Sunku būti Savivaldybės Tarybos nariu, oi kaip sunku…

Kovo 24 d., Didįjį ketvirtadienį prieš šv. Velykas, Šilutės r. savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto posėdyje netrūko atodūsių – teks svarstyti 58 sprendimų projektus. Tiek daug! Susirinko socialinės veiklos, kultūros, medicinos, kitų įstaigų vadovai, nusiteikę komiteto nariams  atsiskaityti už praėjusių metų veiklą.

Socialinių reikalų komiteto nariai.

Socialinių reikalų komiteto nariai.

Klausimų neturėjo

Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė, atkreipusi dėmesį į laukiančius beveik porą dešimčių įstaigų vadovų, pasiteiravo komiteto narių, ar bus klausimų įstaigų vadovams?

Lyg ir niekas nesiruošė tų vadovų klausinėti. Tad komiteto pirmininkė vadovams padėkojo ir palinkėjo gražių švenčių.

Savivaldybei pavaldžių įstaigų vadovai laukė klausimų dėl metinių veiklos ataskaitų.

Staiga garsiai repliką metė Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis: „Tai kitą kartą nekvieskit… Žmonės atvažiavo…“ Komiteto narys Jonas Jatautas garsiai pranešė vadovų ataskaitas peržiūrėjęs. D. Žebelienė pasigedo bendro sutarimo – įstaigų vadovai liko posėdyje, tiesa, klausimų sulaukė gal vienas kitas. Tik komiteto nariai ne kartą stabdė klausinėti ir diskutuoti ėmusius kolegas, primindami svarstytinų reikalų gausą.

Išties panašu, kad iš esmės išnagrinėti 58 sprendimų projektus vieno posėdžio neužtenka. O kas draudžia posėdžiauti ne vieną kartą per mėnesį?

 Ūkvedys būtinas!

Reikėtų suprasti: dideli viršininkai nedirba – jie vadovauja! Pavyzdžiui, A. Šimelionis komitetų ar panašiuose posėdžiuose retai teaušina burną – įpareigoja tai padaryti Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vedėją Audrą Barauskienę, vyr. specialistę Vidą Rimkutę ar kurią kitą pavaldinę, o pats pabūna, pabendrauja. Tokiems nepriklauso Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė, Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė. Jos nuolat pagarbiai stovi ir atsakinėja į politikų klausimus ir komitetų, ir Tarybos posėdžiuose.

Komiteto nariui socialdemokratui Arūnui Pupšiui užkliuvo Šilutės socialinių paslaugų centro direktorės socialdemokratės Rasos Jakienės ataskaita: esą ketvirtąjį metų ketvirtį buvo padidinti atlyginimai direktorei ir finansininkei, o kitiems darbuotojams – nelabai… D. Žebelienė teigė, jog centre naktį budint vienam žmogui nėra saugu, tačiau kažkodėl atsirado direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams etatas, o budėtojų vis trūksta. Į socialdemokratišką diskusiją įsiterpė mero pavaduotojas socialdemokratas Algirdas Balčytis, patikinęs, kad žmogus ūkiui ir turtui prižiūrėti tikrai esąs reikalingas. Niekas tokiai nuomonei neprieštaravo.

Saugų vaikų globos namų direktorius Eugenijus Judeikis, atsakydamas į komiteto nario Algirdo Gečo klausimą, kiek įstaigoje yra nepilnamečių mamyčių, atsakė, kad buvo 4, viena jau gyvena savarankiškai, nusipirkusi Šilutėje butą, mat jai tėvai mokėjo alimentus, taip susikaupė pinigų. Saugų vaikų globos namuose glaudžiasi 63 vaikai, jie gyvena septyniose šeimynose.

 „Šilutės sporte“ – 16 etatų

Komitetas balsų dauguma nusprendė neteikti Tarybai svarstyti vieno sprendimo projekto, kuris buvo skirtas nustatyti įgaliojimus Savivaldybės atstovui, kuris dalyvautų VšĮ „Šilutės sportas“ dalininkų susirinkime. Komiteto narys A. Pupšys stebėjosi, kad norima įdarbinti vyr. trenerį, kai kiti treneriai dirba pagal kontraktus. „Iš ko bus išlaikomas šis etatas?“ – klausė A. Pupšys, kuriam Dainius Gricevičius atsakė: „Iš tų pačių…“. J. Jatautas pridūrė: „… mokesčių mokėtojų pinigų“. A. Gečas domėjosi, kiek „Šilutės sporto“ įstaiga turi etatų? Atsakyta: 16. Tik vienas komiteto narys pritarė, 7 – susilaikė: šis sprendimo projektas neteikiamas svarstyti Tarybai.

