Sunku būti Savivaldybės Tarybos nariu, oi kaip sunku…

Kovo 24 d., Didįjį ketvirtadienį prieš šv. Velykas, Šilutės r. savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto posėdyje netrūko atodūsių – teks svarstyti 58 sprendimų projektus. Tiek daug! Susirinko socialinės veiklos, kultūros, medicinos, kitų įstaigų vadovai, nusiteikę komiteto nariams  atsiskaityti už praėjusių metų veiklą.

Socialinių reikalų komiteto nariai.

Socialinių reikalų komiteto nariai.

Klausimų neturėjo

Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė, atkreipusi dėmesį į laukiančius beveik porą dešimčių įstaigų vadovų, pasiteiravo komiteto narių, ar bus klausimų įstaigų vadovams?

Lyg ir niekas nesiruošė tų vadovų klausinėti. Tad komiteto pirmininkė vadovams padėkojo ir palinkėjo gražių švenčių.

Savivaldybei pavaldžių įstaigų vadovai laukė klausimų dėl metinių veiklos ataskaitų.

Staiga garsiai repliką metė Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis: „Tai kitą kartą nekvieskit… Žmonės atvažiavo…“ Komiteto narys Jonas Jatautas garsiai pranešė vadovų ataskaitas peržiūrėjęs. D. Žebelienė pasigedo bendro sutarimo – įstaigų vadovai liko posėdyje, tiesa, klausimų sulaukė gal vienas kitas. Tik komiteto nariai ne kartą stabdė klausinėti ir diskutuoti ėmusius kolegas, primindami svarstytinų reikalų gausą.

Išties panašu, kad iš esmės išnagrinėti 58 sprendimų projektus vieno posėdžio neužtenka. O kas draudžia posėdžiauti ne vieną kartą per mėnesį?

 Ūkvedys būtinas!

Reikėtų suprasti: dideli viršininkai nedirba – jie vadovauja! Pavyzdžiui, A. Šimelionis komitetų ar panašiuose posėdžiuose retai teaušina burną – įpareigoja tai padaryti Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vedėją Audrą Barauskienę, vyr. specialistę Vidą Rimkutę ar kurią kitą pavaldinę, o pats pabūna, pabendrauja. Tokiems nepriklauso Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė, Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė. Jos nuolat pagarbiai stovi ir atsakinėja į politikų klausimus ir komitetų, ir Tarybos posėdžiuose.

Komiteto nariui socialdemokratui Arūnui Pupšiui užkliuvo Šilutės socialinių paslaugų centro direktorės socialdemokratės Rasos Jakienės ataskaita: esą ketvirtąjį metų ketvirtį buvo padidinti atlyginimai direktorei ir finansininkei, o kitiems darbuotojams – nelabai… D. Žebelienė teigė, jog centre naktį budint vienam žmogui nėra saugu, tačiau kažkodėl atsirado direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams etatas, o budėtojų vis trūksta. Į socialdemokratišką diskusiją įsiterpė mero pavaduotojas socialdemokratas Algirdas Balčytis, patikinęs, kad žmogus ūkiui ir turtui prižiūrėti tikrai esąs reikalingas. Niekas tokiai nuomonei neprieštaravo.

Saugų vaikų globos namų direktorius Eugenijus Judeikis, atsakydamas į komiteto nario Algirdo Gečo klausimą, kiek įstaigoje yra nepilnamečių mamyčių, atsakė, kad buvo 4, viena jau gyvena savarankiškai, nusipirkusi Šilutėje butą, mat jai tėvai mokėjo alimentus, taip susikaupė pinigų. Saugų vaikų globos namuose glaudžiasi 63 vaikai, jie gyvena septyniose šeimynose.

 „Šilutės sporte“ – 16 etatų

Komitetas balsų dauguma nusprendė neteikti Tarybai svarstyti vieno sprendimo projekto, kuris buvo skirtas nustatyti įgaliojimus Savivaldybės atstovui, kuris dalyvautų VšĮ „Šilutės sportas“ dalininkų susirinkime. Komiteto narys A. Pupšys stebėjosi, kad norima įdarbinti vyr. trenerį, kai kiti treneriai dirba pagal kontraktus. „Iš ko bus išlaikomas šis etatas?“ – klausė A. Pupšys, kuriam Dainius Gricevičius atsakė: „Iš tų pačių…“. J. Jatautas pridūrė: „… mokesčių mokėtojų pinigų“. A. Gečas domėjosi, kiek „Šilutės sporto“ įstaiga turi etatų? Atsakyta: 16. Tik vienas komiteto narys pritarė, 7 – susilaikė: šis sprendimo projektas neteikiamas svarstyti Tarybai.

Opozicijos atstovas Jonas Jatautas.

Opozicijos atstovas Jonas Jatautas.

Bazė solidi – pacientų nedaug

Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Liutauras Indriuška, kurio vadovaujama įstaiga bylinėjasi su savo steigėja ir savininke Savivaldybe, priešindamasi šios įstaigos jungimui prie Šilutės ligoninės, į posėdį atvyko orus ir pasipuošęs. Tačiau teko viešai pripažinti, kad prie šios įstaigos yra prisirašę tik 8621 socialiai draustas asmuo ir per 1000 nedraustų. Pagal prie šios įstaigos prisirašiusių gyventojų skaičių šis šeimos gydytojo paslaugas teikiantis centras Šilutėje bėra trečioje vietoje po pirmaujančių dviejų privačių – UAB Šilutės šeimos gydytojų centro ir medicinos centro „Puriena“. „Esate tik treti, o turite tokią bazę…“ – sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, primindamas, kad Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras nemokamai naudojasi Savivaldybės suteiktomis erdviomis patalpomis, o privatūs centrai patalpas turi nusipirkę arba jas nuomojasi.

Bus lauko treniruoklių

Iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų nupirkta lauko treniruoklių, kurių turėtų rastis po kelis trijose Šilutės vietose: prie Šyšos upės, parke netoli H. Šojaus muziejaus, Gluosnių gatvės aikštyne. Posėdyje paminėta, kad šiemet planuojama nupirkti dar 15 lauko treniruoklių.

Rūpinantis gyventojų sveikata pernai patikrinta 112 asmenų, ar jie neserga tuberkulioze. Šios ligos prevencijai Savivaldybė kasmet skiria lėšų.

Sportininkų reikmėms, sporto klubams teks 29 tūkst. Eur, kurie paskirti 20 projektų finansuoti, iš viso bus gauti 23 projektai.

Kam reikalinga tokia pertvarka?

Komiteto narys A. Gečas nusišalino, J. Jatautas ir A. Pupšys susilaikė, tad tik 5 komiteto nariai nusprendė teikti svarstyti Savivaldybės tarybai ilgų ginčų sukėlusį sprendimą dėl mokyklų tinklo pertvarkos. Anot Švietimo skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės, tenka priimti jau trečią mokyklų tinklo pertvarkos planą ir kaskart būna nepatenkintųjų.

Šįkart Traksėdžių ir Gardamo pagrindinės mokyklos dar netaps pradinėmis, tačiau tokio likimo neišvengė Pašyšių pagrindinė mokykla. Tam pritarė Švietimo ir mokslo ministerija. Komitete pasikeista nuomonėmis, kad kasmet rajone po beveik 300 sumažėjant mokinių išlaikyti visų mokyklų nepavyks. Mat pagal mokinių skaičių gaunamas ir mokinio krepšelis, iš kurio mokami mokytojams atlyginimai. Opozicijos atstovas J. Jatautas kalbėjo tiesmukai: „Mes nesakome tiesos,  kad teikiame vienerių metų planelį…“

Birutė Tekorienė.

Birutė Tekorienė.

B. Tekorienė kantriai aiškino, kad pinigų mokytojų atlyginimams trūksta, siūloma kukli poros mokyklų pertvarka ateityje leis šiek tiek sutaupyti, tačiau ne tiek, kad nereikėtų gyventi į skolą.

A. Pupšys stebėjosi: „Tai kam daroma tokia pertvarka, jeigu nėra rezultato? Reikia planuoti į priekį, ne vieneriems metams“.

Ginčai komitete – dar ne viskas. Visus sprendimų projektus svarstys Taryba, kurios posėdis numatytas balandžio 31 d., Melagių dienos išvakarėse.

„Pamario“ inf.    

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite