Sodų bendrijos „Šyša“ teritoriją priskirs Šilutės miestui?

Šilutės r. savivaldybės taryba planuoja svarstyti, ar pritarti parengtam  Šilutės seniūnijos Šilutės miesto ir Macikų kaimo gyvenamųjų vietovių teritorijų planui, kuriuo nustatomos pakeistos ribos.

Šilutės seniūnijos Šilutės miesto ir Macikų kaimo gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų nustatymo (keitimo) planu keičiama Šilutės miesto ir Macikų kaimo bendra gyvenamųjų vietovių teritorijų riba ties sodų bendrijos „Šyša“ teritorija, siekiant sodų bendrijos „Šyša“ teritoriją priskirti Šilutės miestui. Likusios Šilutės miesto ir Macikų kaimo gyvenamųjų vietovių teritorijų ribos nėra keičiamos.

Keičiant gyvenamųjų vietovių teritorijų ribas, buvo atsižvelgiama į Nekilnojamojo turto registre įregistruotų sklypų adresus, jų ribas, esamus vietovardžius, patvirtintas gyvenamųjų vietovių ribas, parengtus teritorijų bendruosius planus ir kitus planavimo dokumentus, Šilutės rajono savivaldybės administracijos, seniūnijos specialistų ir vietos gyventojų pasiūlymus. Pagal galimybes gyvenamųjų vietovių teritorijų ribos sutapatintos su valstybinės reikšmės miškų, geležinkelių, valstybinės ar vietinės reikšmės kelių, hidrografinių ir kitų objektų ribomis.

Buvo organizuota gyventojų apklausa dėl Šilutės miesto ir Macikų kaimo gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų nustatymo (keitimo). Ji vyko 2021 m. gruodžio 1 d. – 2022 m. sausio 12 d. Apklausos būdas – tiesioginis gyventojų nuomonės įrašymas gyventojų apklausos lapuose.  Savivaldybės taryba 2022 m. vasario 24 d. sprendimu pritarė vietos gyventojų apklausos rezultatams.

Išnagrinėtus pasiūlymus ir gyventojų nuomonę, gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų planas buvo suderintas su Aplinkos ministerija, Susisiekimo ministerija, Nacionaline žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos ir valstybės įmone Registrų centru.

Įvertinusi konsultavimosi su vietos gyventojais rezultatus bei Šilutės r. savivaldybės administracijos parengtus ir suderintus dokumentus, Savivaldybės taryba siūlys Vyriausybei priimti sprendimą dėl Šilutės miesto ir Macikų kaimo gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų keitimo.

Tokią informaciją Savivaldybės tarybos nariams pateikia Architektūros ir urbanistikos skyriaus teritorijų planavimo specialistė  Ramunė Vytartienė.

Kitą savaitę šį siūlymą svarstys Tarybos komitetai, galutinį sprendimą birželio pabaigoje posėdyje priims Savivaldybės taryba.

Parengta pagal Savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai perspėja apie dažnėjančias automobilių ir jų dalių vagystes

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pavasarį kartu su gamta pabunda ir vagys. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kovo mėnesį pastebimai išauga automobilių ir jų dalių bei įrangos vagysčių skaičius. Populiariausi tarp ilgapirščių – BMW ir „Toyota“ markių automobiliai, o dažniausiai vagystės įvyksta didžiuosiuose šalies miestuose. „Lietuvos draudimo“ surinkti duomenys rodo, jog bendras lengvųjų automobilių vagysčių skaičius 2023 m. išaugo 35 proc. (lyginant su 2022 m.). Padaugėjo ir dėl automobilių vagysčių patiriami nuostoliai – automobilių vagysčių nuostoliams padengti per metus suma padidėjo 170

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Taip pat skaitykite