Tauragė kviečia Europą eiti už tvarumą – žingsniai virs 10 tūkst. medžių

Šiandien tvarumo ir aplinkosaugos temoms patenkant į kiekvienos šalies prioritetų sąrašo viršų, 100 Europos miestų žengė reikšmingą žingsnį pirmyn ir tapo bendruomenėmis, oficialiai siekiančiomis tapti klimatui neutraliomis iki 2030-ųjų. Siekiant šio tikslo miestai susibūrė kasdieninius judėjimo įpročius keičiančiame žingsnių iššūkyje, kurio tikslas –  išsiaiškinti, kuris Europos miestas yra tvariausias. 

Kuri bendruomenė – tvariausia?

Ėjimas – efektyviausias ir paprasčiausiais būdas kiekvienam prisidėti prie darnaus judumo pokyčių. Dėl šios priežasties vienu iš 100 klimatui neutralių miestų iki 2030-ųjų siekianti tapti Tauragė metė žingsnių iššūkį visai Europai: pakvietė eiti už savo miestą ir išsiaiškinti, kuris iš jų yra pats tvariausias.

100 tvariausių miestų žingsnių iššūkio dalyviai – miestai, patekę į oficialią Europos Komisijos miestų misiją ir kryptingai siekiantys įgyvendinti sprendimus, leisiančius savo pėdsaką aplinkai sumažinti iki minimalios ribos.

„Nuo Vokietijos iki Slovakijos, nuo Prancūzijos iki Graikijos – dešimtys Europos miestų palaiko ir jungiasi prie 100 tvariausių miestų iššūkio. Visi mes turime bendrą tikslą, tačiau esame įsitikinę, kad vienintelis būdas pasiekti jį yra suvienyti miestų bendruomenes vieningam darbui. Pasitikdami Europos judumo savaitę kviesime kiekvieno iš šių 100 miestų gyventoją keisti kasdienius judėjimo įpročius draugiškesne aplinkai linkme ir prisijungti prie smagaus miestų žingsnio iššūkio „#walk15“ programėlėje“, – sako Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.

100 tvariausių miestų iššūkis organizuojamas nemokamoje vaikščiojimo programėlėje „#walk15“, atviroje visame pasaulyje kiekvienam, norinčiam prisijungti. Iššūkis prasidės pirmąją Europos judumo savaitės dieną – rugsėjo 16 d. Tiesa, išankstinė registracija jau aktyvi.

„Vien per pirmąsias keletą išankstinės registracijos valandų prisijungė pusė iš 100 iššūkyje pakviestų dalyvauti miestų ir šis skaičius nuolat didėja. Nuostabu, jog miestai, tokie kaip  Bordo Prancūzijoje, Antverpenas bei Briuselis Belgijoje, Kopenhaga Danijoje, Barselona Ispanijoje ir daugelis kitų iniciatyvą priima bei su savo bendruomene ja dalijasi itin entuziastingai“, – sako programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Žingsniai virs į 10 tūkst. medžių

Iššūkio tikslas – visiems kartu per mėnesį apeiti atstumą, tolygų 100 kelionių aplink Žemę. Iššūkio pabaigoje Tauragės rajono savivaldybė pasodins po 100 tikrų medžių už kiekvieną kelionę aplink Žemę. Taip gims 100 Europos miestų žingsnių miškas iš 10 tūkst. medžių.

„Projektu sieksime ne tik suvienyti miestų bendruomenes keisti judėjimo įpročius, bet ir skatinsime didinti kasdieninio fizinio aktyvumo laiką, edukuosime apie tvarių įpročių puoselėjimo svarbą“, – sako Tauragės rajono meras.

Iššūkio organizatoriai pažymi, kad konkuruoti su kitais miestais žingsniais yra smagus ir įtraukiantis būdas keisti kasdienius įpročius draugiškų aplinkai tikslų link.

Iššūkio pabaiga planuojama 2022 m. spalio 16 d. Iššūkiui pasibaigus bus sukurti išskirtiniai vietiniai pažintiniai maršrutai trims aktyviausiems miestams ir patalpinti vaikščiojimo programėlėje „#walk15“.

Kiekvienas norintis eiti už savo miestą ar mėgstamą vietovę jau dabar gali prisijungti prie 100 tvariausių miestų iššūkio paspaudęs ČIA.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite