Turto mokestis 2023 metams

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai jau svarstė, kokius nekilnojamojo turto mokesčius nustatyti 2023 metams. Galutinis sprendimas bus priimtas birželio 30 d. planuojamame Tarybos posėdyje. Tad kokie tarifai siūlomi ir kokie argumentai pateikti. 

Siūloma nustatyti nekilnojamojo turto mokesčio tarifus:

1.1  0,5 procento nekilnojamojo turto mokestinės vertės mokestis nekilnojamajam turtui, išskyrus nekilnojamąjį turtą, nurodytą 1.2 ir 1.3 papunkčiuose;

1.2.  3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės  vertės  mokestis nekilnojamajam turtui, kuris yra naudojamas ne pagal paskirtį arba yra apleistas ir nenaudojamas;

1.3. 3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės kitos paskirties statiniams (atsinaujinančios energijos (vėjo, saulės ir kt.) jėgainės).

 

Nustatyti, kad nekilnojamojo turto, kuriam taikomas 1.2 papunktyje nustatytas 3 procentų nekilnojamojo turto mokesčio tarifas, sąrašas sudaromas Tarybos nustatyta tvarka.

Nurodyti nekilnojamojo turto mokesčio tarifai taikomi 2023 metų mokestiniam laikotarpiui.

Intervalas – nuo 0,5 iki 3 procentų

Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita  Mongirdaitė  aiškinamajame rašte politikams nurodo, kad Lietuvos nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo 6 straipsnyje nustatytas mokesčio tarifas – nuo 0,5 procento iki 3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės. Konkretų tarifą, kuris galios savivaldybės teritorijoje nuo kito mokestinio laikotarpio pradžios, savivaldybė nustato iki einamojo mokestinio laikotarpio liepos 1 d. Jeigu savivaldybės taryba iki šio termino tarifų nenustato, savivaldybės teritorijoje taikomas minimalus 0,5 proc. mokesčio tarifas.

Savivaldybės tarybos 2021 m. birželio 23 d. sprendimu 2022 metams buvo nustatytas 0,5 proc. mokesčio tarifas nekilnojamajam turtui, išskyrus 3 proc. mokesčio tarifas apleistam ir nenaudojamam turtui bei 3 proc. mokesčio tarifas kitos paskirties statiniams (atsinaujinančios energijos (vėjo, saulės ir kt.) jėgainės). Siūloma nekeisti ir 2023 metų nekilnojamojo turto mokesčių tarifų.

30 proc. sumoka šilutiškiai

Nekilnojamojo turto mokestis yra vienas iš savivaldybės biudžeto pajamų šaltinių, todėl patvirtinus mokesčio tarifą, tikimasi surinkti nekilnojamojo turto mokesčio pajamas į savivaldybės biudžetą.

Apie 30 proc. nekilnojamojo turto mokesčio į savivaldybės biudžetą sumoka Šilutės rajono savivaldybės fiziniai ir juridiniai asmenys ir apie 70 proc. nekilnojamojo turto mokesčio sumos į savivaldybės biudžetą patenka iš kitų savivaldybių fizinių ir juridinių asmenų, turinčių nekilnojamojo turto Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje.

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo 6 straipsniu Savivaldybės taryba gali diferencijuoti konkrečius mokesčio tarifus, atsižvelgdama į vieną arba kelis iš šių kriterijų: nekilnojamojo turto paskirtį, naudojimą, teisinį statusą, jo technines savybes, priežiūros būklę, apleistumą, mokesčio mokėtojų kategorijas (dydį, teisinę formą ar socialinę padėtį) ar nekilnojamojo turto buvimo savivaldybės teritorijoje vietą (pagal strateginio planavimo ir teritorijų planavimo dokumentuose nustatytus prioritetus).

3 proc. mokestis 25 pastatams ir patalpoms

Kitu sprendimo projektu siūlomo tvarkos aprašo tikslas yra nustatyti Šilutės r. savivaldybėje esančius nekilnojamojo turto objektus, kurie yra nenaudojami arba naudojami ne pagal paskirtį, arba yra neprižiūrimi ir apleisti, įvertinti savininkų veiksmus dėl šių objektų naudojimo, priežiūros, būklės gerinimo ar jų užimamos teritorijos tvarkymo bei apmokestinti maksimaliu nekilnojamojo turto mokesčio tarifu ir nustatyta tvarka įtraukti šiuos objektus į Sąrašą.

Nustačius netvarkomų ir apleistų nekilnojamojo turto objektų nustatymo ir jų įtraukimo į sąrašą tvarką ir juos apmokestinus padidintu nekilnojamojo turto tarifu, bus siekiama skatinti neprižiūrimų ir apleistų pastatų mokesčių mokėtojus atsakingai prižiūrėti savo turtą, jį naudoti ir tvarkyti rūpestingai, o gautos papildomos pajamos iš apleisto turto papildys Savivaldybės biudžetą.

Savivaldybės tarybos 2022 m. vasario 24 d. sprendimu  į Nekilnojamojo turto mokesčio sąrašą, kuriam 2022 metais taikomas 3 procentų mokesčio tarifas, buvo įrašyti 25 pastatai ir patalpos.

Parengta pagal  silute.lt inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite