Vadų daug, žinojimo maža…

Kol tvyrojo birželio ir liepos karščiai, į galvą nešovė mintis, ar brangs šildymas. Bet jau atvėso. Ir Premjerė Ingrida Šimonytė TV žiūrovams aiškino, kad  augančios šilumos kainos yra pasaulinė tendencija, kurios Lietuva sustabdyti negali, tačiau Vyriausybė gali imtis sprendimų ir kai kurioms gyventojų grupėms kompensuoti dalį išlaidų už šilumą. Esą šilumos kainų augimą lėmė padėtis tarptautinėse rinkose, sudėtinga žiema Europoje ir ekonomikos atsigavimas bei dėl to padidėjusi energijos išteklių paklausa.

„Kainos, kurios nustatomos pagal pasaulines kainas, negali Lietuvoje pasidaryti kažkokios kitokios, nes Lietuva yra to paties pasaulio dalis. Šiuo atveju mūsų interesas imtis tų priemonių, kurios Vyriausybės galioje – ne pakeisti pasaulinę dinamiką, o imtis sprendimų, jei reikia, dėl palengvinimo žmonėms galimybių apmokėti tas sąskaitas, apie tai  kalbėsime“, –  ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius patvirtino, kad šį šildymo sezoną už šilumą gyventojai mokės daugiau nei pernai. Anot jo, kai kuriuose miestuose šiluma gali brangti iki 20-25 procentų.

Kas kam rūpi Šilutės rajone?

Liepos mėn. vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 4,15 ct/kWh (be PVM) – skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba. Palyginus su birželio mėn., kilovatvalandės kaina mažėja 0,48 proc. Per metus (2021 m. gegužė – 2020 m. gegužė) biokuro kaina ūgtelėjo 8,87 proc., gamtinių dujų kaina padidėjo 59,50 proc.

Šilutės rajono savivaldybės tarybai nustačius UAB „Šilutės šilumos tinklų” šilumos kainos dedamąsias, bendrovės aptarnaujamiems vartotojams liepos mėn. šilumos kaina, palyginus su birželio mėn., padidėjo 11,73 proc. (0,55 ct/kWh su PVM). Perskaičiuotoje kainoje įvertinta investicijų grąža, įskaičiuotos didesnės ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) ir personalo sąnaudos.

Savivaldybei pavaldžios Šilutės šilumos tinklų bendrovės direktorius Vaidotas Mačiulis darbe bus pirmadienį, rugpjūčio 9 d. Tačiau direktorius turi tris pavaduotojus: šilumos gamybai – Saulių Vytuvį, šilumos tiekimui – Stasį Strakšį ir daugiabučių namų renovacijai – Vygantą Kamarauską.

Direktoriaus pavaduotojas šilumos gamybai S. Vytuvis sakė, jog labai brango žaliava, svarstė, kad šiluma galėtų brangti, o gal ir ne. Netrukus patikino, jog apie tai geriausia būtų pirmadienį kalbėtis su direktoriumi V. Mačiuliu, čia esanti jo kompetencija…

Direktoriaus pavaduotojas šilumos tiekimui Stasys Strakšys nustebo: „Ar šiluma turėtų brangti?.. Tai skaičiuoja ekonomistė, ji gali atsakyti…“ Dar pridūrė, kad žaliavų pirkimas nėra šio pavaduotojo darbo sritis, tai pavaduotojo šilumos gamybai reikalai.

Ekonomistė Rita Kamarauskienė pranoko visus bendrovės vadus: pasiūlė priimtina forma pateikti visų metų žaliavų kainų pokyčius, iš kur, už kiek pirkta, nurodyti šilumos kainos pastoviosios ir kintamosios dalių analizę…

Sutarėme, jog palauksime į darbą sugrįžtančio direktoriaus, kuriam subrendo ir kitų klausimų: kas pavaduoja direktorių, kai jo nėra, kam reikia turėti net tris pavaduotojus, kai bendrovė praėjusius metus baigė nuostolingai? Tai, beje, jau užkliuvo ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariams, bet… du paminėti pavaduotojai S. Vytuvis ir V. Kamarauskas yra tos pačios Savivaldybės tarybos nariai. Tiesa, V. Kamarauskas su šilumos kainomis reikalų neturi – jis rūpinasi daugiabučių namų renovacija.

Tokios tokelės mūsų krašte.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgąjį savaitgalį policija sustiprino greičio ir blaivumo kontrolę.

Ilgąjį savaitgalį, rugpjūčio 12-15 d., Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai keliuose vykdė sustiprintą leistino greičio kontrolę, tikrino vairuotojų blaivumą. Patruliuojantys pareigūnai, keliuose užfiksavo 32 transporto priemonių leistino greičio viršijimo atvejus (Tauragės mieste ir rajone – 17; Šilalėje – 5; Šilutėje – 8; Pagėgių savivaldybėje – 2). Nustatyta atvejų, kai leistinas greitis buvo viršytas daugiau kaip 50 km/val. Šilutės rajone 51-erių vyras automobiliu BMW važiavo 162 km/h greičiu, maksimalų leistiną greitį viršydamas 90 km/h greitį. Kitas 48-erių vyras kelyje Vilnius

Policija tiria galimą žmogžudystę

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Į Šilutės rajono policijos komisariatą kreipėsi vyras, gim. 1949 m., dėl suklastotos pirkimo-pardavimo sutarties perkant automobilį „Subaru Forester“. Sutartyje įrašyti klaidingi pardavėjo duomenys. Rugpjūčio 10 d. Vilkyčių k., Saugų sen., pažįstami asmenys sukėlė fizinį skausmą nepilnametei, gim. 2005 m., ir iš jos pavogė telefoną „Huawei I6“. Rugpjūčio 11-12 d. Petrelių k., Saugų sen., nenustatyti asmenys iš traktorių bakų, kurie priklausė moteriai, gim. 1995 m., pavogė 150 litrų žymėto dyzelino. Nuostolis 210 eurų.

Kvepalų rinkiniai. Savybės, kurias labiausiai vertina pirkėjai

Kvepalai naudojami įvairiais atvejais: kasdien, laisvalaikiu ar išskirtinėmis progomis. Ir kiekvienam iš šių atvejų dažniausiai tinka skirtingi aromatai. Todėl labai populiaru rinktis kvepalų rinkinius, kuriuos gali sudaryti trijų, keturių, šešių ar daugiau skirtingų kvepalų buteliukai. Kvepalų rinkiniai gali būti vyriški, moteriški arba universalūs (unisex). Talpa irgi gali būti įvairi – nuo 2 ml iki 10 ml. Tai galima laikyti privalumu – tokius kvepalus paprasta vežtis į kelionę ar nuolat patogiai nešiotis rankinėje, vežiotis automobilyje. Bet šios priežastys ne vienintelės, kodėl

Kas yra nagų ir odelių aliejus?

Nagų aliejus skirtas nuolatinei nagų priežiūrai po higieninės grožio procedūros. Šis produktas minkština odeles ir neleidžia joms šerpetoti. Rekomenduojama aliejus nagams ir odelėms naudoti reguliariai tam, kad būtų skatinamas sveikų nagų augimas ir užtikrinama puiki nagų ir odelių išvaizda. Šie aliejai taip pat būna papildyti įvairiais vitaminais, kurie lėtina senėjimo procesą bei saugo ląsteles nuo sužalojimo. Kada naudoti aliejų? Nagų odelės yra pakankamai kietos, tad atliekant higieninę grožio procedūrą, jas pirmiausia reikia atstumti jas apelsinmedžio lazdele, o vėliau nukirpti nagų

Taip pat skaitykite