Skirtingo tipo treniruotės. Ką būtina žinoti?

Pavyzdžiui, jėgos treniruotės ugdo stiprius raumenis, tačiau aerobiniai pratimai yra būtini norint pagerinti jūsų širdies sveikatą ir ištvermę. Galų gale geriausia treniruotėse naudoti kuo įvairesnių sričių pratimus.

Nesvarbu, ar jūsų tikslas yra svorio metimas, funkcinis judėjimas ar jėgos stiprinimas – svarbu įtraukti visas pratimų formas. Tai jums pasakys bet kuris asmeninis treneris ar asmuo, prižiūrintis fizinę savijautą.

Nežinote, kas egzistuoja be jėgos ir aerobikos pratimų? Skaitykite toliau ir sužinosite apie kitus privalomus treniruočių tipus, kurių jums reikia.

Pradėkime nuo jėgos. Jėgos lavinimas siejamas su raumenų auginimu. Remiantis visais sportiniais tyrimais jūsų jėga ir raumenų sveikata yra pagrindiniai ilgaamžiškumo veiksniai. Taip yra todėl, kad veikla, stiprinanti ir formuojanti liesus, aktyvius raumenis, gali padėti sumažinti lėtinių ligų riziką, pagerinti judrumą bei apsaugoti smegenų sveikatą. Kai kuriems žmonėms jėgos treniruotės yra tokios pat paprastos kaip pakelti vaiką ar lipti laiptais.

Be to, kad ir kokie būtų jūsų jėgos ir raumenų tikslai, yra keli būdai, kaip juos pasiekti.

Veikla, kurios metu atsilaikote prieš gravitaciją, pvz., judesio metu atsistojate, yra svorio nešimo pratimas. Nors kai kurie svorio nešimo pratimai yra susiję su aerobiniais, jie taip pat apima daugybę geriausių jėgos judesių. Pavyzdžiui, laipiojimas laiptais, šokinėjimas su virve ir žygis apkrauna širdį ir varo prakaitą. Kartu  stiprina apatinės kūno dalies raumenis, įskaitant keturgalvius ir sėdmens, kurie padeda išlaikyti pusiausvyrą. Tuo tarpu tradiciniai jėgos judesiai, naudojant sporto salės įrangą ar tiesiog savo kūno svorį, taip pat laikomi naudingais svorio nešimo pratimais. Pavyzdžiui, bėgimas, lygumų slidinėjimas, jogos pozos stovint, pritūpimai, pratimai be svorio. Ne visi puikūs jėgos pratimai skirti tik svoriui kelti.

Pratimai be svorio paprastai apima sėdėjimą, gulėjimą arba jėgos mašinų naudojimą. Tokio tipo pratimai sukelia mažiau streso sąnariams ir gali būti naudingi visiems, turintiems sąnarių problemų ir judėjimo apribojimų. Jėgos treniruokliai, nors jie gali būti naudingi treniruotėms ir traumoms reabilituoti,  ypač puikiai padeda sportininkams treniruoti konkrečius raumenis.

Daugiau informacijos galite rasti alfasteps.com.

pr2022/160

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite