Viešnagė avių augintojos ūkyje

Ankstų rytą Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo pensiono ,,Ąžuolų“ šeimynos septynetas kompleksinę negalią turinčių jaunuolių, lydimi socialinių darbuotojų Birutės Tumalavičienės ir Violetos Medelienės, su didžiulėmis kuprinėmis ir miegmaišiais iš Vilniaus autobusų stoties patraukė Žemaitijos link.

Keturios kelionės valandos visiškai neprailgo, vaikinai didžiai susidomėję pro langą stebėjo nuostabius gamtos vaizdus, domėjosi, kokius miestus pravažiuojame.
Atvykus į Vilkyškius visą būrį poilsiautojų pasitiko didžiausio avių ūkio Pagėgių savivaldybėje šeimininkė Laima Aleknavičienė. Laimutė keliauninkus parsivežė į Keleriškių kaimą, kur vaikinų laukė marios nepatirtų įspūdžių.
Specialiųjų poreikių turintys vaikinai, patekę į neįprastą aplinką, pirmiausia nuskubėjo aplankyti švelniųjų ūkio gyventojų – juodagalvių avelių. Visi liko sužavėti tokia gausia avelių šeimyna – jų net apie 400!
Jaunuoliai ne tik stebėjo, maitino, girdė vilnones gražuoles, jų dėmesio pakako ir didžiausiam ūkio sargui Baksui, ir žaliaakiui rainiui Maksui.
Nenusakomas džiaugsmas vaikinus apėmė, kai ūkio šeimininkė parsivežė tris naujus bandos narius – ėriukus ir kelių mėnesių kalytę. Buvo surengtas konkursas. Kiekvienas stovyklautojas turėjo sugalvoti Vidurio Azijos aviganei vardą, po to burtų keliu traukė lapelį su vardu ir taip vaikinai tarsi tapo kalytės BITĖS krikštatėviais.
Jaunuoliai išsamiai susipažino su ūkio darbais: sužinojo, kaip pjaunamas, džiovinamas ir grėbiams šienas, sužinojo, kuo avelės šeriamos, kad jų desertas – moliūgai, kurių sėklytes net bandė patys įterpti į žemę ir su nekantrumu lauks rudens, norėdami pamatyti savo darbo vaisių.
Labai susidomėjo vilnos plovimu, džiovinimu. Juk kam gi nesmagu karštą vasaros dieną pilstytis vandeniu, lakstyti vilnos kilimais…
Kiekvienas įgijo daug gyvenimiškos patirties, turimus įgūdžius galėjo pritaikyti netradicinėje aplinkoje – skaldė malkas, kūreno laužą, kurio kaitroje gaminosi maistą, ar susėdę aplinkui klausėsi jaunosios ūkininkaitės Saulės ir jos draugės Emos gitaros melodijų ir lyrinių dainų.
Susipažino su pievų augmenija, rinko, džiovino vaistažoles, kurių aromatas juos džiugins šaltais žiemos vakarais.
Džiugu, kad yra tokių neabejingų žmonių kaip Laimutė, kuri negailėdama savo laiko kantriai pasakojo, rodė ir mokė ūkininkavimo paslapčių. Galbūt vaikinai ūkininkais ir netaps, tačiau ši gyvenimiška patirtis tikrai kada nors pravers.

Violetos Medelienės
fotoinformacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite