Turto mokestis 2023 metams

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai jau svarstė, kokius nekilnojamojo turto mokesčius nustatyti 2023 metams. Galutinis sprendimas bus priimtas birželio 30 d. planuojamame Tarybos posėdyje. Tad kokie tarifai siūlomi ir kokie argumentai pateikti. 

Siūloma nustatyti nekilnojamojo turto mokesčio tarifus:

1.1  0,5 procento nekilnojamojo turto mokestinės vertės mokestis nekilnojamajam turtui, išskyrus nekilnojamąjį turtą, nurodytą 1.2 ir 1.3 papunkčiuose;

1.2.  3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės  vertės  mokestis nekilnojamajam turtui, kuris yra naudojamas ne pagal paskirtį arba yra apleistas ir nenaudojamas;

1.3. 3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės kitos paskirties statiniams (atsinaujinančios energijos (vėjo, saulės ir kt.) jėgainės).

 

Nustatyti, kad nekilnojamojo turto, kuriam taikomas 1.2 papunktyje nustatytas 3 procentų nekilnojamojo turto mokesčio tarifas, sąrašas sudaromas Tarybos nustatyta tvarka.

Nurodyti nekilnojamojo turto mokesčio tarifai taikomi 2023 metų mokestiniam laikotarpiui.

Intervalas – nuo 0,5 iki 3 procentų

Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita  Mongirdaitė  aiškinamajame rašte politikams nurodo, kad Lietuvos nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo 6 straipsnyje nustatytas mokesčio tarifas – nuo 0,5 procento iki 3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės. Konkretų tarifą, kuris galios savivaldybės teritorijoje nuo kito mokestinio laikotarpio pradžios, savivaldybė nustato iki einamojo mokestinio laikotarpio liepos 1 d. Jeigu savivaldybės taryba iki šio termino tarifų nenustato, savivaldybės teritorijoje taikomas minimalus 0,5 proc. mokesčio tarifas.

Savivaldybės tarybos 2021 m. birželio 23 d. sprendimu 2022 metams buvo nustatytas 0,5 proc. mokesčio tarifas nekilnojamajam turtui, išskyrus 3 proc. mokesčio tarifas apleistam ir nenaudojamam turtui bei 3 proc. mokesčio tarifas kitos paskirties statiniams (atsinaujinančios energijos (vėjo, saulės ir kt.) jėgainės). Siūloma nekeisti ir 2023 metų nekilnojamojo turto mokesčių tarifų.

30 proc. sumoka šilutiškiai

Nekilnojamojo turto mokestis yra vienas iš savivaldybės biudžeto pajamų šaltinių, todėl patvirtinus mokesčio tarifą, tikimasi surinkti nekilnojamojo turto mokesčio pajamas į savivaldybės biudžetą.

Apie 30 proc. nekilnojamojo turto mokesčio į savivaldybės biudžetą sumoka Šilutės rajono savivaldybės fiziniai ir juridiniai asmenys ir apie 70 proc. nekilnojamojo turto mokesčio sumos į savivaldybės biudžetą patenka iš kitų savivaldybių fizinių ir juridinių asmenų, turinčių nekilnojamojo turto Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje.

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo 6 straipsniu Savivaldybės taryba gali diferencijuoti konkrečius mokesčio tarifus, atsižvelgdama į vieną arba kelis iš šių kriterijų: nekilnojamojo turto paskirtį, naudojimą, teisinį statusą, jo technines savybes, priežiūros būklę, apleistumą, mokesčio mokėtojų kategorijas (dydį, teisinę formą ar socialinę padėtį) ar nekilnojamojo turto buvimo savivaldybės teritorijoje vietą (pagal strateginio planavimo ir teritorijų planavimo dokumentuose nustatytus prioritetus).

3 proc. mokestis 25 pastatams ir patalpoms

Kitu sprendimo projektu siūlomo tvarkos aprašo tikslas yra nustatyti Šilutės r. savivaldybėje esančius nekilnojamojo turto objektus, kurie yra nenaudojami arba naudojami ne pagal paskirtį, arba yra neprižiūrimi ir apleisti, įvertinti savininkų veiksmus dėl šių objektų naudojimo, priežiūros, būklės gerinimo ar jų užimamos teritorijos tvarkymo bei apmokestinti maksimaliu nekilnojamojo turto mokesčio tarifu ir nustatyta tvarka įtraukti šiuos objektus į Sąrašą.

Nustačius netvarkomų ir apleistų nekilnojamojo turto objektų nustatymo ir jų įtraukimo į sąrašą tvarką ir juos apmokestinus padidintu nekilnojamojo turto tarifu, bus siekiama skatinti neprižiūrimų ir apleistų pastatų mokesčių mokėtojus atsakingai prižiūrėti savo turtą, jį naudoti ir tvarkyti rūpestingai, o gautos papildomos pajamos iš apleisto turto papildys Savivaldybės biudžetą.

Savivaldybės tarybos 2022 m. vasario 24 d. sprendimu  į Nekilnojamojo turto mokesčio sąrašą, kuriam 2022 metais taikomas 3 procentų mokesčio tarifas, buvo įrašyti 25 pastatai ir patalpos.

Parengta pagal  silute.lt inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite