Užduočių knygelės vaikams – puiki priemonė vaikų kūrybiškumui išlaisvinti

Visi mes gimstame kūrybiški – tai faktas, kurį specialistai patvirtino jau labai seniai. Kūrybiškumas yra itin svarbus gebėjimas, padedantis įvairiose gyvenimiškose situacijose, todėl jo „išlaisvinimui“ turėtų būti skiriamas ženkliai didesnis dėmesys. Kalbant apie vaikų kūrybiškumo ugdymą, būtina paminėti, kad viena iš priemonių, padėsiančių tai padaryti, yra užduočių knygelės vaikams.Atsakant į klausimą, kokių būna užduočių knygelių vaikams, visada norisi atsakyti trumpai ir aiškiai, t. y. įvairių. Toks atsakymas geriausiai atspindi užduočių knygelių vaikams asortimentą. Vis dėlto, kalbant konkrečiau, būtų galima išskirti knygutes su lipdukais arba magnetukais, knygutes, lavinančias pastabumą ir koncentraciją, ieškant „pamestų“ daiktų, taip pat spalvinimo bei piešimo knygutes, dėlionių knygutes ir t. t.

Užduočių knygutės su lipdukais arba magnetukais

Užduočių knygutės su lipdukais arba magnetukais šiuo metu yra vienos populiariausių. Ryškiaspalvės, vaikų dėmesį patraukiančios knygutės yra sukurtos tam, kad tvirtėtų vaikučių pirštukai, augtų jų savarankiškumas, gebėjimas susikoncentruoti ir pan. Lipdukų ir magnetukų knygelės būna įvairios tematikos, pradedant mistinėmis jūrų būtybėmis, narsiais Madagaskaro pingvinais ir baigiant šių dienų didvyriais ugniagesiais, gydytojais, policijos pareigūnais ir t. t. Pažymėtina, kad užduočių knygelės su lipdukais labai dažnai turi ir daugybę nespalvotų puslapių, kuriuos mažieji gali nuspalvinti pagal savo norus ir fantaziją.

Piešimo ir spalvinimo užduočių knygelės

Piešimo bei spalvinimo knygutės jau seniai yra naudojamos, kaip viena iš efektyviausių priemonių, padedančių „užimti“ vaikučius, bei lavinančių jų vaizduotę, kūrybiškumą bei smulkiąją motoriką. Šių knygučių tematika, kaip ir prieš tai aptartų užduočių knygučių, yra labai įvairi. Kalbant apie piešimo bei spalvinimo užduočių knygeles, labai norėtųsi pažymėti, kad kai kuriose knygelėse spalvinti ir piešti vaikučiai gali ne tik pieštukais ar flomasteriais, bet ir kreidelėmis.

Dėlionių užduočių knygelės

Dėlionių užduočių knygutėse galima rasti ne tik įvairios tematikos dėliones, bet ir smagų pasakojimą, kurio vaikučiams bus smagu klausytis, dėliojant ryškiaspalvius, aiškius paveikslėlius. Šios užduočių knygelės taip pat būna įvairiausios tematikos, o detalės pakankami didelės kad jomis būtų patogu „dirbti“ dar neįgudusiems mažiems pirštukams.

pr2022/219

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Prieš 93 metus – Didysis potvynis Kaune ir Vilniuje

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba nuolat skelbia ne tik orų prognozes, apžvalgas, bet ir primena įdomių istorijų. Šilutės krašte potvynis – nebe naujiena, bet prieš 93 metus vanduo sėmė ir Kauną, Vilnių. Meteo.lt primena, kad prieš 93 metus, 1931 m. balandžio viduryje, Kaune, kaip ir Vilniuje, vyko didelis potvynis.  Nors jį prognozavo VDU profesorius hidrologas Steponas Kolupaila, tačiau potvyniui nebuvo pasiruošta. Potvynis prasidėjo dar 1931 m. balandžio 13 d. vakarą, ledams pajudėjus, vanduo ėmė kilti, o labiausiai jis kilo balandžio 14-osios naktį.

Nauja virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“

LIMIS svetainėje paskelbta LEM virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“. Lietuvos etnografijos muziejaus religinių knygų rinkinyje saugomos lietuvininkų, evangelikų liuteronų religinės knygos, atspausdintos XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje lietuvių kalba, gotišku šriftu įvairiose Mažosios Lietuvos ir kitose Vokietijos imperijos spaustuvėse. Tai – Biblijos, giesmynai, Mišių knygos, maldaknygės. Muziejininkai šias knygas įgijo iš vietinių gyventojų Šilutės, Klaipėdos rajonų apylinkėse, taip pat pirko iš kolekcionierių. Lietuvininkų religinių knygų rinkinys Lietuvos etnografijos muziejuje atskleidžia, kad Mažojoje Lietuvoje labiausiai paplito surinkimų

Kovas pasaulyje ir Europoje – šiltesnis nei įprasta

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba apžvelgia kovo mėnesio orus pasaulyje ir Europoje. 2024 m. kovo mėn. vidutinė oro temperatūra (14,14 °C) pasaulyje buvo 0,73 laipsnio aukštesnė už 1991-2020 m. vidurkį (arba net 1,68 laipsnio aukštesnė nei priešindustriniu laikotarpiu). Kovas buvo pats šilčiausias per visą tokių stebėjimų istoriją (tai jau dešimtas toks mėnuo iš eilės). Iki 2024 metų šilčiausiu laikytas 2016 m. kovas (+0,63° anomalija). Didele dalimi šilumos rekordą nulėmė anomaliai šilta tropinio Atlanto vandenyno dalis bei El Niño reiškinys Ramiajame vandenyne, tačiau

Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę

Meteo.lt skelbia praėjusio sekmadienio-pirmadienio, balandžio 14-15 d., maksimalaus vėjo greičio per sekundę duomenis, kurie buvo užfiksuoti dešimties metrų aukštyje. Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę. Nuo sekmadienio dienos iki pirmadienio ryto stipriausi vėjo gūsiai buvo registruoti: Klaipėdos uoste – iki 23 m/s; Šilutėje – iki 23 m/s; Šventojoje, Ventės rage ir Laukuvoje – iki 22 m/s; Klaipėdos meteorologijos stotyje (24 m aukštyje) – iki 22 m/s. Primename vėjo apibrėžimus: pavojingas vėjas ≥15 m/s (≥54 km/h); stichinis vėjas ≥28

Taip pat skaitykite