Vilkyškių vidurinė mokykla tapo gimnazija

Penktadienį Vilkyškiuose iškilmingai atidaryta Johaneso Babrovskio gimnazija. Renginio metu Vilkyškių katalikų parapijos kunigas Kazys Žutautas pašventino gimnazijos iškabą ir herbą. J. Babrovskio vidurinei mokyklai tapus gimnazija, jos skyriumi tapo Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinė mokykla, o abiem įstaigoms vadovauja direktorė Rima Auštrienė.

Naująją Vilkyškių gimnazijos iškabą iškilmingai atidengė direktorė Rima Auštrienė ir miestelio seniūnas Darius Jurkšaitis.

 

Geri balai
Vilkyškių vidurinei mokyklai LR švietimo ministro Dainiaus Pavalkio įsakymas apie patvirtintą sėkmingą mokymo įstaigos akreditaciją ir gimnazijos statuso suteikimą buvo atsiųstas lapkričio 11 d. Pagal naująjį Švietimo įstatymą gimnazijos statusas suteikiamas mokykloms, kurios sukomplektuoja daugiau negu po vieną 11-12 klasę. Buvusi Vilkyškių vidurinė mokykla šį statusą gavo išimties tvarka, nes yra pasienio zonoje. Šiuo metu J. Babrovskio gimnazijoje Vilkyškiuose yra po vieną 11 ir 12 klasę.
Akreditacijos komisijos nariai pastebėjo, kad Vilkyškių bendruomenė buvo labai pozityviai nusiteikusi ir dėjo daug pastangų, kad čia atsirastų gimnazija. Pasak dabartinės gimnazijos vadovės R. Auštrienės, mokiniai gimnazijos atsiradimą siejo su mintimis apie galimybę gauti prestižinį išsilavinimą ir tai, jog Vilkyškių gyvenvietė nenyksta, o kaip tik tampa perspektyvesnė.
Vilkyškių mokyklos akreditacijos pažymoje atsispindi pedagogų kvalifikacijos atitikmenys, geri mokinių pasiekimai bei stojamieji rezultatai. Iš paskutinės abiturientų laidos (18 moksleivių) net 12 įstojo į aukštąsias mokyklas bei kolegijas. Tai sudaro apie 60 proc. stojimo balų. Žinoma, pasitaiko ir išimčių – paskutinėje laidoje buvo du abiturientai, kurie gana aukštais balais išlaikę egzaminus pasirinko mokslus tęsti profesinėse mokyklose.
Vilkyškių gimnazijoje daug dėmesio skiriama mokinių kūrybiškumui ugdyti. Moksleiviai aktyviai dalyvauja įvairiausiuose kūrybinių partnerysčių projektuose ir neretai nugali. Akreditavimo komisija atkreipė dėmesį į mokinių netradiciškai apipavidalintą mokyklos aplinką.
Skatina ir sportiškumą
Pasak J. Babrovskio gimnazijos direktorės, įstaigoje dirba kvalifikuoti pedagogai, tarp kurių – 6 metodininkai. Pasak vadovės, pedagogų kolektyvas yra itin potencialus ir atsakingas. Direktorė taip pat džiaugiasi aktyvia mokyklos bendruomene ir atsakingais mokinių tėvais. Jų rūpesčiu mokiniai siekia vidurinio išsilavinimo, nes dauguma planuoja studijuoti aukštosiose mokyklose ir kolegijose.
„Mūsų mokymo įstaigai atitikti gimnazijos akreditacijos keliamus reikalavimus nebuvo sunku. Šiek tiek balų praradome dėl sportinės bazės vertinimo, mat turima sporto salė yra labai prastos būklės. Vienas iš dabartinių mūsų gimnazijos prioritetų – tinkamos sporto bazės kūrimas“, – pasakojo R. Auštrienė.
Tiek šalia Vilkyškių J. Babrovskio gimnazijos, tiek prie jos skyriaus Lumpėnuose yra sporto aikštynai, bet ten mokiniai gali sportuoti, tik kai lauke šilta. Kadangi gimnazijos sporto salė yra itin prastos būklės, moksleiviai noriau mankštinasi lauke, kol tai leidžia oro sąlygos.
Nuo gruodžio 1 d. 11-12 klasių Vilkyškių gimnazistams kūno kultūros pamokos rengiamos Lumpėnų skyriuje. Taip siekiama, kad būsimieji abiturientai ne sportuotų, bet ir pasirinktų kurią nors sporto šaką būsimai profesijai. Jiems siūlomos naujos programos: tinklinis, krepšinis, aerobika, orientacinis turizmas.

Tai – atnaujintas gimnazijos herbas.

Mokinius paveža
Pasak R. Auštrienės, esama mokyklos ugdymo programų bazė yra stipri, bet ji bus stiprinama ir ateityje. Papildomai dėmesio prireiks užsienio kalboms: anglų, vokiečių, rusų. Vyresniesiems moksleiviams bus dėstoma teisės pagrindai, o ateinančiais metais planuojama įdiegti ugdymo karjerai programos modulį. Tai bus dalykas, ruošiantis mokinius gyvenimui, skatinantis lyderystę bei savęs pažinimą. Profesiniam orientavimui taip pat planuojama rinktis įvairius netradicinio ugdymo metodus.
Šiuo metu J. Babrovskio gimnazijoje mokosi 216 vaikų. O šios įstaigos skyriuje, Lumpėnuose, – dar 85 vaikai. Kadangi į abi mokymo įstaigas atvyksta nemažai mokinių iš kitų kaimų, organizuojamas mokinių vežiojimas. Pasak gimnazijos vadovės, dėl to problemų nekyla, mat tam yra skirti net 4 mokykliniai autobusai. Į Vilkyškius kasdien vežama per 130 mokinių, o į Lumpėnus – 50.
R. Auštrienė pastebėjo, jog vis dar neatslūgsta emigracijos banga ir kaimiškųjų vietovių gyventojai vis dar vyksta dirbti ir gyventi į užsienį. Savaime suprantama, kad išvykdami jie kartu pasiima ir savo atžalas. Antai pernai iš Vilkyškių emigravo šeima su 4 vaikais. Deja, iš užsienio į gimtuosius kraštus tesugrįžta vos viena kita šeima.
Vilkyškiuose šiemet į pirmą klasę atėjo 13, o Lumpėnuose – 5 mokiniai.

Simonas SKUTULAS

5 komentarai

 • Jurgita

  Tai J. Bobrovskio ar J. Babrovskio gimnazija?

  • Klaida

   Dėkojame gerb. Jurgitai, kuri pastebėjo šiame rašinyje klaidingai rašomą Johaneso Bobrovskio pavardę. Aatsiprašome skaitytojų už neatidumą.

   Johanesas Bobrovskis (vok. Johannes Bobrowski, gim.1917–1965) – vienas iš paribio dviejų kultūrų sandūros vokiečių rašytojų, kurio kūrybą lėmė ir lietuviška aplinka. Pats J. Bobrovskis rašo: „Augau abiejose Nemuno pusėse, krašte, kur vokiečiai gyveno glaudžioje kaimynystėje su lietuviais, lenkais, rusais, o žydai sudarė didelę gyventojų dalį.“ Vaikystėje ir jaunystėje J. Bobrovskis lankydavosi pas senelius, kurie iš pradžių gyveno Vilkyškiuose, o vėliau išsikėlė į Mociškius.

   Pagarbiai
   „Pamario“ laikraščio redaktorius Petras Skutulas

 • gimnazistas

  Labai smagios ir aktyvios kūno kultūros pamokos Lumpėnų mokykloje…. 🙂

 • as

  pats tu pievas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite