Sunku būti Savivaldybės Tarybos nariu, oi kaip sunku…

Kovo 24 d., Didįjį ketvirtadienį prieš šv. Velykas, Šilutės r. savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto posėdyje netrūko atodūsių – teks svarstyti 58 sprendimų projektus. Tiek daug! Susirinko socialinės veiklos, kultūros, medicinos, kitų įstaigų vadovai, nusiteikę komiteto nariams  atsiskaityti už praėjusių metų veiklą.

Socialinių reikalų komiteto nariai.

Socialinių reikalų komiteto nariai.

Klausimų neturėjo

Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė, atkreipusi dėmesį į laukiančius beveik porą dešimčių įstaigų vadovų, pasiteiravo komiteto narių, ar bus klausimų įstaigų vadovams?

Lyg ir niekas nesiruošė tų vadovų klausinėti. Tad komiteto pirmininkė vadovams padėkojo ir palinkėjo gražių švenčių.

Savivaldybei pavaldžių įstaigų vadovai laukė klausimų dėl metinių veiklos ataskaitų.

Staiga garsiai repliką metė Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis: „Tai kitą kartą nekvieskit… Žmonės atvažiavo…“ Komiteto narys Jonas Jatautas garsiai pranešė vadovų ataskaitas peržiūrėjęs. D. Žebelienė pasigedo bendro sutarimo – įstaigų vadovai liko posėdyje, tiesa, klausimų sulaukė gal vienas kitas. Tik komiteto nariai ne kartą stabdė klausinėti ir diskutuoti ėmusius kolegas, primindami svarstytinų reikalų gausą.

Išties panašu, kad iš esmės išnagrinėti 58 sprendimų projektus vieno posėdžio neužtenka. O kas draudžia posėdžiauti ne vieną kartą per mėnesį?

 Ūkvedys būtinas!

Reikėtų suprasti: dideli viršininkai nedirba – jie vadovauja! Pavyzdžiui, A. Šimelionis komitetų ar panašiuose posėdžiuose retai teaušina burną – įpareigoja tai padaryti Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vedėją Audrą Barauskienę, vyr. specialistę Vidą Rimkutę ar kurią kitą pavaldinę, o pats pabūna, pabendrauja. Tokiems nepriklauso Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė, Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė. Jos nuolat pagarbiai stovi ir atsakinėja į politikų klausimus ir komitetų, ir Tarybos posėdžiuose.

Komiteto nariui socialdemokratui Arūnui Pupšiui užkliuvo Šilutės socialinių paslaugų centro direktorės socialdemokratės Rasos Jakienės ataskaita: esą ketvirtąjį metų ketvirtį buvo padidinti atlyginimai direktorei ir finansininkei, o kitiems darbuotojams – nelabai… D. Žebelienė teigė, jog centre naktį budint vienam žmogui nėra saugu, tačiau kažkodėl atsirado direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams etatas, o budėtojų vis trūksta. Į socialdemokratišką diskusiją įsiterpė mero pavaduotojas socialdemokratas Algirdas Balčytis, patikinęs, kad žmogus ūkiui ir turtui prižiūrėti tikrai esąs reikalingas. Niekas tokiai nuomonei neprieštaravo.

Saugų vaikų globos namų direktorius Eugenijus Judeikis, atsakydamas į komiteto nario Algirdo Gečo klausimą, kiek įstaigoje yra nepilnamečių mamyčių, atsakė, kad buvo 4, viena jau gyvena savarankiškai, nusipirkusi Šilutėje butą, mat jai tėvai mokėjo alimentus, taip susikaupė pinigų. Saugų vaikų globos namuose glaudžiasi 63 vaikai, jie gyvena septyniose šeimynose.

 „Šilutės sporte“ – 16 etatų

Komitetas balsų dauguma nusprendė neteikti Tarybai svarstyti vieno sprendimo projekto, kuris buvo skirtas nustatyti įgaliojimus Savivaldybės atstovui, kuris dalyvautų VšĮ „Šilutės sportas“ dalininkų susirinkime. Komiteto narys A. Pupšys stebėjosi, kad norima įdarbinti vyr. trenerį, kai kiti treneriai dirba pagal kontraktus. „Iš ko bus išlaikomas šis etatas?“ – klausė A. Pupšys, kuriam Dainius Gricevičius atsakė: „Iš tų pačių…“. J. Jatautas pridūrė: „… mokesčių mokėtojų pinigų“. A. Gečas domėjosi, kiek „Šilutės sporto“ įstaiga turi etatų? Atsakyta: 16. Tik vienas komiteto narys pritarė, 7 – susilaikė: šis sprendimo projektas neteikiamas svarstyti Tarybai.

Opozicijos atstovas Jonas Jatautas.

Opozicijos atstovas Jonas Jatautas.

Bazė solidi – pacientų nedaug

Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Liutauras Indriuška, kurio vadovaujama įstaiga bylinėjasi su savo steigėja ir savininke Savivaldybe, priešindamasi šios įstaigos jungimui prie Šilutės ligoninės, į posėdį atvyko orus ir pasipuošęs. Tačiau teko viešai pripažinti, kad prie šios įstaigos yra prisirašę tik 8621 socialiai draustas asmuo ir per 1000 nedraustų. Pagal prie šios įstaigos prisirašiusių gyventojų skaičių šis šeimos gydytojo paslaugas teikiantis centras Šilutėje bėra trečioje vietoje po pirmaujančių dviejų privačių – UAB Šilutės šeimos gydytojų centro ir medicinos centro „Puriena“. „Esate tik treti, o turite tokią bazę…“ – sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, primindamas, kad Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras nemokamai naudojasi Savivaldybės suteiktomis erdviomis patalpomis, o privatūs centrai patalpas turi nusipirkę arba jas nuomojasi.

Bus lauko treniruoklių

Iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų nupirkta lauko treniruoklių, kurių turėtų rastis po kelis trijose Šilutės vietose: prie Šyšos upės, parke netoli H. Šojaus muziejaus, Gluosnių gatvės aikštyne. Posėdyje paminėta, kad šiemet planuojama nupirkti dar 15 lauko treniruoklių.

Rūpinantis gyventojų sveikata pernai patikrinta 112 asmenų, ar jie neserga tuberkulioze. Šios ligos prevencijai Savivaldybė kasmet skiria lėšų.

Sportininkų reikmėms, sporto klubams teks 29 tūkst. Eur, kurie paskirti 20 projektų finansuoti, iš viso bus gauti 23 projektai.

Kam reikalinga tokia pertvarka?

Komiteto narys A. Gečas nusišalino, J. Jatautas ir A. Pupšys susilaikė, tad tik 5 komiteto nariai nusprendė teikti svarstyti Savivaldybės tarybai ilgų ginčų sukėlusį sprendimą dėl mokyklų tinklo pertvarkos. Anot Švietimo skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės, tenka priimti jau trečią mokyklų tinklo pertvarkos planą ir kaskart būna nepatenkintųjų.

Šįkart Traksėdžių ir Gardamo pagrindinės mokyklos dar netaps pradinėmis, tačiau tokio likimo neišvengė Pašyšių pagrindinė mokykla. Tam pritarė Švietimo ir mokslo ministerija. Komitete pasikeista nuomonėmis, kad kasmet rajone po beveik 300 sumažėjant mokinių išlaikyti visų mokyklų nepavyks. Mat pagal mokinių skaičių gaunamas ir mokinio krepšelis, iš kurio mokami mokytojams atlyginimai. Opozicijos atstovas J. Jatautas kalbėjo tiesmukai: „Mes nesakome tiesos,  kad teikiame vienerių metų planelį…“

Birutė Tekorienė.

Birutė Tekorienė.

B. Tekorienė kantriai aiškino, kad pinigų mokytojų atlyginimams trūksta, siūloma kukli poros mokyklų pertvarka ateityje leis šiek tiek sutaupyti, tačiau ne tiek, kad nereikėtų gyventi į skolą.

A. Pupšys stebėjosi: „Tai kam daroma tokia pertvarka, jeigu nėra rezultato? Reikia planuoti į priekį, ne vieneriems metams“.

Ginčai komitete – dar ne viskas. Visus sprendimų projektus svarstys Taryba, kurios posėdis numatytas balandžio 31 d., Melagių dienos išvakarėse.

„Pamario“ inf.    

 

 

Hits: 48

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite