Užbaigti dar 4 gatvių apšvietimo modernizavimo projektai savivaldybėse

Iki 2024 m. gatvių apšvietimo sistemos bus atnaujintos ir Šilutėje. O kol kas – žinios apie kaimyninius miestus, rajonus ir įgyvendintų projektų naudą.

Kovo mėnesį užbaigti įgyvendinti dar keturi gatvių apšvietimo modernizavimo projektai, kuriais Europos Sąjungos fondų investicijų pagalba vykdomas apšvietimo įrangos atnaujinimas Lietuvos savivaldybėse. Klaipėdos miesto, Vilkaviškio rajono, Telšių rajono ir Skuodo rajono savivaldybėse iš viso modernizuoti 3385 neefektyvūs šviestuvai, atramos, elektros kabelių linijos ir apšvietimo valdymo infrastruktūra leis sumažinti savivaldybių patiriamas išlaidas elektros energijai ne mažiau kaip 150 tūkst. eurų kasmet.

„Kiekvienas sėkmingai įgyvendintas gatvių apšvietimo modernizavimo projektas prisideda prie Lietuvos energijos vartojimo efektyvumo didinimo tikslų – savivaldybėse energija vartojama taupiau ir tuo pačiu kuriama saugi aplinka miestų ir miestelių gyventojams bei jų svečiams“, – sako energetikos viceministrė Inga Žilienė.

Klaipėdos mieste antruoju etapu buvo modernizuoti 1376 seni, neefektyvūs ir nusidėvėję natrio technologijų  šviestuvai moderniais LED technologijų šviestuvais daugiau kaip 15-oje  gatvių. Taip pat atnaujinta su apšvietimu susijusi technologinė infrastruktūra. Tai leis Klaipėdos miesto savivaldybei kasmet sutaupyti apie 0,49 GWh elektros energijos bei  sumažinti patiriamas išlaidas gatvių apšvietimo eksploatacijai ir priežiūrai ne mažiau kaip 76 tūkst. eurų kasmet, vertinant dabartinėmis energijos išteklių kainomis.

Vilkaviškio rajono savivaldybėje buvo modernizuota 1581 neefektyvių natrio technologijų šviestuvų Pilviškio miestelyje, Virbalio ir Kybartų miestuose. Jie pakeisti moderniais LED technologijų šviestuvais, kurie leis savivaldybei kasmet sutaupyti apie 0,38 GWh elektros energijos bei  sumažinti patiriamas išlaidas gatvių apšvietimo eksploatacijai ir priežiūrai ne mažiau kaip 56 tūkst. eurų kasmet.

Telšiuose modernizuoti 269 seni ir neefektyvūs natrio technologijų šviestuvai moderniais LED technologijų šviestuvais, atramos, elektros kabelių linijos ir valdymo spintos 12-oje gatvių. Tai leis Telšių rajono savivaldybei kasmet sutaupyti apie 0,08 GWh elektros energijos ir sumažinti patiriamas išlaidas gatvių apšvietimo eksploatacijai ir priežiūrai ne mažiau kaip 15 tūkst. eurų kasmet.

Skuode modernizuoti 159 seni, neefektyvūs natrio technologijų šviestuvai moderniais LED technologijų šviestuvais, atramos, elektros kabelių linijos ir valdymo spintos 8-iose gatvėse. Tai leis savivaldybei kasmet sutaupyti apie 0,02 GWh elektros energijos ir sumažinti patiriamas išlaidas gatvių apšvietimo eksploatacijai ir priežiūrai ne mažiau kaip 4 tūkst. eurų kasmet.

Energijos vartojimo efektyvumo didinimas ir atsinaujinančių energijos išteklių plėtra, derantys su aplinkos oro taršos mažinimu, yra vieni iš svarbiausių Lietuvos energetikos nacionalinių tikslų. Energetikos ministro įsakymais iš viso skirtas 26,4 mln. Eur finansavimas 45 projektams, iš kurių  8 šiuo metu jau yra užbaigti. Planuojama, kad iki 2024 m. gatvių apšvietimo sistemos dar bus atnaujintos Vilniaus mieste ir rajone, Kauno mieste ir rajone, Klaipėdos rajone, Šiaulių mieste ir rajone, Panevėžyje, Ukmergėje, Marijampolėje, Alytuje, Biržuose, Trakuose, Druskininkuose, Kretingoje, Visagine, Utenoje, Lentvaryje, Šilutėje, Širvintose, Kaišiadoryse, Palangoje,  Molėtuose ir Kėdainiuose.

Planuojama, kad įgyvendinus visus projektus bus atnaujinta  beveik 71 000 vnt. šviestuvų, taip pat elektros kabeliai, atramos, įdiegtos išmaniosios technologijos, leisiančios savivaldybėms automatiškai reguliuoti apšvietimo srautą bei nustatyti apšvietimo sistemų sutrikimus. Tai leis ne tik per metus sutaupyti iki 20 GWh elektros energijos ir taip kasmet apie 5 mln. eurų sumažinti savivaldybių patiriamas išlaidas gatvių apšvietimo eksploatacijai ir priežiūrai, bet ir pagerinti matomumą vairuotojams, dviratininkams ir pėstiesiems.

Energetikos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tarptautinio poezijos pavasario stotelė Pagėgių krašte

Išlydint pavasarį, 2023 m. gegužės 14-28 d. Lietuvoje nuvilnijo daugybę kūrėjų iš įvairiausių šalių subūrusio Tarptautinio poezijos pavasario renginiai. Džiugu, jog šiemet šio iškilaus, žymiausius Lietuvos bei užsienio rašytojus vienijančio poezijos karavano maršrute – ir stotelė Pagėgių krašte. Ypatingoje, bohemiškoje, kūrybiniams ieškojimams ir atradimams buriančioje vietoje – ant garsiojo Rambyno kalno 2023 m. gegužės 26 dieną margą it gamta poezijos puokštę susirinkusiesiems dovanojo garsūs šalies bei užsienio poetai – Tarptautinio poezijos pavasario dalyviai: kūrėjai Liutauras Degėsys, Vytas Dekšnys, Dainius Gintalas,

Mero padėka Šilutės gimtadienio šventės kūrėjams

512-ojo Šilutės miesto gimtadienio šurmuliui nurimus nuoširdžiausius padėkos žodžius tariu miesto šventės organizatoriui – Šilutės kultūros ir pramogų centrui, taip pat šventės vedėjams, Savivaldybės administracijos specialistams, vietos verslo įmonėms ir visiems, kurie prisidėjo prie šio savaitgalio renginių organizavimo. Tik Jūsų dėka šventė atkeliavo į visų šilutiškių ir miesto svečių širdis. Dėkoju šventės svečiams – užsienio partneriams iš Ckaltubo (Sakartvelas), Kolobžego (Lenkija) ir Gdansko Pruščo  (Lenkija), Saldus (Latvija) bei Skadovsko (Ukraina) savivaldybių delegacijoms, lietuvių bendruomenei iš JAV, Lietuvos Respublikos Seimo nariui,

Sodo darbų sezonas įsibėgėja: kaip išvengti traumų?

Vis daugiau gyventojų šylant orams skuba tvarkyti ir puoselėti teritorijas aplink namus bei įninka į daržininkystės darbus. Kad aktyvus sodo sezonas būtų sklandus ir įsibėgėtų be traumų, svarbu tinkamai pasirūpinti sveikata bei fizine forma. „Sodų ir nuosavų namų bendrijose bei gyvenvietėse žmonės jau sujudo: sodo darbų sąrašas pavasarį būna labai ilgas – pradedant medžių ir krūmų genėjimu, žolės pjovimu, lysvių kasimu, augalų sodinimu, baigiant aplinkos tvarkymu ir kitais būtinais darbais. Dažniausiai sode pasitaikančios traumos yra įvairūs patempimai, sodo įrangos ir

Gegužė: šalnos, saulėtos dienos ir sausra

Hidrometeorologijos tarnyba gegužės mėnesio antrojo dešimtadienio orų apžvalgoje skelbia, kad ir Šilutės rajone jau nuo gegužės 9 d. prasidėjo sausra. Šalnos, pirmąjį gegužės dešimtadienį fiksuotos visomis dienomis, nesitraukė ir antrąjį dešimtadienį. Gegužės 11-12 d., 19 d. ore, o 11-13 d. ir 18-19 d. arčiau dirvos paviršiaus ryto valandomis fiksuotos šalnos – temperatūra ore krito iki 2 laipsnių šalčio, arčiau dirvos paviršiaus oras šalo iki -5 laipsnių. Sausringas laikotarpis, kaip pavojingas meteorologinis reiškinys, kai kuriose Plungės ir Šilutės rajonų seniūnijose pradėtas

Taip pat skaitykite