Už nuopelnus Indijos ir Lietuvos draugystei Rusnėje apdovanotas Vilniaus universiteto mokslininkas Vytis Vidūnas

Užsienio reikalų ministerija yra paviešinusi tokią žinią, kur minima Rusnė. Liepos 22 dieną Rusnėje įteiktas tradicinis apdovanojimas „Už nuopelnus Indijos ir Lietuvos draugystei“. Šiemet juo pagerbtas Vilniaus universiteto dėstytojas, sanskrito tyrinėtojas Vytis Vidūnas.

Apdovanojimas skirtas už ilgametį darbą tyrinėjant lietuvių kalbos ir sanskrito ryšius. Šio darbo ryškiausiu simboliu tapo 2016 metais išleistas žodynėlis „Sanskrito-lietuvių vėrinys”, į kurį sudėti 108 bendros kilmės žodžiai, lengvai atpažįstami šiuolaikinio Lietuvos ar Indijos gyventojo. Pavyzdžiui, naktis, šakha (šaka), sanas (senas), devas (dievas) ir daugybė kitų.

Žodynėlis Indijoje sulaukė didžiulio susidomėjimo, jo išleisti jau trys leidimai. Pernai viešėdamas Indijoje žodynėlį šios šalies ministrui pirmininkui Narendrai Modžiui padovanojo ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Pats žodynėlio sudarytojas jį skyrė garsiam keliautojui Antanui Poškai, XX amžiaus pradžioje motociklu nukeliavusiam iki Indijos ir tapusiam atskaitos tašku kelioms lietuvių kartoms, besidominčioms orientalistika.

Ceremonijoje dalyvavo Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, Izraelio ambasadorė Hadas Wittenberg Silverstein, Jungtinės Karalystės ambasadorius Brianas Olley, Indijos laikinasis reikalų patikėtinis Subrata Maity, Lietuvos ambasadorė Indijoje Diana Mickevičienė, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky ir gausybė kitų garbių svečių.

Po iškilmingos ceremonijos keliautojas ir publicistas Vytaras Radzevičius gausiai susirinkusiai auditorijai pasakojo savo kelionių po Indiją įspūdžius, vakarą vedė Indijoje ne kartą viešėjusi Edita Mildažytė.

Apdovanojimas „Už nuopelnus Indijos ir Lietuvos draugystei” Rusnėje teikiamas nuo 2019 metų. Jo laureatais jau tapo buvęs Indijos garbės konsulas Lietuvoje Rajinderis Chaudhary, mokytojas ir visuomenininkas Vytautas Toleikis, Hermanno Kallenbacho gyvenimą tyrinėjantis Izraelio mokslininkas Shimonas Levas, Rusnės bendruomenė.

2015 metais Rusnės saloje atidengtas paminklas Mahatmai Gandžiui ir jo artimiausiam bendražygiui, rusniškiui Hermannui Kallenbachui. Romualdo Kvinto sukurta skulptūra įamžina žmonių ir tautų draugystę.

Užsienio reikalų min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite