Skirtingo tipo treniruotės. Ką būtina žinoti?

Pavyzdžiui, jėgos treniruotės ugdo stiprius raumenis, tačiau aerobiniai pratimai yra būtini norint pagerinti jūsų širdies sveikatą ir ištvermę. Galų gale geriausia treniruotėse naudoti kuo įvairesnių sričių pratimus.

Nesvarbu, ar jūsų tikslas yra svorio metimas, funkcinis judėjimas ar jėgos stiprinimas – svarbu įtraukti visas pratimų formas. Tai jums pasakys bet kuris asmeninis treneris ar asmuo, prižiūrintis fizinę savijautą.

Nežinote, kas egzistuoja be jėgos ir aerobikos pratimų? Skaitykite toliau ir sužinosite apie kitus privalomus treniruočių tipus, kurių jums reikia.

Pradėkime nuo jėgos. Jėgos lavinimas siejamas su raumenų auginimu. Remiantis visais sportiniais tyrimais jūsų jėga ir raumenų sveikata yra pagrindiniai ilgaamžiškumo veiksniai. Taip yra todėl, kad veikla, stiprinanti ir formuojanti liesus, aktyvius raumenis, gali padėti sumažinti lėtinių ligų riziką, pagerinti judrumą bei apsaugoti smegenų sveikatą. Kai kuriems žmonėms jėgos treniruotės yra tokios pat paprastos kaip pakelti vaiką ar lipti laiptais.

Be to, kad ir kokie būtų jūsų jėgos ir raumenų tikslai, yra keli būdai, kaip juos pasiekti.

Veikla, kurios metu atsilaikote prieš gravitaciją, pvz., judesio metu atsistojate, yra svorio nešimo pratimas. Nors kai kurie svorio nešimo pratimai yra susiję su aerobiniais, jie taip pat apima daugybę geriausių jėgos judesių. Pavyzdžiui, laipiojimas laiptais, šokinėjimas su virve ir žygis apkrauna širdį ir varo prakaitą. Kartu  stiprina apatinės kūno dalies raumenis, įskaitant keturgalvius ir sėdmens, kurie padeda išlaikyti pusiausvyrą. Tuo tarpu tradiciniai jėgos judesiai, naudojant sporto salės įrangą ar tiesiog savo kūno svorį, taip pat laikomi naudingais svorio nešimo pratimais. Pavyzdžiui, bėgimas, lygumų slidinėjimas, jogos pozos stovint, pritūpimai, pratimai be svorio. Ne visi puikūs jėgos pratimai skirti tik svoriui kelti.

Pratimai be svorio paprastai apima sėdėjimą, gulėjimą arba jėgos mašinų naudojimą. Tokio tipo pratimai sukelia mažiau streso sąnariams ir gali būti naudingi visiems, turintiems sąnarių problemų ir judėjimo apribojimų. Jėgos treniruokliai, nors jie gali būti naudingi treniruotėms ir traumoms reabilituoti,  ypač puikiai padeda sportininkams treniruoti konkrečius raumenis.

Daugiau informacijos galite rasti alfasteps.com.

pr2022/160

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite