Trys dažniausios valymo įrenginių priežiūros klaidos

Biologiniai valymo įrenginiai – šiuo metu bene populiariausia priemonė neturint galimybės naudotis centralizuota nuotekų surinkimo sistema. Jie pasižymi daugybe privalumų: didelis efektyvumas, palankumas aplinkai, ekonomiškumas ir lengva priežiūra. Nepaisant to, specialistai pastebi, kad su pastaruoju aspektu susijusių klaidų vis dar pasitaiko. Tam, kad nuotekų valymo įrenginių priežiūra būtų lengvesnė, plačiau aptarsime pagrindines iš jų.

1. Per didelis išleidžiamų nuotekų kiekis

Viena iš dažniausiai pasitaikančių valymo įrenginių priežiūros klaidų yra per didelis į juos išleidžiamų nuotekų kiekis. To priežastis – per silpna įranga. Siekiant išvengti tokios klaidos, labai svarbu gerai įvertinti savo poreikius ir pasirinkti patikimą gamintoją.

Siekdamos sutaupyti, kai kurios įmonės gamina mažesnio našumo (pavyzdžiui, 0,6 m3/d) nuotekų valymo įrenginius, tačiau dokumentuose nurodo didesnį skaičių, t. y. 0,8 (būtent tokiu paros arba kitaip vardiniu našumu turėtų pasižymėti vienbučiam namui skirti nuotekų valymo įrenginiai).

Per mažo našumo įranga turi atlaikyti net iki 50 proc. didesnę apkrovą nei yra pritaikyta. Todėl jau per pirmuosius 4–5 naudojimo mėnesius susikaupia daug perteklinio dumblo. Įprastai jį reikia šalinti nuo 1 iki 4 kartų per metus arba dar rečiau. Tačiau, jei valymo įrenginys yra per silpnas, perteklinis dumblas kaupiasi žymiai greičiau.

Be to, jeigu per mažas valandinis jo našumas, susidarantis didelis momentinis nuotekų srautas gali išplauti perteklinį dumblą. Tuomet šis užkemša infiltracijos šulinį ir gruntą. Dėl šios priežasties nuotekos pradeda tekėti atgal į įrenginį ir taip laikui bėgant prastėja išvalymo rodikliai.

2. Savarankiškas valymo įrenginių reguliavimas

Dar viena tokių įrenginių priežiūros klaida – savarankiškas jų reguliavimas. Svarbu pabrėžti, kad specialistams sumontavus nuotekų valymo įrangą papildomai nieko nereikia daryti, taip pat ir pilti bakterijų. Iš karto galima pradėti ja naudotis. Iškilus bet kokiems klausimams dėl įrenginio naudojimo arba atsiradus kažkokioms problemoms, pirmiausia derėtų susisiekti su jį pardavusia įmone. Joje dirbantys specialistai gali pakonsultuoti arba suteikti kitą reikalingą pagalbą.

3. Į kanalizaciją metamos šiukšlės

Norint, kad biologiniai valymo įrenginiai veiktų sklandžiai, reikėtų vengti dar vienos pakankamai dažnai pasitaikančios klaidos – biologiškai neskaidžių atliekų metimo į kanalizaciją. Tai reiškia, kad į klozetą neturėtų būti metamos įvairios higienos priemonės, nesuyrantys maisto likučiai ir kitos šiukšlės. Kitu atveju gali būti užkemšami kanalizacijos vamzdžiai, sutrikdoma biologinį nuotekų valymą užtikrinančių mikroorganizmų veikla.

Tinkama valymo įrenginių priežiūra būtina norint pasirūpinti jų efektyvumu ir ilgaamžiškumu. Taigi, jei planuojate tokius įsigyti arba juos jau naudojate, šie patarimai gali būti išties naudingi.

pr2021/71

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite