Trys dažniausios valymo įrenginių priežiūros klaidos

Biologiniai valymo įrenginiai – šiuo metu bene populiariausia priemonė neturint galimybės naudotis centralizuota nuotekų surinkimo sistema. Jie pasižymi daugybe privalumų: didelis efektyvumas, palankumas aplinkai, ekonomiškumas ir lengva priežiūra. Nepaisant to, specialistai pastebi, kad su pastaruoju aspektu susijusių klaidų vis dar pasitaiko. Tam, kad nuotekų valymo įrenginių priežiūra būtų lengvesnė, plačiau aptarsime pagrindines iš jų.

1. Per didelis išleidžiamų nuotekų kiekis

Viena iš dažniausiai pasitaikančių valymo įrenginių priežiūros klaidų yra per didelis į juos išleidžiamų nuotekų kiekis. To priežastis – per silpna įranga. Siekiant išvengti tokios klaidos, labai svarbu gerai įvertinti savo poreikius ir pasirinkti patikimą gamintoją.

Siekdamos sutaupyti, kai kurios įmonės gamina mažesnio našumo (pavyzdžiui, 0,6 m3/d) nuotekų valymo įrenginius, tačiau dokumentuose nurodo didesnį skaičių, t. y. 0,8 (būtent tokiu paros arba kitaip vardiniu našumu turėtų pasižymėti vienbučiam namui skirti nuotekų valymo įrenginiai).

Per mažo našumo įranga turi atlaikyti net iki 50 proc. didesnę apkrovą nei yra pritaikyta. Todėl jau per pirmuosius 4–5 naudojimo mėnesius susikaupia daug perteklinio dumblo. Įprastai jį reikia šalinti nuo 1 iki 4 kartų per metus arba dar rečiau. Tačiau, jei valymo įrenginys yra per silpnas, perteklinis dumblas kaupiasi žymiai greičiau.

Be to, jeigu per mažas valandinis jo našumas, susidarantis didelis momentinis nuotekų srautas gali išplauti perteklinį dumblą. Tuomet šis užkemša infiltracijos šulinį ir gruntą. Dėl šios priežasties nuotekos pradeda tekėti atgal į įrenginį ir taip laikui bėgant prastėja išvalymo rodikliai.

2. Savarankiškas valymo įrenginių reguliavimas

Dar viena tokių įrenginių priežiūros klaida – savarankiškas jų reguliavimas. Svarbu pabrėžti, kad specialistams sumontavus nuotekų valymo įrangą papildomai nieko nereikia daryti, taip pat ir pilti bakterijų. Iš karto galima pradėti ja naudotis. Iškilus bet kokiems klausimams dėl įrenginio naudojimo arba atsiradus kažkokioms problemoms, pirmiausia derėtų susisiekti su jį pardavusia įmone. Joje dirbantys specialistai gali pakonsultuoti arba suteikti kitą reikalingą pagalbą.

3. Į kanalizaciją metamos šiukšlės

Norint, kad biologiniai valymo įrenginiai veiktų sklandžiai, reikėtų vengti dar vienos pakankamai dažnai pasitaikančios klaidos – biologiškai neskaidžių atliekų metimo į kanalizaciją. Tai reiškia, kad į klozetą neturėtų būti metamos įvairios higienos priemonės, nesuyrantys maisto likučiai ir kitos šiukšlės. Kitu atveju gali būti užkemšami kanalizacijos vamzdžiai, sutrikdoma biologinį nuotekų valymą užtikrinančių mikroorganizmų veikla.

Tinkama valymo įrenginių priežiūra būtina norint pasirūpinti jų efektyvumu ir ilgaamžiškumu. Taigi, jei planuojate tokius įsigyti arba juos jau naudojate, šie patarimai gali būti išties naudingi.

pr2021/71

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sveikatai palankesnė mityba: kaip ją užtikrinti?

Visų norime būti sveiki ir labai ilgai gyventi. Tačiau, ar taip ir bus, priklausys nuo įvairių veiksnių? Gera žinia ta, kad kai kuriuos iš jų, mes tikrai galime kontroliuoti. Pavyzdžiui, mitybą. Kiekvienas iš mūsų mitybą gali paversti palankesne sveikatai. Taigi, belieka tik sužinoti, kaip tai padaryti? Greitą maistą ruoškite patys Greitas maistas, toks kaip gruzdintos bulvytės ar mėsainiai, savo skoniu bei aromatais yra pavergęs milijonus žmonių visame pasaulyje. Ir nors visi puikiai žino, kad tokie patiekalai tikrai nėra draugiški sveikatai,

Keičiasi Šilutės koronaviruso patikros punkto darbo laikas

Atsižvelgiant į išaugusį sergamumą COVID-19 liga ir padidėjusias testavimo apimtis, nuo sausio 26 dienos iki vasario 5 dienos Šilutės koronaviruso patikros punktas (Rusnės g. 1) ilgina darbo laiką:c darbo dienomis nuo 8.00 iki 18.00 val.; šeštadieniais nuo 8.00 iki 13 val. sekmadieniais nuo 8.00 iki 13 val.   Užsiregistruoti PGR tyrimui galima interneto puslapyje koronastop.lrv.lt arba paskambinus į Karštąją koronos liniją numeriu 1808. Pacientams, kurie planine tvarka guldomi į VšĮ Šilutės ligoninę (operacijoms, planiniams ištyrimams), PGR testai atliekami be registracijos.

Minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

Šiandien, sausio 27-ąją, minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. 1945-ųjų sausio 27-ąją buvo išlaisvinti Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos kaliniai. Didžiausioje nacių koncentracijos ir naikinimo stovykloje nužudyta per 1,5 mln. žmonių, iš jų  per 1 mln. – žydų. Per Antrąjį pasaulinį karą naciai Lietuvoje, dažnai padedami lietuvių kolaborantų, išžudė per 90 proc. iš daugiau kaip 200 tūkst. Lietuvos žydų. Už žydų gelbėjimą Pasaulio teisuoliais yra pripažinti maždaug 800 lietuvių. Lietuvos istorijoje Holokaustas pasižymi didžiausiu aukų skaičiumi per trumpą laikotarpį. Iš viso per

Orai: vėl prognozuoja pūgą 

Meteo.lt informuoja apie artėjančias orų permainas: bus įvairių kritulių, smarkės vėjai, galima pūga. Sausio 27-osios, ketvirtadienio, naktį laukia krituliai. Vietomis plikledis, rūkas, šerkšnas, silpna lijundra. Vėjas pietvakarių, 7-12 m/s. Temperatūra 0-5 laipsniai šalčio, vakarinėje šalies pusėje kai kur 1-3 laipsniai šilumos. Dieną krituliai, vyraus lietus, šlapdriba. Kai kur rūkas, plikledis. Vėjas pietvakarių, 8-13 m/s, vakariniuose rajonuose vietomis gūsiai 15-20 m/s. Temperatūra 0-4 laipsniai šilumos. Sausio 28 d., penktadienį,  daugelyje rajonų krituliai, dieną kai kur trumpa pūga. Vėjas pietvakarių, vakarų, pereinantis

Taip pat skaitykite