Trys dažniausios valymo įrenginių priežiūros klaidos

Biologiniai valymo įrenginiai – šiuo metu bene populiariausia priemonė neturint galimybės naudotis centralizuota nuotekų surinkimo sistema. Jie pasižymi daugybe privalumų: didelis efektyvumas, palankumas aplinkai, ekonomiškumas ir lengva priežiūra. Nepaisant to, specialistai pastebi, kad su pastaruoju aspektu susijusių klaidų vis dar pasitaiko. Tam, kad nuotekų valymo įrenginių priežiūra būtų lengvesnė, plačiau aptarsime pagrindines iš jų.

1. Per didelis išleidžiamų nuotekų kiekis

Viena iš dažniausiai pasitaikančių valymo įrenginių priežiūros klaidų yra per didelis į juos išleidžiamų nuotekų kiekis. To priežastis – per silpna įranga. Siekiant išvengti tokios klaidos, labai svarbu gerai įvertinti savo poreikius ir pasirinkti patikimą gamintoją.

Siekdamos sutaupyti, kai kurios įmonės gamina mažesnio našumo (pavyzdžiui, 0,6 m3/d) nuotekų valymo įrenginius, tačiau dokumentuose nurodo didesnį skaičių, t. y. 0,8 (būtent tokiu paros arba kitaip vardiniu našumu turėtų pasižymėti vienbučiam namui skirti nuotekų valymo įrenginiai).

Per mažo našumo įranga turi atlaikyti net iki 50 proc. didesnę apkrovą nei yra pritaikyta. Todėl jau per pirmuosius 4–5 naudojimo mėnesius susikaupia daug perteklinio dumblo. Įprastai jį reikia šalinti nuo 1 iki 4 kartų per metus arba dar rečiau. Tačiau, jei valymo įrenginys yra per silpnas, perteklinis dumblas kaupiasi žymiai greičiau.

Be to, jeigu per mažas valandinis jo našumas, susidarantis didelis momentinis nuotekų srautas gali išplauti perteklinį dumblą. Tuomet šis užkemša infiltracijos šulinį ir gruntą. Dėl šios priežasties nuotekos pradeda tekėti atgal į įrenginį ir taip laikui bėgant prastėja išvalymo rodikliai.

2. Savarankiškas valymo įrenginių reguliavimas

Dar viena tokių įrenginių priežiūros klaida – savarankiškas jų reguliavimas. Svarbu pabrėžti, kad specialistams sumontavus nuotekų valymo įrangą papildomai nieko nereikia daryti, taip pat ir pilti bakterijų. Iš karto galima pradėti ja naudotis. Iškilus bet kokiems klausimams dėl įrenginio naudojimo arba atsiradus kažkokioms problemoms, pirmiausia derėtų susisiekti su jį pardavusia įmone. Joje dirbantys specialistai gali pakonsultuoti arba suteikti kitą reikalingą pagalbą.

3. Į kanalizaciją metamos šiukšlės

Norint, kad biologiniai valymo įrenginiai veiktų sklandžiai, reikėtų vengti dar vienos pakankamai dažnai pasitaikančios klaidos – biologiškai neskaidžių atliekų metimo į kanalizaciją. Tai reiškia, kad į klozetą neturėtų būti metamos įvairios higienos priemonės, nesuyrantys maisto likučiai ir kitos šiukšlės. Kitu atveju gali būti užkemšami kanalizacijos vamzdžiai, sutrikdoma biologinį nuotekų valymą užtikrinančių mikroorganizmų veikla.

Tinkama valymo įrenginių priežiūra būtina norint pasirūpinti jų efektyvumu ir ilgaamžiškumu. Taigi, jei planuojate tokius įsigyti arba juos jau naudojate, šie patarimai gali būti išties naudingi.

pr2021/71

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

5 patarimai, kaip sumažinti dantų jautrumą

Pajutus dantų jautrumą, nevalia į jį numoti ranka. Dažnai padidėjęs jautrumas praneša apie emalio pažeidimus. Tad ilgiau ignoruojant šį nemalonų jausmą, gali kilti rimtesnių komplikacijų. Įprasta, kad rimtesni natūralių audinių pažeidimai gydomi ilgiau ir sudėtingiau. Norint to išvengti, šiame straipsnyje pateikiame patarimų, kaip sumažinti dantų jautrumą ir galbūt užkirsti kelią su juo susijusioms problemoms. 1. Reguliariai lankykitės pas odontologą Kartais nemalonus jausmas kyla dėl pažeisto danties. Vizito metu profesionalus gydytojas odontologas gali aptikti pažeidimą ir šį išgydyti. Ėduonis ar kanaluose

Verslo pokyčiai – kada jų reikia?

Verslas nuolatos keičiasi ir vystosi. Todėl geras verslininkas yra tas, kuris numato pokyčius ir nedvejodamas juos priima. Žinoma, tai gali būti nelengva, ypač turint ribotus išteklius. Todėl nieko keisto, kad kai kurie verslininkai vengia pokyčių. Tačiau kartais jų tiesiog reikia. Į klausimą „kada?“ atsakome šiame straipsnyje. Kritinės situacijos Kiekvienam verslui anksčiau ar vėliau tenka susidurti su kritinėmis situacijomis: nuo finansinės krizės iki pasaulinės pandemijos ir net karo. Jų metu verslo pokyčiai būtini. Priešingu atveju rizikuojama patirti milžiniškų nuostolių ir netgi

Taip pat skaitykite