Tauragė kviečia Europą eiti už tvarumą – žingsniai virs 10 tūkst. medžių

Šiandien tvarumo ir aplinkosaugos temoms patenkant į kiekvienos šalies prioritetų sąrašo viršų, 100 Europos miestų žengė reikšmingą žingsnį pirmyn ir tapo bendruomenėmis, oficialiai siekiančiomis tapti klimatui neutraliomis iki 2030-ųjų. Siekiant šio tikslo miestai susibūrė kasdieninius judėjimo įpročius keičiančiame žingsnių iššūkyje, kurio tikslas –  išsiaiškinti, kuris Europos miestas yra tvariausias. 

Kuri bendruomenė – tvariausia?

Ėjimas – efektyviausias ir paprasčiausiais būdas kiekvienam prisidėti prie darnaus judumo pokyčių. Dėl šios priežasties vienu iš 100 klimatui neutralių miestų iki 2030-ųjų siekianti tapti Tauragė metė žingsnių iššūkį visai Europai: pakvietė eiti už savo miestą ir išsiaiškinti, kuris iš jų yra pats tvariausias.

100 tvariausių miestų žingsnių iššūkio dalyviai – miestai, patekę į oficialią Europos Komisijos miestų misiją ir kryptingai siekiantys įgyvendinti sprendimus, leisiančius savo pėdsaką aplinkai sumažinti iki minimalios ribos.

„Nuo Vokietijos iki Slovakijos, nuo Prancūzijos iki Graikijos – dešimtys Europos miestų palaiko ir jungiasi prie 100 tvariausių miestų iššūkio. Visi mes turime bendrą tikslą, tačiau esame įsitikinę, kad vienintelis būdas pasiekti jį yra suvienyti miestų bendruomenes vieningam darbui. Pasitikdami Europos judumo savaitę kviesime kiekvieno iš šių 100 miestų gyventoją keisti kasdienius judėjimo įpročius draugiškesne aplinkai linkme ir prisijungti prie smagaus miestų žingsnio iššūkio „#walk15“ programėlėje“, – sako Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.

100 tvariausių miestų iššūkis organizuojamas nemokamoje vaikščiojimo programėlėje „#walk15“, atviroje visame pasaulyje kiekvienam, norinčiam prisijungti. Iššūkis prasidės pirmąją Europos judumo savaitės dieną – rugsėjo 16 d. Tiesa, išankstinė registracija jau aktyvi.

„Vien per pirmąsias keletą išankstinės registracijos valandų prisijungė pusė iš 100 iššūkyje pakviestų dalyvauti miestų ir šis skaičius nuolat didėja. Nuostabu, jog miestai, tokie kaip  Bordo Prancūzijoje, Antverpenas bei Briuselis Belgijoje, Kopenhaga Danijoje, Barselona Ispanijoje ir daugelis kitų iniciatyvą priima bei su savo bendruomene ja dalijasi itin entuziastingai“, – sako programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Žingsniai virs į 10 tūkst. medžių

Iššūkio tikslas – visiems kartu per mėnesį apeiti atstumą, tolygų 100 kelionių aplink Žemę. Iššūkio pabaigoje Tauragės rajono savivaldybė pasodins po 100 tikrų medžių už kiekvieną kelionę aplink Žemę. Taip gims 100 Europos miestų žingsnių miškas iš 10 tūkst. medžių.

„Projektu sieksime ne tik suvienyti miestų bendruomenes keisti judėjimo įpročius, bet ir skatinsime didinti kasdieninio fizinio aktyvumo laiką, edukuosime apie tvarių įpročių puoselėjimo svarbą“, – sako Tauragės rajono meras.

Iššūkio organizatoriai pažymi, kad konkuruoti su kitais miestais žingsniais yra smagus ir įtraukiantis būdas keisti kasdienius įpročius draugiškų aplinkai tikslų link.

Iššūkio pabaiga planuojama 2022 m. spalio 16 d. Iššūkiui pasibaigus bus sukurti išskirtiniai vietiniai pažintiniai maršrutai trims aktyviausiems miestams ir patalpinti vaikščiojimo programėlėje „#walk15“.

Kiekvienas norintis eiti už savo miestą ar mėgstamą vietovę jau dabar gali prisijungti prie 100 tvariausių miestų iššūkio paspaudęs ČIA.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutė: mero komandoje – socialdemokratė Vaidutė Armonienė

Šilutės rajono savivaldybės mero patarėjos pareigas jau eina socialdemokratė Vaidutė Armonienė. Ji – antroji mero patarėja, anksčiau dirbusi Edita Šukytė ir po savivaldos rinkimų liko šiose pareigose. Šilutės rajono savivaldybės taryba patvirtino, kad tiesiogiai išrinktas meras Vytautas Laurinaitis savo komandoje gali turėti du vicemerus, du patarėjus, savivaldybės administracijos direktorių. Mero valia, ką jis pasirenka į šią komandą. Kol kas merui sekėsi: į vicemerus pasiūlė Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininką Tomą Budrikį, savivaldybės Taryba pritarė. Savivaldybės administracijos direktoriumi paskyrė Andrių Jurkų,

Orai vės, šalnų vis bus, žadama ir lietaus

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie artėjančio savaitgalio orus. Birželio 2 d., penktadienį, naktį daug kur trumpai palis (vyraus nedidelis lietus). Vėjas pūs iš šiaurės, 8-13 m/s, pajūryje gūsiai 15 m/s. Temperatūra bus 2-7, vietomis – 8-10 laipsnių šilumos, dirvos paviršiuje kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakaruose, šalnos, bus nuo 0 iki 2 laipsnių šalčio.  Dieną vietomis trumpas, daugiausia nedidelis lietus. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 9-14 m/s, kai kur gūsiai 15-17 m/s. Temperatūra  bus 12-17 laipsnių šilumos. Birželio 3 d., šeštadienį,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Gegužės 30 d. prieš pietus Pagrynių k., Šilutės sen., neblaiviai (2,42 prom.) moteriai, gim. 1972 m., sukėlė fizinį skausmą vyras, gim. 1989 m. Birželio 1 d. popietę Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1954 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1953 m. Įtariamoji buvo sulaikyta. Gegužės 21 d. naktį Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1996 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviam (4,69 prom.) vyrui, gim. 1987 m. Gegužės 31 d.

Taip pat skaitykite