Opozicijos atstovas Jonas Jatautas.

Opozicijos atstovas Jonas Jatautas.

Bazė solidi – pacientų nedaug

Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Liutauras Indriuška, kurio vadovaujama įstaiga bylinėjasi su savo steigėja ir savininke Savivaldybe, priešindamasi šios įstaigos jungimui prie Šilutės ligoninės, į posėdį atvyko orus ir pasipuošęs. Tačiau teko viešai pripažinti, kad prie šios įstaigos yra prisirašę tik 8621 socialiai draustas asmuo ir per 1000 nedraustų. Pagal prie šios įstaigos prisirašiusių gyventojų skaičių šis šeimos gydytojo paslaugas teikiantis centras Šilutėje bėra trečioje vietoje po pirmaujančių dviejų privačių – UAB Šilutės šeimos gydytojų centro ir medicinos centro „Puriena“. „Esate tik treti, o turite tokią bazę…“ – sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, primindamas, kad Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras nemokamai naudojasi Savivaldybės suteiktomis erdviomis patalpomis, o privatūs centrai patalpas turi nusipirkę arba jas nuomojasi.

Bus lauko treniruoklių

Iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų nupirkta lauko treniruoklių, kurių turėtų rastis po kelis trijose Šilutės vietose: prie Šyšos upės, parke netoli H. Šojaus muziejaus, Gluosnių gatvės aikštyne. Posėdyje paminėta, kad šiemet planuojama nupirkti dar 15 lauko treniruoklių.

Rūpinantis gyventojų sveikata pernai patikrinta 112 asmenų, ar jie neserga tuberkulioze. Šios ligos prevencijai Savivaldybė kasmet skiria lėšų.

Sportininkų reikmėms, sporto klubams teks 29 tūkst. Eur, kurie paskirti 20 projektų finansuoti, iš viso bus gauti 23 projektai.

Kam reikalinga tokia pertvarka?

Komiteto narys A. Gečas nusišalino, J. Jatautas ir A. Pupšys susilaikė, tad tik 5 komiteto nariai nusprendė teikti svarstyti Savivaldybės tarybai ilgų ginčų sukėlusį sprendimą dėl mokyklų tinklo pertvarkos. Anot Švietimo skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės, tenka priimti jau trečią mokyklų tinklo pertvarkos planą ir kaskart būna nepatenkintųjų.

Šįkart Traksėdžių ir Gardamo pagrindinės mokyklos dar netaps pradinėmis, tačiau tokio likimo neišvengė Pašyšių pagrindinė mokykla. Tam pritarė Švietimo ir mokslo ministerija. Komitete pasikeista nuomonėmis, kad kasmet rajone po beveik 300 sumažėjant mokinių išlaikyti visų mokyklų nepavyks. Mat pagal mokinių skaičių gaunamas ir mokinio krepšelis, iš kurio mokami mokytojams atlyginimai. Opozicijos atstovas J. Jatautas kalbėjo tiesmukai: „Mes nesakome tiesos,  kad teikiame vienerių metų planelį…“

Birutė Tekorienė.

Birutė Tekorienė.

B. Tekorienė kantriai aiškino, kad pinigų mokytojų atlyginimams trūksta, siūloma kukli poros mokyklų pertvarka ateityje leis šiek tiek sutaupyti, tačiau ne tiek, kad nereikėtų gyventi į skolą.

A. Pupšys stebėjosi: „Tai kam daroma tokia pertvarka, jeigu nėra rezultato? Reikia planuoti į priekį, ne vieneriems metams“.

Ginčai komitete – dar ne viskas. Visus sprendimų projektus svarstys Taryba, kurios posėdis numatytas balandžio 31 d., Melagių dienos išvakarėse.

„Pamario“ inf.    

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite