Sunku būti Savivaldybės Tarybos nariu, oi kaip sunku…

Kovo 24 d., Didįjį ketvirtadienį prieš šv. Velykas, Šilutės r. savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto posėdyje netrūko atodūsių – teks svarstyti 58 sprendimų projektus. Tiek daug! Susirinko socialinės veiklos, kultūros, medicinos, kitų įstaigų vadovai, nusiteikę komiteto nariams  atsiskaityti už praėjusių metų veiklą.

Socialinių reikalų komiteto nariai.

Socialinių reikalų komiteto nariai.

Klausimų neturėjo

Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė, atkreipusi dėmesį į laukiančius beveik porą dešimčių įstaigų vadovų, pasiteiravo komiteto narių, ar bus klausimų įstaigų vadovams?

Lyg ir niekas nesiruošė tų vadovų klausinėti. Tad komiteto pirmininkė vadovams padėkojo ir palinkėjo gražių švenčių.

Savivaldybei pavaldžių įstaigų vadovai laukė klausimų dėl metinių veiklos ataskaitų.

Staiga garsiai repliką metė Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis: „Tai kitą kartą nekvieskit… Žmonės atvažiavo…“ Komiteto narys Jonas Jatautas garsiai pranešė vadovų ataskaitas peržiūrėjęs. D. Žebelienė pasigedo bendro sutarimo – įstaigų vadovai liko posėdyje, tiesa, klausimų sulaukė gal vienas kitas. Tik komiteto nariai ne kartą stabdė klausinėti ir diskutuoti ėmusius kolegas, primindami svarstytinų reikalų gausą.

Išties panašu, kad iš esmės išnagrinėti 58 sprendimų projektus vieno posėdžio neužtenka. O kas draudžia posėdžiauti ne vieną kartą per mėnesį?

 Ūkvedys būtinas!

Reikėtų suprasti: dideli viršininkai nedirba – jie vadovauja! Pavyzdžiui, A. Šimelionis komitetų ar panašiuose posėdžiuose retai teaušina burną – įpareigoja tai padaryti Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vedėją Audrą Barauskienę, vyr. specialistę Vidą Rimkutę ar kurią kitą pavaldinę, o pats pabūna, pabendrauja. Tokiems nepriklauso Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė, Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė. Jos nuolat pagarbiai stovi ir atsakinėja į politikų klausimus ir komitetų, ir Tarybos posėdžiuose.

Komiteto nariui socialdemokratui Arūnui Pupšiui užkliuvo Šilutės socialinių paslaugų centro direktorės socialdemokratės Rasos Jakienės ataskaita: esą ketvirtąjį metų ketvirtį buvo padidinti atlyginimai direktorei ir finansininkei, o kitiems darbuotojams – nelabai… D. Žebelienė teigė, jog centre naktį budint vienam žmogui nėra saugu, tačiau kažkodėl atsirado direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams etatas, o budėtojų vis trūksta. Į socialdemokratišką diskusiją įsiterpė mero pavaduotojas socialdemokratas Algirdas Balčytis, patikinęs, kad žmogus ūkiui ir turtui prižiūrėti tikrai esąs reikalingas. Niekas tokiai nuomonei neprieštaravo.

Saugų vaikų globos namų direktorius Eugenijus Judeikis, atsakydamas į komiteto nario Algirdo Gečo klausimą, kiek įstaigoje yra nepilnamečių mamyčių, atsakė, kad buvo 4, viena jau gyvena savarankiškai, nusipirkusi Šilutėje butą, mat jai tėvai mokėjo alimentus, taip susikaupė pinigų. Saugų vaikų globos namuose glaudžiasi 63 vaikai, jie gyvena septyniose šeimynose.

 „Šilutės sporte“ – 16 etatų

Komitetas balsų dauguma nusprendė neteikti Tarybai svarstyti vieno sprendimo projekto, kuris buvo skirtas nustatyti įgaliojimus Savivaldybės atstovui, kuris dalyvautų VšĮ „Šilutės sportas“ dalininkų susirinkime. Komiteto narys A. Pupšys stebėjosi, kad norima įdarbinti vyr. trenerį, kai kiti treneriai dirba pagal kontraktus. „Iš ko bus išlaikomas šis etatas?“ – klausė A. Pupšys, kuriam Dainius Gricevičius atsakė: „Iš tų pačių…“. J. Jatautas pridūrė: „… mokesčių mokėtojų pinigų“. A. Gečas domėjosi, kiek „Šilutės sporto“ įstaiga turi etatų? Atsakyta: 16. Tik vienas komiteto narys pritarė, 7 – susilaikė: šis sprendimo projektas neteikiamas svarstyti Tarybai.

Opozicijos atstovas Jonas Jatautas.

Opozicijos atstovas Jonas Jatautas.

Bazė solidi – pacientų nedaug

Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Liutauras Indriuška, kurio vadovaujama įstaiga bylinėjasi su savo steigėja ir savininke Savivaldybe, priešindamasi šios įstaigos jungimui prie Šilutės ligoninės, į posėdį atvyko orus ir pasipuošęs. Tačiau teko viešai pripažinti, kad prie šios įstaigos yra prisirašę tik 8621 socialiai draustas asmuo ir per 1000 nedraustų. Pagal prie šios įstaigos prisirašiusių gyventojų skaičių šis šeimos gydytojo paslaugas teikiantis centras Šilutėje bėra trečioje vietoje po pirmaujančių dviejų privačių – UAB Šilutės šeimos gydytojų centro ir medicinos centro „Puriena“. „Esate tik treti, o turite tokią bazę…“ – sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, primindamas, kad Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras nemokamai naudojasi Savivaldybės suteiktomis erdviomis patalpomis, o privatūs centrai patalpas turi nusipirkę arba jas nuomojasi.

Bus lauko treniruoklių

Iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų nupirkta lauko treniruoklių, kurių turėtų rastis po kelis trijose Šilutės vietose: prie Šyšos upės, parke netoli H. Šojaus muziejaus, Gluosnių gatvės aikštyne. Posėdyje paminėta, kad šiemet planuojama nupirkti dar 15 lauko treniruoklių.

Rūpinantis gyventojų sveikata pernai patikrinta 112 asmenų, ar jie neserga tuberkulioze. Šios ligos prevencijai Savivaldybė kasmet skiria lėšų.

Sportininkų reikmėms, sporto klubams teks 29 tūkst. Eur, kurie paskirti 20 projektų finansuoti, iš viso bus gauti 23 projektai.

Kam reikalinga tokia pertvarka?

Komiteto narys A. Gečas nusišalino, J. Jatautas ir A. Pupšys susilaikė, tad tik 5 komiteto nariai nusprendė teikti svarstyti Savivaldybės tarybai ilgų ginčų sukėlusį sprendimą dėl mokyklų tinklo pertvarkos. Anot Švietimo skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės, tenka priimti jau trečią mokyklų tinklo pertvarkos planą ir kaskart būna nepatenkintųjų.

Šįkart Traksėdžių ir Gardamo pagrindinės mokyklos dar netaps pradinėmis, tačiau tokio likimo neišvengė Pašyšių pagrindinė mokykla. Tam pritarė Švietimo ir mokslo ministerija. Komitete pasikeista nuomonėmis, kad kasmet rajone po beveik 300 sumažėjant mokinių išlaikyti visų mokyklų nepavyks. Mat pagal mokinių skaičių gaunamas ir mokinio krepšelis, iš kurio mokami mokytojams atlyginimai. Opozicijos atstovas J. Jatautas kalbėjo tiesmukai: „Mes nesakome tiesos,  kad teikiame vienerių metų planelį…“

Birutė Tekorienė.

Birutė Tekorienė.

B. Tekorienė kantriai aiškino, kad pinigų mokytojų atlyginimams trūksta, siūloma kukli poros mokyklų pertvarka ateityje leis šiek tiek sutaupyti, tačiau ne tiek, kad nereikėtų gyventi į skolą.

A. Pupšys stebėjosi: „Tai kam daroma tokia pertvarka, jeigu nėra rezultato? Reikia planuoti į priekį, ne vieneriems metams“.

Ginčai komitete – dar ne viskas. Visus sprendimų projektus svarstys Taryba, kurios posėdis numatytas balandžio 31 d., Melagių dienos išvakarėse.

„Pamario“ inf.    

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite