Turto mokestis 2023 metams

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai jau svarstė, kokius nekilnojamojo turto mokesčius nustatyti 2023 metams. Galutinis sprendimas bus priimtas birželio 30 d. planuojamame Tarybos posėdyje. Tad kokie tarifai siūlomi ir kokie argumentai pateikti. 

Siūloma nustatyti nekilnojamojo turto mokesčio tarifus:

1.1  0,5 procento nekilnojamojo turto mokestinės vertės mokestis nekilnojamajam turtui, išskyrus nekilnojamąjį turtą, nurodytą 1.2 ir 1.3 papunkčiuose;

1.2.  3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės  vertės  mokestis nekilnojamajam turtui, kuris yra naudojamas ne pagal paskirtį arba yra apleistas ir nenaudojamas;

1.3. 3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės kitos paskirties statiniams (atsinaujinančios energijos (vėjo, saulės ir kt.) jėgainės).

 

Nustatyti, kad nekilnojamojo turto, kuriam taikomas 1.2 papunktyje nustatytas 3 procentų nekilnojamojo turto mokesčio tarifas, sąrašas sudaromas Tarybos nustatyta tvarka.

Nurodyti nekilnojamojo turto mokesčio tarifai taikomi 2023 metų mokestiniam laikotarpiui.

Intervalas – nuo 0,5 iki 3 procentų

Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita  Mongirdaitė  aiškinamajame rašte politikams nurodo, kad Lietuvos nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo 6 straipsnyje nustatytas mokesčio tarifas – nuo 0,5 procento iki 3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės. Konkretų tarifą, kuris galios savivaldybės teritorijoje nuo kito mokestinio laikotarpio pradžios, savivaldybė nustato iki einamojo mokestinio laikotarpio liepos 1 d. Jeigu savivaldybės taryba iki šio termino tarifų nenustato, savivaldybės teritorijoje taikomas minimalus 0,5 proc. mokesčio tarifas.

Savivaldybės tarybos 2021 m. birželio 23 d. sprendimu 2022 metams buvo nustatytas 0,5 proc. mokesčio tarifas nekilnojamajam turtui, išskyrus 3 proc. mokesčio tarifas apleistam ir nenaudojamam turtui bei 3 proc. mokesčio tarifas kitos paskirties statiniams (atsinaujinančios energijos (vėjo, saulės ir kt.) jėgainės). Siūloma nekeisti ir 2023 metų nekilnojamojo turto mokesčių tarifų.

30 proc. sumoka šilutiškiai

Nekilnojamojo turto mokestis yra vienas iš savivaldybės biudžeto pajamų šaltinių, todėl patvirtinus mokesčio tarifą, tikimasi surinkti nekilnojamojo turto mokesčio pajamas į savivaldybės biudžetą.

Apie 30 proc. nekilnojamojo turto mokesčio į savivaldybės biudžetą sumoka Šilutės rajono savivaldybės fiziniai ir juridiniai asmenys ir apie 70 proc. nekilnojamojo turto mokesčio sumos į savivaldybės biudžetą patenka iš kitų savivaldybių fizinių ir juridinių asmenų, turinčių nekilnojamojo turto Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje.

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo 6 straipsniu Savivaldybės taryba gali diferencijuoti konkrečius mokesčio tarifus, atsižvelgdama į vieną arba kelis iš šių kriterijų: nekilnojamojo turto paskirtį, naudojimą, teisinį statusą, jo technines savybes, priežiūros būklę, apleistumą, mokesčio mokėtojų kategorijas (dydį, teisinę formą ar socialinę padėtį) ar nekilnojamojo turto buvimo savivaldybės teritorijoje vietą (pagal strateginio planavimo ir teritorijų planavimo dokumentuose nustatytus prioritetus).

3 proc. mokestis 25 pastatams ir patalpoms

Kitu sprendimo projektu siūlomo tvarkos aprašo tikslas yra nustatyti Šilutės r. savivaldybėje esančius nekilnojamojo turto objektus, kurie yra nenaudojami arba naudojami ne pagal paskirtį, arba yra neprižiūrimi ir apleisti, įvertinti savininkų veiksmus dėl šių objektų naudojimo, priežiūros, būklės gerinimo ar jų užimamos teritorijos tvarkymo bei apmokestinti maksimaliu nekilnojamojo turto mokesčio tarifu ir nustatyta tvarka įtraukti šiuos objektus į Sąrašą.

Nustačius netvarkomų ir apleistų nekilnojamojo turto objektų nustatymo ir jų įtraukimo į sąrašą tvarką ir juos apmokestinus padidintu nekilnojamojo turto tarifu, bus siekiama skatinti neprižiūrimų ir apleistų pastatų mokesčių mokėtojus atsakingai prižiūrėti savo turtą, jį naudoti ir tvarkyti rūpestingai, o gautos papildomos pajamos iš apleisto turto papildys Savivaldybės biudžetą.

Savivaldybės tarybos 2022 m. vasario 24 d. sprendimu  į Nekilnojamojo turto mokesčio sąrašą, kuriam 2022 metais taikomas 3 procentų mokesčio tarifas, buvo įrašyti 25 pastatai ir patalpos.

Parengta pagal  silute.lt inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite