokymo įstaigas atvyksta nemažai mokinių iš kitų kaimų, organizuojamas mokinių vežiojimas. Pasak gimnazijos vadovės, dėl to problemų nekyla, mat tam yra skirti net 4 mokykliniai autobusai. Į Vilkyškius kasdien vežama per 130 mokinių, o į Lumpėnus – 50.
R. Auštrienė pastebėjo, jog vis dar neatslūgsta emigracijos banga ir kaimiškųjų vietovių gyventojai vis dar vyksta dirbti ir gyventi į užsienį. Savaime suprantama, kad išvykdami jie kartu pasiima ir savo atžalas. Antai pernai iš Vilkyškių emigravo šeima su 4 vaikais. Deja, iš užsienio į gimtuosius kraštus tesugrįžta vos viena kita šeima.
Vilkyškiuose šiemet į pirmą klasę atėjo 13, o Lumpėnuose – 5 mokiniai.

Simonas SKUTULAS

5 komentarai

 • Jurgita

  Tai J. Bobrovskio ar J. Babrovskio gimnazija?

  • Klaida

   Dėkojame gerb. Jurgitai, kuri pastebėjo šiame rašinyje klaidingai rašomą Johaneso Bobrovskio pavardę. Aatsiprašome skaitytojų už neatidumą.

   Johanesas Bobrovskis (vok. Johannes Bobrowski, gim.1917–1965) – vienas iš paribio dviejų kultūrų sandūros vokiečių rašytojų, kurio kūrybą lėmė ir lietuviška aplinka. Pats J. Bobrovskis rašo: „Augau abiejose Nemuno pusėse, krašte, kur vokiečiai gyveno glaudžioje kaimynystėje su lietuviais, lenkais, rusais, o žydai sudarė didelę gyventojų dalį.“ Vaikystėje ir jaunystėje J. Bobrovskis lankydavosi pas senelius, kurie iš pradžių gyveno Vilkyškiuose, o vėliau išsikėlė į Mociškius.

   Pagarbiai
   „Pamario“ laikraščio redaktorius Petras Skutulas

 • gimnazistas

  Labai smagios ir aktyvios kūno kultūros pamokos Lumpėnų mokykloje…. 🙂

 • as

  pats tu pievas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite