Skirtingo tipo treniruotės. Ką būtina žinoti?

Pavyzdžiui, jėgos treniruotės ugdo stiprius raumenis, tačiau aerobiniai pratimai yra būtini norint pagerinti jūsų širdies sveikatą ir ištvermę. Galų gale geriausia treniruotėse naudoti kuo įvairesnių sričių pratimus.

Nesvarbu, ar jūsų tikslas yra svorio metimas, funkcinis judėjimas ar jėgos stiprinimas – svarbu įtraukti visas pratimų formas. Tai jums pasakys bet kuris asmeninis treneris ar asmuo, prižiūrintis fizinę savijautą.

Nežinote, kas egzistuoja be jėgos ir aerobikos pratimų? Skaitykite toliau ir sužinosite apie kitus privalomus treniruočių tipus, kurių jums reikia.

Pradėkime nuo jėgos. Jėgos lavinimas siejamas su raumenų auginimu. Remiantis visais sportiniais tyrimais jūsų jėga ir raumenų sveikata yra pagrindiniai ilgaamžiškumo veiksniai. Taip yra todėl, kad veikla, stiprinanti ir formuojanti liesus, aktyvius raumenis, gali padėti sumažinti lėtinių ligų riziką, pagerinti judrumą bei apsaugoti smegenų sveikatą. Kai kuriems žmonėms jėgos treniruotės yra tokios pat paprastos kaip pakelti vaiką ar lipti laiptais.

Be to, kad ir kokie būtų jūsų jėgos ir raumenų tikslai, yra keli būdai, kaip juos pasiekti.

Veikla, kurios metu atsilaikote prieš gravitaciją, pvz., judesio metu atsistojate, yra svorio nešimo pratimas. Nors kai kurie svorio nešimo pratimai yra susiję su aerobiniais, jie taip pat apima daugybę geriausių jėgos judesių. Pavyzdžiui, laipiojimas laiptais, šokinėjimas su virve ir žygis apkrauna širdį ir varo prakaitą. Kartu  stiprina apatinės kūno dalies raumenis, įskaitant keturgalvius ir sėdmens, kurie padeda išlaikyti pusiausvyrą. Tuo tarpu tradiciniai jėgos judesiai, naudojant sporto salės įrangą ar tiesiog savo kūno svorį, taip pat laikomi naudingais svorio nešimo pratimais. Pavyzdžiui, bėgimas, lygumų slidinėjimas, jogos pozos stovint, pritūpimai, pratimai be svorio. Ne visi puikūs jėgos pratimai skirti tik svoriui kelti.

Pratimai be svorio paprastai apima sėdėjimą, gulėjimą arba jėgos mašinų naudojimą. Tokio tipo pratimai sukelia mažiau streso sąnariams ir gali būti naudingi visiems, turintiems sąnarių problemų ir judėjimo apribojimų. Jėgos treniruokliai, nors jie gali būti naudingi treniruotėms ir traumoms reabilituoti,  ypač puikiai padeda sportininkams treniruoti konkrečius raumenis.

Daugiau informacijos galite rasti alfasteps.com.

pr2022/160

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Seimas uždraudė neatlygintinai dalyti vienkartinius indus

Seimas priėmė Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo, Aplinkos apsaugos įstatymų ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis nuo 2025 m. gegužės 1 d. sutarta uždrausti viešojo maitinimo vietose neatlygintinai dalyti maisto ir gėrimų vienkartinius plastikinius gaminius, pvz., vienkartinius bokalus, lėkštes, kavos puodelius ir kt. Tokiu būdu siekiama skatinti vartotojų ekologinį sąmoningumą ir atsakomybę, mažinti vienkartinių pakuočių naudojimą. Pagal priimtus pakeitimus viešojo maitinimo vietose kaip alternatyva vienkartiniams indams turės būti pateikiamos daugkartinės pakuotės arba vienkartinės pakuotės, kurių sudėtyje nėra plastiko, arba stalo

Gardamo kaimo bendruomenė prašo savivaldybės 1000 eurų

Šilutės r. savivaldybės taryba kitą savaitę, be kitų klausimų, posėdyje  svarstys, ar iš savivaldybės biudžeto sušelpti Gardamo kaimo bendruomenę „Tenenys“. Pinigų prašo vaikų žaidimo aikštelei įrengti. Savivaldybės tarybai adresuotas Gardamo kaimo bendruomenės „Tenenys“ prašymas prisidėti prie įgyvendinamo projekto „Viešoji erdvė bendruomenės poreikiams“ skiriant 1000 eurų iš savivaldybės biudžeto. Bendruomenė paraišką teikė Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos pagal Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles. Projekto vertė – 6500 Eur. Projektas turi būti įgyvendintas iki šių metų spalio 31

Savaitgalį žada iki +29 °C  

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantis savaitgalis bus karštas. Vėsiau tik pajūryje.  Liepos 20 d., šeštadienį, vietomis, didesnė tikimybė šiaurinėje šalies pusėje, trumpai palis. Vėjas vakarinių krypčių, 5-10 m/s. Temperatūra naktį bus 10-15, kai kur – 16-18, dieną – 23-28 °C. Liepos 21 d., sekmadienį, kai kur trumpai palis. Vėjas naktį silpnas, dieną šiaurės vakarų, 4-9 m/s. Temperatūra naktį bus 12-17, dieną – 24-29 °C. Vandens temperatūra upėse siekia 17-25, ežeruose – 22-26, Kuršių mariose – 21-23, Baltijos jūroje – 21

Kelių remontų sezonas pačiame įkarštyje. Ką reikia žinoti vairuotojams?

Ilgai lauktas vasaros sezonas atnešė ne tik šiltus orus atostogaujantiems, bet ir kelia vairuotojams nepatogumų dėl vykdomų kelio remonto darbų. Kelininkai skuba taisyti pagrindines miestų transporto arterijas ir svarbiausius šalies kelius. Remontuojamose atkarpose pasikeičia įprasta eismo tvarka − susiaurėja važiuojamoji dalis, sumažėja leistinas greitis. Neretai įrengiami šviesoforai ir kelio atitvarai, kurie apsunkina vairavimą, todėl vairuotojai turi būti itin dėmesingi. Keliai remontuojami vasarą „Vasaros metu kelių apkrova natūraliai išauga, ypač tuose keliuose, kurie veda į pajūrį, ežeringus regionus, kurortinius miestus. Oficialūs

Taip pat skaitykite