Steponas Kazlauskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą

Tokią išvadą padarė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, išnagrinėjusi gautą informaciją dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos nario Stepono Kazlausko elgesio. Minėtoji komisija pripažino,  kad Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Steponas Kazlauskas, atstovavęs uždarajai akcinei bendrovei „Žibai“ santykiuose su Šilutės rajono savivaldybės administracija, pasirašydamas  9 rangos darbų sutartis, pažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo 12 straipsnio 2 dalies nuostatas.

Komisija siūlo Šilutės rajono savivaldybės merui nustatyti kontrolės ir priežiūros tvarką, veiksmingai užtikrinančią Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo 12 straipsnio 2 dalyje įtvirtinto draudimo atstovauti šioje savivaldybėje, įskaitant ir jos administraciją, laikymąsi.

Komisija 2022 m. gruodžio 27 d. gavo pranešimą, kad Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Steponas Kazlauskas, būdamas uždarosios akcinės bendrovės „Žibai“ direktorius ir atstovaudamas šiai bendrovei, su Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriumi 2022 m. lapkričio 18 d. sudarė rangos darbų sutartį dėl inžinerinių statinių ir tinklų, esančių Šilutėje, rekonstravimo. Pareiškėjas komisijos prašė įvertinti, ar S. Kazlausko, kaip valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens, veiksmai neprieštarauja Įstatymo nuostatoms, nustatančioms apribojimus atstovauti.

Atlikdama tyrimą komisija gavo papildomos informacijos, kad S. Kazlauskas, atstovaudamas „Žibų“ bendrovei, 2020 m. gegužės 22 d.- 2022 m. liepos 7 d. su Šilutės rajono savivaldybės administracija buvo sudaręs dar aštuonias sutartis dėl rangos darbų. Todėl komisija, vadovaudamasi Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymo 25 straipsnio 3 dalies nuostata, 2023 m. vasario 15 d. posėdyje nusprendė išplėsti atliekamo tyrimo ribas ir prijungti prie tyrimo šias faktines aplinkybes.

Nagrinėjamuoju atveju komisija vertina S. Kazlausko veiksmus Šilutės rajono savivaldybės administracijoje nuo 2020 m. gegužės 22 d. iki 2022 m. lapkričio 18 d. devynis kartus sutarčių sudarymo metu atstovavus „Žibų“  bendrovei. Komisija nevertina viešųjų pirkimų organizavimo, vykdymo ir kitų su tuo susijusių procedūrų, kurių pagrindu Šilutės rajono savivaldybės administracija su S. Kazlausko atstovaujama bendrove sudarė rangos darbų sutartis, teisėtumo ir pagrįstumo. Komisijos tyrimui aktualiu laikotarpiu S. Kazlauskas ėjo (eina) „Žibų“ bendrovės direktoriaus pareigas ir buvo (yra) šios įmonės akcininkas.

S. Kazlauskas, atstovaudamas „Žibų“ bendrovei, su Šilutės rajono savivaldybės administracija per nurodytą laikotarpį pasirašė tokias sutartis: 2020 m. gegužės 22 d. sutartį dėl Martyno Jankaus gatvės Šilutės mieste rekonstravimo darbų. Sutartyje nurodytų darbų kaina ‒ 398 000 Eur; 2020 m. liepos 8 d. sutartį dėl Akacijų gatvės Žemaičių Naumiesčio miestelyje kapitalinio remonto. Sutartyje nurodytų darbų kaina – 85 668 Eur; 2020 m. liepos 17 d. sutartį dėl Viržių akligatvio Šilutės mieste rekonstravimo darbų. Sutartyje nurodytų darbų kaina – 115 763 Eur; 2020 m. rugsėjo 21 d. sutartį dėl rangos darbų Šilutės seniūnijoje atlikimo. Sutartyje nurodytų darbų kaina – 2 127,99 Eur; 2020 m. rugsėjo 24 d. sutartį dėl Šilutės „Pamario“ pagrindinės mokyklos rūsio atnaujinimo darbų. Sutartyje nurodytų darbų kaina – 159 999,98 Eur; 2021 m. balandžio 22 d. sutartį dėl Vainuto gimnazijos muzikos kabineto atnaujinimo darbų. Sutartyje nurodytų darbų kaina – 12 080,28 Eur; 2021 m. gegužės 12 d. sutartį dėl Šilutės miesto meno mokyklos remonto darbų. Sutartyje nurodytų darbų kaina – 352 754,93 Eur; 2022 m. liepos 7 d. sutartį dėl Naujosios ir Žalgirio 2 gatvių Šilutės mieste kapitalinio remonto ir projektavimo darbų. Sutartyje nurodytų darbų kaina – 73 005,06 Eur; 2022 m. lapkričio 18 d. sutartį dėl inžinerinių statinių ir tinklų, esančių kvartale tarp Knygnešių, H. Zudermano, Žalgirio ir Vytauto gatvių Šilutės mieste rekonstravimo. Sutartyje nurodytų darbų kaina – 2 198 900 Eur.

Šilutės rajono savivaldybės meras V. Laurinaitis komisijai raštu nurodė, kad S. Kazlauskas įstatymo nustatyta tvarka į šios savivaldybės įgaliotus atstovus dėl išimties, draudžiančios atstovauti, pritaikymo nebuvo kreipęsis. S. Kazlauskas komisijai 2023 m. vasario 24 d. raštu paaiškino, kad „gailisi padaręs nusižengimą, pažada daugiau nenusižengti ir prašo komisijos šį nusižengimą vertinti savo nuožiūra. Komisijos 2023 m. kovo 29 d. posėdyje S. Kazlauskas nedalyvavo. Apie komisijos posėdžio laiką ir dalyvavimo būdą jis buvo informuotas tinkamai.

Įstatyme numatyta,  kad valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui draudžiama atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesus institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba, o jei įstaiga, kurioje jis dirba, priklauso įstaigų sistemai, – bet kurioje tos įstaigų sistemos įstaigoje.

S. Kazlauskas yra Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, t. y. valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo, todėl jam nurodytos įstatymo nuostatos dėl atstovavimo taikomos tiesiogiai ir visos apimties.

Nustatyta, kad Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys S. Kazlauskas, atstovaudamas savo valdomai „Žibų“ bendrovei šios savivaldybės administracijoje, komisijos tyrimui aktualiu laikotarpiu (dvejus su puse metų) su Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriumi asmeniškai pasirašė devynias sutartis dėl rangos darbų atlikimo už beveik tris su puse milijono eurų (3 398 299,24 Eur).

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino, kad Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Steponas Kazlauskas, atstovavęs uždarajai akcinei bendrovei „Žibai“ santykiuose su Šilutės rajono savivaldybės administracija, pasirašydamas paminėtas  rangos darbų sutartis, pažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo 12 straipsnio 2 dalies nuostatas.

Sprendimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui per vieną mėnesį nuo sprendimo paskelbimo arba jo įteikimo suinteresuotam asmeniui dienos.

VTEK inf.

Vienas komentaras

  • Tai va

    Tas trintukas jau seniai viską yra nupirkęs ir be jokio sąžinės graužimo sukasi toliau,aišku viskuo pasidalindamas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite