Trys dažniausios valymo įrenginių priežiūros klaidos

Biologiniai valymo įrenginiai – šiuo metu bene populiariausia priemonė neturint galimybės naudotis centralizuota nuotekų surinkimo sistema. Jie pasižymi daugybe privalumų: didelis efektyvumas, palankumas aplinkai, ekonomiškumas ir lengva priežiūra. Nepaisant to, specialistai pastebi, kad su pastaruoju aspektu susijusių klaidų vis dar pasitaiko. Tam, kad nuotekų valymo įrenginių priežiūra būtų lengvesnė, plačiau aptarsime pagrindines iš jų.

1. Per didelis išleidžiamų nuotekų kiekis

Viena iš dažniausiai pasitaikančių valymo įrenginių priežiūros klaidų yra per didelis į juos išleidžiamų nuotekų kiekis. To priežastis – per silpna įranga. Siekiant išvengti tokios klaidos, labai svarbu gerai įvertinti savo poreikius ir pasirinkti patikimą gamintoją.

Siekdamos sutaupyti, kai kurios įmonės gamina mažesnio našumo (pavyzdžiui, 0,6 m3/d) nuotekų valymo įrenginius, tačiau dokumentuose nurodo didesnį skaičių, t. y. 0,8 (būtent tokiu paros arba kitaip vardiniu našumu turėtų pasižymėti vienbučiam namui skirti nuotekų valymo įrenginiai).

Per mažo našumo įranga turi atlaikyti net iki 50 proc. didesnę apkrovą nei yra pritaikyta. Todėl jau per pirmuosius 4–5 naudojimo mėnesius susikaupia daug perteklinio dumblo. Įprastai jį reikia šalinti nuo 1 iki 4 kartų per metus arba dar rečiau. Tačiau, jei valymo įrenginys yra per silpnas, perteklinis dumblas kaupiasi žymiai greičiau.

Be to, jeigu per mažas valandinis jo našumas, susidarantis didelis momentinis nuotekų srautas gali išplauti perteklinį dumblą. Tuomet šis užkemša infiltracijos šulinį ir gruntą. Dėl šios priežasties nuotekos pradeda tekėti atgal į įrenginį ir taip laikui bėgant prastėja išvalymo rodikliai.

2. Savarankiškas valymo įrenginių reguliavimas

Dar viena tokių įrenginių priežiūros klaida – savarankiškas jų reguliavimas. Svarbu pabrėžti, kad specialistams sumontavus nuotekų valymo įrangą papildomai nieko nereikia daryti, taip pat ir pilti bakterijų. Iš karto galima pradėti ja naudotis. Iškilus bet kokiems klausimams dėl įrenginio naudojimo arba atsiradus kažkokioms problemoms, pirmiausia derėtų susisiekti su jį pardavusia įmone. Joje dirbantys specialistai gali pakonsultuoti arba suteikti kitą reikalingą pagalbą.

3. Į kanalizaciją metamos šiukšlės

Norint, kad biologiniai valymo įrenginiai veiktų sklandžiai, reikėtų vengti dar vienos pakankamai dažnai pasitaikančios klaidos – biologiškai neskaidžių atliekų metimo į kanalizaciją. Tai reiškia, kad į klozetą neturėtų būti metamos įvairios higienos priemonės, nesuyrantys maisto likučiai ir kitos šiukšlės. Kitu atveju gali būti užkemšami kanalizacijos vamzdžiai, sutrikdoma biologinį nuotekų valymą užtikrinančių mikroorganizmų veikla.

Tinkama valymo įrenginių priežiūra būtina norint pasirūpinti jų efektyvumu ir ilgaamžiškumu. Taigi, jei planuojate tokius įsigyti arba juos jau naudojate, šie patarimai gali būti išties naudingi.

pr2021/71

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 protrūkis Šilutės ligoninės Slaugos skyriuje  

Šiandien šalies žiniasklaidoje pasirodė informacija apie COVID-19 protrūkį Šilutės ligoninėje. Pranešama, kad susirgo Slaugos skyriaus pacientai. Kreipėmės informacijos į Šilutės ligoninės vadovą. Vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis situaciją  pakomentavo taip: – Penktadienį darbo savaitę baigėme turėdami 20 kovidinių pacientų ir 2 reanimuojamus. Sekmadienį teko skubiai susirinkti, kai atliekant profilaktinį testavimą paaiškėjo, kad Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus palatose nustatyti 28 pacientai, užsikrėtę COVID-19. Tuo tarpu Vidaus ligų skyriuje nenustatyta nė vieno užsikrėtimo. Slaugos skyriuje visi užsikrėtusieji serga besimptome forma. Iškart buvo suformuotas

VOKIEČIŲ KULTŪROS DIENOS ŠILUTĖJE  Renginiai, rašytojui Hermanui Zudermanui prisiminti PROGRAMA 2021 m. rugsėjo 30 d. – spalio 1 d.   Rugsėjo 30 d. (ketvirtadienis) Vokiečių kalbos diena Šilutės rajono mokyklose  Ö KAIP VOKIŠKAI? Akcijos iniciatoriai: Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe’s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba, Vokietijos akademinių mainų tarnyba, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai. Dalyvauja Šilutės rajono mokyklos: Šilutės pirmoji gimnazija, Vydūno gimnazija, Martyno Jankaus pagrindinė mokykla, Pamario pagrindinė mokykla. Šilutės  rajono mokyklose   11 val. Atvira

Kodėl alergologo konsultacija reikalinga kiekvienam profilaktiškai?

Gera gyventi sveikai ir laimingai, tačiau toli ne kiekvienas gali džiaugtis tokia prabanga. Žinoma, skyrus užtekinai dėmesio savo sveikatai dažniausiai gero gyvenimo kokybė pasiekiama gana greitai, tačiau siūlome nepamiršti, kad skirti dėmesio reikia ne tik internetu skaitant straipsnius, tačiau taip pat ir reguliariai lankantis pas medikus.   Šiuo metu labai dažnas skundžiasi įvairiomis alergijomis, kurias dažniausiai sukelia maistas. Affidea imunologai tikina, kad reguliariai lankytis pas medikus apžiūrai dėl alergijų – verta. Apie tai kalbamės su alergologu-imunologu. Bet kokia alergija –

Taip pat skaitykite