Stacionarus ar nešiojamas kompiuteris? Kada rinktis vieną, o kada – kitą?
Šiandien daugybė žmonių, nepriklausomai nuo jų amžiaus, profesijos ar užimamų pareigų, neįsivaizduoja savo gyvenimo be kompiuterio. Šis įrenginys dažnai būna reikalingas ne tik mokantis ar dirbant, bet ir tvarkant kasdienius reikalus, pramogaujant, keliaujant ir t. t. Perkant kompiuterį dažnai kyla klausimas: kurio tipo, stacionarų ar nešiojamąjį, kompiuterį įsigyti. Puiku, jei galite įsigyti abiejų tipų kompiuterius, tačiau, jei planuojate apsiriboti vienu, verta žinoti, kada teikti pirmenybę stacionariam, o kada nešiojamam kompiuteriui.
Stacionarus kompiuteris – mažai keliaujantiems, turintiems daug erdvės
Jeigu keliaujate nedaug ir kompiuteriu naudojatės būdami vienoje patalpoje (darbo kambaryje ar kabinete, svetainėje ir t. t.), tokiu atveju jums tikrai tiks stacionarus kompiuteris. Žinotina, kad stacionarūs kompiuteriai nešiojamuosius lenkia ne tik savo dydžiu, bet ir svoriu, todėl įsigiję tokį įrenginį, tikrai neturėsite nei noro, nei laiko jį kasdien gabenti iš vienos patalpos į kitą. Bet jei mėgstate pastovumą ir esate sėsli asmenybė, tai to ir neprireiks, o stacionarusis kompiuteris puikiai pateisins jūsų lūkesčius.
Tokiu atveju belieka išsirinkti labiausiai tinkantį ir patinkantį stacionarų kompiuterį, o apie jūsų laukia platesnė informacija.
Nešiojamasis kompiuteris puikiai tarnaus skirtingose erdvėse
Nešiojamieji kompiuteriai sveria nedaug (dažno svoris nesiekia nė poros kg), jie būna nedidelių matmenų, tokį įrenginį paprasta nešiotis sus savimi. Taigi, šis kompiuteris puikiai tiks žmonėms, kurie rytais dirba kompiuteriu savo namuose, studijoje ar kabinete, popiet juo nešini dar užsuka ir į biblioteką, o vakarais – lauko terasoje nori stebėti įdomų filmą. Dar nešiojamieji kompiuteriai būna nepamainomi, kai reikia vykti į konferencijas kituose miestuose ar į susitikimus užsienyje. Jei domina nešiojamų kompiuterių įsigijimas, turėtumėte skaityti toliau.
Stacionarūs ir nešiojamieji kompiuteriai puikiai tinka darbui, studijoms, laisvalaikiui, pirkti ar kitiems tikslams. Esminis skirtumas tarp šių dviejų įrenginių: stacionarų kompiuterį verta įsigyti tuo atveju, jei juo naudotis planuojate visada būdami toje pačioje patalpoje, o turėdami nešiojamąjį kompiuterį galėsite laiką leisti įvairiose erdvėse. Kita vertus, pravartu apsvarstyti ir galimybę įsigyti abiejų tipų įrenginius – vienu galėtumėte naudotis būdami darbo kambaryje ar svetainėje, kitą pasiimti vykdami į biblioteką, kavinę, susitikimą su klientais, išvykas.
Bet kuriuo atveju verta prisiminti, kad kompiuteris yra ilgalaikė investicija, todėl tokį pirkinį reikėtų įsigyti tik pasvėrus visus už ir prieš.